Skocz do zawartości

Spam wątek - lipiec edyszyn


Swiko

Rekomendowane odpowiedzi

> calutkie 133333km mogłem większe zdjęcie wrzuci

Większe nie , ale takie nieporuszone smirk.gif

Chyba masz już poduszki do wymiany , bo ci najwyraźniej budą trzęsie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i proszę, jak te km lecą

No to teraz w ramach uzmysłowienia ile $$$ tracimy na poruszanie swoich 4 liter wygodnie z punktu a do b:

Średnie spalanie załóżmy 6,5 litra/100 km, na 1000 km 65 litrów On, na 133000 8645 litrów ON.

Przy średniej cenie 5,50 za litr daje to ........ 47547 tys zł wywalonych na paliwo.

Do tego przeglądy, naprawy, ubezpieczenia....... i teraz każdy powinien zadać sobie jedno zaj...ście ważne pytanie - Czy faktycznie stać mnie na samochód grinser006.gif , no i czy nie ma na świecie innych ciekawszych rzeczy które można kupić za tyle $$$ biglaugh.gif

Tym optymistycznym akcentem ,,zakańczam'' swój wywód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy średniej cenie 5,50 za litr daje to ........ 47547 tys zł wywalonych na paliwo.

Jak widać cena paliwa przewyższa wartość nowego auta kompaktowego smile.gif Tylko alternatyw nie ma.... jeździć możesz autobusami ale jeśli będziesz kupował bilet za 200 zł/ miesięcznie to po 5 latach i tak wyjdzie 12.000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać cena paliwa przewyższa wartość nowego auta kompaktowego Tylko alternatyw nie ma....

> jeździć możesz autobusami ale jeśli będziesz kupował bilet za 200 zł/ miesięcznie to po 5

> latach i tak wyjdzie 12.000 zł

Alternatywą nazwał bym podejście do użytkowania samochodu.

Sam jeszcze całkiem niedawno jeździłem samochodem do przysłowiowej ,,ubikacji'' , wszędzie miałem daleko, wszędzie się śpieszyłem, teraz ograniczam jazdę do niezbędnego minimum, choć z tytułu wykonywanego zawodu trudno mi czasem być konsekwentnym w tym co robię.

Tak czy siak, zamierzam ograniczyć koszty transportu do niezbędnego minimum, i przymierzam się powoli do sprzedaży Cromy i zakupu jakiegoś prostego i taniego przemieszczacza z punktu a do b. Zobaczymy co z tego wyjdzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w ramach dopieszczania Mućka dostała nowe wycieraczki Bosch AeroTwin, jak narazie jazda w deszczu

> to przyjemność zobaczymy co będzie za pół roku

Kupiłem wycieraczki Boscha na wiosnę br i jestem bardzo zadowolony z ich jakości i pracy.

Jest kilka ważnych czynników, które wpływają na nasze postrzeganie produktu:

- ważne, aby nie kupować najtaniej i z nieznanego źródła - jest bardzo dużo podróbek, których jakość jest tragiczna;

- o wycieraczki trzeba dbać, nie powinno się nigdy używać "na sucho" i na siłę próbować zetrzeć zaschnięte pozostałości. Guma się niestety niszczy, powstają mikro pęknięcia, które w konsekwencji prowadzą do nieprawidłowego zbierania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i przymierzam się

> powoli do sprzedaży Cromy i zakupu jakiegoś prostego i taniego przemieszczacza z punktu a do

> b. Zobaczymy co z tego wyjdzie

a w co celujesz taniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a w co celujesz taniego?

W zasadzie sam nie wiem, moje kryteria wyboru często wzajemnie się wykluczają .

Na razie moim faworytem są :

- Citroen Xara Picasso

- Opel Zafira

- Ewentualnie może jeszcze wersja bardziej hardcorowa czyli coś małego do 5-7 tys zł.

Od dłuższego czasu mam pewne przemyślenia żyjąc w tym kraju, że nie warto szaleć tylko trzeba być niezmiernie czujnym i uważnym bo niewiadomo kiedy i niewiadomo skąd człowiek może oberwać ,,obuchem'' po głowie i przykładowo stracić pracę.

