Skocz do zawartości

No dobra - dylematy markowe, choc nie tylko - co wybrac?


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja sie jeszcze zastanawiam nad dieselm 140KM. Jest tez 105KM, i tu spalanie spada drastycznie, ale

> boje sie, ze to nie jedzie

przy tym 105 pojemnosc jest mniejsza? Bo jesli nie to jezdzac spokojnie powinny palic bardzo podobnie. Roznica bedzie przy mocnym deptaniu i nie pisze tu o wyprzedzeniu raz na jakis czas ciezarowki tylko dynamicznej jezdzie caly czas.

A jedzie czy nie jedzie to bardzo subtelne wrazenie. Pamietam jak mojemu szefowi polecilem klekota na sluzbowke. Pierwsze 100km i myslalem, ze mnie zabije bo probowal tym jezdzic jak benzyna. Po miesiacu juz sie nie chcial zamienic. Kwestia jeszcze jedna. Dieslem jezdzi sie specyficznie. Pytanie czy umiesz jezdzic klekotem. Jesli nie bedziesz narzekal na wysokie spalanie i brak dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No way - ja jestem z tych, co uwazaja, ze stare to sa dobre wino i skrzypce

Przeciez mowiles, ze "chce kupic porzadny samochod" . te skonczyli produkowac jakies 30 lat temubuu.gif[...]

Mowisz, maszskromny.gif[...]zlosnik.gifebay.co.uk

Jedyne 24k Quid i "porzadne auto" jest twojezlosnik.gif

> Cicho, bo tu jest wielu wyznawcow Opla

Przeciez mowie o Vaxhall a nie o Opelshhh.gif .A z reszta, ja sie nie bojezlosnik.gif = ja stwierdzam powszechnie znany faktshhh.gif[...]

VauxhallVivaHA.jpg

> Tylko widzisz - jedna rzecz. 1.8T ma - bezposredni wtrysk, pewnie (bo tego nie jestem pewien) kolo

> dwumasowe, turbosprezarke. Czyli technologia rownie "skomplikowana" jak w dieselu, tyle, ze

> diesel jeszcze ma nieszczesny DPF .

Widzisz u mnie DPF nie mazlosnik.gif - dopiero cos mowia, ze maja zaczac montowacniewiem.gif

> Reasumujac - w poownaniu z moim wolnossakiem, postep bedzie w 1.8T duzy...

Poczytal bym forum, ale nie PL tylko UKhmm.gif, jak patrzylem na VeeDub poczytalem, pogadalem z walscicielami, podzwonilem do 4-5 dealerow - ile za serviceganja.gif [...] i mi przeszlozlosnik.gif[...], porazka na kazdym krokupalacz.gif - poczynajac od wyjatkowo kiepskeij jakosci, do placenia za service po $900 palacz.gif, do padajacych DSG (o tych moge tu referat napisacganja.gif - mam wglada w 34 VW Transporterpad.gif [...] etc, etc. IMVHO jakis obraz wyjdzie001.gif

> Do obliczen zalozylem roznice 8p na litrze, i mi po 7 latach uzytkowania wyszlo "na plus" dla 170KM

> diesela ~3k funtow minus koszt zakupu diesela wiekszy o jakies 1200 funtow .

bzzzzzzzlosnik.gif - IMVHO nie jestes wstanie tego przewidziechmm.gif - szczerze, hmm.gif - podziwiam ciewaytogo.gif, mnie by sie nie chcialo robic takich wyliczen.

> Gdyby ta benzyna to byl wolnossacy silnik, bralbym. Tak - hmmm, mieszane uczucia.

> Dodatkowo dochodzi jeszcze aspekt hatch vs diesel. Okazuje sie, ze na hatche sa bardzo fajne ceny,

> na diesele w kombi juz nie i dokladajac ~4k funtow moglbym sie wozic nowa E-klasa. Wiec chyba

> ktos sie z kims na rozumy pozamienial .

E-Class? Za extra 4k Quidhahaha.gif - tam na drugs w skoda auto sa?zlosnik.gif???

> Natomiast jest fajna cena na benzyne w kombii. Wiec tak naprawde pozostaje wybor - hatch z 2.0d czy

> kombi z 1.8T

Patrzac na wlasna perspektywe - niewiem.gif jaki wiek twoich piaskownica.gif - szedl bym w SW, pardon Estate - ta extra przestrzen z tyly jast nawage zlota jak bedziesz gdzies na wakacja jechal, dodtakowo cos przewiesc - na moje oko - patrzac na ten bagaznik Estate - sadze, ze nawet mala pralke wsadziwaytogo.gif.

