Skocz do zawartości

Dolot SC a ODMA


Astyn

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam!

> Borykałem się z problemem zapachu spalin w kabinie i wszyło na odme która leży sobie luzem kolo

> alternatora

> I tu pytanie przedłużać odme i prowadzić pod auto czy kupić takowy stożek?

> http://allegro.pl/filtr-odmy-odma-9-12-25-35-mm-wawa-i2089396189.html

Po założeniu stożka i tak będziesz czół zapach spalin jeżeli nie wyprowadzisz odmy dalej pod autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam filtr motocyklowy na odmie zaraz przy kopułce i nic mi nie śmierdzi

> a druga sprawa z odmy nie śmierdzi raczej spalinami

Jak zacznę mu deptać i zatrzymam się to zaczyna walić w aucie... a odma chyba lubi sobie beknąć zlosnik.gif wiec obstawiam na to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zacznę mu deptać i zatrzymam się to zaczyna walić w aucie... a odma chyba lubi sobie beknąć

> wiec obstawiam na to....

ale to nie spaliny, tylko parujaca oliwa;] najzdrowiej byloby, gdyby byla do dolotu podlaczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie to co z tą odma?

> Dolotu nie będę przerabiać....

> Założyć filtr czy na glebę z odmą?

Ja mam odmę puszczoną wężem do butelkli po płynie hamulcowym i też śmierdzi mi w środku, tyle tylko że to rajdówka, więc dałem sobie spokój... naturalne klimaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to ostatnio przerabiałem. Patrzyłym w kilku silnikach 1.1 i 1.2 i z "oparami" z odmy bywa różnie, tzn. jeden silnik mocno dmucha odmą a inny prawie wcale.

Ja puściłem u siebie dłuższym przewodem w kolanko dolotu (yanek) bo waliło "spalinami" fest.

Także masz dwie opcje:

1. w dolot

2. w ziemię clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mała przestroga z puszczaniem odmy na glebę lub wkładaniem wężyka do butelki.

Wczoraj przed północą zrobiłem 20km poza miastem, gdy dojechałem na miejsce poczułem palący się olej, otwieram maskę a tam bagnet wyskoczył i silnik olejem obrzygany. Jak wiemy mamy mroźne noce i podczas jazdy zamarzła odma na końcu węża (puszczona zbyt nisko bo na wysokości wahacza) i nie było odpowietrzenia skrzyni korbowej frown.gif jak włożycie odmę w butelkę to też może zamarznąć.

Na zimę chyba dam krótszy wężyk niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja puściłem u siebie dłuższym przewodem w kolanko dolotu (yanek) bo waliło "spalinami" fest.

Bez sensu, zakładasz wypasiony dolot, po to aby poprawić charakterystyke silnika, a psujesz ją dopływem ciepłego powietrza!

Gdzie sens i logika? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy koleżanki. Podepnę się na chwilę pod temat. Kupiłem dziś w takie cuś do dolotu abym mógł podłączyć pod niego odmę. Moje pytanie jest takie. Jak ściągnę ten mały filterek to ściągam go z takiego dziubka na pokrywie, a w nim jest taka ala sprężynka czy tam siateczka. Czy jak podłącze to wężykiem bezpośrednio do tego czegoś co kupiłem to tą siateczkę (sprężynkę) wyciągnąć czy ją tam zostawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy koleżanki. Podepnę się na chwilę pod temat. Kupiłem dziś w takie cuś do dolotu abym mógł

> podłączyć pod niego odmę. Moje pytanie jest takie. Jak ściągnę ten mały filterek to ściągam go

> z takiego dziubka na pokrywie, a w nim jest taka ala sprężynka czy tam siateczka. Czy jak

> podłącze to wężykiem bezpośrednio do tego czegoś co kupiłem to tą siateczkę (sprężynkę)

> wyciągnąć czy ją tam zostawić??

zostawic. na tej siateczce skrapla sie olej i wraca z powrotem do silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.