W zasadzie cały czas szukam domu do kupienia, więc tematy motoryzacyjne będą szły powoli w odstawkę

A i jeszcze jedna sprawa - raczej nie będzie to już diesel pomimo wielu niewątpliwych zalet. Mam powoli dość wtryskiwaczy, sprzęgieł i kół dwumasowych, turbin itp. Naprawy liczone w tysiącach przestają do mnie przemawiać biglaugh.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie sam nie wiem, moje kryteria wyboru często wzajemnie się wykluczają .

> Na razie moim faworytem są :

> - Citroen Xara Picasso

> - Opel Zafira

> - Ewentualnie może jeszcze wersja bardziej hardcorowa czyli coś małego do 5-7 tys zł.

a może jakiś FIAT biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Ewentualnie może jeszcze wersja bardziej hardcorowa czyli coś małego do 5-7 tys zł.

Jako małe użytkuje Pandę w sumie żona teraz bardziej, znam też Kia Picanto, oba tanie w utrzymaniu, Pandą ponad 30tyś zrobione i bez problemu, a żona zadowolona i nie chce myśleć o sprzedaży

> Od dłuższego czasu mam pewne przemyślenia żyjąc w tym kraju, że nie warto szaleć tylko trzeba być

> niezmiernie czujnym i uważnym bo niewiadomo kiedy i niewiadomo skąd człowiek może oberwać > ,,obuchem'' po głowie i przykładowo stracić pracę.

No niestety takie czasu, sam pracuję w firmie gdzie z dnia na dzień wyleciały 4 osoby z długim stażem, nie opiszę powodów ale oficjalnie afera a nieoficjalnie nie pasowały dyrekcji za głośne mówienie prawdy.

> W zasadzie cały czas szukam domu do kupienia, więc tematy motoryzacyjne będą szły powoli w odstawkę

spodziewam się dziecka więc wszystko idzie w odstawkę a pracy pilnuję i nic nie mówię

> A i jeszcze jedna sprawa - raczej nie będzie to już diesel pomimo wielu niewątpliwych zalet. Mam

> powoli dość wtryskiwaczy, sprzęgieł i kół dwumasowych, turbin itp. Naprawy liczone w tysiącach

> przestają do mnie przemawiać

Sam miałem takie dylematy przed zakupem cromy,że wtryski turbo i dwumasy ale zaryzykowałem i założyłem konto "croma" i co miesiąc minimum 150zł odkładam(czasem więcej jak coś wpadnie dodatkowo) - może to śmieszne dla kogoś ale nauczony byłem oszczędzania i przy ewentualnych wydatkach mniej boli w kieszeni

Naprawdę dobrze mi się jeździ dieslem a że akurat croma to inna sprawa i że diesel bo brałem pewne auto z pewnym przebiegiem.

W firmie mamy kia ceed fl 1,6crdi 90ps 6biegów i bardzo dobrze mi się jeździ i nawet szukałem takiej używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może jakiś FIAT

Żadnych na F...... jeśli już to coś z francuzów biglaugh.gif Samochdy na F to padaki biglaugh.gif

Zobaczymy, nawet przez pewien moment Albea mi po głowie chodziła, ale jakoś jak patrzę na ten samochód to taki siakiś pokraczny mi się zdaje biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako małe użytkuje Pandę w sumie żona teraz bardziej, znam też Kia Picanto, oba tanie w utrzymaniu,

> Pandą ponad 30tyś zrobione i bez problemu, a żona zadowolona i nie chce myśleć o sprzedaży

> No niestety takie czasu, sam pracuję w firmie gdzie z dnia na dzień wyleciały 4 osoby z długim

> stażem, nie opiszę powodów ale oficjalnie afera a nieoficjalnie nie pasowały dyrekcji za

> głośne mówienie prawdy.

> spodziewam się dziecka więc wszystko idzie w odstawkę a pracy pilnuję i nic nie mówię

> Sam miałem takie dylematy przed zakupem cromy,że wtryski turbo i dwumasy ale zaryzykowałem i

> założyłem konto "croma" i co miesiąc minimum 150zł odkładam(czasem więcej jak coś wpadnie

> dodatkowo) - może to śmieszne dla kogoś ale nauczony byłem oszczędzania i przy ewentualnych

> wydatkach mniej boli w kieszeni

> Naprawdę dobrze mi się jeździ dieslem a że akurat croma to inna sprawa i że diesel bo brałem pewne

> auto z pewnym przebiegiem.