> Nie mialem wczoraj jak ustawic jazd, ale bylem w salonie z synem. Ogolnie - pozytywnie jestem

> zaskoczony wielkoscia auta, chociaz dziwi, ze wg numerkow jest wezsze o 70mm od Mondeo .

hmm.gif mnie sie wydawalo wezsze, ale w srodku, patrzac na zewnatrz tego nie widachmm.gif

> Materialy - jest postep w porownaniu z Viki, ale bez szalu. Dziwi brak w standardzie

> samosciemniajacego lusterka wewnetrznego, jak i przyciemnainych szyb z tylu, czy chocby

> zaslonek na tylne szyby . Podsufitka ugina sie z tylu przy wlaczaniu swiatelka jak w jakims

> tanim wynalazku

az tak dokladnie nie patrzylemzlosnik.gif, musialem uciekac bo "salesman" byl dobryzlosnik.gif - od razu zaproponowal rekomendowana cena -20%,zebym sie przekonal jaka Skoda dobrazlosnik.gif[...]

To tak na szybko, bo syn byl wyraznie zainteresowany Octawia VRS

> Aczkolwiek odczucia bardzo pozytywne - tyle, ze ogladalem kombi .

> Jakos sie bede staral umowic na jazde testowa w okolicy i zobacze jak sie toto prowadzi. No i

> trzeba zobaczyc, jaka cene mozna dostac

bez drive.gif nie ma colizak.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy tym 105 pojemnosc jest mniejsza? Bo jesli nie to jezdzac spokojnie powinny palic bardzo

> podobnie. Roznica bedzie przy mocnym deptaniu i nie pisze tu o wyprzedzeniu raz na jakis czas

> ciezarowki tylko dynamicznej jezdzie caly czas.

105KM to jest 1.6 START-STOP.

> A jedzie czy nie jedzie to bardzo subtelne wrazenie. Pamietam jak mojemu szefowi polecilem klekota

> na sluzbowke. Pierwsze 100km i myslalem, ze mnie zabije bo probowal tym jezdzic jak benzyna.

> Po miesiacu juz sie nie chcial zamienic. Kwestia jeszcze jedna. Dieslem jezdzi sie

> specyficznie. Pytanie czy umiesz jezdzic klekotem. Jesli nie bedziesz narzekal na wysokie

> spalanie i brak dynamiki.

Troche jezdzilem dieselami, i nowymi, i starymi. Jezdzilem np. C4 Picasso G ze 110KM (109KM zeby byc dokladnym) 1.6HDi. Auto dawalo rade. Ale jednak nie chcialbym by 0-100km/h bylo wiecej niz 10-11s. I tu przy 105KM przy zaladowanym aucie moze byc problem w superbie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli chcesz w miarę mocny benzynowy silnik bez turbo, to ja bym się zastanowił nad I40 2.0. No i

> miejsca z tyłu jest w tym samochodzie bardzo dużo

Ale to 2.0 to jest chyba GDI - to nie jest bezposredni wtrysk przypadkiem? Mam lekki uraz do tego "wynalazku" 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez mowiles, ze "chce kupic porzadny samochod" . te skonczyli produkowac jakies 30 lat

> temu[...]

> Mowisz, masz[...]ebay.co.uk

> Jedyne 24k Quid i "porzadne auto" jest twoje

Zdania nie zmienie - stare to sa... grinser006.gif

> Przeciez mowie o Vaxhall a nie o Opel .A z reszta, ja sie nie boje = ja stwierdzam powszechnie

> znany fakt[...]

grinser006.gif

> Poczytal bym forum, ale nie PL tylko UK, jak patrzylem na VeeDub poczytalem, pogadalem z

> walscicielami, podzwonilem do 4-5 dealerow - ile za service [...] i mi przeszlo[...], porazka

> na kazdym kroku - poczynajac od wyjatkowo kiepskeij jakosci, do placenia za service po $900 ,

> do padajacych DSG (o tych moge tu referat napisac - mam wglada w 34 VW Transporter [...] etc,

> etc. IMVHO jakis obraz wyjdzie

Mowisz o 1.8T? DSG nie chce.

> bzzzzzz - IMVHO nie jestes wstanie tego przewidziec - szczerze, - podziwiam cie, mnie by sie nie

> chcialo robic takich wyliczen.

Cos tam mozna sobie zalozyc. Jak bedzie, to sie okaze.

> E-Class? Za extra 4k Quid - tam na drugs w skoda auto sa????

Przepraszam - pomylilem sie - 5300 wiecej 893goodvibes.gif

Dlatego robia promocje i cena auta jest minus VAT (20%).

Pomijam milczeniem, ze coraz wiecej producentow robi teraz takie promocje, bo 26-27k funtow za Mondeo czy Insignie to delikatne przegiecie no.gif

> Patrzac na wlasna perspektywe - jaki wiek twoich - szedl bym w SW, pardon Estate - ta extra

> przestrzen z tyly jast nawage zlota jak bedziesz gdzies na wakacja jechal, dodtakowo cos

> przewiesc - na moje oko - patrzac na ten bagaznik Estate - sadze, ze nawet mala pralke

> wsadzi.

Mam hatcha i nie jest zle. W skodziance jest 80l wiekszy bagaznik... pomysle.

