Skocz do zawartości

Yaris Hybrid


dan54

Rekomendowane odpowiedzi

Auto pokazane, ceny znane. W weekend drzwi otwarte, można oglądać Yaris Hybrid.

Co Państwo sądzicie ?

Nawet, gdyby to 3.1l w mieście było 4l, to wynik imponujący.

Ale czy oszczędzanie za 65.000 w, bogatej, ale podstawie, to nie przesada ?

Za te pieniądze można chyba mieć duże auto (Octavia) z LPG i podobnymi kosztami utrzymania ?

http://www.toyota.pl/images/spec_yaris_hybrid.pdf

Dobre wyposażenie, małe spalanie i automat, czego chcieć więcej w zakorkowanym mieście ?

Zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto pokazane, ceny znane. W weekend drzwi otwarte, można oglądać Yaris Hybrid.

> Co Państwo sądzicie ?

> Nawet, gdyby to 3.1l w mieście było 4l, to wynik imponujący.

> Ale czy oszczędzanie za 65.000 w, bogatej, ale podstawie, to nie przesada ?

> Za te pieniądze można chyba mieć duże auto (Octavia) z LPG i podobnymi kosztami utrzymania ?

no wlasnie.

wybiorą Yarisa "innowatorzy".

ale normalny człowiek kupi cos w tym samym segmencie za 15 k PLN mniej i roznica w cenie bedzie mu sie zwracac przez 150-200 tys km.

no ale nie bedzie "lansu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto pokazane, ceny znane. W weekend drzwi otwarte, można oglądać Yaris Hybrid.

> Co Państwo sądzicie ?

> Nawet, gdyby to 3.1l w mieście było 4l, to wynik imponujący.

> Ale czy oszczędzanie za 65.000 w, bogatej, ale podstawie, to nie przesada ?

> Za te pieniądze można chyba mieć duże auto (Octavia) z LPG i podobnymi kosztami utrzymania ?

> http://www.poznajhybrydy.pl/

> http://www.toyota.pl/cars/new_cars/yaris/

> Dobre wyposażenie, małe spalanie i automat, czego chcieć więcej w zakorkowanym mieście ?

> Zapraszam do dyskusji

jezdzilem w poniedzialek ... zlosnik.gif bardzo fajne auto ... dosc przestronne zlosnik.gif wrazenia z jazdy w korkach rewelacyjne wink.gif cicho, nic nie warczy, nic nie trzesie, slychac tylko dmuchawe ... spalanie z warszawskich korkow 4,5 ok.gif trasa probna ok 30 km 893goodvibes.gif caly czas wlaczona klima alien.gif

Porownujac cennikowo za 1,5 kpln mniej mozesz miec zwykleg Yarisa z silnikiem 1,4 D4D .... spalanie na pewno bedzie w miejscie znacznie wieksze (mysle ze 6 litrow w WAW bedzie minimum - z doswiadczenia z tym silnikiem w Aurisie wychodzi 7,5 w prawdziwych korasach).

Jakbym mial dokonywac wyboru wzialbym Hybrida ... silnik benzynowy bez przypadlosci diesela ... zadnych filtrow paliwa do wymiany, mniej podatny na jakosc benzyny, generalnie same plusy .... Yaris Hybrid rozni sie ciutke od normalnego Yarisa wygladem zewnetrznym ... w srodku materialy na podobnym poziomie ... Nie odnotowalem ZADNEJ roznicy w pojemnosci bagaznika Hybrid'a w porownaniu z Normalnym Yarisem. Bardzo fajnie dziala tez skrzynia e-CVT ok.gif

Jedyna roznica to pojemnosc zbiornika paliwa clown.gif

W trzech slowach: JESTEM NA TAK zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdzilem w poniedzialek ... bardzo fajne auto ... dosc przestronne wrazenia z jazdy w korkach

No proszę !

> rewelacyjne cicho, nic nie warczy, nic nie trzesie, slychac tylko dmuchawe ... spalanie z

> warszawskich korkow 4,5 trasa probna ok 30 km caly czas wlaczona klima

Dobry wynik,, tym bardziej, że z każdym autem trzeba się dotrzeć i spalanie spadnie ok.gif

> Porownujac cennikowo za 1,5 kpln mniej mozesz miec zwykleg Yarisa z silnikiem 1,4 D4D .... spalanie

> na pewno bedzie w miejscie znacznie wieksze (mysle ze 6 litrow w WAW bedzie minimum - z

> doswiadczenia z tym silnikiem w Aurisie wychodzi 7,5 w prawdziwych korasach).