> W firmie mamy kia ceed fl 1,6crdi 90ps 6biegów i bardzo dobrze mi się jeździ i nawet szukałem

> takiej używki.

Jaką masz wersję Pandy ? PB czy ON ?

Mam dylemat bo niby jedno większe by się przydało, żona ma Twingo DCi i też jest bardzo zadowolona. To toczydełko spala w mieście 4,5 l/ON ok.gif, ale w sumie jest nas trójka i więcej nie będzie, te dwa razy w roku to z boxem na dachu i Twingiem pół świata mogę objechać.

U mnie w pracy to samo, dziadostwo się szerzy, a ja akurat należę do tych którzy mówią dużo i głośno, czekam więc na efekty biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaką masz wersję Pandy ? PB czy ON ?

> Mam dylemat bo niby jedno większe by się przydało, żona ma Twingo DCi i też jest bardzo zadowolona.

> To toczydełko spala w mieście 4,5 l/ON , ale w sumie jest nas trójka i więcej nie będzie, te

> dwa razy w roku to z boxem na dachu i Twingiem pół świata mogę objechać.

Panda Actual 1.1 MPI 54KM istne szaleństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta czysta moc, pokłady adrenaliny

ale da się jeździć, parę tras po 500km zaliczone, ja tam nie narzekam, jak to mówi mój ojciec: kiedyś jeździło się na Węgry i dalej na południe maluchem w cztery osoby i bagażami na dachu smile.gif i każdy się wtedy cieszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak celujesz w Picasso, Zafire, to zamiana siekierki na kijek.Croma z tego co piszesz malo Ci pali, porobiles w niej sporo rzeczy i teraz sprzedac, to troche mija sie z celem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak celujesz w Picasso, Zafire, to zamiana siekierki na kijek.Croma z tego co piszesz malo Ci pali,

> porobiles w niej sporo rzeczy i teraz sprzedac, to troche mija sie z celem

Ja ja, i kto to mówi, ten co na Insygnię poluje grinser006.gifok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobaczymy, nawet przez pewien moment Albea mi po głowie chodziła, ale jakoś jak patrzę na ten

> samochód to taki siakiś pokraczny mi się zdaje

zirka about 60% stambulskich taksówek to fiat albea

takiego natężenia fiatów albea w tym gigantycznym 13 mln mieście nigdzie nie widziałem, nawet w Italii

albea robią w Bursie stąd pewnie to zamiłowanie turka do fiaciora grinser006.gif

urodziwe to to nie jest, ale siena chyba bardziej szkaradna i z tego samego kawałka drewna ciosana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak celujesz w Picasso, Zafire, to zamiana siekierki na kijek.Croma z tego co piszesz malo Ci pali,

> porobiles w niej sporo rzeczy i teraz sprzedac, to troche mija sie z celem

Tak właśnie sie zastanawiam... jak ekonomiczne auto to coś pokroju SC lub Pandy z silnikiem max 1,2 i na LPG... będzie to paliło z 7,5 litra i przy obecnych cenach koszt za 100 km będzie na poziomie 2,7 = 20,25 zł/ 100 km w moim przypadku i dla mojego średniego spalania to 33 zł/100 km w Cromie ..... więc 13 zł drożej x czyli na każde 10.000 km o 1300 zł drożej niż w przypadku małego autka... więc w mojej ocenie mam ekonomiczne auto smile.gif

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak właśnie sie zastanawiam... jak ekonomiczne auto to coś pokroju SC lub Pandy z silnikiem max 1,2

> i na LPG... będzie to paliło z 7,5 litra i przy obecnych cenach koszt za 100 km będzie na

> poziomie 2,7 = 20,25 zł/ 100 km w moim przypadku i dla mojego średniego spalania to 33 zł/100

> km w Cromie ..... więc 13 zł drożej x czyli na każde 10.000 km o 1300 zł drożej niż w

> przypadku małego autka... więc w mojej ocenie mam ekonomiczne auto

Wszystko by się zgadzało gdyby nie fakt, iż nie samo paliwo wpływa na koszty ok.gif

