Skocz do zawartości

Opel Tigra - samochod na cieple weekendy?


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

> Myslalem nad mazda mx5 ale wiekszosc egzemplarzy jest zajechana. a tigra z 2006roku mozna kupic za

> 20k. Kabrio jest ale silnik raczej slaby. Czy ja sie tym nie zawiode? To w koncu jest na

> podwoziu corsy. Silnik raczej wyje a nie jedzie chyba, ze sa mocniejsze?

> Czy za 10 lat to on jeszcze ruszy? Przy zalozeniu, ze jezdzimy tylko latem?

Tigra to damskie auto, już bym raczej celował w pumę, która jest minimalnie mniej damska wink.gif

Ale jak ma być cabrio to uparłbym się na mx5 bo puma w tej wersji nadwozia nie występowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiele aut ma, i ruda je zdjada, miałem Tigre poprzedniej generacji, qpa Panie, jezdziłem też

> cabrio, fajne jako nowość ale ludkowie z forum co sobie kupili nie byli radzi.

Nowsza generacja ma ocynk i ruda już tego nie zżera, tak jak starsze Ople, które słynęły z rudego nalotu. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslalem nad mazda mx5 ale wiekszosc egzemplarzy jest zajechana. a tigra z 2006roku mozna kupic za

> 20k. Kabrio jest ale silnik raczej slaby. Czy ja sie tym nie zawiode? To w koncu jest na

> podwoziu corsy. Silnik raczej wyje a nie jedzie chyba, ze sa mocniejsze?

> Czy za 10 lat to on jeszcze ruszy? Przy zalozeniu, ze jezdzimy tylko latem?

Jak dla mnie to tylko mazda.

Pytanie: jak stare auto jest dla Ciebie "za stare"; ile musi mieć lat?

Mazdy w przyzwoitym stanie za przyzwoite pieniądze znajdziesz na stronce roadstery.net.

Poza tym mazda daje możliwość upgradów, zarówno zawieszenie, silnika jak i przeniesienia napędu. Można z niej zrobić prawdziwego potworka a skoro chcesz taki samochód trzymać przez 15 lat, to nie ma bata, podkusi Cię, żeby go modyfikować.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslalem nad mazda mx5 ale wiekszosc egzemplarzy jest zajechana. a tigra z 2006roku mozna kupic za

> 20k. Kabrio jest ale silnik raczej slaby. Czy ja sie tym nie zawiode? To w koncu jest na

> podwoziu corsy. Silnik raczej wyje a nie jedzie chyba, ze sa mocniejsze?

> Czy za 10 lat to on jeszcze ruszy? Przy zalozeniu, ze jezdzimy tylko latem?

Pomyśl o Fiacie Barchetta. Najlepiej pojedź do jakiegoś komisu Wnętrze ma mega zarąbiste ok.gif

Drugi pomysł jaki mi przychodzi, to Toyota MR2. Nie wiem czy się zmieści w budżecie.

A trzeci to lekki hardcore Opel Speedster. Tutaj może być duży problem z budżetem zlosnik.gif

Tylko nie Tigra. Pierwszy raz użyję tutaj argumentu "nie bo nie" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie to tylko mazda.

> Pytanie: jak stare auto jest dla Ciebie "za stare"; ile musi mieć lat?

> Mazdy w przyzwoitym stanie za przyzwoite pieniądze znajdziesz na stronce roadstery.net.

> Poza tym mazda daje możliwość upgradów, zarówno zawieszenie, silnika jak i przeniesienia napędu.

> Można z niej zrobić prawdziwego potworka a skoro chcesz taki samochód trzymać przez 15 lat, to

> nie ma bata, podkusi Cię, żeby go modyfikować.

> Pozdrawiam

> Bartek

Ogladalem pare mazd w Warszawie i jestem zrozpaczony. Rozumiem wlozyc w auto 2k zeby bylo tip top ale zeby chociaz lakier i fotele byly ok. Tigry wygladaja jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomyśl o Fiacie Barchetta. Najlepiej pojedź do jakiegoś komisu Wnętrze ma mega zarąbiste

> Drugi pomysł jaki mi przychodzi, to Toyota MR2. Nie wiem czy się zmieści w budżecie.

> A trzeci to lekki hardcore Opel Speedster. Tutaj może być duży problem z budżetem

> Tylko nie Tigra. Pierwszy raz użyję tutaj argumentu "nie bo nie"

Do tej pory nie mialem auta starego/ zuzytego. Dlatego jak ogladam starsze cabrio to odwracam sie na piecie i odchodze grinser006.gif Z tym fiatem to masz racje kiedys mi sie podobal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tej pory nie mialem auta starego/ zuzytego. Dlatego jak ogladam starsze cabrio to odwracam sie

> na piecie i odchodze Z tym fiatem to masz racje kiedys mi sie podobal.

