Skocz do zawartości

Kontrowersyjne piekno.


Rekomendowane odpowiedzi

> Latwo zrobic supersamochod, ktory bedzie brzydki, ale kazdy poslini sie na jego widok.

> Z cztero drzwiowym sedanem sprawy maja sie troszeczke inaczej.

> Jest ich niewiele. Nieprawdaz?

Alf czy super-czterodrzwiowych sedanów?

Tych pierwszych z pewnością, drugich jest na pęczki. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ilekroc to slysze... ach...

Jak obejrzałem sobie inne filmiki to faktycznie sympatycznie to brzmi, a i lata naprawdę zdrowo ok.gif

A jeżeli chodzi o wygląd to również należę do jego zwolenników, choć nie jest to żadne z uwielbianych przeze mnie aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tej Alfy nie nazwał "supersamochodem", to po prostu auto klasy średniej do zwyczajnego użytkowania wink.gif A że zastosowane rozwiązania techniczne (swoją drogą bardzo ciekawe i ponoć bardzo udane - chciałbym się kiedyś o tym przekonać) nie były i nie są popularne w tej klasie aut, w ogóle są bardzo rzadko spotykane, to już zupełnie inna sprawa ok.gif

Cały czas "chodzi za mną" taka siedemdziesiątka piątka, chociaż w sumie Giulietta nieco bardziej mi się podoba, ale nie miała w żadnej wersji silnika V6 palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym tej Alfy nie nazwał "supersamochodem", to po prostu auto klasy średniej do zwyczajnego

> użytkowania

Ja tez bym jej tak nie nazwal.

Dlatego napisalem o superautach i sedanach jako odrebnej kategorii.

Ile jest jeszcze takich sedanow jak AR 75?

W sensie "brzydoty", w ktorej mozna sie zakochac?

Mi przychodzi na mysl jedynie Lagonda.. moze Quattroporte.

1989_aston_martin_lagonda.jpg

2011-maserati-quattroporte-price1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sensie "brzydoty", w ktorej mozna sie zakochac?

> Mi przychodzi na mysl jedynie Lagonda.. moze Quattroporte.

Quattroporte...brzydota icon_eek.gif

To auto jest piękne. Mówi o właścicielu "powiodło mi się w życiu" ok.gif

A Tytułowa Alfa, jest rzeczywiście piękna inaczej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To auto jest piękne. Mówi o właścicielu "powiodło mi się w życiu"

"powiodło mi się w życiu, ogarniam jazdę samochodem i nie jestem bucem kupującym niemieckie limuzyny dla księgowych"

zlosnik.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile jest jeszcze takich sedanow jak AR 75?

> W sensie "brzydoty", w ktorej mozna sie zakochac?

> Mi przychodzi na mysl jedynie Lagonda.. moze Quattroporte.

Rozumiem, że piszemy o starych modelach? Wśród nowych wybór jest zbyt łatwy zlosnik.gif

Poniższe na biegu 'z palca' - znaleźć można pewnie znacznie więcej

Nie wiem co jest 'brzydkie' bo to kwestia indywidualna, ale jeśli chodzi o kwadratowe klocki to może:

Renault Safrane BiTurbo, Lotus Omega, Volvo 850/760 turbo + jako ciekawostka np. Ford Falcon GTHO Phase 3

Jeśli o uciosane heblem i kalkulatorem to:

wszelkiej maści Audi/Mercedes/BMW czyli np. Alpina B7 Turbo

Jeśli o całą resztę to np:

MG ZT 260, Mitsubishi Galant VR-4, Mitsubishi Lancer EVO, Lancia Kappa turbo, Subaru Impreza GT

Jeśli o zwyczajnie drogie to:

Bentley + Rolls + Jaguar + (nowszy) Porsche Panamera

Większość z nich mnie np. się podoba, ale jestem przekonany, że niejedna osoba określiła by je mianem 'brzydki'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Latwo zrobic supersamochod, ktory bedzie brzydki, ale kazdy poslini sie na jego widok.