- Opona 17 do Cromy = prawie kpl 4 szt do Pandy

- Sprzęgło w Cromie +/-2500 zł , w pandzie z 700 z wymianą

- Ubezpieczenia

- Rozrząd w Cromie z 1000 zł , w Pandzie z 450

itp itd ok.gif

Jak pierdyknie turbo - 3 tys nie Twoje, jak padnie wtrysk to nowy z 1500 zł szt, czyli za 4 wtryski prawie kupisz uzywaną Pandę ok.gif

Przyznam ,że jak mam dzień to też się oszukuję , że Croma to takie tanie w eksploatacji auto grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ja, i kto to mówi, ten co na Insygnię poluje

Ale juz nie poluje, odpuscilem sobie temat, bo w sumie zamienil bym tylko na nowsza bude, narazie Mucka zostaje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po niedzieli, kolejny tydzień i coraz bliżej, nosidełko przymierzone wink.gif , coraz bliżej, napięcie rośnie

croma zaliczyła wypad do parku kościuszki w k-ach zawieźć i odebrać rodziców a wesele. Po drodze około 16 na "trzech górkach" mijana croma sk... , spalanie na trasie bielsko - park kościuszkix2 5,6 maks.125km/h szybciej nie jechałem, tanie paliwo macie w tych katowicach , w bielsku nie wiedzieć czemu jest drożej mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko by się zgadzało gdyby nie fakt, iż nie samo paliwo wpływa na koszty

> - Opona 17 do Cromy = prawie kpl 4 szt do Pandy

> - Sprzęgło w Cromie +/-2500 zł , w pandzie z 700 z wymianą

> - Ubezpieczenia

> - Rozrząd w Cromie z 1000 zł , w Pandzie z 450

> itp itd

> Jak pierdyknie turbo - 3 tys nie Twoje, jak padnie wtrysk to nowy z 1500 zł szt, czyli za 4 wtryski

> prawie kupisz uzywaną Pandę

> Przyznam ,że jak mam dzień to też się oszukuję , że Croma to takie tanie w eksploatacji auto

Ale idac takim tokiem ciagle jezdzilbym LANOWOZEM ktory pali w miescie 11l LPG, w srodkuspokojnie na codzien wystarcza, 100KM ma, mozna cos pocisnac, klima jest niestara, radyjko gra....

Co chciec wiecej?

Opony 15: 800zl, sprzeglo 257tys od nowosci, nic nie padnie bo malo co jest:)

Silnik uzywka za 200zl.

Ale chcialem powozic czym innym.

Co bedzie sie zobaczy, narazie 6tys km i jest wygodnie, cicho, szybko jak rzeba a spalanie cos kolo6,5 w tym traska jakas,A4 raz

A turbo ok 900-1300zl jak juz , wtryski tez polowe tego co piszesz.

Samo miasto to pewnie byloby cos kolo 7,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samo miasto to pewnie byloby cos kolo 7,8

Miasto smile.gif Ja wczoraj wybrałem się na dni otwarte naszego stadionu w Gdańsku i miałem spalanie na poziomie 11,7 a Vśrednie 12 km/h smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale idac takim tokiem ciagle jezdzilbym LANOWOZEM ktory pali w miescie 11l LPG, w srodkuspokojnie

> na codzien wystarcza, 100KM ma, mozna cos pocisnac, klima jest niestara, radyjko gra....

> Co chciec wiecej?

> Opony 15: 800zl, sprzeglo 257tys od nowosci, nic nie padnie bo malo co jest:)

> Silnik uzywka za 200zl.

> Ale chcialem powozic czym innym.

> Co bedzie sie zobaczy, narazie 6tys km i jest wygodnie, cicho, szybko jak rzeba a spalanie cos

> kolo6,5 w tym traska jakas,A4 raz

> A turbo ok 900-1300zl jak juz , wtryski tez polowe tego co piszesz.

