Skocz do zawartości

jakie auto do przyczepy z DMC 1600kg i bez E do B...


seteman

Rekomendowane odpowiedzi

> NIE, nie nie. DMC przyczepy powinna byc mniejsza od MW pojazdu (pisze powinna, bo nie ma problemu

> jak ciagniesz pusta przyczepe o DMC wiekszej niz MW pojazdu, ale MW przyczepy jest mniejsza od

> MMC przyczepy dla tego pojazdu). Do tego RMC przyczepy musi byc mniejsze niz MMC pojazdu czyli

> rzeczywista masa calkowita przyczepy musi byc mniejsza niz maks. masa przyczepy dla tego

> pojazdu). No i do tego wszystkiego DMC pojazdu plus DMC przyczepy ma byc nie wieksze niz 3,5

> tony. Nie wiem, czy wciaz aktualny jest drobny wyjatek z DMC zestawu do 4250kg, gdy pojazd ma

> DMC 3500 i moze ciagnac przyczepe lekka 750kg?

facepalm%5B1%5D.gif

myślałem że już zrozumiałeś że prawo jazdy kat B w PL odnosi się do DMC !

Quote:

Art. 88.

...

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

...

3. kategorii B:

a. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

b. pojazdem, o którym mowa w lit. a,
z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego
, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

....


widzisz tu gdzieś coś innego jak DMC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślałem że już zrozumiałeś że prawo jazdy kat B w PL odnosi się do DMC !

A ja myslalem, ze juz zrozumiales, ze ciagniecie przyczepy w PL odnosi sie do wymogow technicznych pojazdow oraz PoRD facepalm%5B1%5D.gif Ile jeszcze razy bedziemy to walkowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podpowiedzcie jakieś auto do max 50000zł...

> jak najmniejszy spełniający te niewygórowane warunki...

> pzdr

A4 b6 (2001-2004) tgz. Małysz 2,5 TDI V6 z hamulcem 1800 KG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoim zdaniem można jechać takim zestawem z kategorią B?

Samochód waży 1700 KG z kierowcą 1800 KG więc 1600 spokojnie może ciągnąc nie przekraczając 3,5 Tony

W dokumentach mam wpisane możliwość ciągnięcia przyczepy o wadze do 1800 KG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód waży 1700 KG z kierowcą 1800 KG więc 1600 spokojnie może ciągnąc nie przekraczając 3,5

> Tony

> W dokumentach mam wpisane możliwość ciągnięcia przyczepy o wadze do 1800 KG

i co ITD będzie ważyć każde auto ? czy może jednak kierowca nie waży 105kg ?

liczą się DMC z DR, a nie ile waży auto/przyczepa

tym sposobem to mógłbyś ciągnikiem siodłowym jeździć na B grinser006.gif

tak ciężko jest zrozumieć ten jeden paragraf ?

Quote:

b. pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego , o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,


widzisz tu gdzieś pojęcie rzeczywistej masy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> b. pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej

> nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego , o ile łączna dopuszczalna masa całkowita

> zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

> widzisz tu gdzieś pojęcie rzeczywistej masy ?

masę auta pisałem z głowy, więc takie kalkulacje, pytanie jest o auto do przyczepy z DMC 1600kg i bez E do B

Więc Audi a4 b6 2,5 TDi ma masę własną 1775 KG i zgodnie z artykułem powyżej może ciągnąc przyczepę o masie 1745 kilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masę auta pisałem z głowy, więc takie kalkulacje, pytanie jest o auto do przyczepy z DMC 1600kg i

> bez E do B

> Więc Audi a4 b6 2,5 TDi ma masę własną 1775 KG i zgodnie z artykułem powyżej może ciągnąc przyczepę

> o masie 1745 kilo

auto może, ale kierowca z B nie może, a o tym jest cały czas temat

liczy się masa auta plus masa przyczepy, masa dopuszczalna zestawu !

czyli masz pewnie z 2200kg auto, plus 1600kg przyczepy

i DMC zestawu znacznie przekracza 3500kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto może, ale kierowca z B nie może, a o tym jest cały czas temat

Auto moze tyle ile ma MMC odpowiednio w rubryce O1 i O2. Kiedy to w koncu pojmiesz???

