Skocz do zawartości

Dacia 1300


Rekomendowane odpowiedzi

> W malowaniu a`la Gordini (cokolwiek to znaczy).

A to nie jest oryginalne Renault 12 Gordini? IMO jest. idea.gif

> Nigdy nie lubiłem tego auta (ani jego następców) ale w takim stylu zaczyna mi się podobać.

Mi nie. zlosnik.gif Ale z racji wieku i akcentow - fajny. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W malowaniu a`la Gordini (cokolwiek to znaczy).

> Nigdy nie lubiłem tego auta (ani jego następców) ale w takim stylu zaczyna mi się podobać.

To pierwsze to raczej Renault 12. A co znaczy Gordini...Abonament na google trzeba opłacic rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W malowaniu a`la Gordini (cokolwiek to znaczy).

> Nigdy nie lubiłem tego auta (ani jego następców) ale w takim stylu zaczyna mi się podobać.

Toż to Renault 12 Gordini

jedna z pierwszych miłości mego życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to nie jest oryginalne Renault 12 Gordini? IMO jest.

> Mi nie. Ale z racji wieku i akcentow - fajny.

Na pierwszej focie to chyba oryginalne Gordini (wlew paliwa na błotniku). Kolejne to już raczej Daćka po "tjunie", widać zreszta znaczek UAP zamiast Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pierwszej focie to chyba oryginalne Gordini (wlew paliwa na błotniku). Kolejne to już raczej

> Daćka po "tjunie", widać zreszta znaczek UAP zamiast Renault.

Dokladnie to samo stwierdzono wyzej. zlosnik.gif

Fantastyczne zdjecie. serce.gif

188_1972r12gordini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W malowaniu a`la Gordini (cokolwiek to znaczy).

> Nigdy nie lubiłem tego auta (ani jego następców) ale w takim stylu zaczyna mi się podobać.

a tutaj też w malowaniu Gordini ale Dacia

377514_355441114481521_187044054654562_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W malowaniu a`la Gordini (cokolwiek to znaczy).

> Nigdy nie lubiłem tego auta (ani jego następców) ale w takim stylu zaczyna mi się podobać.

Na FB natrafilem wlasnie na wersje 2 drzwiowa.

Od razu lepiej. ok.gif

379378_320488181325399_100000926601355_1021995_1789246562_n.jpg

Dacia_SPORT_COUPE_img_32564.jpg

Na szybko nie potrafie znalezc 2 drzwiowego Renault. Plus dla Dacii. zlosnik.gif

Jak chodza sluchy wystepowala w wersji z krotkimi i dluzszymi drzwiami. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe sporo godzin spędziłem przy odbudowie blacharki w moim pierwszym własnym aucie-Dacia 1310P palacz.gif

Były momenty w których miałem ją już podpalić angryfire.gif ale jakoś się udało zakończyć remont i śmigałem taką jakiś czas.Ale co przy niej użyłem to moje heheheee.Ale miejsca w środku jak w busie skromny.gifbiglaugh.gif

Mimo że to 1300 było to jak przesiadłem się do FSO 1500 to poczułem spory brak mocy,ale i to powoli ogarnąłem.

Ale najlepszy z tego wszystkiego był zbiornik na płyn chłodniczy clown.gif Słój po ogórkach kiszonych mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe sporo godzin spędziłem przy odbudowie blacharki w moim pierwszym własnym aucie-Dacia 1310P

> Były momenty w których miałem ją już podpalić ale jakoś się udało zakończyć remont i śmigałem

> taką jakiś czas.

A co tam takiego strasznego Cie spotkalo? Ja mam Dacie 1300 i od paru lat planuję jej odbudowę. Robię to póki co metodą małych kroków - na razie postawiłem garaż i przeprowadziłem tam auto na zimę zlosnik.gif Z pracami planuję ruszyć w 2013 r. Jeśli finanse pozwolą to blachę/lakier powierzę fachowcom.

> Ale najlepszy z tego wszystkiego był zbiornik na płyn chłodniczy Słój po ogórkach kiszonych

Tylko pozornie - z boku ma wypustki na obejmy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co tam takiego strasznego Cie spotkalo? Ja mam Dacie 1300 i od paru lat planuję jej odbudowę.

> Robię to póki co metodą małych kroków - na razie postawiłem garaż i przeprowadziłem tam auto

> na zimę Z pracami planuję ruszyć w 2013 r. Jeśli finanse pozwolą to blachę/lakier powierzę

> fachowcom.

> Tylko pozornie - z boku ma wypustki na obejmy

mam nowe błotniki i progi do Dacii, i parę innych klamotów (3 przeżyłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam nowe błotniki i progi do Dacii, i parę innych klamotów (3 przeżyłem)

Wiem wiem, pamietam - już kiedyś rozmawialiśmy smile.gif Jak ruszę z robotą to będę się rozglądał za częściami i pewnie się odezwę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W malowaniu a`la Gordini (cokolwiek to znaczy).