> mnie sie wydawalo wezsze, ale w srodku, patrzac na zewnatrz tego nie widac

No i jakos wiecej tego miejsca... mam nadzieje, ze nie kosztem bezpieczenstwa smirk.gif

> az tak dokladnie nie patrzylem, musialem uciekac bo "salesman" byl dobry - od razu zaproponowal

> rekomendowana cena -20%,zebym sie przekonal jaka Skoda dobra[...]

grinser006.gif

> bez nie ma co[...]

To sie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdania nie zmienie - stare to sa...

to co ty chcesz kupiczlosnik.gif? Mowiles a autach a nie plastikuzlosnik.gif[...]

> Mowisz o 1.8T? DSG nie chce.

Mowie o flocie ponad 30 Transporter do ktorej mam wglad, gdzie 80-110 k km jest magiczna liczba kiedy gearbox mowi ci 30.GIF[...] Mowie, ze koszty na jednostke (mieszanina DSG i automatic) to pomiedzy $4k a $9k, przy autach wartych max $20kpad.gif[...], mowie, ze w opinii paru Fleet Mgrs to najwieksze g...facepalm%5B1%5D.gif na jakie trafili w 30-40 letnich karierach. Mowie, ze raz mozna sie naciacpalacz.gif[...]

> Cos tam mozna sobie zalozyc. Jak bedzie, to sie okaze.

ok.gif

> Przepraszam - pomylilem sie - 5300 wiecej

> Dlatego robia promocje i cena auta jest minus VAT (20%).

20%pad.gif, Do cen dochodzi on-roads, czy juz jest wliczonyhmm.gif?

> Pomijam milczeniem, ze coraz wiecej producentow robi teraz takie promocje, bo 26-27k funtow za

> Mondeo czy Insignie to delikatne przegiecie

Dlatego mowie, ze sie nalykaliganja.gif

> Mam hatcha i nie jest zle. W skodziance jest 80l wiekszy bagaznik... pomysle.

Popatrz, IMVHO warto ... aaa i wyglada lepiejwink.gif

SkodaSuperb-boot-625x468.jpg

Skoda-Superb-Wagon-14-625x416.jpg

> No i jakos wiecej tego miejsca... mam nadzieje, ze nie kosztem bezpieczenstwa

[...]Zawsze lepiej miec pare mm wiecej, ale mnie bardziej o wygode chodzi - nie znosze sciana.gif waskich aut - rozsiasc sie nie dafoch.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 20%, Do cen dochodzi on-roads, czy juz jest wliczony?

Dochodzi OTR. -20% ceny jest od ceny auta i zdaje sie dodatkow jakie kupisz.

> Dlatego mowie, ze sie nalykali

Ale to tak od niedawna jest - jak sie kryzys zaczal, to ceny zaczely szybowac w gore no.gif

> Popatrz, IMVHO warto ... aaa i wyglada lepiej

Tak jak pisalem - czynnikiem najwazniejszym bedzie cena. Nie powalilo mnie jeszcze, zeby za Skode/Forda/Mazde, czy ktorekolwiek z aut, ktore wymienilem placic tyle siana, ze za ~18% wiecej moge sie wozic nowa E-klasa - a ta mi sie podoba okrutnie grinser006.gif

Ale to oczywiscie moje zdanie.

> [...]Zawsze lepiej miec pare mm wiecej, ale mnie bardziej o wygode chodzi - nie znosze waskich aut

> - rozsiasc sie nie da[...]

Vectra mala nie jest, ale w Superbie jakos wiecej tego miejsca bylo, duzo wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auta, ktorych nie wymienilem w zestawieniu i ktore mnie NIE interesuja to: Insignia, Accord,

> Passat, Laguna oraz wszystkie inne, ktore sie do grupy D nie zaliczaja.

Ale, ze jak?? za male?opel, accord i pasek to kompakt??

Co do pytania.

Ja bym poszukal mazdy 6 w tej kasie.

Jak juz bedzies ogladal zwroc uwage na dpf, w mazdzie nie ma reguly i lubi sia zapchac zarowno przy 35 jak i 90 kmil.

Btw stara 6 lepiej sie prowadzi niz nowa - imo.

Ja osobiscie wolalbym dolozyc te pare Ł i kupic ladna i zadbana A6 lub acco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na Twoim miejscu bym się zastanawiał tylko nad dwoma modelami z listy:

- Superb ze 170-cio konnym klekotem (w ostateczności 140KM) lub 160-cio konnym TSI (wiem, że preferujesz wolnossącą benzynę, ale uwierz na słowo że T jeździ się znacznie przyjemniej smile.gif).

Miejsca na tylnej kanapie i jej okolicy w tym samochodzie jest tyle, że można pograć w piłkę nożną lub tenisa wink.gif.

- Mondeo z 2l 163 lub 140 konnym sadzomiotaczem (110 funtów podatku rocznie) lub 1,6 Ecoboost 160KM (125 funtów na rok - wiem, wiem to jest turbodoładowana jednostka 270751858-jezyk.gif) ew. wolnossące 2.0 Duratec (200 funtów podatku rocznie).