> Z cztero drzwiowym sedanem sprawy maja sie troszeczke inaczej.

> Jest ich niewiele. Nieprawdaz?

Może w troche mniejszym stopniu, ale też nie było to auto "śliczne za wszelką cenę", a zwracało na siebie uwagę:

2.jpg

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą zeszłego roku przygarnąłem czerwoną 75 w pięknym stanie. Brak wprawdzie v6, choć i klasyczny R4 1750 całkiem nieźle się zachowuje. Zadbanych v6 jest niestety jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimą zeszłego roku przygarnąłem czerwoną 75 w pięknym stanie. Brak wprawdzie v6, choć i klasyczny

> R4 1750 całkiem nieźle się zachowuje. Zadbanych v6 jest niestety jak na lekarstwo.

bez foto sie nie liczy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę bardzo

> Zlot IKARa w Górach Sowich poprzedniej jesieni, oraz R4 1750 (chyba w ostatnim, najbardziej

> cywilnym wydaniu).

czy ten silnik ma coś wspólnego z DOHCem fiata? Głowica jakoś podobnie wygląda. To jest 8V czy 16V ?

fajna. mało już takich ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ten silnik ma coś wspólnego z DOHCem fiata? Głowica jakoś podobnie wygląda. To jest 8V czy 16V

> ?

> fajna. mało już takich

Nie mają wspólnych korzeni. R4 alfy wywodzi sie od mniejszych pojemności (bodajrze najmniejsza to 1.3). Zawsze było to DOHC i chyba zawsze 8v. Wspaniały artykuł autorstwa G.Grątkowskiego był na stornie IKR'a, póki jeszcze działała frown.gif

Mój ma dodatkowo wariator i niestety zmodyfikowany w stosunku do jego braci 1.6 i 2.0 stosunek skoku tłoka do średnicy. Piszę niestety, bo wg standardów alfowskich na niekorzyść. Z drugiej strony dłuższy skok przy tej pojemności dawał lepszą charakterystyke momentu w dolnym zakresie obrotów.

Na zlocie pojawił sie na chwilę posiadacz A. GTV 2000 z lat '70-tych - wtedy jeszcz R4 było gaźnikowe, ze wspaniałym, nieskrępowanym ekologią wydechem i podwójnymi DellOrto...

A samo nadwozie chyba mniejsze od Pandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ten silnik ma coś wspólnego z DOHCem fiata? Głowica jakoś podobnie wygląda. To jest 8V czy 16V

> ?

> fajna. mało już takich

Ma coś wspólnego: rozrząd DOHC grinser006.gif A tak naprawdę to jednak inne konstrukcje, nie mają wspólnego pochodzenia. Poza tym w Alfie rozrząd jest napędzany łańcuchem. Poza tym z tych silników wywodzą się Twin Sparki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja pewnie zaraz zostane wyśmiany ale akurat mi to lotto

> dla mnie jednym z najlepszych sedanów jest Chevrolet Impala

Impala jest super, ale czy na zdjęciach czasami nie pokazałeś Caprice? który równiez jest swietny! Te proste kształty amerykańskich krążowników z tamtych są piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quattroporte...brzydota

> To auto jest piękne. Mówi o właścicielu "powiodło mi się w życiu"

> A Tytułowa Alfa, jest rzeczywiście piękna inaczej

Znakomite proporcje, sliczna linia okien, opadajacy tyl.

To wszytsko jest piekne, ale za male przednie reflektory czy dziurawe blotniki,

to nie jest raczej tradycyjne piekno.. Ale to jego zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może w troche mniejszym stopniu, ale też nie było to auto "śliczne za wszelką cenę", a zwracało na

> siebie uwagę:

Niestety to pierwsza duza AR z przednim napedem.

Gdyby nie ten szczegol, chyba musialbym ja miec. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.