> Samo miasto to pewnie byloby cos kolo 7,8

Jeśli masz skąd załatwić nowe turbo garetta ze zmienną geometrią za 900-1300 zł bardzo proszę daj namiar, kupię trzy na zapas ok.gif Tak samo wtyski ze trzy kpl wezmę ok.gif

Bardzo Cię proszę, jak piszesz o cenach to poświęć chilę czasu i sprawdź co i za ile można kupić, a nie wprowadzaj ludzi w błąd ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miasto Ja wczoraj wybrałem się na dni otwarte naszego stadionu w Gdańsku i miałem spalanie na

> poziomie 11,7 a Vśrednie 12 km/h

Nie wiem jak to robisz grinser006.gif ja maks który kiedyś przez chilę miałem na wyświetlaczu to 8,7 w zimę przy - 20 stopniach na krótkich odcinkach z kwatery na stok i spowrotem. Średnie z całego wyjazdu i tak szyszło coś 6,9.

Takie odczyty według mnie możliwe są jedynie po zatankowaniu do pełna i przejechaniu od razu powiedzmy 2-3 km w korkach, choć i tak wątpię czy udało by mi się tyle wykręcić. Fakt, że miasto miastu nie równe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak to robisz ja maks który kiedyś przez chilę miałem na wyświetlaczu to 8,7 w zimę przy

Nie pamiętam dokładnie ale to jakieś 25 km w obie strony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na fotelach i pokrowce

> jakiś tekst

> białe zegary w Cromie? była wersja sport czy to zegary ze stilo:]:]:]

> jakiś tekst

Wygladaja na tarcze z Stilo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygladaja na tarcze z Stilo

Pepcio mi też to na kune wygląda, dobrze że się do kabli nie dobrała....

btw gdzie zamawiałes wygluszenie bo ja w Mimar zamawiałem i kosztowało mnie 120zł o_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pepcio mi też to na kune wygląda, dobrze że się do kabli nie dobrała....

> btw gdzie zamawiałes wygluszenie bo ja w Mimar zamawiałem i kosztowało mnie 120zł o_0

Ja zamawiałem na strzelców w tym nowym fiacie, cena jak cena widocznie skoczyła, chłopaki mi zawsze dobre ceny robią, ale skonto mają liche więc i rabat taki sobie.

Mimar to padlina, firma kogucik więc nawet nie jadę ok.gif

Mam nadzieje, że więcej rzeczy już nie pogryzie, ale chyba jakiś piszczek kupię profilaktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zamawiałem na strzelców w tym nowym fiacie,

Tylko że może być tak, że jak raz wlazła to i 2-gi raz sobie zrobi tam gniazdo.... nie wiem co ją odstraszy... Koty podobno zapach cytryny odstrasza a kuny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że może być tak, że jak raz wlazła to i 2-gi raz sobie zrobi tam gniazdo.... nie wiem co ją

> odstraszy... Koty podobno zapach cytryny odstrasza a kuny?

Kiedyś na MK polecali kostki toaletowe(takie, które zawiesza się w porcelance).

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś na MK polecali kostki toaletowe(takie, które zawiesza się w porcelance).

> Pozdrawiam BAS

Trzeba będzie więc ,,zapodać'' taki wynalazek, a jak drugi raz coś takiego zrobi to kupię dubeltówkę i odstrzele gada grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki zapachowe bądź kostki wc ale trzeba zamoczyć w wodzie co jakiś czas żeby były wyczuwalne.

Urządzonko podpięte aku i wydające dźwięki o wysokiej częśtotliwości.

Sierść od psa w rajstopie ale pies musi być chowany na zew. tak co by miał odpowiedni zapach.

Widziałem w spray środki przeciw "kunom" ale nie wiem jak się sprawdzają.

Nic nie da 100% pewności że "zwierzątko" nie będzie zaglądać pod maskę i buszować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mimar to padlina, firma kogucik więc nawet nie jadę

jakoś nie miałem z nimi problemów jeszcze. Ceny maja dobre i obsługe klienta tez na poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to ktoś od Was umył tak auto?...

No to współczuje.... kolega ma lancie libre po powodzi i tyle problemów co on z nia ma to.... frown.gif a tu będzie ich 2x więcej...

Pewnie pójdzie do ludzi za nie małe pieniądze a potem sie zacznie że Fiat to taki owaki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to współczuje.... kolega ma lancie libre po powodzi i tyle problemów co on z nia ma to.... a

> tu będzie ich 2x więcej...

> Pewnie pójdzie do ludzi za nie małe pieniądze a potem sie zacznie że Fiat to taki owaki ....

Szkoda wozu, bo fajna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.