Ten samochód po lifcie, w jakiejś przyzwoitej wersji wyposażeniowej naprawdę solidnie robi robotę waytogo.gif. Miejsca trochę mniej niż w Superbie, ale też naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będąc na Twoim miejscu bym się zastanawiał tylko nad dwoma modelami z listy:

> - Superb ze 170-cio konnym klekotem (w ostateczności 140KM) lub 160-cio konnym TSI (wiem, że

> preferujesz wolnossącą benzynę, ale uwierz na słowo że T jeździ się znacznie przyjemniej ).

> Miejsca na tylnej kanapie i jej okolicy w tym samochodzie jest tyle, że można pograć w piłkę nożną

> lub tenisa .

Jak tam u Ciebie z przegladami powyzszych? 1.8T juz troche czasu na rynku jest...

> - Mondeo z 2l 163 lub 140 konnym sadzomiotaczem (110 funtów podatku rocznie) lub 1,6 Ecoboost 160KM

> (125 funtów na rok - wiem, wiem to jest turbodoładowana jednostka ) ew. wolnossące 2.0 Duratec

> (200 funtów podatku rocznie).

Ta benzyna odpada - za slaba no.gif

> Ten samochód po lifcie, w jakiejś przyzwoitej wersji wyposażeniowej naprawdę solidnie robi robotę .

> Miejsca trochę mniej niż w Superbie, ale też naprawdę dużo.

No musze sie na chwile posadzic znowu - ale boje sie, ze po Superbie ciezko bedzie hehe.gif.

W Superbie siedzialem z synkiem na kolanach z przodu, pozniej usiadlem z tylu i mialem sporo miejsca na kolana - a do malych nie naleze... Jest jeszcze jeden aspekt, ktory troszke mnie nurtuje - szerokosc. jako, ze czasem musimy sie wcisnac rodzinka, plus jeszcze ktos, z tylu jak zona usiadzie miedzy fotelikami, to ma lekko ciasno. Wiec przydaloby sie nie tylko miejsca na dlugos, ale i szerokosc... bez miarki sie chyba nie obejdzie.

BTW - za mna jeszcze chodzi ta mazda6 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale, ze jak?? za male?opel, accord i pasek to kompakt??

No po prostu nie. Opel, bo mam jednego i wiecej nie chce. Accord - bo mi sie nie podoba. Pasek - bo superb to taki pasek zlosnik.gif

> Co do pytania.

> Ja bym poszukal mazdy 6 w tej kasie.

> Jak juz bedzies ogladal zwroc uwage na dpf, w mazdzie nie ma reguly i lubi sia zapchac zarowno przy

> 35 jak i 90 kmil.

To wiem. Podobno juz troche jest lepiej w ostatnich autach, ale nigdy nie wiadomo.

> Btw stara 6 lepiej sie prowadzi niz nowa - imo.

Nie jezdzilem jeszcze zadna - brak czasu. Musze ograniczyc liczbe aut do minium, i wtedy sie bede umawial na jazdy. Aczkolwiek jak auto bedzie jezdzilo lepiej od Vectry, to jest dobrze zlosnik.gif

> Ja osobiscie wolalbym dolozyc te pare Ł i kupic ladna i zadbana A6 lub acco.

Wiesz, ja bym wolal jeszcze inne rozwiazanie, ale na razie poglady i finanse nie pozwalaja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No po prostu nie. Opel, bo mam jednego i wiecej nie chce. Accord - bo mi sie nie podoba. Pasek - bo

> superb to taki pasek

Zainteresowalo mnie tylko to dlaczego te auta nie zaliczaja sie do D smile.gif A to dlaczego nie chcesz to juz nie moja sprawa.

> To wiem. Podobno juz troche jest lepiej w ostatnich autach, ale nigdy nie wiadomo.

W weekend troche pojezdzilismy po komisach wlasnie ta 6 jakos najlepiej wypadla.

A6 bedzie lekko styrane i silnik 2,0 tdi no.gif

Ogladalem jeszcze IS-a ale starszy rocznikowo i ciasny.

Btw znalezc 6 z navi hehe.gif

> Nie jezdzilem jeszcze zadna - brak czasu. Musze ograniczyc liczbe aut do minium, i wtedy sie bede

> umawial na jazdy. Aczkolwiek jak auto bedzie jezdzilo lepiej od Vectry, to jest dobrze

Juz dawno nie jezdzilem VC to nie pamietam. 6 calkiem daje rade.

> Wiesz, ja bym wolal jeszcze inne rozwiazanie, ale na razie poglady i finanse nie pozwalaja

Tak jak chyba kazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zainteresowalo mnie tylko to dlaczego te auta nie zaliczaja sie do D A to dlaczego nie chcesz to

> juz nie moja sprawa.

Zle zrozumiales. Piszac

Quote:

... oraz wszystkie inne, ktore sie do grupy D nie zaliczaja


mialem na mysli, ze interesuje mnie tylko grupa D, i wszelkie SUVy, vany i inne - odpadaja.

