Skocz do zawartości

Kubica znowu na trasie :)


simon101

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

> Quote:

> W przyszłym tygodniu Robert Kubica ma wziąć udział w testach wyścigowego samochodu serii DTM.

> Jazdy Mercedesem mają się odbyć na torze Ricardo Tormo w Walencji.

> źródełko: sokolimokiem.tv

Chyba najblizej stamtad do jednomiejscowego bolidu, jesli nadejdzie taka mozliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> W przyszłym tygodniu Robert Kubica ma wziąć udział w testach wyścigowego samochodu serii DTM.

> Jazdy Mercedesem mają się odbyć na torze Ricardo Tormo w Walencji.

> źródełko: sokolimokiem.tv

A tu znowu co innego:

Aktualizacja środa godz. 12:30

Jak poinformował Rallye Magazine, Robert Kubica ma startować w tym roku w serii ERC, a pierwszym rajdem, w jakim weźmie udział będzie Rally Islas Canarias, który zostanie rozegrany pomiędzy 21 a 23 marca. Polak nadal nie zdecydował, w którym zespole będzie startował.

Aktualizacja czwartek godz. 17:25

Również Autosport Magazine potwierdza, że Robert Kubica będzie w tym roku startował w serii ERC. Polak ma zaplanowane 10 startów, poczynając od Rally Islas Canarias. Kubica nie wybrał jeszcze zespołu - ma oferty od Citroena i M-Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tu znowu co innego:

> Aktualizacja środa godz. 12:30

> Jak poinformował Rallye Magazine, Robert Kubica ma startować w tym roku w serii ERC, a pierwszym

> rajdem, w jakim weźmie udział będzie Rally Islas Canarias, który zostanie rozegrany pomiędzy

> 21 a 23 marca. Polak nadal nie zdecydował, w którym zespole będzie startował.

> Aktualizacja czwartek godz. 17:25

> Również Autosport Magazine potwierdza, że Robert Kubica będzie w tym roku startował w serii ERC.

> Polak ma zaplanowane 10 startów, poczynając od Rally Islas Canarias. Kubica nie wybrał jeszcze

> zespołu - ma oferty od Citroena i M-Sport.

Z facebook'a Cezarego Gutowskiego:

Quote:

W sprawie rewelacji ujawnionych przez Autosport.

Coz mozna powiedziec? Gadalismy o tym od dluzszego czasu. Ostatnio wczoraj. Dreams come true? :-)

Przestrzegam jednak przed pochopnymi wnioskami. To jeszcze nie kontrakt wyscigowy. Robert musi wsiasc do samochodu, ktorego nie zna i zobaczyc czym to sie je. A potem... Mam nadzieje ze serducho zabije tak mocno, ze RK wybierze na 1 miejscu DTM, pomimo kilku waznych mankamentow tej opcji. A potem sie dosztukuje jeszcze kilka rajdow i bedzie przepiekny sezon :-D


i jeden z jego komentarzy do tego wpisu:

Quote:

Największą wadą DTM jest to, że jest to kategoria przeżarta dziwnymi układami jeszcze bardziej niż Formuła 1 i GP2 razem wzięte. Tam najważniejsze jest przebicie polityczne i finansowe. To oznacza, że umiejętności RK miałyby tam jeszcze mniejsze znaczenie, niż w kategoriach, w których jeździł dotąd.

Pierwszy przykład z brzegu: Przez lata władze serii szukały nowego producenta, żeby poszerzył dość wąskie grono. Wieść padokowa niosła wówczas (ekstremalnie wiarygodna), że elementem oferty była gwarancja, że nowy producent wygra minimum jeden wyścig w pierwszym sezonie.

A potem wchodzą w grę układy już w obrębie każdego producenta...