Właśnie - wygląda to jakby specjalnie tak drogo wycenili Yarisa 1.4 D4D, żeby hybryda wyszła korzystnie.

> Jakbym mial dokonywac wyboru wzialbym Hybrida ... silnik benzynowy bez przypadlosci diesela ...

> zadnych filtrow paliwa do wymiany, mniej podatny na jakosc benzyny, generalnie same plusy ....

> Yaris Hybrid rozni sie ciutke od normalnego Yarisa wygladem zewnetrznym ... w srodku materialy

> na podobnym poziomie ... Nie odnotowalem ZADNEJ roznicy w pojemnosci bagaznika Hybrid'a w

> porownaniu z Normalnym Yarisem. Bardzo fajnie dziala tez skrzynia e-CVT

Nie było wrażenia tramwaju ?

> Jedyna roznica to pojemnosc zbiornika paliwa

Tzn ? Ile litrów wchodzi do hybrydy ?

> W trzech slowach: JESTEM NA TAK

Ja chętnie przetestuję ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm mniej to juz chyba tylko skuter moze spalic

ja na to patrze inaczej. Małe, zwykłe miejskie auto może spalić powiedzmy te 6l po miescie noPB. Gdyby ten hybrid palił 3 jak obiecują - to jest to duża różnica. Ale 4,5? toż to nawet na paczke fajek nie uzbierasz co 100km. A wystawiasz tyłek na wiele potencjalnych problemów bo auto o wiele bardziej skomplikowane + płacisz sporo więcej na starcie. IMO bezsens. Poza tym wrzucisz LPG do takiego Punto i już jeździsz taniej zlosnik.gif

i jeszcze raz zapytam - co w zimie? rozumiem że noPB mode on prawie cały czas wiec oszczędność mizerna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja na to patrze inaczej. Małe, zwykłe miejskie auto może spalićpowiedzmy te 6l po miescie noPB.

> Gdyby ten hybrid palił 3 jak obiecują - to jest to duża różnica. Ale 4,5? toż to nawet na

> paczke fajek nie uzbierasz co 100km. A wystawiasz tyłek na wiele potencjalnych problemów bo

> auto o wiele bardziej skomplikowane + płacisz sporo więcej na starcie. IMO bezsens. Poza tym

> wrzucisz LPG do takiego Punto i już jeździsz taniej

polak zagazuje Yarisa Hybrid... i wtedy zobaczysz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja na to patrze inaczej. Małe, zwykłe miejskie auto może spalić powiedzmy te 6l po miescie noPB.

> Gdyby ten hybrid palił 3 jak obiecują - to jest to duża różnica. Ale 4,5? toż to nawet na

> paczke fajek nie uzbierasz co 100km. A wystawiasz tyłek na wiele potencjalnych problemów bo

> auto o wiele bardziej skomplikowane + płacisz sporo więcej na starcie. IMO bezsens. Poza tym

> wrzucisz LPG do takiego Punto i już jeździsz taniej

> i jeszcze raz zapytam - co w zimie? rozumiem że noPB mode on prawie cały czas wiec oszczędność

> mizerna

Zgadzam sie, ze raczej rynku nie podbije wink.gif

Do tego potrzebne bylyby specjalne ulgi lub ewentualne zwolnienia z zakazu wjazdu do centrum...

Ale poki takowe nie funkcjonuja w PL, to raczej egzotyka grinser006.gif

Niemniej 4,5ltr w miescie jest dobrym wynikiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No proszę !

Odstawilem swoj na serwis, a akurat w Toyocie Wlochy byla juz testowka ... poprosilem i dali zlosnik.gif

> Dobry wynik,, tym bardziej, że z każdym autem trzeba się dotrzeć i spalanie spadnie

ano wlasnie zlosnik.gifok.gif

> Właśnie - wygląda to jakby specjalnie tak drogo wycenili Yarisa 1.4 D4D, żeby hybryda wyszła

> korzystnie.

a nie wiem, ja, milosnik D4D, nie mialbym najmniejszej watpliwosci, co wybrac 893goodvibes.gif

> Nie było wrażenia tramwaju ?

moze i tak, ale bardziej jako ciekawostka, a nie udreczenie ... nie czuc natomiast momentu wlaczenia silnika spalinowego ... brak jakichkolwiek szarpniec itp ok.gif

> Tzn ? Ile litrów wchodzi do hybrydy ?

