Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów?


ned

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio po dłuższym postoju zaczął mi ciężko wchodzić wsteczny - ale tylko ten pierwszy raz, następne już wchodzi gładko - i tak się zastanawiam nad wymianą oleju w skrzyni...

Jak to jest z tą wymianą, jeżeli nie ma żadnych wycieków to wymieniacie olej w waszych skrzyniach czy nie?

Według producenta nie robi się tego, ale jednak koła zębate cały czas pracują i przy większym przebiegu na pewno olej już czysty nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem olej, na stronie klubowej jest także mój manual z tej wymiany, jednakże stronka nie działa angryfire.gif

Ale ja wymieniłem i ta maź która wyleciała nie można było nazwać olejem.

Kup olej w ASO Opla 30 zł/litr + uszczelkę dedykowaną do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wymieniałem olej, na stronie klubowej jest także mój manual z tej wymiany, jednakże stronka nie

> działa

> Ale ja wymieniłem i ta maź która wyleciała nie można było nazwać olejem.

> Kup olej w ASO Opla 30 zł/litr + uszczelkę dedykowaną do skrzyni.

Mi w Lacetti mechanik wymienił na Mobila SHC 75W90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz skrzynię M32. Fabryka zaleca wymianę korków po odkręceniu.

To standard w tym silniku?

Bo w Etzoldzie piszą o dwóch rodzajach skrzyń. Chyba, że 20'ka jest w 1.3?

Zalać tak jak w Etzoldzie 2.2 litra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio po dłuższym postoju zaczął mi ciężko wchodzić wsteczny

Wymiana oleju raczej na to nie pomoże

> [...] wymieniacie olej w waszych skrzyniach czy nie?

Ja wymieniłem i wyraźnie spadło spalanie (gazu w trasie nawet do 1l mniej na 100km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

No to odkopujemy wink.gif

Przeszukałem archiwum i w sumie nie znalazłem informacji która zadowoliłaby mnie w 100%

W swoim 20-latku potrzebuje wymienić olej w skrzyni. Wielu poleca Mobilube 75W90 jednak wszystkie posty tycza się znacznie młodszych aut.

Wielu też poleca oryginał z ASO.

Jeżeli wybrałbym "zamiennik" a nie oryginał to jakie parametry powinien on spełniać ( GL-...; xxWyy) aby nadawał się do 20 letniej skrzyni i ewentualnie który olej można by kupić poza mobilube bo tutaj cena jest już trochę większa niż oryginału?

Jak wybiorę oryginał to czy ogólnie dostepny olej o numerze 19 40 182 będzie dobry? Pytam ponieważ wg. instrukcji powinien być zalany olej 19 40 750 ale nigdzie nie ma informacji ze 182 jest nastepcą 750 confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak planuję tylko zastanawiam się jak ten dzisiejszy olej ma się do tego o koncówce numeru 750

wiesz przez 20 lat oleje też zostały ulepszone, więc ten co teraz sprzedają w ASO na bank ma lepsze właściwości smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz przez 20 lat oleje też zostały ulepszone, więc ten co teraz sprzedają w ASO na bank ma lepsze

> właściwości

a wiesz moze czy to jest 75W czy 80W?

bo w sieci pisza ze 75W-90 a na aukcji u Pana Stachowiaka znalazłem info, że jest to 80W czyli tak jakby olej zimowy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakby zamiast spuszczać olej, odessać go przez odpowietrznik albo korek kontrolny?