> liczy się masa auta plus masa przyczepy, masa dopuszczalna zestawu !

NIE, NIE, NIE!!!!!!! Licza sie mozliwosci danego egzemplarza pojazdu (bo miedzy modelami z roznymi pojemnosciami silnikow sa rozne MMC przyczepy, ktore moga ciegnac).

Zupelnie pomijam kwestie, ze zgodnie z PoRD liczy sie MW pojazdu, DMC przyczepy i DMC zestawu, a nie tak jak napsiales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto moze tyle ile ma MMC odpowiednio w rubryce O1 i O2. Kiedy to w koncu pojmiesz???

przecież to napisałem, auto może, więc co mam pojmować ?

i tego tematu tu nie rozważamy, bo aut które pociągną 1600kg jest sporo

pytanie było które z nich mieści się w kat B

> NIE, NIE, NIE!!!!!!! Licza sie mozliwosci danego egzemplarza pojazdu (bo miedzy modelami z roznymi

> pojemnosciami silnikow sa rozne MMC przyczepy, ktore moga ciegnac).

ale tu problemem są przepisy dotyczące prawa jazdy a nie możliwości tech aut

gdyby Kolega chciał mieć B+E to tematu by w ogóle nie było

> Zupelnie pomijam kwestie, ze zgodnie z PoRD liczy sie MW pojazdu, DMC przyczepy i DMC zestawu, a

> nie tak jak napsiales.

a DMC zestawu to ?

tylko z cytatem konkretnych przepisów poproszę

bo dla mnie to DMC auta plus DMC przyczepy, jeśli jest inaczej to pokaż gdzie tak jest napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież to napisałem, auto może, więc co mam pojmować ?

W ktorym miejscu? Caly czas podpiersz sie PoRD, ktore mowia wylacznie o DMC. Wymogu techniczne pojazdow zwiazane sa z przyczpeami, a nei przepisy drogowe.

> ale tu problemem są przepisy dotyczące prawa jazdy a nie możliwości tech aut

yikes.gif Czy ja czytam jakis inny watek niz ty, czy nie rozumiesz pytania postawionego w pierwszym poscie?

> a DMC zestawu to ?

> tylko z cytatem konkretnych przepisów poproszę

> bo dla mnie to DMC auta plus DMC przyczepy, jeśli jest inaczej to pokaż gdzie tak jest napisane

icon_eek.gif Koonrad - ty naprawde powaznie pytasz? Sam tutaj podajesz zrodlo, a zadasz go ode mnie?

Po krotce jeszcze raz przypomne. O kategorii prawa jazdy mowia PoRD, o mozliwosciach samochodow odnosnie tego, jaka przyczepe moga one pociagnac mowia wymogi techniczne pojazdu. Maksymalne mozliwosci mamy z ostrzejszych warunkow OBYDWOCH tematow, bo czesto jest tak, ze mamy wysoka MW pojazdu i wydaje sie nam ze mozemy pociagnac przyczepe o takim DMC, a tymczasem producent zastrzegl, ze mimo wysokiej MW pojazdu, ten moze pocignac przyczepe o Maksymalnej Masie Calkowitej (MMC) duzo nizszej i zapisane to jest w rubryce O1 i O2 dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po krotce jeszcze raz przypomne. O kategorii prawa jazdy mowia PoRD, o mozliwosciach samochodow

> odnosnie tego, jaka przyczepe moga one pociagnac mowia wymogi techniczne pojazdu. Maksymalne

> mozliwosci mamy z ostrzejszych warunkow OBYDWOCH tematow, bo czesto jest tak, ze mamy wysoka