Poza tym - Niemców owszem lubię, ale nie za bardzo im ufam... przynajmniej w wyścigach


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary Gutowski na fb zlosnik.gif :

Quote:

Ileż to jeszcze razy to samo przesłanie będzie na nowo budzić te same emocje?
smile.gif

I think we would all love to see Robert doing well in a Formula 1 car in the future, but it is definitely too early at this stage - rzecze Toto Wolff. Czyli nic nowego, ale tytulik na "jedynkę" jak ulał
270751858-jezyk.gif

Zdecydowanie ciekawsze jak dla mnie są te poniższe cytaty:

We all obviously like Robert. He's very special. I think what we want to do at Mercedes-Benz is give him a chance of doing a proper test in a proper racing car, seeing how he goes and how he feels, He's not 100 per cent fit yet. It's the first time he's in a car with downforce and I think we have to take it from there.

Pozwolę sobie "powieszczyć" zatem, że... jeśli nie będzie nieoczekiwanych ograniczeń fizycznych, w teście RK popisze się zaskakującą prędkością i zdolnością superszybkiej nauki, tak, że nawet doświadczeni inżynierowie, którzy wiedzą przecież kim jest RK, pod osłoną zaplecza rozdziawią otwory gębowe.

A potem RK będzie musiał zdecydować, czy uderza w kierunku wyścigi + rajdy, czy jednak na pierwszym miejscu będą rajdy, a wyścigi odstawiamy na termin późniejszy.

Z całych sił trzymam kciuki za to pierwsze...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Cezary Gutowski na Facebook:

Quote:

oficjalna wypowiedź RK:

My first day of testing in a DTM car was great fun and I learned a lot about the series and the DTM Mercedes AMG C-Coupé. The first installation lap was in the dry, then a few heavy showers of rain came down and we had to wait for the track to dry out. All in all, it was a good experience, getting to know the car in different weather conditions. I was able to get to grips with the DTM Mercedes AMG C-Coupé and felt very comfortable in the car, even though after my long break it meant adjusting to the high downforce that a state-of-the art DTM race car produces. I'm very pleased with my performance on this first day of DTM testing and had no problems whatsoever in the car."


i Sokolim Okiem TV na Facebook:

Quote:

Z nieoficjalnych informacji, jakie spływają z prywatnych testów DTM na torze Ricardo Tormo w Walencji wynika, że Robert Kubica bardzo szybko wjeździł się w auto tej kategorii. Na opublikowanie oficjalnych czasów nie ma co liczyć, ale zaprzyjaźnieni członkowie ekip donoszą, że już na pierwszych okrążeniach polski kierowca prezentował tempo wolniejsze o zaledwie parę dziesiątych sekundy od testującego dzisiaj Gary’ego Paffetta, byłego mistrza (2005) i czterokrotnego wicemistrza DTM w barwach Mercedesa. Gdy nieco lepiej poznał charakterystykę nowego dla siebie samochodu, poprawił czas doświadczonego Anglika o 0,5 sekundy.


Quote:

Kubica pokonał dzisiaj 114 okrążeń toru Ricardo Tormo – czyli 456,570 km. Mega!


yikes.gifok.gif

Quote:

Kubica: „Mój pierwszy dzień testów w samochodzie DTM dał mi dużo frajdy i pozwolił wiele się nauczyć o tej serii i o samochodzie Mercedes AMG C-Coupe. Okrążenie instalacyjne przejechałem po suchym torze, ale potem zaczęło mocno padać i musieliśmy poczekać, aż warunki się poprawią. Dobrze było zapoznać się z nowym autem w różnych warunkach atmosferycznych. Byłem w stanie dobrze wyczuć samochód. Po długiej przerwie musiałem się znów przyzwyczaić do dużych przeciążeń, generowanych przez auto DTM. Jestem zadowolony ze swojego pierwszego testu w DTM, nie miałem żadnych problemów w samochodzie”.