Barkę klepali jeszcze jakoś niedawno. Było wznowienie produkcji hmm.gif

Mi osobiście to auto podoba się średnio. Niby jest ładne, ale czegoś mu brakuje. Wnętrze jednak moim zdaniem ma przekozak ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Barkę klepali jeszcze jakoś niedawno. Było wznowienie produkcji

> Mi osobiście to auto podoba się średnio. Niby jest ładne, ale czegoś mu brakuje. Wnętrze jednak

> moim zdaniem ma przekozak

co barchetta ma takiego super we wnętrzu? imo fajne wnętrze ma Fiat ale Coupe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co barchetta ma takiego super we wnętrzu? imo fajne wnętrze ma Fiat ale Coupe ;-)

były serie z kapitalną czerwoną skórą. ale to jedyne co jest fajne w tym aucie...

nie mozna robic roadstera z napędem na przód... no ale Fiat nie umi inaczej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co barchetta ma takiego super we wnętrzu? imo fajne wnętrze ma Fiat ale Coupe ;-)

Jak mam odpowiedzieć na to pytanie? Co może mieć fajnego? Całokształt smile.gif

Coupe też miało bajeranckie wnętrze.

Deski rozdzielcze tych Fiatów nie wyglądały jak zerznięte z normalnych hatchbacków tamtych lat.

Sprawdź wnętrze Astry Bertone, albo MX-5 z tamtego okresu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barchetty nie kupuj, lepiej żeby została rodzynkiem na ulicy, za którym wędrują spojrzenia innych wink.gif Zresztą jest twarda, głośna, ma ręcznie składany dach, niewiadomo ile pali i psuje się pewnie jak każdy Fiat wink.gif

Poza tym, ma napęd na przód, a to temu autu nie przystoi, ponieważ takie samochody zostały stworzone tylko do jazdy bokami wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/chrysler-sebring-cabrio-2-7-v6-ins-gaz-oplacony-C18905476.html

http://otomoto.pl/chrysler-sebring-skora-automat-cabrio-klima-C19524070.html

raz po raz jeżdżę takim służbowo 2.7 w wersji limited.

Świetny komfortowy krążownik, nawet jak trzeba czasem w 4os jechać, a silnik ma już na tyle siły, że nie zbiera się to to jak taczka z cementem.

Gdybym miał teraz wolne 25k, to bym sobie prywatnie takiego do stajni wstawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogladalem pare mazd w Warszawie i jestem zrozpaczony. Rozumiem wlozyc w auto 2k zeby bylo tip top

> ale zeby chociaz lakier i fotele byly ok. Tigry wygladaja jak nowe.

Ogólnie poszukiwanie samochodu to teraz rozpacz w czarne kropki.

Poszukaj na forum Mazdy, może są tak jakieś ciekawe sztuki. Przejrzyj ofertę na portalu, który Ci sugerowałem.

Z alternatyw....

- Z3 - ale to chyba jeszcze trudniej znaleźć

- Toyota MR2 - kozackie autko, fajnie się to dłubie, ale to tylko toyota

- a jeśli miałbyś odwagę, to Alfa Spider - ale o jej serwisowaniu powinno się chyba dużo wiedzieć

- Merc SLK, ale będzie stary

- może jakiś Nissan w nadwoziu targa?

A wracając na chwilę do Tigry, to...... Tigra jest bardzo......hmmmm........ niemęska.

Astra cabrio wygląda lepiej.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Tigry TwinTop, myślę, że powinieneś się przejechać tym autem, a nie szukać opinii, czy komuś się podoba, czy nie. Ma się Tobie podobać i jeśli chciałbyś mieć auto młode, ze sztywnym dachem, klimatyzacją, a do tego rzadko spotykane na drogach to Tigra TT będzie dobrym wyborem.

Części mechaniczne pasują w większości od Corsy C, oprócz blach i dachu, zawieszenie, silnik, deska rozdzielcza i kupa innych elementów tożsame z Corsą, więc problemów z serwisem mieć nie powinieneś.

Silniki do wyboru:

1. 1.4 16V - mniejszy benzynowiec montowany w Tigrze - 90KM, 12,4 s do 100km/h, spalanie 6-9 litrów.

2. 1.8 16V - mocniejsza odmiana benzynowa, 125KM, 9,4 do setki, spalanie 7-12 litrów w zależności od stylu jazdy.

Jest jeszcze odmiana z silnikiem diesla 1.3 CDTI o mocy 70KM, jednak nie każdemu może pasować diesel w cabrio. Spalanie około 5 litrów.

Wszystkie silniki montowane w innych Oplach, żadnych wynalazków, więc o serwis nie musisz się martwić.

Auto w 2006 roku zdobyło nagrodę Kabriolet Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslalem nad mazda mx5 ale wiekszosc egzemplarzy jest zajechana. a tigra z 2006roku mozna kupic za

> 20k. Kabrio jest ale silnik raczej slaby. Czy ja sie tym nie zawiode? To w koncu jest na

> podwoziu corsy. Silnik raczej wyje a nie jedzie chyba, ze sa mocniejsze?