> W weekend troche pojezdzilismy po komisach wlasnie ta 6 jakos najlepiej wypadla.

jest ciekawym autem, choc mam swoje "ale" do niego.

> A6 bedzie lekko styrane i silnik 2,0 tdi

> Ogladalem jeszcze IS-a ale starszy rocznikowo i ciasny.

Takie auta mnie nie interesuja w ogole. Ja biore tylko pod uwage nowka, ew. maks. 9 miesiecy i 5k mil.

> Btw znalezc 6 z navi

To mi akurat nie przeszkadza zlosnik.gif

> Juz dawno nie jezdzilem VC to nie pamietam. 6 calkiem daje rade.

> Tak jak chyba kazdy

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale, ze jak?? za male?opel, accord i pasek to kompakt??

> Co do pytania.

> Ja bym poszukal mazdy 6 w tej kasie.

> Jak juz bedzies ogladal zwroc uwage na dpf, w mazdzie nie ma reguly i lubi sia zapchac zarowno przy

> 35 jak i 90 kmil.

> Btw stara 6 lepiej sie prowadzi niz nowa - imo.

> Ja osobiscie wolalbym dolozyc te pare Ł i kupic ladna i zadbana A6 lub acco.

Hehe. To jest dokladnie moj tok myslenia. Jak drugi mial sie urodzic to wlasnie Mondiego chcialem zamienic na cos wiekszego. Nawet bylem na jezdzie testowej Superb. Nie pamietam juz co tam byl za silnik (to byla jakas wieksza benzyna ale nie pamietam juz co) Po przesiadce z mojego ST220 do tej skodziny po prostu stwierdzilem ze to nie jedzie!

Wiec zamiast nowa Superb wybralem wlasnie dwuletnia A6 z motorkiem 3L

Aha. Ja tez jestem skrzywiony psychicznie. Absolutnie nie kupilbym auta co ma rozrzad nie na lancuchu. Bo nie i juz admin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na plus - o 50mm wiekszy rozstaw

> osi w porownaniu z Mazda6.

Proponuję nie patrzeć na rozstaw osi wink.gif

Moja Alfa ma całkiem spory rozstaw osi (2.7m), a miejsca ma tyle z tyłu co w Lanosie (rozstaw 2.5m) zlosnik.gif

Idź się przymierzyć do auta i tyle ok.gif

O Exeo Ci pisali. Tam jest ciaśniej niż u mnie w Alfie zlosnik.gif, chociaż z przodu całkiem przyjemne miejsce dla kierowcy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak tam u Ciebie z przegladami powyzszych? 1.8T juz troche czasu na rynku jest...

Pamiętaj, że to nie jest ten sam silnik co 1,8t w VW/Audi z lat 98-2005 (czy jakoś tak). Niestety z tym TSI spotkałem się może jeden raz w Passacie bodajże, więc nie mogę nic powiedzieć na jego temat frown.gif. Jego plusem jest to, że wałki rozrządu pędzone są łańcuchem.

> Ta benzyna odpada - za slaba

Dlatego bym się zastanowił nad Ecoboostem. Ludzie chwalą sobie te silniki za to, że fajnie rozwijają moc i nie palą jakoś strasznie dużo.

> No musze sie na chwile posadzic znowu - ale boje sie, ze po Superbie ciezko bedzie .

> W Superbie siedzialem z synkiem na kolanach z przodu, pozniej usiadlem z tylu i mialem sporo

> miejsca na kolana - a do malych nie naleze...

Noo, trzeba im przyznać, że przestrzeń tam jest zacna ok.gif.

> Jest jeszcze jeden aspekt, ktory troszke mnie

> nurtuje - szerokosc. jako, ze czasem musimy sie wcisnac rodzinka, plus jeszcze ktos, z tylu

> jak zona usiadzie miedzy fotelikami, to ma lekko ciasno. Wiec przydaloby sie nie tylko miejsca

> na dlugos, ale i szerokosc... bez miarki sie chyba nie obejdzie.

W przypadku zewnętrznych wymiarów jest +70mm dla Mondeo.

> BTW - za mna jeszcze chodzi ta mazda6

Za mną też chodziła, póki nie przetestowałem jednej - jest ładna i zapewne bezproblemowa, ale wnętrze do mnie ani trochę nie przemawia smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dobrze, bo nie zdawalem sobie sprawy, ze to hatch .

> No dobra, powiedzmy, ze zdecydowalem sie na Superba. Co brac - diesela 2.0 czy benzyne 1.8T?

Ja mam swojego pierwszego i ostatniego diesla wink.gif Warkotu nie zniesę zlosnik.gif

Ale moje założenie jest takie, że następne auto będzie benzynowe z przeróbką na LPG. Jeśli u Ciebie z LPG jest problem, to jednak bym się nad dieslem zastanowił. Pali mniej, sporo mniej.

