Skocz do zawartości

Škoda 105, 120, 130 (typ 742)


Rekomendowane odpowiedzi

105120130.jpg

Rodzina Škód, oznaczona wewnętrznym numerem 742, oferowana była w zależności od wersji silnikowej pod wieloma nazwami handlowymi od 105, 120, 130 po mniej znane 125, 135 czy 136. Jeżeli dodamy do tego wiele poziomów wyposażenia, od standardowego S przez L, GL, LS, GLS, otrzymamy mnogość kombinacji ostatniego tylno-silnikowego modelu z Mladá Boleslav.

claps.gifWarto przeczytać claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Tato miał 105S z 81r kolor pomarańczowy (od nowości ) palacz.gif Co ona przejechała to masakra.S czyli standard,w którym zamiast rączek do zamykania drzwi były czarne pasy biglaugh.gif Zwrotnice,przekładnia kierownicza,przełącznik świateł (brak przekaźników) i 11,5 litra płynu do silnika hehehe,takie były wady.Aha i wystarczyło ją lekko przegrzać i już łapało pierścionki oink.gif

Najlepszy numer zrobiliśmy z Tatą jak wydarliśmy skrzynię biegów (bez kanału skromny.gif ) bo padła zębatka od wstecznego i po całej kupie roboty,zrobiły się cztery biegi do tyłu i wsteczny do przodu.Trzeba było nasze miny wtedy zobaczyć heheheeee wpysk.gif

Sentyment pozostał i nawet powiem że jak by się trafiła w okolicy jakaś taka nawet to bym przygarną,choć bardziej mnie interesują Rapid-ki a "setek" nie lubię,bo po prostu wyglądają fatalnie.Już "eMBeczki" są bardziej przyjazne dla oka palacz.gif

A co do kół to ta była już po lifcie,więc była na 13 smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój Tato miał 105S z 81r kolor pomarańczowy (od nowości ) Co ona przejechała to masakra.S czyli

> standard,w którym zamiast rączek do zamykania drzwi były czarne pasy Zwrotnice,przekładnia

> kierownicza,przełącznik świateł (brak przekaźników) i 11,5 litra płynu do silnika hehehe,takie

> były wady.Aha i wystarczyło ją lekko przegrzać i już łapało pierścionki

> Najlepszy numer zrobiliśmy z Tatą jak wydarliśmy skrzynię biegów (bez kanału ) bo padła zębatka

> od wstecznego i po całej kupie roboty,zrobiły się cztery biegi do tyłu i wsteczny do

> przodu.Trzeba było nasze miny wtedy zobaczyć heheheeee

> Sentyment pozostał i nawet powiem że jak by się trafiła w okolicy jakaś taka nawet to bym

> przygarną,choć bardziej mnie interesują Rapid-ki a "setek" nie lubię,bo po prostu wyglądają

> fatalnie.Już "eMBeczki" są bardziej przyjazne dla oka

> A co do kół to ta była już po lifcie,więc była na 13

standardem były koła 13" a na export 14" ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jezdziło mi sie Rapidka ah stare dobre czasy ,oczywiscie dobre były tylko latem bo zima trzeba było skrobac szyby w srodku i drzwi przywiazywac pasem dopoki nie odmarzły zamki hehe.gif i zawsze jak spadł snieg to cos sie zepsuło i lezałem w sniegu na parkingu a latem nic sie nie psuło tuk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu były dwie skodzianki. Pierwsza to 105'tka błękitna strzała z afik 79 roku. Dzielnie służyła najpierw mojej babci a potem tacie tak do 93-94 roku. w86 babcia kupiła w polmozbycie 120stkę i nakręciła nią do 2006 roku kiedy ją sprzedaliśmy całe 13kkm (tak wiem że licznik się przekręca przy 99kkm) Jak ją miałem sprzedać to od razu dałem ogłoszenie w jakimś klubie skody to się kolejki ustawiały. Nikt nie mógł uwierzyć że taka skoda może być w takim stanie (zero rdzy, wgnieceń, mały przebieg) Trzeba było licytację zrobić ale szczęśliwy nabywca dostał w gratisie pół piwnicy nowych części do tego przybytku. Z wad pamiętam że raz się silnik zapalił bo poszedł przewód paliwowy do gaźnika i poszła iskra zlosnik.gif na szczęście uszkodzeń większych nie było zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> standardem były koła 13" a na export 14"

z tego co pamietam to 13 byly do okreslonego roku modelowego,pozniej 14-ale moge sie mylic bo pamietam to z ksiazki Jalowieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie tez ojciec jeździł 105s w kolorze żółty kanarkowy, kupił nówkę w 1983 i zamienił ją w 1991

> na młodszą siostrę również nówka sztuka Favorit 135 w kolorze wiśnia

Kolor wiśnia, wg nazewnictwa Skody, to był czerwony apollo ok.gif.

Tutaj jako model.

f_1403045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.