Skocz do zawartości

rejestrator trasy omega OM205 - pytanie do posiadających


dennis_sc

Rekomendowane odpowiedzi

omega OM205

czy ktoś wie jak/czy da się zmusić kamerkę do nagrywania filmów w odcinkach dłuższych niż 2 min?

u mnie niezależnie czy ustawie długość odcinka, nagrywanie w pętli lub bez cały czas nagrywa 2min sciana.gif

da się coś z tym zrobić czy ten typ tak ma i już? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> omega OM205

> czy ktoś wie jak/czy da się zmusić kamerkę do nagrywania filmów w odcinkach dłuższych niż 2 min?

> u mnie niezależnie czy ustawie długość odcinka, nagrywanie w pętli lub bez cały czas nagrywa 2min

> da się coś z tym zrobić czy ten typ tak ma i już?

Moja nagrywa sekwencje 2, 5 i 15 minutowe w pętli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja nagrywa sekwencje 2, 5 i 15 minutowe w pętli.

a udalo Ci się ustawić żeby nagrywała dłużej niż 2 minuty?

bo opcje takie to i ja widze, ba nawet ustawiam zlosnik.gif tyle, że nagrywa 2 min i tyle confused.gif

jakbyś był uprzejmy i podał jakie masz ustawienie bo może ja coś źle robie sciana.gif albo sprzet nie do końca sprawny frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> omega OM205

> czy ktoś wie jak/czy da się zmusić kamerkę do nagrywania filmów w odcinkach dłuższych niż 2 min?

> u mnie niezależnie czy ustawie długość odcinka, nagrywanie w pętli lub bez cały czas nagrywa 2min

> da się coś z tym zrobić czy ten typ tak ma i już?

Moja tez nagrywa 2 min, tylko mi to w zupelnosci nie przeszkadza. W razie wypadku mozesz uzyc movie maker i bez problemu obrobic filmik ze zdarzeniem.

Dlatego nie kumam, dlaczego chcesz dluzsze petle ?

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a udalo Ci się ustawić żeby nagrywała dłużej niż 2 minuty?

> bo opcje takie to i ja widze, ba nawet ustawiam tyle, że nagrywa 2 min i ch.j

> jakbyś był uprzejmy i podał jakie masz ustawienie bo może ja coś źle robie albo sprzet nie do

> końca sprawny

Takie sa uroki chińskiej produkcji. Miałem Omegę z Reala i oddałem, bo odmówiła dalszej współpracy zlosnik.gif teraz mam cos niby lepszego (przynajmniej jeśli chodzi o jakośc filmów), ale sprowadzonego z Chin i jakby co to procedura zwrotu może okazac się niemożliwa. Na szczęście są fora , przewaznie rosyjskojezyczne, gdzie mozna zdobyc sporo interesujących informacji. Czasem na problemy pomaga wgranie firmware

IMO brak reakcji na zmianę długości nagrań to jakis błąd softu Twojego egzemplarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja tez nagrywa 2 min, tylko mi to w zupelnosci nie przeszkadza. W razie wypadku mozesz uzyc movie

> maker i bez problemu obrobic filmik ze zdarzeniem.

> Dlatego nie kumam, dlaczego chcesz dluzsze petle ?

Bo w razie wypadku mozesz nie miec tych 2 minut zeby zatrzymac nagrywanie i zapis zdarzenia ci sie nadpisze frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie sa uroki chińskiej produkcji. Miałem Omegę z Reala i oddałem, bo odmówiła dalszej współpracy

> teraz mam cos niby lepszego (przynajmniej jeśli chodzi o jakośc filmów), ale sprowadzonego z

> Chin i jakby co to procedura zwrotu może okazac się niemożliwa. Na szczęście są fora ,

> przewaznie rosyjskojezyczne, gdzie mozna zdobyc sporo interesujących informacji. Czasem na

> problemy pomaga wgranie firmware

> IMO brak reakcji na zmianę długości nagrań to jakis błąd softu Twojego egzemplarza .

moglbys podrzucic jakiegos linka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a udalo Ci się ustawić żeby nagrywała dłużej niż 2 minuty?

> bo opcje takie to i ja widze, ba nawet ustawiam tyle, że nagrywa 2 min i ch.j

> jakbyś był uprzejmy i podał jakie masz ustawienie bo może ja coś źle robie albo sprzet nie do

> końca sprawny

Tak, na stałe mam ustawione 5 minut i nagrywa tak do zapełnienia karty, potem nadpisuje najstarsze nagrania. Testowałem też inne czasy nagrań i nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moglbys podrzucic jakiegos linka ?

http://market.yandex.ru/catalogmodels.xml?CAT_ID=7156311&hid=6269371

http://www.texet.ru/dvr/ - tu ciekawostka http://www.texet.ru/smartphones/ zlosnik.gif Texet to marka chinskiej elektroniki przeznaczonej na rynek rosyjski. Zaletą tej strony są instrukcje obsługi i kolejne wersje firmware sprzedawanych u naszych wschodnich sąsiadów urządzeń, które - przynajmniej kamerki - sa identyczne jak te oferowane przez Chinczyków w necie , róznia sie tylko nazwą/symbolem

ebay ru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w razie wypadku mozesz nie miec tych 2 minut zeby zatrzymac nagrywanie i zapis zdarzenia ci sie