> Nigdy nie lubiłem tego auta (ani jego następców) ale w takim stylu zaczyna mi się podobać.

Akurat wczoraj widziałem piękną daćkę na mieście spineyes.gif

Czy te samochody nie rdzewieją? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe sporo godzin spędziłem przy odbudowie blacharki w moim pierwszym własnym aucie-Dacia 1310P

nawet mi nie mów. Auto mailo sporo zalet - ogromny bagaznik, male spalanie i calkiem wygodny srodek ale blacharka facepalm%5B1%5D.gif

To tego przeciekala - tak, po kazdej ulewie mialem wode w srodku - ciekla gdzies spod przdniej grodzi. O detalach typu wieczne wycieki oleju - nie wspomnę

Pod koniec czerwca 97 ja szczesliwie sprzedalem. PIlem dwa dni z radosci. Kupil ją facet z RAciborza. Istotny fakt albowiem w lipcu nadeszla powódź i daćkę zalało po dach. Jakkolwiek niestoownie to zabrzmi - wtedy odczulem dziką satysfakcję.

Nienawidzilem tego auta rownie mocno jak teraz prawicowych ekstremistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na FB natrafilem wlasnie na wersje 2 drzwiowa.

> Od razu lepiej.

> Na szybko nie potrafie znalezc 2 drzwiowego Renault. Plus dla Dacii.

> Jak chodza sluchy wystepowala w wersji z krotkimi i dluzszymi drzwiami.

A czy to nie jest po prostu radosna tworczosc wlascicieli? Cos jak Poldomierz pseudo-Coupe na bazie Caro?

carosport.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy te samochody nie rdzewieją?

Rdzewieją na potęgę - to największa bolączka tych aut frown.gif

Mój egzemplarz jest od nowości w rodzinie. Dziadek mi opowiadał, że odebrał auto z Polmozbytu w listopadzie 73 r, a po zimie już wyszła ruda zlosnik.gif Wtedy zbudował garaż i przez kolejne 20 lat nie jeździł zimą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy to nie jest po prostu radosna tworczosc wlascicieli? Cos jak Poldomierz pseudo-Coupe na bazie

> Caro?

Oferowana byla od 1981 roku jako 1310 Sport, a od 1983 jako 1410 Sport.

Nie wiem ile egzemplarzy powstalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co tam takiego strasznego Cie spotkalo? Ja mam Dacie 1300 i od paru lat planuję jej odbudowę.

> Robię to póki co metodą małych kroków - na razie postawiłem garaż i przeprowadziłem tam auto

A no odpadały prawie całkiem kolumny-mocowania (nie wiem jak to nazwać) tylnych amortyzatorów od nadkoli,których mało co zostało.Przedni pas też musiałem łatać i odbudować prawie od zera uchwyty-mocowanie przednich lamp no i oczywiście wszystkie drzwi na dole miały wstawiony pas blachy,tak jak cała przednia część podłogi spineyes.gif

Zmieniłem kolor (całkowicie) z takiej jak by szarej-białej na zieleń szmaragdową palacz.gifpalacz.gif

Wtedy zrobiła się nawet ładna.Wszystko robiłem sam skromny.gif

Do tego poszły nowe kompletne półosie i wydech oraz regeneracja gaźnika.

Ale gdy już prawie miałem zacząć nią jeździć (po rocznym postoju) okazało się że pęknięty jest blok silnika przy rozrządzie.Wyjąłem silnik i został on pospawany.Po złożeniu i zrobieni parunastu kilometrów (ale byłem szczęśliwy że wreszcie jeżdżę) ponownie dokręcałem głowicę a tu nagle TRACHHHHHH i słyszę jak zaczyna się lać płyn na podłogę facepalm%5B1%5D.gifhorse.gifsciana.gifsciana.gif

Niestety ale blok pękł ponownie,bo rysa doszła aż do otworu od szpilki hehehe.

Parę dni później poszedłem na złom i leżał tam silnik właśnie od Daćki hehe.gif

Szybko na wagę i zaraz był w garażu i to w kawałkach bo jego stan był agonalny.Ale jak wiecie te silniki mają tuleje więc po dwóch dniach sam blok został przełożony i dopiero wtedy zacząłem śmigać autkiem 893goodvibes.gif

Ale powiem Wam że sporo się przy tym aucie nauczyłem bo wymagał bardzo dużo pracy.

A co do słoika po ogórkach to wiem że to było fabryczne bo nawet z boku jest na nim skala i jak napisałeś wyżej ma takie dwa cycki między którymi siedzi drut który go trzyma cfaniaczek.gif

No i jeszcze ta świetna nagrzewnica szerokości całego auta zlosnik2.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> troche mniej niz polonezy i maluchy el

Miałem el spineyes.gif wiem w czym rzecz ale ta dacia była w super stanie i kolorek taki jasno niebieski - nie wyglądał na nowy. Może ktoś mało jeździł, dbał, picował, w zimie garażował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.