200KM diesel w aucie ważącym 1.7t pali tak ze 20% mniej niż benzyna 130KM w aucie ważącym 1.2t oslabiony.gif

Diesel jest tym oszczędniejszy, im warunki eksploatacji cięższe (korki, pałowanie na trasie). Oszczędności są mniejsze jak masz ładną spokojną drogę. Wtedy i benzyna może palić mało wink.gif

A tego SuberBa, to chyba robią z jakąś wolnossącą benzyną? zlosnik.gif V6 3.6l? zlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętaj, że to nie jest ten sam silnik co 1,8t w VW/Audi z lat 98-2005 (czy jakoś tak). Niestety z

> tym TSI spotkałem się może jeden raz w Passacie bodajże, więc nie mogę nic powiedzieć na jego

> temat . Jego plusem jest to, że wałki rozrządu pędzone są łańcuchem.

Musze pogrzebac w necie na temat tego silnika.

> Dlatego bym się zastanowił nad Ecoboostem. Ludzie chwalą sobie te silniki za to, że fajnie

> rozwijają moc i nie palą jakoś strasznie dużo.

Kuchnia, boje sie - toz to zupelnie nowa konstrukcja chyba...

> Noo, trzeba im przyznać, że przestrzeń tam jest zacna .

> W przypadku zewnętrznych wymiarów jest +70mm dla Mondeo.

Musze wziac miarke i sprawdzic - czy to tylko blachy, czy w srodku tez jest lepiej na szerokosc...

> Za mną też chodziła, póki nie przetestowałem jednej - jest ładna i zapewne bezproblemowa, ale

> wnętrze do mnie ani trochę nie przemawia .

Mnie te czerwone zegary mecza. Reszta nawet by mi pasila - tylko ZTCP jak ogladalem i sie przymierzalem, jakos tak nie wywarla na mnie piorunujacego wrazenia icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam swojego pierwszego i ostatniego diesla Warkotu nie zniesę

> Ale moje założenie jest takie, że następne auto będzie benzynowe z przeróbką na LPG. Jeśli u Ciebie

> z LPG jest problem, to jednak bym się nad dieslem zastanowił. Pali mniej, sporo mniej.

Zadne LPG - mialem dosc gania za polskimi mechaniorami, nie chce myslec, co by bylo z tutejszymi. Koszty instalki przemilcze zlosnik.gif

> 200KM diesel w aucie ważącym 1.7t pali tak ze 20% mniej niż benzyna 130KM w aucie ważącym 1.2t

> Diesel jest tym oszczędniejszy, im warunki eksploatacji cięższe (korki, pałowanie na trasie).

> Oszczędności są mniejsze jak masz ładną spokojną drogę. Wtedy i benzyna może palić mało

Poki co, u mnie ten ostatni wariant jest najczestszy grinser006.gif

> A tego SuberBa, to chyba robią z jakąś wolnossącą benzyną? V6 3.6l?

Czemu nie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha. Ja tez jestem skrzywiony psychicznie. Absolutnie nie kupilbym auta co ma rozrzad nie na

> lancuchu. Bo nie i juz

Wiesz, Mazda z silnikiem 2.2 mimo rozrzadu na lancuszku, miala problemy z napinaczem i podobno czasem za kolorowo nie bylo. A pogwarancyjna wymiana lancucha i napinacza jednak moze byc drozsza, i to sporo od paska z osprzetem spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Superba, ale tylko kombi jak już

Pisalem Oziemu, ale napisze jeszcze raz - jakbys mogl dolozyc ~18% do auta, i zamiast Superba kombi kupic E-klase kombi, to co bys wybral? Bo ja to drugie.

Po prostu nie zaplace za Skode tak chorych pieniedzy, jakich chca za kombi zlosnik.gif.

A jak juz pisalem - jezdzi sie w srodku. A poza tym - Thalia byla brzydsza... a moze nie?

zlosnik.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisalem Oziemu, ale napisze jeszcze raz - jakbys mogl dolozyc ~18% do auta, i zamiast Superba kombi

> kupic E-klase kombi, to co bys wybral? Bo ja to drugie.

> Po prostu nie zaplace za Skode tak chorych pieniedzy, jakich chca za kombi .

A używek rocznych nie ma na rynku?wiesz akurat mercedesa bym nie brał, chyba, że lubisz mulher.gif i nie mam na myśli pieknej, tylko rudą wink.gif Ale fakt Skoda ma cennik troszke na wyrost...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A używek rocznych nie ma na rynku?

Malo, a ceny nieatrakcyjne no.gif

> wiesz akurat mercedesa bym nie brał, chyba, że lubisz i nie mam

> na myśli pieknej, tylko rudą Ale fakt Skoda ma cennik troszke na wyrost...

Bez przesady - mialem Forda, dalismy rade zlosnik.gif

A cennik Skody zostawie bez komentarza. Zreszta nie tylko Skody smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Malo, a ceny nieatrakcyjne

IMVHO nie warto brac rocznej uzywki (chyba, ze nie masz akurat wyboru $$). Spadek wartosci nie jest znow taki dramatyczny, a ktos juz siedzenie wypierdzialzlosnik.gif - no i nic pod siebie nie mozesz wybrac001.gif[...] a i tak placiszhmm.gif

> Bez przesady - mialem Forda, dalismy rade

> A cennik Skody zostawie bez komentarza. Zreszta nie tylko Skody

zlosnik.gifwaytogo.gifNo niektorym to sie w screwy.gif poprzeracalonono.gif[...], Premium sie doslownie zrobili, a ci Premium uwazaja ze teraz sa super Premiumzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musze pogrzebac w necie na temat tego silnika.