> wiem, że troszkę go zostanie łącznie z "syfem" na dnie ale zawsze nie trzeba ruszać uszczelki która

> jak na razie nie cieknie

Ja u siebie wyciagalem przez korek kontrolny ogromna strzykawa z nalozonym na koniec przewodem takim jak do spryskiwaczy rotfl.gif Pamietaj aby olej w skrzyni byl dobrze rozgrzany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam szklaną strzykawkę ok 50 ml wiec powinno być

> jest szansa, ze w ten sposób uda się odessać niemal cały olej ze skrzyni?

ja odssysalem przez otwor kontrolny troche ciezkie dojscie ale po wlaniu nowego od razu sprawdzisz poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak, ale nie ode ściesz wszystkiego dobrze, uszczelka to zaledwie 20 zł więc warto i robota będzie dobrze zrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można i tak, ale nie ode ściesz wszystkiego dobrze, uszczelka to zaledwie 20 zł więc warto i robota

> będzie dobrze zrobiona.

nie chodzi o koszt grinser006.gif

po pierwsze i najważniejsze mam niemal zerowy dostep do kanału a bez tego troche cięzko jest bawić się w spuszczanie oleju

a po drugie z racji wieku auta mam pewne obawy co do pózniejszego uszczelnienia dekla - no chyba ze jakims silikonem

tak wiec doszedłem do wniosku, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie chyba odessanie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej został dziś wymieniony metodą odsysania przy pomocy wężyka i strzykawki

Nie wiem co było wczesniej zalane ale zapach i kolor jak widac na zdjęciach przypominał przepracowany Hipol - być może i taki olej też to był, przez 6 lat od kupna ja nic nie wymieniałem więc nie wiem

285848302-IMAG0076.jpg

285848302-IMAG0073.jpg

Za to na magnesie korka miałem oto taki pióropusz z opiłków

285848302-IMAG0074.jpg

Tak więc chyba warto było wymienić olej nawet i metoda odsysania grinser006.gif

post-76805-14352515930722_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej został dziś wymieniony metodą odsysania przy pomocy wężyka i strzykawki

Spierdzieliłeś to smile.gif. Przy takim zasyfionym oleju pokusiłbym sie o wymiane całości. Ja jak odessałem troszke to miałem czerwony jak nowy , wiec na razie zostawiam. Ewentualnie może doleje troche bo chyba brakowało z 200 ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepiej pierdzielić się w odsysanie czy odkręcić dekielek. Przynajmniej jak odkręcisz dekielek wiesz że spuścisz wszystko i syf też zleci. A dekielek to raptem kilka śrubek na klucz 10mm, a uszczelkę zamiast wymieniać można zawsze silikonem potraktować i będzie trzymać. Ja tak robiłem jak zmieniałem olej, a olej naprawdę warto raz na jakiś czas zmienić. Osobiście polecam olej oryginalny GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spierdzieliłeś to . Przy takim zasyfionym oleju pokusiłbym sie o wymiane całości. Ja jak odessałem

> troszke to miałem czerwony jak nowy

może spitolilem a może nie grinser006.gif

powiem tak, lepszy rydz jak nic

gdybym miał dostęp do kanału lub podnosnika to bawilbym się w odkrecanie dekla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przy tak słabym dostępie do możliwości wymiany, odsysanie było chyba najwygodniejszym rozwiązaniem.

Za rok zawsze będziesz mógł sprawdzić jaki stan i jaki kolor oleju, szczególnie, że to chyba nie było trudne ani czasochłonne.

Gratulacje i PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdybym miał dostęp do kanału lub podnosnika to bawilbym się w odkrecanie dekla.

Ja też nie miałem kanału i dałem rade. Niedługo znowu mam zamiar to zrobić. 3 lata pewnie już będzie od ostatniej wymiany i 100kkm już od tamtego czau pękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też nie miałem kanału i dałem rade.

nie twierdze, że jest to niewykonalne bez kanału ale bez niego trzeba się trochę gimnastykowac grinser006.gif

a niestety z każdym rokiem człowiek staje się coraz bardziej wygodniejszy i to co bez problemu robiłem kilka lat temu to dzis już się nie chce cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najciekawsze są te opiłki. Ja jak pamiętam u siebie przy wymianie w jednej nie było nic, w drugiej

> malutko i króciutkie. Jedna miała 200, druga 220 tys

U mnie przy ok 150 tys tez były opiłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.