L5E0207_resize.jpg

L5E0293_resize.jpg

L5E0223_resize.jpg

L5E0896_resize.jpg

L5E0901_resize.jpg

zlosnik.gif

i jeszcze Mercedes-Benz DTM na Facebook:

530577_561958583831745_921159287_n.jpg

484654_561958610498409_758752948_n.jpg

208382_561958643831739_46246562_n.jpg

379286_561958653831738_1211800407_n.jpg

555403_561958677165069_1267064900_n.jpg

734771_561958707165066_253637404_n.jpg

317977_561958763831727_2139028081_n.jpg

424543_561958777165059_217140099_n.jpg

480388_561958780498392_1808515899_n.jpg

zlosnik.gif

i cytat z F1 Racing:

Quote:

I still believe I can come back. It's not just a dream. Right now I have limitations with driving single-seaters, but they are less than they look from the outside.

Things are improving. It wasn't like this six months ago and it wasn't like this three months ago. And thanks to rallies and tests on the race track, slowly my condition is improving - but there's still a long way to go.If you cannot have the thing you want, you want the thing you have. Most important for me is that I have seen the pace is still there and I am absolutely sure I can drive competitively again

But I'm convinced that this will come back slowly. Nerves need a lot of time and I see progress even if it's slow. I am quite sure this will be... not fixed, but not a big problem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jeszcze na deser fajny filmik

> http://www.dtm.tv/Index/Start/EN

> trzeba kilka razy odświeżyć zanim strona "zaskoczy"

Fajny fajny smile.gif

Niby Robert odrzucił ofertę BMW w DTM, ale widać że temat DTM nie jest zamknięty i pasuje mu ten samochód, skoro już pierwszego dnia był lepszy Paffetta a Paffett byle kierowca nie jest (raz był mistrzem DTM i 4 razy wicemistrzem DTM). W sumie to jest ciekawa opcja na czas rehabilitacji. Ciekawe czy pojawi się opcja też 24 h Le Mans wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajny fajny

> Niby Robert odrzucił ofertę BMW w DTM, ale widać że temat DTM nie jest zamknięty i pasuje mu ten

> samochód, skoro już pierwszego dnia był lepszy Paffetta a Paffett byle kierowca nie jest (raz

> był mistrzem DTM i 4 razy wicemistrzem DTM). W sumie to jest ciekawa opcja na czas

> rehabilitacji. Ciekawe czy pojawi się opcja też 24 h Le Mans

BMW zostawił dla Glock'a, a sam weźmie Mercedesa zlosnik.gif

klik wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze mógłby startować w DTM... Na pewno jest to bezpieczniejsza forma rehabilitacji niż rajdy

> Ponadto wolę oglądać wyścigi niż rajdy

Tez bym go wolał widzieć w DTM. Raz że bezpieczniej dwa ma szanse zaistnieć i wrócić do F1. Z rajdów chyba było by ciężej niż z DTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez bym go wolał widzieć w DTM. Raz że bezpieczniej dwa ma szanse zaistnieć i wrócić do F1. Z

> rajdów chyba było by ciężej niż z DTM.

Aż tu nagle Pan Robert zrobi wszystkim psikusa i pojedzie Dakar żeby pogonić Małysza rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo pewnie udrzucil oferte BMW a nie DTM

> Dwa razy nie wchodzi sie do tej samej rzeki ...

dokładnie , z bmw nie wyszedł najlepiej

jak dla mnie to jednak mógłby jeździć w rajdach serduszka.gif , ale DTM też spoko , sport kontaktowy i widowiskowy ok.gif , byle nie nudna '' sterylna'' F1 no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

KLIK - kolejne info ok.gif

EDIT:

Cezary Gutowsk na Facebook:

Quote:

Odpowiadając na pytania:

Tak - fakt, że RK zrezygnował ze startów w DTM świadczy o tym, że wybrał rajdy - wstępnie na najbliższe dwa lata, jak można się domyślać.

Z tego co wiem, ostateczna decyzja co i z kim jest już bliska finalizacji. Oficjalnego oświadczenia oczekiwałbym najdalej za miesiąc, ale znając życie i tak wsześniej pojawią się nieoficjalne przecieki prosto z zespołu. Przypuszczalnie pierwsze potwierdzenie pojawi się na twitterze, a potem na fejsie.