AFAIK 35 clown.gif

> Ja chętnie przetestuję

polecam ok.gif jezdzilem nim od 16.30 do prawie 19, wiec moglem sobie stac w korkach do woli .... poza tym - wszyscy sie na mnie patrzyli, widocznie mialem taki glupi wyraz twarzy albo banan mi doskwieral zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam sie, ze raczej rynku nie podbije

na pewno podbije bardziej niz IQ zlosnik.gif

> Do tego potrzebne bylyby specjalne ulgi lub ewentualne zwolnienia z zakazu wjazdu do centrum...

podobno w KRK i 3CITY juz cos takiego wymyslili jesli chodzi o starowke ... a Yaris Hybrid moze jezdzic TYLKO na prad zlosnik.gif

> Ale poki takowe nie funkcjonuja w PL, to raczej egzotyka

> Niemniej 4,5ltr w miescie jest dobrym wynikiem!

jest wynikiem wiecej niz dobrym ... jak mowie - Yaris D4D pali w miescie 6 litrow .... mowimy o WAW i jej korkach w czasie przebudow, a nie o Pierdzidolku z jedna sygnalizacja swietlna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że nikt nie pisze, jak ze spalaniem w trasie....

> A hybrydy w jeździe poza miastem spalają tyle, co zwykłe benzynówki.

tyle że Yarisy 95% czasu spędzają w miescie. to spalanie w trasie na grzyba podawać, skoro ma marginalne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że nikt nie pisze, jak ze spalaniem w trasie....

> A hybrydy w jeździe poza miastem spalają tyle, co zwykłe benzynówki.

Przecież podają, w pozamiejskim 3.5l - dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie rzeczywiście na bardzo przyzwoitym poziomie, szczególnie że pracuje ze skrzynią automatyczną, które to zazwyczaj podnoszą zużycie. Przejrzałem sobie cennik Yarka i porównałem wersję "podstawową" (silnik 1.33, skrzynia M/T, wyposażenie Sol) z Hybridem. No i niestety, cały mój zachwyt pękł jak bańka mydlana - różnica w cenie jest ogromna: 56tys vs 71tys to dla mnie dużo za dużo, jak na miejski samochodzik.

A tak w ogóle, to 70 tysięcy za miejskie autko przerasta zupełnie moje rozumienie świata.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalanie rzeczywiście na bardzo przyzwoitym poziomie, szczególnie że pracuje ze skrzynią

> automatyczną, które to zazwyczaj podnoszą zużycie. Przejrzałem sobie cennik Yarka i porównałem

> wersję "podstawową" (silnik 1.33, skrzynia M/T, wyposażenie Sol) z Hybridem. No i niestety,

> cały mój zachwyt pękł jak bańka mydlana - różnica w cenie jest ogromna: 56tys vs 71tys to dla

> mnie dużo za dużo, jak na miejski samochodzik.

> A tak w ogóle, to 70 tysięcy za miejskie autko przerasta zupełnie moje rozumienie świata.

> Pozdrawiam

> Bartek

a widziałeś ceny iQ? pytanie: kto to kupuje? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak w ogóle, to 70 tysięcy za miejskie autko przerasta zupełnie moje rozumienie świata.

Jeśli w samochodzie chce się mieć komplet poduszek,

systemów wspomagania, elektrykę, aut.klimę, grzanie foteli,

szklany dach, navigację, kamerę cofania, automat itd - to musi kosztować.

Teraz płaci się za technikę / wyposażenie , buda to kwestia wtórna.

Zobacz BMW - jak nieduża jest różnica w cenach modeli,

gdzie wybierze się taki sam silnik / wyposażenie, buda to już "grosze" smile.gif

Ja to się śmieję, że co się w BMW nie skonfiguruje, to pęka 300 smile.gif

> Pozdrawiam

> Bartek

----ll-------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a widziałeś ceny iQ? pytanie: kto to kupuje?

