Skocz do zawartości

Kia Ceed - parę pytań


Slawek_L

Rekomendowane odpowiedzi

Choć konkretnie pytam sie o Kia Ceed SW (kombi) to chyba nie ma to wielkiego znaczenia.

1. Silnik 1.6 (benzyna) - głośny jest czy cichy? Jak z wyciszeniem wnętrza? Powyżej jakiej prędkości rob sie głośno?

2. Reakcja na przyśpieszenie. Do jakiej prędkosci obr silnik nie reaguje znacząco na pedał gazu?

3. Wg katalogu spalanie w mieście to ok 8l/100km. Ile faktycznie pali?

(auto jest jednym z trzech które biorę pod uwagę, obok Chevroleta Cruze oraz Renault Megane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> (auto jest jednym z trzech które biorę pod uwagę, obok Chevroleta Cruze oraz Renault Megane)

Gruz bedzie zdaje sie wiekszy zlosnik.gif

do tego zdaje sie mozna go juz w salonie zagazowac

od megana trzymalbym sie z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Silnik 1.6 (benzyna) - głośny jest czy cichy? Jak z wyciszeniem wnętrza? Powyżej jakiej

> prędkości rob sie głośno?

Ponad 100km/h robi się głośno. powyzej 120 juz natarczywy dźwięk i radio trzeba pogłasniać frown.gif

> 2. Reakcja na przyśpieszenie. Do jakiej prędkosci obr silnik nie reaguje znacząco na pedał gazu?

od 1800 obr wzglednie przyzwoicie jest.

> 3. Wg katalogu spalanie w mieście to ok 8l/100km. Ile faktycznie pali?

nawet w jeździe kapeluszniczej, trudno ten wynik osiągnąć. Celuj w 10 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Choć konkretnie pytam sie o Kia Ceed SW (kombi) to chyba nie ma to wielkiego znaczenia.

Co prawda nie mam Cee'da ale i30 to brat bliźniak Kii

> 1. Silnik 1.6 (benzyna) - głośny jest czy cichy? Jak z wyciszeniem wnętrza? Powyżej jakiej

> prędkości rob sie głośno?

Powyżej 100-110km/h robi się głośno. Wyciszenie może być lepsze w najbogatszej wersji.

> 2. Reakcja na przyśpieszenie. Do jakiej prędkosci obr silnik nie reaguje znacząco na pedał gazu?

wg mnie reaguje bardzo dobrze, ale ja mam zbyt niski staż na i30 i na razie wszystko biorę w porównaniu do poprzedniej Astry F 1,4 60KM. Generalnie powyżej 2,5tys jest bardzo dobrze

> 3. Wg katalogu spalanie w mieście to ok 8l/100km. Ile faktycznie pali?

u mnie ostatnie spalanie 11,4l/100km wyłącznie po mieście na krótkich dystansach 100% włączona klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co prawda nie mam Cee'da ale i30 to brat bliźniak Kii

> Powyżej 100-110km/h robi się głośno. Wyciszenie może być lepsze w najbogatszej wersji.

> wg mnie reaguje bardzo dobrze, ale ja mam zbyt niski staż na i30 i na razie wszystko biorę w

> porównaniu do poprzedniej Astry F 1,4 60KM. Generalnie powyżej 2,5tys jest bardzo dobrze

> u mnie ostatnie spalanie 11,4l/100km wyłącznie po mieście na krótkich dystansach 100% włączona

> klima.

Siedziałem dziś i w Chevrolecie Cruze jak i Kia Ceed i ta druga bardziej mi się podoba jeśli chodzi

o ilość miejsca z przodu i z tyłu, a także ogólny wygląd i jakość wykonania obu aut.

Co do Kia niby wyszło że 1.6 126KM będzie optymalny, ale z drugiej strony jest 1.6 128KM Diesel.

Ten drugi jest o 6 tysięcy droższy, ale wg specyfikacji pali o niebo mniej i ma lepsze przyspieszenie.

Rocznie jeżdżę max 20 tysiecy km. Sam nie wiem który brać confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siedziałem dziś i w Chevrolecie Cruze jak i Kia Ceed i ta druga bardziej mi się podoba jeśli chodzi

> o ilość miejsca z przodu i z tyłu, a także ogólny wygląd i jakość wykonania obu aut.

> Co do Kia niby wyszło że 1.6 126KM będzie optymalny, ale z drugiej strony jest 1.6 128KM Diesel.

> Ten drugi jest o 6 tysięcy droższy, ale wg specyfikacji pali o niebo mniej i ma lepsze

> przyspieszenie.