Mi z jednej strony trochę szkoda, że jednak nie wyścigi, ale Robert wie co robi i to on ma najlepsze podstawy, aby podejmować decyzje tego typu. DTM miał mimo wszystko sporo wad. W wyścigach nie można nikomu ufać.

W rajdach będzie bardzo fajnie i szansa na sukcesy paradoksalnie będzie większa niż w DTM-iem. Sam z radością będę śledził poczynania Roberta w rajdach. Mam nadzieję, że zdecyduje się na współpracę z Francuzami (wydają się pewniejszą opcją) i - wbrew temu, co się sugeruje - obstawi jednak mocniej WRC niż ERC. Sądzę, że ostatecznie program jazd będzie mieszany.

Tak czy inaczej RK is back
smile.gif


Chyba mam całkiem podobnie...szkoda, że nie DTM, ale będe śledził/oglądał/kibicował ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutowski wie tyle co ja zlosnik.gif

Ani on, ani nikt z nas nie wie dlaczego nie wyszło z DTM. Pozostaje tylko gdybanie:

- może chcieli kontrakt długoterminowy?

- może Robert nie chciał współpracować z Niemcami?

- może chcieli zamknąć go w klatce nie pozwalając nawet na grę w Richard Burns Rally?

Jedno jest pewne. Robert nieźle zapitalał mietkiem po torze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gutowski wie tyle co ja

> Ani on, ani nikt z nas nie wie dlaczego nie wyszło z DTM. Pozostaje tylko gdybanie:

> - może chcieli kontrakt długoterminowy?

> - może Robert nie chciał współpracować z Niemcami?

> - może chcieli zamknąć go w klatce nie pozwalając nawet na grę w Richard Burns Rally?

> Jedno jest pewne. Robert nieźle zapitalał mietkiem po torze

Szkoda, bo IMO torowe auto byłoby dla niego bardziej odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozwólmy mu może wybrać to co będzie dla niego odpowiednie

tez tak mysle grinser006.gif czytając te wszystkie komentarze ma sie wrazenie, jakby wszyscy byli super "rehabilitantami" i wiedzieli, co w takiej sytuacji jest najlepsze ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez tak mysle czytając te wszystkie komentarze ma sie wrazenie, jakby wszyscy byli super

> "rehabilitantami" i wiedzieli, co w takiej sytuacji jest najlepsze ;P

Tu już nie chodzi o rehabilitację.

Tu chodzi o wybieranie komuś miejsca pracy.

Ja się nie mieszam. Pan Robert może sobie jeździć nawet w wyścigach ciągników rolniczych z bronami jeśli stwierdzi, że to go rajcuje bardziej niż F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu już nie chodzi o rehabilitację.

> Tu chodzi o wybieranie komuś miejsca pracy.

> Ja się nie mieszam. Pan Robert może sobie jeździć nawet w wyścigach ciągników rolniczych z bronami

> jeśli stwierdzi, że to go rajcuje bardziej niż F1.

Ja też mu niczego nie narzucę zlosnik.gif

Sam pewnie też ma niewielki ma wybór.

Wyrażam swoją opinię - subiektywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj Sokół na fb:

Quote:

OFICJALNE: Robert Kubica wystartuje Citroenem DS3 RRC w mistrzostwach świata WRC2 oraz wybranych rundach mistrzostw Europy. Debiut w WRC podczas Rajdu Portugalii (12-14 kwietnia), najbliższy start w Rajdzie Wysp Kanaryjskich (21-23 marca, mistrzostwa Europy).


i blog: KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mikołaj Sokół na fb:

> Quote:

> OFICJALNE: Robert Kubica wystartuje Citroenem DS3 RRC w mistrzostwach świata WRC2 oraz wybranych

> rundach mistrzostw Europy. Debiut w WRC podczas Rajdu Portugalii (12-14 kwietnia), najbliższy

> start w Rajdzie Wysp Kanaryjskich (21-23 marca, mistrzostwa Europy).

> i blog: KLIK

no to wypada życzyć powodzenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.