Skocz do zawartości

Ile trzyma serwo


9442

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Podajcie ile wasze serwo utrzymuje podciśnienie po wyłączeniu silnika?

Do tej pory we wszystkich moich samochodach czas nie miał znaczenia i po wejściu do auta miałem miękki pedał hamulca.

Teraz mam nowego Partnera i często się zdarza, że po godzinie serwo już nie ma podciśnienia i jest twardy pedał hamulca.

Jak to wygląda w waszych autach?

PS. Zawsze w trakcie odpalania silnika trzymam nogę na hamulcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi w cc gdzies po 5 dniach pedał twardy był dopiero, tak, trzymam noge na hamulcu przy odpalaniu

BTW, jeśli skrzynia nieautomatyczna i sprawny ręczny, to po co trzymać nogę na pedale hamulca?

Ja wciskam pedał sprzęgła. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW, jeśli skrzynia nieautomatyczna i sprawny ręczny, to po co trzymać nogę na pedale hamulca?

Tak samo można zapytać: po co zaciągać ręczny?

> Ja wciskam pedał sprzęgła.

Jak ktoś ma dwie nogi, to w miarę łatwo można wcisnąć oba pedały grinser006.gif

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak samo można zapytać: po co zaciągać ręczny?

Mnie uczyli, żeby na postoju zaciągać ręczny i przy odpalaniu wciskać pedał sprzęgła.

O trzymaniu nogi na pedale hamulca w czasie odpalania pierwsze słyszę- więc pytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie uczyli, żeby na postoju zaciągać ręczny i przy odpalaniu wciskać pedał sprzęgła.

Eee, ręczny zaciągam tylko jak parkuję na stromym pagórku albo otwieram/zamykam garaż. Poza tym nie, bo jak jest mróz to może przymarznąć, a po dłuższym postoju i wilgotnej pogodzie - "przyrdzewieć".

> O trzymaniu nogi na pedale hamulca w czasie odpalania pierwsze słyszę- więc pytam?

Ręcznego zaciągać do zapalania mi się nie chce (w starych maluchach z rozrusznikiem na linkę faktycznie dźwignia rozrusznika była po sąsiedzku z ręcznym grinser006.gif). Wciskając sprzęgło wciskam hamulec, żeby samochód się nie ruszył na jakiejś nierówności. Proste?

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie uczyli, żeby na postoju zaciągać ręczny i przy odpalaniu wciskać pedał sprzęgła.

> O trzymaniu nogi na pedale hamulca w czasie odpalania pierwsze słyszę- więc pytam?

Po to aby odpalić nowe auta np. Yaris, C-max, Megane i pewnie sporo innych o których nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dyskusja idzie w złą stronę i przypomina trochę moją rozmowę z serwisem a nie o to się pytałem

> Na razie wiemy, że CC trzyma około 5 dni

Raczej nie ma wymogów w tym temacie, z technicznego punktu widzenia wystarczy jak trzyma kilka minut. To, że nie trzyma po godzinie czy 2 dniach nie jest żadną usterką i raczej w serwisie nie będą wymieniać serwa z tego powodu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eee, ręczny zaciągam tylko jak parkuję na stromym pagórku albo otwieram/zamykam garaż. Poza tym

> nie, bo jak jest mróz to może przymarznąć, a po dłuższym postoju i wilgotnej pogodzie -

> "przyrdzewieć".

NIe zdarzyło mi się smile.gif

> Ręcznego zaciągać do zapalania mi się nie chce (w starych maluchach z rozrusznikiem na linkę

> faktycznie dźwignia rozrusznika była po sąsiedzku z ręcznym ). Wciskając sprzęgło wciskam

> hamulec, żeby samochód się nie ruszył na jakiejś nierówności. Proste?

Proste, ale dla mnie dziwne - mam inne przyzwyczajenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, o konieczności wciskania sprzęgła przy odpalaniu słyszałem, ale zeby hamulec

Załóżmy nawet że trzeba nacisnąć hamulec wink.gif To jaki problem żeby to zrobić? Przecież brak podciśnienia w tym nie przeszkadza a włącznik pod pedałem stop powinien już zadziałać przy minimalnym wciśnięciu pedału hamulca.

Ja bym nic nie grzebał tylko sprawdził czy inny egzemplarz takiego samego samochodu ma tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Podajcie ile wasze serwo utrzymuje podciśnienie po wyłączeniu silnika?

Rekord to 4 tygodnie, tyle mnie nie było, Samochod stał w garażu nie odpalany ani razu bo moja żona go nie lubi. Hamulec był miękki tak jakbym go odpalił dzień wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rekord to 4 tygodnie, tyle mnie nie było, Samochod stał w garażu nie odpalany ani razu bo moja żona

> go nie lubi. Hamulec był miękki tak jakbym go odpalił dzień wcześniej.

U mnie w Forku dwa tygodnie. Dłużej nie sprawdzałem. Hamulec był miękki. Natomiast w Matizie po weekendzie potrafi być twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, o konieczności wciskania sprzęgła przy odpalaniu słyszałem, ale zeby hamulec

> Na przykład w Hundaiu, jak się nie wcisnęło sprzęgła to nie odlaplał...

Tak samo konieczny może być hamulec, jak i sprzęgło - z dokładnie tych samych powodów. I niekoniecznie razem, bo pedału sprzęgła może nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jaki problem żeby to zrobić?

Ojciec ma nogę po cześciowej amputacji stopy i w nowym verso mega problem. 3 x aso kombinowało a skończyło się na ręcznym gazie i hamulcu tylko po to by mógł odpalić auto. Serwo nawet po 5 tygodniach pod szpitalem mega mocno trzymało. Panowie w aso zmienili serwo, zaworek itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.