> MW pojazdu i wydaje sie nam ze mozemy pociagnac przyczepe o takim DMC, a tymczasem producent

> zastrzegl, ze mimo wysokiej MW pojazdu, ten moze pocignac przyczepe o Maksymalnej Masie

> Calkowitej (MMC) duzo nizszej i zapisane to jest w rubryce O1 i O2 dowodu rejestracyjnego.

piszę o konkretnych pojazdach które tu padły

np A4 b6 (2001-2004) tgz. Małysz 2,5 TDI V6 z hamulcem 1800 KG

jak widzisz z warunków tech może ciągnąć 1600kg

ale problemem są tutaj wymagania kat B, auto ma MW 1700kg, czyli DMC min 2100-2200kg, a to już przekracza 3500kg na zestaw

tak samo będzie pewnie z omegą, czy sharanem i terenówkami które padły w tym wątku

z B+E nie ma w ogóle tematu, może jechać

tak jak pisałem gdzieś na początku, auto musi mieć 1900kg DMC i 1600kg na haku ... tak MMC, a do tego 1600kg MW !

jak na razie nikt takiego nie podał i śmiem twierdzić że nie ma takiego auta icon_rolleyes.gif

w/w wynikają głównie z warunków jakie trzeba spełnić na kat B

dlatego warunki tech pojazdów niejako pomijam

po raz kolejny gdzieś tam pisałeś o pustej lawecie, dlatego prosiłem o podstawę prawną

bo jak widzisz w PoRD nie ma nic na ten temat, wyraźnie jest DMC a nie RMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak pisałem gdzieś na początku, auto musi mieć 1900kg DMC i 1600kg na haku ... tak MMC, a do

> tego 1600kg MW !

> jak na razie nikt takiego nie podał i śmiem twierdzić że nie ma takiego auta

> w/w wynikają głównie z warunków jakie trzeba spełnić na kat B

> dlatego warunki tech pojazdów niejako pomijam

OK, teraz rozumiem twoje podejscie do tematu. Tego tematu. W tej wyjatkowej sprawie rzeczywiscie mozna podejsc tak jak ty. Ja staram sie nie zmienaic podjescia do konkretnego przypadku - zawsze stosuje sprawdzona zasade - PoRD i wymogi techniczne, z nich ostrzejsze warunki i wiemy juz jaka przyczepe mozemy ciagnac.

> po raz kolejny gdzieś tam pisałeś o pustej lawecie, dlatego prosiłem o podstawę prawną

> bo jak widzisz w PoRD nie ma nic na ten temat, wyraźnie jest DMC a nie RMC

Akurat o pustej lawecie pisalem raz, ale dobrze ci to zapadlo w pamiec. Podstawy prawnej oczywiscie nie ma - przepisy mowia o DMC, ale mialem taki przypadek, ktory zakonczyl sie bez mandatu. Co ja na to moge poradzic? Nie stawialem sie, powiedzialem, ze odwoze pusta lawete, wiem co i jak i sie rozstalismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Odgrzewam kotleta.

Jest sobie:

1. BMW E34 o następujących parametrach:

-Masa własna: 1610 kg

-Dopuszczalna Masa całkowita: 2160 kg

-Masa przyczepy 1600kg

2. BMW E30

-Masa własna: 1125 kg

-Masa całkowita: 1565 kg

Czy da się do tego zestawu dopasować lawetę tak żeby z prawkiem kat. B pociągnąć E30 na zawody? Jeśli tak to jakie ma ona mieć parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzewam kotleta.

> Jest sobie:

> 1. BMW E34 o następujących parametrach:

> -Masa własna: 1610 kg

> -Dopuszczalna Masa całkowita: 2160 kg

> -Masa przyczepy 1600kg

> 2. BMW E30

> -Masa własna: 1125 kg

> -Masa całkowita: 1565 kg

> Czy da się do tego zestawu dopasować lawetę tak żeby z prawkiem kat. B pociągnąć E30 na zawody?