Zapytaj Arturofreestylera, on ma takiego cosia w Octavii i z tego co pamiętam to wie o nim dosyć dużo.

> Kuchnia, boje sie - toz to zupelnie nowa konstrukcja chyba...

Wygląda na to, że tak. Przeglądając internet nie znalazłem zupełnie nic o jakichkolwiek problemach z tym silnikiem ok.gif. Zawsze możesz pomyśleć o 2.0l Ecoboost'ie, bo on mnie wygląda na Durateca z turbosprężarką i bezpośrednim wtryskiem smile.gif.

A propo Ecoboostów - u mnie się nie da takowych kupić. Mondeo występuje tylko z silnikami diesla, a Focus z wolnossącym 1,6 i dieslami sick.gif.

> Musze wziac miarke i sprawdzic - czy to tylko blachy, czy w srodku tez jest lepiej na szerokosc...

Tak będzie najlepiej, ale wydaje mi się żę MDO faktycznie we wnętrzu Skodę może przeskoczyć.

> Mnie te czerwone zegary mecza. Reszta nawet by mi pasila - tylko ZTCP jak ogladalem i sie

> przymierzalem, jakos tak nie wywarla na mnie piorunujacego wrazenia

No właśnie, ona robi przyzwoite wrażenie tylko i wyłącznie urodą nadwozia smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, z Viki nigdy nie bylo problemu wielkiego, ale w aucie 4.5 letnim z ~80kkm nie powinno byc

> problemow z pekajacymi sprezynami, padajacym silniczkiem wycieraczek czy skorodowanym

> tlumikiem. Viki zawsze mnie do domu dowiozla, ale po prostu nie ufam juz temu autu. W dodatku

> auto zony tez jest starsze niz mlodsze, wiec zona by dostala Viki do obijania, a ja bym sie

> lansowal czyms nowym

Sorki za offtopic offtopic.gif ale nigdy nie moge zrozumiec , ze jak ktos ma 2 auta w rodzinie, to to "gorsze" dostaje kobieta. IMHO powinno byc odwrotnie, Ty sobie poradzisz w jakims gorszym/starym aucie, ale kobieta powinna miec to nowsze/lepsze zeby miala spokoj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorki za offtopic ale nigdy nie moge zrozumiec , ze jak ktos ma 2 auta w rodzinie, to to "gorsze"

> dostaje kobieta. IMHO powinno byc odwrotnie, Ty sobie poradzisz w jakims gorszym/starym aucie,

> ale kobieta powinna miec to nowsze/lepsze zeby miala spokoj

Ciesze sie, ze tak dbasz o moja kobiete zlosnik.gif.

Nie bede sie dlugo tlumaczyl, ale - moja zona ma do pracy 1.5km, ja mam 20km. Czy to choc troche wyjasnia watpliwosci zlosnik.gif.

Poza tym moja zona nie chce lepszego, bo lubi bezstresowo wyjechac z ciasnego parkingu. A jak cos nawali, zostawia auto, dzwoni po taksowke, a pomoc drogowa robi reszte.

Inna inszosc - coz, jezeli uwazasz, ze Megane II z 2005 roku i przebiegiem ponizej 100k km to szrot (nie wspominajac o vectrze 4.5 letniej), ktorego sie nie powinno dawac zonie, znaczy sie, ze sytuacja w Polsce jest doskonala i poraw wracac do domu grinser006.gif.

I zapewniam Cie - jak moja zona jedzie gdzies dalej, np. na kurs do Manchesteru, dostaje auto "lepsze" - chociaz z tym lepszym, bym nie przesadzal - oba rowno nieprzewidywalne, tylko jedno nowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMVHO nie warto brac rocznej uzywki (chyba, ze nie masz akurat wyboru $$). Spadek wartosci nie jest

> znow taki dramatyczny, a ktos juz siedzenie wypierdzial - no i nic pod siebie nie mozesz

> wybrac[...] a i tak placisz

Roznicy od 2-3k funtow, w zaleznosci od przebiegu i ilosci miesiecy...

Sa sytuacje, gdzie czasem uzywka stoi drozej niz nowka grinser006.gif. Ale to podobno dlatego, ze Skoda nie wyrabia z zamowieniami i niektorzy czekaja 6-9 miesiecy na auto icon_eek.gif

> No niektorym to sie w poprzeracalo[...], Premium sie doslownie zrobili, a ci Premium uwazaja ze

> teraz sa super Premium[...]

Teraz bedzie lower, middle, higher/upper, top premium hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciesze sie, ze tak dbasz o moja kobiete .

