Skocz do zawartości

Jazda autem z LPG bez używania LPG


joshua79

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to w praktyce wygląda? Powiedzmy że mam okazję kupić auto z instalacją LPG, ale nie będę jej używać, czy są jakieś "przeciw"?

Nie skupiajmy się na wątku ekonomicznym. Czy nieużywanie LPG i jazda na samej benzynie czymś grozi, czy też lepiej udać się na demontaż instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to w praktyce wygląda? Powiedzmy że mam okazję kupić auto z instalacją LPG, ale nie będę jej

> używać, czy są jakieś "przeciw"?

> Nie skupiajmy się na wątku ekonomicznym.

Droższe (a przy nowym aucie częstsze) badania techniczne.

Jak butli skończy się homologacja - nie przejdzie badań.

Ciągle zakaz wjazdu do niektórych parkingów podziemnych.

W zależności od rodzaju instalki i jakości montazu osiągi na benzynie mogą być odrobinę słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Droższe (a przy nowym aucie częstsze) badania techniczne.

> Jak butli skończy się homologacja - nie przejdzie badań.

> Ciągle zakaz wjazdu do niektórych parkingów podziemnych.

> W zależności od rodzaju instalki i jakości montazu osiągi na benzynie mogą być odrobinę słabsze.

Ale w tej sytuacji nie wystarczy, że będzimy tankować i jeździć na benzynie. Samochód ma instalację LPG, zatem wymaga określonych przeglądów diagnostycznych a zakazy związane wyposażeniem go w tę instalację nadal są w mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to w praktyce wygląda? Powiedzmy że mam okazję kupić auto z instalacją LPG, ale nie będę jej

> używać, czy są jakieś "przeciw"?

Jeździsz normalnie ale:

1. Z racji ciężaru butli będzie więcej palił.

2. Butla zabiera miejsce w bagażniku.

3. Jeśli masz wbitą instalację w dowód to będziesz musiał płacić za droższe przeglądy. Niezależnie od tego czy używasz instalacji czy nie.

Jeśli nie zamierzasz używać to jedyną wadą jest to że kiedyś możesz zacząć chcieć używać. Ale jeśli naprawdę nie planujesz to zdemontuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Droższe (a przy nowym aucie częstsze) badania techniczne.

> Jak butli skończy się homologacja - nie przejdzie badań.

Dodajmy - gdy instalacja jako taka będzie niesprawna to samochód TEŻ nie przejdzie badań - w ramach BTP jest kontrola emisji na gazie i na benzynie - nie działa gaz = do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpis do dowodu o deinstalacji lpg kosztował mnie 25 zł. Rejestrując auto od razu wykreślili z dowodu. Potrzebne jest zaslepienie otworów pod lpg i demontaż systemu. Dobry mechanik za 200zł ci to zrobi więc taniej niż sprzedaż uzywanej instalacji na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to w praktyce wygląda? Powiedzmy że mam okazję kupić auto z instalacją LPG, ale nie będę jej

> używać, czy są jakieś "przeciw"?

> Nie skupiajmy się na wątku ekonomicznym. Czy nieużywanie LPG i jazda na samej benzynie czymś grozi,

> czy też lepiej udać się na demontaż instalacji?

...1.5 roku tak jezdzę (uszkodzony mam sterownik LPG) koszt nowego to ponad 500pln netto - wiec nie oplacalna naprawa - mam zamiar wymienic cala elektronika ale nie mam czkos checi/czasu sie za to zabrac...zadnych problemów nie zaobserwowałem, placilem za przeglad 160zł i nikt sie słowem nie odezwał ze instalka nie dziala....robiłem przeglad na zupełnie obcej mi stacji diagnostycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTP jest kontrola emisji na gazie i na benzynie - nie działa gaz = do poprawki.

Nikt mi nigdy nie sprawdzał emisji spalin ani działania/szczelności instalacji lpg, a miałem ich w kilku autach.

Ale... u mnie w rejonie jest silna konkurencja SKP, więc się dba o klyenta grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lpg należy recylkinogwać

facepalm%5B1%5D.gifsciana.gif

Jak już piszesz, to zwróć uwagę jeśli masz podkreślony wyraz na czerwono. Oznacza to błąd w wyrazie.

Po drugie instalacja lpg jest zakładana/kupowana wraz z autem i to wybór zakładającego/nabywcy.

I po trzecie, czy to będzie samochód diesel, benzyna, benzyna/lpg i i tak trafi do recyklingu. Tobie przeszkadza lpg a mi może kopcący diesel lub ledwo dychająca benzyna spalająca olej.

Ludzie jeżdżą na lpg nie z wyboru ale z konieczności, żeby zmniejszyć rachunki za paliwo i powinieneś się z tym liczyć! icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wpis do dowodu o deinstalacji lpg kosztował mnie 25 zł. Rejestrując auto od razu wykreślili z

> dowodu. Potrzebne jest zaslepienie otworów pod lpg i demontaż systemu. Dobry mechanik za 200zł

> ci to zrobi więc taniej niż sprzedaż uzywanej instalacji na allegro

Dziś załatwiałem sprawę urzędową deinstalacji gazu, opłata to 67zł i dwa tygodnie czekania na wymianę DR. Wymiana jest konieczna bo nie można zmieniać danych na śliskiej stronie (tabelka P.3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś załatwiałem sprawę urzędową deinstalacji gazu, opłata to 67zł i dwa tygodnie czekania na

> wymianę DR. Wymiana jest konieczna bo nie można zmieniać danych na śliskiej stronie (tabelka

> P.3).

67 ała mi za 25 przy przerejestrowaniu wzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.