Przyznam sie szczerze, że nie patrzyłem. Mnie raczej interesuja samochody z przeciwnego bieguna - takie, które przewiozą na raz min 6 osób. I to w tej kategorii będę szukał jakiegoś oszczędnego, nowoczesnego silnika, bo obecne wydatki na paliwo zaczynaja mnie frustrować.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyznam sie szczerze, że nie patrzyłem. Mnie raczej interesuja samochody z przeciwnego bieguna -

> takie, które przewiozą na raz min 6 osób. I to w tej kategorii będę szukał jakiegoś

> oszczędnego, nowoczesnego silnika, bo obecne wydatki na paliwo zaczynaja mnie frustrować.

> Pozdrawiam

> Bartek

pamietaj ze wydatki na paliwo to jedno, a koszty ewentualnego serwisowania to drugie ... zlosnik.gif moze sie okazac, ze to co oszczedzisz na paliwie oddasz w serwisie, choc to oczywista oczywistosc zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli w samochodzie chce się mieć komplet poduszek,

> systemów wspomagania, elektrykę, aut.klimę, grzanie foteli,

> szklany dach, navigację, kamerę cofania, automat itd - to musi kosztować.

> Teraz płaci się za technikę / wyposażenie , buda to kwestia wtórna.

> Zobacz BMW - jak nieduża jest różnica w cenach modeli,

> gdzie wybierze się taki sam silnik / wyposażenie, buda to już "grosze"

> Ja to się śmieję, że co się w BMW nie skonfiguruje, to pęka 300

> ----ll-------

i takie galy mozesz tez wywalic przy MB i VW czy LR zlosnik.gif wbrew pozorom te "japonskie" sztywne pakiety nie sa takie glupie ... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> orientujecie się, czy ubezpieczyciele traktują hybrydy normalnie, czy doliczają sobie coś extra do

> cen ubezpieczenia ?

Bez szczególnych preferencji.

Casco i tak masz od wartości, a ceny napraw blacharskich są przecież b/z w stosunku do aut klasycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez szczególnych preferencji.

> Casco i tak masz od wartości, a ceny napraw blacharskich są przecież b/z w stosunku do aut

> klasycznych.

ok.gif

dobry jestem, zamiast odpowiedzieć, to przeedytowałem posta głównego sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat -> Yaris HSD jest najtańszą ceną na rynku.

Ceną jestem pozytywnie zaskoczony - moje tzw dobrze poinformowane źródła mówiły wprawdzie o szóstce w cenie, ale druga cyfra w/g plotek miała się zawierać w przedziale od 7 w górę.

Jak już zauważono - w stosunku do diesla jest to samochód TAŃSZY (przypomnę - równorzędny diesel to diesel z automatem i klimą automatyczną - z 8 dych będzie).

Oferta jest całkiem interesująca patrząc przez pryzmat osoby dużo jeżdżącej po mieście i/lub chcącej takiego samochodu ze względów wizerunkowych. Zdecydowanie nie dla osób, które zakup auta oceniają tylko w kategoriach "cena za cm bieżący/dm objętości auta + lans factor".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już zauważono - w stosunku do diesla jest to samochód TAŃSZY (przypomnę - równorzędny diesel to

> diesel z automatem i klimą automatyczną - z 8 dych będzie).

> Oferta jest całkiem interesująca patrząc przez pryzmat osoby dużo jeżdżącej po mieście i/lub

> chcącej takiego samochodu ze względów wizerunkowych.

tylko ze diesel w Yarq nie ma opcji CVT 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh, jednak nie ma.

> Ale Y D4-D 5dr z autoklimą to 68k, więc znów - taniej a HSD ma jeszcze "gratis" automat.

no pisal Dan i ja, ze albo D4D jest przegiete z cena, albo Hybrid dobrze skalkulowane zlosnik.gif

w kazdym razie jesli ja mialbym wybierac miedzy tymi dwoma to biore Hybrida zlosnik.gifok.gif nie dosc ze tanszy w codzienniej eksploatacji to jeszcze tanszy w serwisowaniu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę kupią tylko Ci, którzy pójdą za modą.

Z finansowego punktu widzenia ta oszczędność raczej nie ma sensu zlosnik.gif

Prius przynajmniej na TAXI nadaje się, a to ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za taką cenę kupią tylko Ci, którzy pójdą za modą.

> Z finansowego punktu widzenia ta oszczędność raczej nie ma sensu

> Prius przynajmniej na TAXI nadaje się, a to ?