> Czy za 10 lat to on jeszcze ruszy? Przy zalozeniu, ze jezdzimy tylko latem?

dobra koleżanka ma takie auto od przeszło dwóch lat, nic się nie psuję, auto poprawne, totalnie bezawaryjne, ma najechane ponad 100 tys., fajnie się jeździ, taka corsa c w sumie w bardzo ładnej i budzącej zazdrość budzie zlosnik.gifok.gif ma tylko jeden minus - silnik w jej tygrysie to 1.4 więc tak jak w corsie b było to małe gti tak tuaj szkoda gadać no.gif prawie 100 konna meganka lata przy tym jak odrzutowiec, ale jeżeli auto nie musi byś sprinterem to jak najbardziej, chyba, że trafisz 1.8 - na pewno się lepiej odpycha. Szukaj czegoś bardziej męskiego, nie lepiej kupić coś w stylu E30 cabrio, dopieścić, wypieścić itp. biglaugh.gif na pewno ciężko będzie znaleźć ale to nie znaczy, że się nie da zlosnik.gif skoro ma jeździć tylko latem to może coś w ten deseń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://otomoto.pl/chrysler-sebring-cabrio-2-7-v6-ins-gaz-oplacony-C18905476.html

> http://otomoto.pl/chrysler-sebring-skora-automat-cabrio-klima-C19524070.html

> raz po raz jeżdżę takim służbowo 2.7 w wersji limited.

> Świetny komfortowy krążownik, nawet jak trzeba czasem w 4os jechać, a silnik ma już na tyle siły,

> że nie zbiera się to to jak taczka z cementem.

> Gdybym miał teraz wolne 25k, to bym sobie prywatnie takiego do stajni wstawił.

Jezdzielm takim w stanach i szczerze to mnie nie zachywcil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odnośnie Tigry TwinTop, myślę, że powinieneś się przejechać tym autem, a nie szukać opinii, czy

> komuś się podoba, czy nie. Ma się Tobie podobać i jeśli chciałbyś mieć auto młode, ze sztywnym

> dachem, klimatyzacją, a do tego rzadko spotykane na drogach to Tigra TT będzie dobrym wyborem.

Tylko jeżeli ma zamiar trzymać ten samochód przez 10 albo 15 lat to nie wydaje mi się, że sztywny dach jest dobrym pomysłem. Miękkie są łatwiejsze/tańsze do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dajcie Se spokój 270751858-jezyk.gif

Weź pan panie Puno I Cabrio Bertone 1.2 16v 86kuni.

Honda CRX del sol czy jak tam się zwie, to nie cabrio,, tylko targa.

A do reszty się nie wypowiadam 270751858-jezyk.gif

Jedynie MX5 poza punto kocham bo w każdym NFS'ie w garażu mi stał devil.gif

Punto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak chcesz trzymac to auto 15 lat to tym bardziej kup Z3... BMW w przeciwieństwie do wielu innych

> marek sprzedaje części do starych aut w ASO bezproblemowo

w Top Gear jak nim jechali to sypało się niemiłosiernie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale barchetta to nie roadster

no dokladnie... a tak niewiele brakowalo, zeby byla fajnym autem...

> barchetta to rodzaj nadwozia.... "styl" starych wyścigówek jednobryłowych z szybą czołową

linka proszę smile.gif chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dajcie Se spokój

> Weź pan panie Puno I Cabrio Bertone 1.2 16v 86kuni.

> Honda CRX del sol czy jak tam się zwie, to nie cabrio,, tylko targa.

> A do reszty się nie wypowiadam

> Jedynie MX5 poza punto kocham bo w każdym NFS'ie w garażu mi stał

> Punto

Wnetrze tego punto jest tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, to znalazłem. ale nadal nie rozumiem tłumaczenia przedniego napędu, skoro jak mniemam

> oryginał był pędzony na tył...

Czy w definicji roadstera jest napisane, że ma napęd na tył?

Jakby się zagłębiać historycznie to w ogóle nie powinien mieć dachu i panele boczne zamiast drzwi co by prowadziło do wniosku, że obecnie do miana roadstera zasługują wyłącznie repliki Lotusa 7.

Przy okazji - mi się zawsze wydawało, że Barchetta ma nadwozie typu spider wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w definicji roadstera jest napisane, że ma napęd na tył?

no tak...

> Jakby się zagłębiać historycznie to w ogóle nie powinien mieć dachu i panele boczne zamiast drzwi

> co by prowadziło do wniosku, że obecnie do miana roadstera zasługują wyłącznie repliki Lotusa

> 7.

> Przy okazji - mi się zawsze wydawało, że Barchetta ma nadwozie typu spider

no i nie jest kabrioletem - zgodnie z definicją smile.gif

ale napęd na tył jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.