> nadpisze

Smiem twierdzic, ze ten problem rozwiazuje wieksza karta SD pry pojemnosci 4 GB nie ma dylematu, predzej chyba bateria padnie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widać, że kolega nie miał kontaktu z takimi kamerkami

Osobiscie kozystam z DailyRoads Voyager, MyCar Recorder i AutoGuard na Androida smile.gif

Z tych malutkich to mam jakis 3 letni model bez wyswietlacza, Nietstey nie ma petli a i po nagraniu widac ze model ma kilka lat. Na motocykl jednak idealne bo malutka, perfekcyjnie sie przyczepia. Niestety nie ma petli. 8Gb jednak wystarcza na spoooooro zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taka samą jako Goclever i w menu mam do wyboru 3 czasy nagrywania 5/10/15 min i overwrite.

kolego, opcje to ja też mam - pytanie jak to włączyć?

sama zmiana w ustawieniach u mnie nie działa więc albo trzeba coś jeszcze gdiześ przestawić albo mój sprzęt jest po prostu... sprawny inaczej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strony ładują się poprawnie... więc to raczej nie spisek...

znalazłem, że moze to byc problem z routerem (nie przekazuje poprawnie DNS), ale zmieniłem połaczenie - bezpośrednio z modemu do PC przez USB i to samo

wyłaczyłem Zone Alarm i to samo sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, na stałe mam ustawione 5 minut i nagrywa tak do zapełnienia karty, potem nadpisuje najstarsze

> nagrania. Testowałem też inne czasy nagrań i nie było problemu.

odkryłem kolejną "ciekawą" przypadłość mojej kamerki, otóż podczas nagrywania, będąc podłączoną do gniazda zapalniczki kamerka nie ładuje akumulatora sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkryłem kolejną "ciekawą" przypadłość mojej kamerki, otóż podczas nagrywania, będąc podłączoną do

> gniazda zapalniczki kamerka nie ładuje akumulatora

Wszystko wskazuje na to, że masz jakiś felerny egzemplarz. U mnie kiedy jest podłączona ładowarka a sama kamera wyłączona, świecą się na czerwono przyciski od włączania i nagrywania a na wyświetlaczu widać animację ładowania baterii. Ja na Twoim miejscu bym ją reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko wskazuje na to, że masz jakiś felerny egzemplarz. U mnie kiedy jest podłączona ładowarka a

> sama kamera wyłączona, świecą się na czerwono przyciski od włączania i nagrywania a na

> wyświetlaczu widać animację ładowania baterii. Ja na Twoim miejscu bym ją reklamował.

ale to u mnie jest tak samo - tyle, że jak zacznie nagrywać to przestaje ładować frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a posiada ktos ten rejestrator z katalogu BP ?

Ciekawi mnie czy warto wymieniać punkty czy lepiej kupic coś innego w sklepie, cena zkatalogu to jakies 17tys pkt payback co daje okolo 180zł po przeliczeniu

na stroonie BP jest odane tylko rejestrator omega bez modelu etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... kamerka nie ładuje akumulatora

Mam tą samą przypadłość, ale wina leży chyba po stronie zasilacza. Używając zasilacza od nawigacji (który stale leży w schowku) mam ten sam efekt. A z nawigacją współpracuje poprawnie. Natomiast marketowa przetwornica za 5 zł bardzo poprawnie działa z rejestratorem. Ma ona we wtyku mini USB, rezystorem spięte dwa piny. Może używasz nieoryginalnego zasilacza i brak mu właśnie tego połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam tą samą przypadłość, ale wina leży chyba po stronie zasilacza. Używając zasilacza od nawigacji

> (który stale leży w schowku) mam ten sam efekt. A z nawigacją współpracuje poprawnie.

> Natomiast marketowa przetwornica za 5 zł bardzo poprawnie działa z rejestratorem. Ma ona we

> wtyku mini USB, rezystorem spięte dwa piny. Może używasz nieoryginalnego zasilacza i brak mu

> właśnie tego połączenia?

używam oryginalnej ładowarki samochodowej która była w zestawie - nie kombinowałem z innymi niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

przyszły mrozy i kamerka zamiast na szybie najczęściej podróżuje pod nogami pasażera sciana.gifoslabiony.gif

Nie chce się badziewie 3mać szyby, na ciepłej szybie jest ok ale jak temp spadnie to i kamera spada frown.gif

można coś z tym zrobić? (poza przyklejeniem na sztywno wink.gif )

na szybie wisi też trzymak samsungowy do telefonu i ten nie ma problemów z odpadaniem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyszły mrozy i kamerka zamiast na szybie najczęściej podróżuje pod nogami pasażera

> Nie chce się badziewie 3mać szyby, na ciepłej szybie jest ok ale jak temp spadnie to i kamera spada

> można coś z tym zrobić? (poza przyklejeniem na sztywno )

> na szybie wisi też trzymak samsungowy do telefonu i ten nie ma problemów z odpadaniem

Wymień przyssawke - może dopasujesz jakąs od uchwytów do komórek? smile.gif

Przed przyssaniem szybę powinno się oczyscić, a powierzchnię przyssawki zwilizyć wodą (albo polizać zlosnik.gif) Jak dźwignia przyssawki stawia mały opór przy zasysaniu znaczy że najprawdopodobniej odpadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.