> Rocznie jeżdżę max 20 tysiecy km. Sam nie wiem który brać

diesla brać

benzyna będzie palić jak smok

a 20kkm to już sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Silnik 1.6 (benzyna) - głośny jest czy cichy? Jak z wyciszeniem wnętrza? Powyżej jakiej

> prędkości rob sie głośno?

Pytanie z gatunku nieodpowiadalnych - znaczy ludzie moga odpowiadac, ale NIC Ci to przeciez nie da - dla kazdego co innego znaczy "glosny". Moje auto podobno jest super wyciszone (w opinii innych uzytkownikow) a mi w nim bardzo glosno smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjrzyj się wersji 1,6 CRDI 115KM. Też ma 6 biegów, a już optymalne jest spalanie i jazda z tym

> silnikiem.

teraz mam 106 i czasem tych paru KM brakuje. Stąd celuję w ok 130KM. Wziałbym i więcej jakby było,

ale nie ma w tej cenie smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile przejechales takim wspolczesnym dieslem?

> Przy roznicy rzedu 6kPLN, to ja bym sie nawet nie zastanawial!

Jakies pol miliona, a co to ma do rzeczy, co? Bo IMHO nic - czy ktos jezdzil czy nie jezdzil, to nic nie zmienia w postaci rzeczy awaryjnosci i kosztow wspolczesnych diesli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakies pol miliona, a co to ma do rzeczy, co? Bo IMHO nic - czy ktos jezdzil czy nie jezdzil, to

> nic nie zmienia w postaci rzeczy awaryjnosci i kosztow wspolczesnych diesli.

Zgadza sie, cos o tym wiem grinser006.gif

Ale kupujac nowe auto, zwlaszcza gdy roznica w cenie jest tak niewielka, to spokojnie lepszym wyborem w tym przypadku jest diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakies pol miliona, a co to ma do rzeczy, co? Bo IMHO nic - czy ktos jezdzil czy nie jezdzil, to

> nic nie zmienia w postaci rzeczy awaryjnosci i kosztow wspolczesnych diesli.

Zmienia, jezeli kupuje sie nowy samochod na kilka lat, a nie uzywke o niewiadomej przeszlosci zlosnik.gif

Zakladajac, ze Slawek jezdzi 20tys rocznie, to predzej sie tego Ceed'a pewnie pozbedzie niz sie popsuje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos bierze auto na np. 3 lata przy przebiegu 30 tys./rok lub wiecej a ma dobre warunki gwarancji (np. jak u Toyki czy paru innych), to mozna brac diesla.

Ale akurat Kia tak naprawde ma do d.py warunki - istnieje pelno poufnych not technicznych na co ile gwary jest. 7 lat niestety to czysty marketing. I nalezy miec tego swiadomosc.

Jak komus taki uklad odpowiada, to brac! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmienia, jezeli kupuje sie nowy samochod na kilka lat, a nie uzywke o niewiadomej przeszlosci

> Zakladajac, ze Slawek jezdzi 20tys rocznie, to predzej sie tego Ceed'a pewnie pozbedzie niz sie

> popsuje

Lanos ma 12 lat i kupiony był w salonie. Kia też pewnie z 10 latek będzie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba bym sie przekrecil, jak bym jezdzic tyle jedny autem

Miałem do wyboru. Kupić i potem wyremontować wg mojego widzimisię mieszkanie lub kupić auto.

Zgadnij co wybrałem zlosnik.gif Czasem są inne priorytety smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noramlny silnik do jazdy na codzien. Troszku glosny w gornym zakresie. Pali przy mojej nodze tak 9 w cyklu mieszanym. Moj diesel 115 przy szybkiej jezdzie w 7 sie miesci. NM ma wiecej wiec niebo a ziemia jesli chodzi o jazde. Jednak skromny.gif bralbym teraz golfa highline demo 1.4TSI 120KM za ta sama cene. Jesli chodzi o kia to poczekaj do wyprzedazy rocznika - 8k standardowo taniej.

Diesel powyzej 150km/h buczy ale te 150 osiaga w moment smile.gif Wyprzedzanei to poezja cool.gif w porownaniu do benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz mam 106 i czasem tych paru KM brakuje. Stąd celuję w ok 130KM. Wziałbym i więcej jakby było,

> ale nie ma w tej cenie

Ale taki lanos ma 130Nm a kia 250Nm przejedz sie to zobaczysz. Ten mocniejszy jeszzce lepiej smiga.

Aha tylko wersja L lub XL tansze sa slabo wyposazone. 270751858-jezyk.gif A moze hyundai i30? za 55k wersja komfort grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale taki lanos ma 130Nm a kia 250Nm przejedz sie to zobaczysz. Ten mocniejszy jeszzce lepiej smiga.