> Jeśli tak to jakie ma ona mieć parametry?

Wasrunek z PoRD: DMC przyczepy nie moze byc wieksze niz MW pojadu holujacego.

Warunek z art. 66 wymogow technicznych: MMC przyczepy nie moze byc wieksze niz rubryka O1 lub O2 w DR w zaleznosci od rodzaju przyczepy.

Z powyzszych dwoch wybierasz warunek ostrzejszy i juz wiesz czy mozesz czy nie mozesz. Bez liczenia i sprawdzania powiem ci, ze nie mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wasrunek z PoRD: DMC przyczepy nie moze byc wieksze niz MW pojadu holujacego.

> Warunek z art. 66 wymogow technicznych: MMC przyczepy nie moze byc wieksze niz rubryka O1 lub O2 w

> DR w zaleznosci od rodzaju przyczepy.

> Z powyzszych dwoch wybierasz warunek ostrzejszy i juz wiesz czy mozesz czy nie mozesz. Bez liczenia

> i sprawdzania powiem ci, ze nie mozesz.

Czyli jeśli znajdę przyczepę o DMC 1600kg (są takie) to ta przyczepa będzie musiała ważyć 35kg? wink.gif

Rozumiem, że jeśli chodzi o auto na przyczepie to brana jest pod uwagę jego DMC a nie masa własna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jeśli znajdę przyczepę o DMC 1600kg (są takie) to ta przyczepa będzie musiała ważyć 35kg?

> Rozumiem, że jeśli chodzi o auto na przyczepie to brana jest pod uwagę jego DMC a nie masa własna?

Słuchaj Żurawia to będziesz w zimie w klapkach chodził.

E34 waży 1610, szukaj lawety o dmc 1550 i masie własnej koło 400 kilo. Itd szuka haczyków typu komplet opon w ciągniętym aucie więc lepiej dmuchać na zimne. Przejechałem z lawetą kawał Polski i byhły kontrole i laweta miała dmc 1200, kia na haku 1400 wpisane w dowód i cc o wadze 700kilo i było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchaj Żurawia to będziesz w zimie w klapkach chodził.

> E34 waży 1610, szukaj lawety o dmc 1550 i masie własnej koło 400 kilo. Itd szuka haczyków typu

> komplet opon w ciągniętym aucie więc lepiej dmuchać na zimne. Przejechałem z lawetą kawał

> Polski i byhły kontrole i laweta miała dmc 1200, kia na haku 1400 wpisane w dowód i cc o wadze

> 700kilo i było ok

Pamiętaj że DMC samochodu plus DMC przyczepy nie może przekroczyć 3500kg jeśli to ma być na samo B

Wspomniane wcześniej E34 ma DMC równą 2160kg i jak dodamy do tego 1600kg DMC lawety to jak byk mamy DMC zestawu 3760kg.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jeśli znajdę przyczepę o DMC 1600kg (są takie) to ta przyczepa będzie musiała ważyć 35kg?

Nie, skoro masa własna E30 to 1125 kg to przyczepa może ważyć 475kg.

Tyle tylko że w tym przypadku przekroczysz 3,5t i łapiesz się na BE.

> Rozumiem, że jeśli chodzi o auto na przyczepie to brana jest pod uwagę jego DMC a nie masa własna?

Masa własna - w przypadku wjazdu na wagę nie ważne będzie jaką dmc ma auto na lawecie, ale ile całość waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, skoro masa własna E30 to 1125 kg to przyczepa może ważyć 475kg.

> Tyle tylko że w tym przypadku przekroczysz 3,5t i łapiesz się na BE.

> Masa własna - w przypadku wjazdu na wagę nie ważne będzie jaką dmc ma auto na lawecie, ale ile

> całość waży.