Robert ... tak samo nie ma wiec sensu kupowanie Yarisa D4D alien.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robert ... tak samo nie ma wiec sensu kupowanie Yarisa D4D

Ma, używkę, a do tego żonie spodobał się. A, że akurat z klekotem, trudno - trza męczyć się ... choć, rzeczywiście spalanie pomiędzy 4-5 litrów na 100km cieszy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma, używkę, a do tego żonie spodobał się. A, że akurat z klekotem, trudno - trza męczyć się ...

> choć, rzeczywiście spalanie pomiędzy 4-5 litrów na 100km cieszy

mialem na mysli to, ze kupowanie Y D4D nowego nie ma sensu .... zlosnik.gif ale pozniej skads ta uzywke musisz wziac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mialem na mysli to, ze kupowanie Y D4D nowego nie ma sensu .... ale pozniej skads ta uzywke

> musisz wziac

Kto bogatemu zabroni.

Jest moda na hybrydy, to widać i rynek jest, skoro ludzie to kupują.

Z tym, że diesla używanego ktoś kupi, a czy na hybrydę będą chętni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto pokazane, ceny znane. W weekend drzwi otwarte, można oglądać Yaris Hybrid.

> Co Państwo sądzicie ?

Hmmm. w ofercie Hondy Jazz Hybrid już jest sporo czasu. Ceny/wyposażenie zbliżone. Jakoś nie widzę tego na ulicach.

Raczej pozostanie głównie w sferze ciekawostek jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale rozumiesz to, że najpierw ktoś kupuje nowy, a potem dopiero powstaje z tego 'używka'?

Rozumiem ok.gif

Ktoś kupił (Niemiec), abym ja mógł odkupić smile.gif

A, że może nie opłacało się, cóż - kto bogatemu zabroni pójść za modą na diesla. Teraz czas na hybrydy, ale tutaj już nie ma nawet najmniejszego uzasadnienia biznesowego przy tak wygórowanej cenie za autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem

> Ktoś kupił (Niemiec), abym ja mógł odkupić

> A, że może nie opłacało się, cóż - kto bogatemu zabroni pójść za modą na diesla. Teraz czas na

> hybrydy, ale tutaj już nie ma nawet najmniejszego uzasadnienia biznesowego przy tak

> wygórowanej cenie za autko.

jest dokładnie takie samo uzasadnienie, jak przy Yaris Diesel ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pomysł dobry, ale nie do końca w warunkach PL.

Dopóki mamy to szczęście, że nie musimy płacić żadnej opłaty powiązanej z emisją CO2 tego typu auta niestety ekonomicznie są słabo uzasadnione.

Niemniej, jest to dobra alternatywa dla zwykłego benzynowego Yarka z automatem, gdzie poziom cenowy 1,33 + CVT i 1,5 HSD właściwie się wyrównuje.

Jeździłem tym autem w warszawskich korkach, najniższe spalanie jakie uzyskałem to 5,5 l /100 km, zaznaczam że auto było jeszcze nie dotarte.

Szkoda, że silnik elektryczny ma mały moment obrotowy i w praktyce ciężko rusza się używając tylko napędu elektrycznego, z czym nie ma problemu w Priusie czy w Aurisie HSD.

Ogólnie auto jest fajne, zdecydowanie lepiej wygląda od zwykłego Yarisa, duży plus też za identyczną pojemność bagażnika jak w zwykłej wersji.

Czy jest to alternatywa dla diesla? Pod względem ekonomicznym na pewno tak. Pod względem osiągów - Yaris z 1,4 D4D po prostu lata, z hybrydą co najwyżej jedzie wystarczająco.

Ostatecznie podsumowując: Jeśli Yaris z automatem, to tylko HSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm. w ofercie Hondy Jazz Hybrid już jest sporo czasu. Ceny/wyposażenie zbliżone. Jakoś nie widzę

> tego na ulicach.

> Raczej pozostanie głównie w sferze ciekawostek jak na razie.

Tylko że Hybrid w Hondzie, to taka nazwa trochę na wyrost... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto bogatemu zabroni.

> Jest moda na hybrydy, to widać i rynek jest, skoro ludzie to kupują.

> Z tym, że diesla używanego ktoś kupi, a czy na hybrydę będą chętni?

nadal uzywana hybryda moze byc tansza w uzytkowaniu niz uzywany diesel ... w PL zdarzyla sie jedna (!!!) wymiana akumulatorow w PRIUSie, juz po okresie gwarancji, na koszt TMPL ... a wbrew pozorom troche tych aut juz jezdzi ... wiec 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.