> Aha tylko wersja L lub XL tansze sa slabo wyposazone. A moze hyundai i30? za 55k wersja komfort

i30 htb będzie nawet taniej jak dobrze ponegocjuje, zalezy tez od tego czy auto z DPF czy bez - proponuję też szukac aut u dealerów z innych miast/wsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem do wyboru. Kupić i potem wyremontować wg mojego widzimisię mieszkanie lub kupić auto.

> Zgadnij co wybrałem Czasem są inne priorytety

Przy takim wyborze, to sie nie ma co zastanawiacok.gif

Ja to w ogole jestem dziwny, bo na auto nigdy nie przeznacze wiecej niz kilka pensji zlosnik.gif

Kompletnie nieoplacalna "inwestycja" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz mam 106 i czasem tych paru KM brakuje. Stąd celuję w ok 130KM. Wziałbym i więcej jakby było,

> ale nie ma w tej cenie

Ale te 106 kucy w Lanosie, a 115KM w cee'dzie to inna bajka. Na polskie drogi myśle, że to jest wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będę sie witał za 2 tygodnie na tym kąciku zlosnik.gif

Kia Ceed SW wersja L z silnikiem 1.6 126KM (benzyna) kolor beż metalik

Miałem dzis jzdę próbną dieslem i przyspiesza pięknie.

Naprawdę od wrażeniem byłem. Jeden minus. ZA GŁOŚNY jest. I to przeważyło za benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba bym sie przekrecil, jak bym jezdzic tyle jedny autem

A cóż w tym dziwnego? Przecież to tylko samochód, środek do przemieszczania się, w dodatku kosztowny. Jak się nie psuje i spełnia swoje zadanie to po co zmieniać. Meble w domu też zmieniasz co 3 lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I będę sie witał za 2 tygodnie na tym kąciku

> Kia Ceed SW wersja L z silnikiem 1.6 126KM (benzyna) kolor beż metalik

> Miałem dzis jzdę próbną dieslem i przyspiesza pięknie.

> Naprawdę od wrażeniem byłem. Jeden minus. ZA GŁOŚNY jest. I to przeważyło za benzyną.

Po kilku dniach jazdy stwierdzisz ze benzyna też głośna zlosnik.gif.

Ale to jest od ogarnięcia Sztuka wyciszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostales jakies znizki? Dali gratisy? Alarm i czujniki w standardzie? Alu ma? Jak nie to od razu

> kupic

autoalarm gratis. Na alufelgi zabrakło kasy buu.gif a firmowe mi się nie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po kilku dniach jazdy stwierdzisz ze benzyna też głośna .

> Ale to jest od ogarnięcia Sztuka wyciszania

pewnie masz rację zlosnik.gif ale jak stwierdzę co mi najbardziej praszkadza, wówczas będę się bawił,

choć nie dokońca jestem pewien jak to z gwarancją na auto jest przy takiej zabawie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnikow nie dali? Widac jakas nowa polityke maja. Jak ja kupowalem to w standardzie byly.

zaraz, piszesz o czujnikach ruchu do autoalarmu? A to dali ok.gif jakoś zafiksowałem się na czujnikach parkowania spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaraz, piszesz o czujnikach ruchu do autoalarmu? A to dali jakoś zafiksowałem się na czujnikach

> parkowania

Nie od parkowania grinser006.gif . Byly u mnie w standardzie. Upewnij sie, ze otwieranie bagaznika jest podlaczone prawidlowo. Tzn otwierasz bagaznik a cala reszta jest zamknieta. Jakie to ma opony 16? Jak tak to niebo a ziemia w prowadzeniu w porowaniu do lanosa. Jednyny minus klima auto tylko z nazwy jest auto hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie od parkowania . Byly u mnie w standardzie. Upewnij sie, ze otwieranie bagaznika jest

> podlaczone prawidlowo. Tzn otwierasz bagaznik a cala reszta jest zamknieta. Jakie to ma opony

> 16? Jak tak to niebo a ziemia w prowadzeniu w porowaniu do lanosa. Jednyny minus klima auto

> tylko z nazwy jest auto

205/55 R16 - Lanos ma 185/60 R14. Nieba a ziemia też w koszcie opon zimowych. Sprawdziłem ceny

i się załamałem zlosnik.gif Obecnie mam Goodyear Ultragrip 6 i kosztowały mnie ok 900zł. Teraz za model nr 7

(6 już nie ma) bedę musiał płacić 2000zł. icon_eek.gif

btw co z ta klimą jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 205/55 R16 - Lanos ma 185/60 R14. Nieba a ziemia też w koszcie opon zimowych. Sprawdziłem ceny

> i się załamałem Obecnie mam Goodyear Ultragrip 6 i kosztowały mnie ok 900zł. Teraz za model nr 7

> (6 już nie ma) bedę musiał płacić 2000zł.