Dlatego DMC okresla sie jako jej mase wlasna plus ladownosc i masa rzeczywista pojazdu na lawecie nie moze byc wieksza niz ladownosc przyczepy, co konczy dowod. RMC przyczepy z ladunkiem ma byc mniejsza od jej DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzewam kotleta.

> Jest sobie:

> 1. BMW E34 o następujących parametrach:

> -Masa własna: 1610 kg

> -Dopuszczalna Masa całkowita: 2160 kg

> -Masa przyczepy 1600kg

> 2. BMW E30

> -Masa własna: 1125 kg

> -Masa całkowita: 1565 kg

> Czy da się do tego zestawu dopasować lawetę tak żeby z prawkiem kat. B pociągnąć E30 na zawody?

> Jeśli tak to jakie ma ona mieć parametry?

Nie wiem dlaczego nie moge edytowac poprzedniego posta wiec jeszcze raz.

DMC przyczepy czyli jej ladownosc + jej masa wlasna ma byc mniejsza od MW E34, czyli jesli znajdziesz przyczepe o ladownosci nie mniejszej niz 1125kg (MW E30), to jej MW nie moze byc wieksza niz 485kg (1125+485=1610).

Zakladajac ze w E34 prez mase przyczepy okresliles MMC (maksymalna mase przyczepy z rubryki O1 lub O2 (chodzi o ta z hamulcem)), to wtedy MW przyczepy prz jej minimalnej ladownosci 1125kg moze byc kasimum 475kg.

Jesli spelnisz te warunki to spokojnie mozesz jezdzic takim zestawem na kat.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej tak, ale temu raczej bliżej do masy własnej niż do dmc.

ok.gif tak powinno być

ostatnio trafiłem na ciekawą interpretację kwestii pusta laweta

Quote:

O) Przewóz ładunków i ciągnięcie przyczep - Taryfikator

180. Ciągnięcie przyczepy o rzeczywistej masie całkowitej większej niż dopuszczalna w odniesieniu do określonego rodzaju pojazdu ciągnącego. 0 pkt karych 100-300 zł

podstawa art. 62 ust. 1 Ustawa Prawo o ruchu drogowym


jak widać taryfikator odnosi się do masy rzeczywistej, a nie DMC

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli spelnisz te warunki to spokojnie mozesz jezdzic takim zestawem na kat.B.

chyba nie

wcześnij było już czemu "Wspomniane wcześniej E34 ma DMC równą 2160kg i jak dodamy do tego 1600kg DMC lawety to jak byk mamy DMC zestawu 3760kg."

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętaj że DMC samochodu plus DMC przyczepy nie może przekroczyć 3500kg jeśli to ma być na samo B

> Wspomniane wcześniej E34 ma DMC równą 2160kg i jak dodamy do tego 1600kg DMC lawety to jak byk mamy

> DMC zestawu 3760kg.

> pozdr

No i kwestia interpretacji itd czy piczyc jako puste auto holujące czy jako dmc. U moich znajomych zawsze liczyli jako puste plus iles tam ludzi nie jako dmc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak powinno być

> ostatnio trafiłem na ciekawą interpretację kwestii pusta laweta

> Quote:

> O) Przewóz ładunków i ciągnięcie przyczep - Taryfikator

> 180. Ciągnięcie przyczepy o rzeczywistej masie całkowitej większej niż dopuszczalna w odniesieniu

> do określonego rodzaju pojazdu ciągnącego. 0 pkt karych 100-300 zł

> podstawa art. 62 ust. 1 Ustawa Prawo o ruchu drogowym

> jak widać taryfikator odnosi się do masy rzeczywistej, a nie DMC

To imo chodzi o przekroczenie dmc przyczepy w stosunku mw auta bez BE.

Moje auto może ciągnąć przyczepę o mmc=1700kg ale ja, jako kierowca mogę ciągnąć o mmc nie większej niż masa własna - w tym przypadku 1495kg.