> Nie bede sie dlugo tlumaczyl, ale - moja zona ma do pracy 1.5km, ja mam 20km. Czy to choc troche

> wyjasnia watpliwosci .

ok ok.gif

> Inna inszosc - coz, jezeli uwazasz, ze Megane II z 2005 roku i przebiegiem ponizej 100k km to szrot

> (nie wspominajac o vectrze 4.5 letniej), ktorego sie nie powinno dawac zonie, znaczy sie, ze

> sytuacja w Polsce jest doskonala i poraw wracac do domu .

Absolutnie nie uwazam ze auto 7 i 4,5 letnie to szrot. Jedynie odnosilem sie do zdania " zona by dostala (...) do obijania, a ja bym sie lansowal czyms nowym" wink.gif , a nie do konkretnych modeli samochodow ok.gif

Jesli chodzi o to co ja uwazam, to oba te auta sa mlode i wcale na Twoim miejscu bym nie zmienial tej 4,5 letniej Vectry bo spokojnie nia mozna jezdzic po calej Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Roznicy od 2-3k funtow, w zaleznosci od przebiegu i ilosci miesiecy...

zarejstrowane demozlosnik.gif - 0km, podejzewam, ze w UK tez jest to traktowane jako auto uzywanecfaniaczek.gif[...], ale znow wybor koloru, tapicerki etc, etc zadenbuu.gif

> Sa sytuacje, gdzie czasem uzywka stoi drozej niz nowka .

no zdarza siezlosnik.gif - np u mnie jest pare modeli gdzie musisz czekac 6 miesiecy bo nie wyrabiaja z popytemzlosnik.gif, ale demo jestzlosnik.gif 1-5 k km za $5-10k wiecejzlosnik.gif[...] I lud kupujesmirk.gif

Ale to podobno dlatego, ze Skoda nie

> wyrabia z zamowieniami i niektorzy czekaja 6-9 miesiecy na auto

> Teraz bedzie lower, middle, higher/upper, top premium

I jeszcze Upper Premium Mk I, II IIa etchahaha.gif[...] Spece od marketingu dobre sazlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytaj Arturofreestylera, on ma takiego cosia w Octavii i z tego co pamiętam to wie o nim dosyć

> dużo.

> Wygląda na to, że tak. Przeglądając internet nie znalazłem zupełnie nic o jakichkolwiek problemach

> z tym silnikiem . Zawsze możesz pomyśleć o 2.0l Ecoboost'ie, bo on mnie wygląda na Durateca z

> turbosprężarką i bezpośrednim wtryskiem .

> A propo Ecoboostów - u mnie się nie da takowych kupić. Mondeo występuje tylko z silnikami diesla, a

> Focus z wolnossącym 1,6 i dieslami .

> Tak będzie najlepiej, ale wydaje mi się żę MDO faktycznie we wnętrzu Skodę może przeskoczyć.

> No właśnie, ona robi przyzwoite wrażenie tylko i wyłącznie urodą nadwozia .

słucham grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś to raczej SuperB. Oczywiście w wersji kombi, bo sedan jakoś słabo im się udał. Prowadzi się dobrze, w środku dużo miejsca, wybór silników też ludzki.

pod względem ilości miejsca dobrze wypada też Mondeo, ale mi to auto wybitnie nie przypada do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to sa dwa auta, ktore zostaly na placu boju - Mondeo wiecej miejsca na szerokosc, Superb - wiecej na dlugosc. Wada Mondka moze byc szybsza utrata wartosci...

W sobote zabieram dzieciaki, i laduje sie na salony 893goodvibes.gif

No i pupa - znowu zwiedziony wymiarami zewnetrznymi, odpuscilem Mazde 6. Teraz poszukalem, i zestawienie wymiarow wewnetrznych na szerokosc w Ford Mondeo, Mazda 6, Skoda Superb (wszystkie kombi) wyglada tak:

Mondeo 285952158-MondeoEstate.jpg285952158-30399452552.jpg

"szostka" 285952158-Mazda6Estate.jpg285952158-12128864222.jpg

Superb 285952158-SuperbEstate.jpg285952158-5110103702.jpg

Tu jest blad - powinno byc 82 (jest 62)

O ile z przodu wszedzie podobnie +/- 20mm, o tyle z tylu Mazda vs Superb 40mm roznicy na niekorzysc Skody icon_eek.gif.

Na dlugosc, z tylu miejsca oczywiscie najwiecej w Superbie, a miedzy Mazda a Mondeo 10mm roznicy ok.gif

post-42021-14352516309495_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i to sa dwa auta, ktore zostaly na placu boju - Mondeo wiecej miejsca na szerokosc, Superb -

> wiecej na dlugosc.

Mi wydaje się, że źle szukasz.... jeśli twierdzisz, że Vectra C jest mała ( mam Cromę na tej samej płycie podłogowej ) i że dzieciaki cię kopią to powinieneś szukać w wanach .... może coś pokroju Citroena C-8, VW - transporter.... koniecznie z niezależnym systemem siedzeń z tyłu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.