> btw co z ta klimą jest nie tak?

sprawdź czy nie da się założyć na zimę mniejszych. Hamulce nie są tam specjalnie wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Homologacja Ceed'a dopuszcza następujące rozmiary kół/opon:

1. 185/65 R15 88H 5.5Jx15 ET47

2. 195/65 R15 91H 5.5Jx15 ET47

3. 205/55 R16 91V 6.0Jx16 ET51

4. 225/45 R17 91W 7.0Jx17 ET56

Dokupisz na zimę stalowe felgi 15" i tańsze opony.

Mój SW został kupiony w Szwecji z dwoma kompletami kół alu -

na lato 16" (3.).

na zimę 15" (1. lub 2., nie pamiętam) - z indeksem prędkości Q - 160 km/h

bo u nich i tak nie wolno tak szybko jeździć - max na autostradzie 110 km/h.

Żeby u nas było legalne powinienem po założeniu zimówek nakleić ostrzeżenie:

"Maksymalna prędkość 160 km/h"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .

> Homologacja Ceed'a dopuszcza następujące rozmiary kół/opon:

> 1. 185/65 R15 88H 5.5Jx15 ET47

> 2. 195/65 R15 91H 5.5Jx15 ET47

> 3. 205/55 R16 91V 6.0Jx16 ET51

> 4. 225/45 R17 91W 7.0Jx17 ET56

> Dokupisz na zimę stalowe felgi 15" i tańsze opony.

> Mój SW został kupiony w Szwecji z dwoma kompletami kół alu -

> na lato 16" (3.).

> na zimę 15" (1. lub 2., nie pamiętam) - z indeksem prędkości Q - 160 km/h

> bo u nich i tak nie wolno tak szybko jeździć - max na autostradzie 110 km/h.

> Żeby u nas było legalne powinienem po założeniu zimówek nakleić ostrzeżenie:

> "Maksymalna prędkość 160 km/h"

Dzięki ok.gif opony zimowe 205 = 2000zł, zaś opony 195+felgi = ok 1900zł. 100zł różnicy

i kłopotu.... eee nie wiem czy warto się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> btw co z ta klimą jest nie tak?

Klima w trybie AUTO po ustabilizowaniu temperatury w razie jej wzrostu nie jest w stanie sama zwiekszyc sily nawiewu. Czyli:

- wsiadasz wlaczasz AUTO wiatrak szaleje a pozniej stopniowo zmniejsza sile do 1 lub 2

- temp na zewnatrz rosnie i juz sama nie zwiekszy sily

- dopiero wlaczenie na low zwieksza obroty ale to znow na max i zamyka obieg facepalm%5B1%5D.gif

Moze po lifcie to poprawili. Malo tego jak chlodzi to dmucha na Ciebie a nie a szybe. Wiec mimo to, ze AUTO to caly czas trzeba tam grzebac a tu temp a tu sila nawiewu hehe.gif Za to ladnie wyglada.

Ja wlasnie letnie zmieniam wiec znam ten bol crazy.gif No ale cos za cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z indeksem Q to bym uwazal, bo mowienie, ze MOZNA jest klamstwem i to niebezpiecznym: owszem, mozna, jesli NOSNOSC jest taka sama. A tutaj widze nikt ani sie nie zajaknal na ten temat - koledzy jak doradzacie, to zaznajomcie sie z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z indeksem Q to bym uwazal, bo mowienie, ze MOZNA jest klamstwem i to niebezpiecznym: owszem,

> mozna, jesli NOSNOSC jest taka sama. A tutaj widze nikt ani sie nie zajaknal na ten temat -

> koledzy jak doradzacie, to zaznajomcie sie z tematem.

Ale czemu Ty mnie odpowiadasz? Ja nie polecalem indeksu Q facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja sie pytam po co specjalnie pogarszac prowadzenie i montowac 15? Sniegu u nas tyle co kot

> naplakal wiec i tak najzcesciej jezdzisz po suchym.

po to że jeśli ktoś ma jeździć zimą na letnich albo najtańszych zimowych to moim zdaniem lepiej żeby zdjął nogę z gazu i jechał wolniej ale na 14 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po to że jeśli ktoś ma jeździć zimą na letnich albo najtańszych zimowych to moim zdaniem lepiej

> żeby zdjął nogę z gazu i jechał wolniej ale na 14

14 tam nie wejda. Jezeli jzu to 15 ale IMO roznica 200zl to tyle co nic w morzy kosztow utrzymania samochodu i serwisowania go w ASO przez 7 lat. Wiec brac 16tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.