Żeby ciągnąć na haku przyczepę o mmc=1496kg i większej (ale mniejszej niż 1700) muszę mieć BE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i kwestia interpretacji itd czy piczyc jako puste auto holujące czy jako dmc. U moich znajomych

> zawsze liczyli jako puste plus iles tam ludzi nie jako dmc

Tak jak mówisz chyba jest ok:

Quote:

[Art. 88.]

[1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.]

[2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:]

[kategorii A - motocyklem;]

[kategorii A1 - motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW;]

[kategorii B:]

a. [pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,]

b. [pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej
nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego
, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,]


O ile dmc zestawu nie przekroczy 3,5t. pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem dlaczego nie moge edytowac poprzedniego posta wiec jeszcze raz.

> DMC przyczepy czyli jej ladownosc + jej masa wlasna ma byc mniejsza od MW E34, czyli jesli

> znajdziesz przyczepe o ladownosci nie mniejszej niz 1125kg (MW E30), to jej MW nie moze byc

> wieksza niz 485kg (1125+485=1610).

> Zakladajac ze w E34 prez mase przyczepy okresliles MMC (maksymalna mase przyczepy z rubryki O1 lub

> O2 (chodzi o ta z hamulcem)), to wtedy MW przyczepy prz jej minimalnej ladownosci 1125kg moze

> byc kasimum 475kg.

> Jesli spelnisz te warunki to spokojnie mozesz jezdzic takim zestawem na kat.B.

ok.gif

Można spokojnie znaleźć lawetę z DMC 1600kg ważącą około 400kg. to by wychodziło, żę E34 kombi jest idealnym autem do targania lawety z rajdówką palacz.gif

Jeśli by ktoś próbował z większymi MMC to wersje z manualną skrzynią mają 1800kg.

O proszę...

http://allegro.pl/laweta-1600-kg-masa-wlasna-400-kg-i2445465424.html

palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i kwestia interpretacji itd czy piczyc jako puste auto holujące czy jako dmc. U moich znajomych

> zawsze liczyli jako puste plus iles tam ludzi nie jako dmc

"o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,"

czyli DMC - taka jest interpretacja prawna.

a to co dzieje się podczas kontroli czasem trochę odbiega od litery prawa.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można spokojnie znaleźć lawetę z DMC 1600kg ważącą około 400kg. to by wychodziło, żę E34 kombi jest

> idealnym autem do targania lawety z rajdówką

> Jeśli by ktoś próbował z większymi MMC to wersje z manualną skrzynią mają 1800kg.

> O proszę...

> http://allegro.pl/laweta-1600-kg-masa-wlasna-400-kg-i2445465424.html

Nie do końca, liczy się dmc zestawu a skoro e34 waży 2160 to przyczepa max 1340. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tegpo wynika że liczy sie tylko dmc. Czyli jednak itd tego nie respektuje i dobrze

znaczy się ni kuta?

Mówimy oczywiście o PRZEPISACH a nie o rzeczywistości.

Bo rzeczywistość już przedstawiłeś.

Natomiast według przepisów ten zestaw nie przejdzie bo:

DMC przyczepy+DMC pojazdu ciągnącego>3,5t frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do końca, liczy się dmc zestawu a skoro e34 waży 2160 to przyczepa max 1340.

czyli jedyny "lega;lny" zestaw na prawko kat. B przy założeniu, że rajdówka ma masę własną 1125kg to:

laweta ważąca 400kg o dmc 1525kg

auto o masie własnej min 1525kg i DMC max 1975kg. sick.gif

Weź pan bądź mądry i znajdź coś takiego. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy się ni kuta?

> Mówimy oczywiście o PRZEPISACH a nie o rzeczywistości.

> Bo rzeczywistość już przedstawiłeś.

> Natomiast według przepisów ten zestaw nie przejdzie bo:

> DMC przyczepy+DMC pojazdu ciągnącego>3,5t

No tak wynika z przepisu kolegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jedyny "lega;lny" zestaw na prawko kat. B przy założeniu, że rajdówka ma masę własną 1125kg

> to:

> laweta ważąca 400kg o dmc 1525kg

> auto o masie własnej min 1525kg i DMC max 1975kg.

> Weź pan bądź mądry i znajdź coś takiego.

W A6 mam podobnie, ale trochę kg brakuje.

Masa własna 1495kg. dmc 1970.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W A6 mam podobnie, ale trochę kg brakuje.

> Masa własna 1495kg. dmc 1970.

hmm.gif

przy DMC 1970kg zostaje nam na lawetę z samochodem 1530kg. rajdówka waży 1125, więc zakładając lawetę o DMC 1500kg (no bo raczej nigdzie nie znajdzie 1530) sama laweta musiała by ważyć 375kg max. Może i są takie cuda? niewiem.gif

Tylko... przed chwilą przyszła mi jeszcze jedna myśl. Czy "badając" auto na lawecie policjant sprawdza Masę własną pojazdu czy również DMC? Bo jak to drugie to tylko malucha można ciągać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko... przed chwilą przyszła mi jeszcze jedna myśl. Czy "badając" auto na lawecie policjant

> sprawdza Masę własną pojazdu czy również DMC? Bo jak to drugie to tylko malucha można ciągać

Tak na zdrowy rozum to skoro auto jest puste to MW, ale to tylko moje rozumowanie a więc trzeba znaleźć podstawę prawną. biglaugh.gif

edit: Dot mojego auta - no i przyczepa może mieć dmc 1495kg bo inaczej przekroczy MW auta i wtedy trzeba BE. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba nie

> wcześnij było już czemu "Wspomniane wcześniej E34 ma DMC równą 2160kg i jak dodamy do tego 1600kg

> DMC lawety to jak byk mamy DMC zestawu 3760kg."

Niby masz racje, ale nei moge znalezc zapisu, ze DMC zestawu to DMC pojazdu + DMC przyczepy, jesli wszedzie operuje sie MW pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby masz racje, ale nei moge znalezc zapisu, ze DMC zestawu to DMC pojazdu + DMC przyczepy, jesli

> wszedzie operuje sie MW pojazdu.

słabo szukasz, bo już w tym wątku chwile wcześniej było cytowane spineyes.gif

Quote:

o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t


wiadć jak byk że liczy się DMC holownika, +DMC przyczepy

mowa oczywiście o kat B prawka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak na zdrowy rozum to skoro auto jest puste to MW, ale to tylko moje rozumowanie a więc trzeba

> znaleźć podstawę prawną.

Kilkadziesiat kongtroli znajomych i zawsze mw auta holowanego lub papier ze złomu jak nei ma tablic... lub waga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słabo szukasz, bo już w tym wątku chwile wcześniej było cytowane

> Quote:

> o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t

> wiadć jak byk że liczy się DMC holownika, +DMC przyczepy

> mowa oczywiście o kat B prawka

A gdzie jest napisane, ze DMC zestawu to DMC holownika i DMC przyczepy? PoRD wyraznie mowi o MW holownikai DMC przyczepy. Nawet slynna juz tabela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie jest napisane, ze DMC zestawu to DMC holownika i DMC przyczepy? PoRD wyraznie mowi o MW

> holownikai DMC przyczepy. Nawet slynna juz tabela.

PoRD podaje dwa warunki niezbędne aby można było kierować B z przyczepą.

Pierwszy jest o MWpojazdu ciągnącego i DMC przyczepy a drugi mówi o DMC zestawu

DMC zestawu to jest i zawsze będzie DMC pojazdu ciągnącego + DMC przyczepy.

Ostatniego zdania nie mam zamiaru udowadniać - bo to tak jakby udowadniać że słońce na wschodzie wschodzi .

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.