Skocz do zawartości

Znak ustąp pierwszeństwa przejazdu kontra znak stop


jamaican

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja identyczna jak na filmie, czy autor tego filmu ma rację?

Czy znak stop jest równorzędny ze znakiem ustąp pierwszeństwa, czy może jest "silniejszy" od niego? Moja mama dziś miała taką sytuację i uważa, że są równorzędne. Ja uważam tak samo, znak stop wymaga tylko zatrzymania się wcześniej. Dzwoniła do jakiegoś znajomego, który twierdzi, że ona nie ma racji, bo znak stop nakazuje ustąpić wszystkim... niewiem.gif

No to kto ma rację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja identyczna jak na filmie, czy autor tego filmu ma rację?

> Czy znak stop jest równorzędny ze znakiem ustąp pierwszeństwa, czy może jest "silniejszy" od niego?

> Moja mama dziś miała taką sytuację i uważa, że są równorzędne. Ja uważam tak samo, znak stop

> wymaga tylko zatrzymania się wcześniej. Dzwoniła do jakiegoś znajomego, który twierdzi, że ona

> nie ma racji, bo znak stop nakazuje ustąpić wszystkim...

> No to kto ma rację ?

Znak STOP = ustąp pierszeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed jednym musisz, przed drugim możesz - nikt nie broni. A "tożsamość" obu znaków polega na tym,

> że STOP nie jest uległym, służalczym i poddanym wobec USTĄP PIERWSZEŃSTWA - w tym sensie są

> równorzędne.

To tak jakbyś stwierdził, że Fiat i Ferrari to, to samo, bo oba są na F i z Włoch pochodzą.

Podane znaki są równorzędne względem siebie, choć determinują różne reakcje. Rozwiązanie powyższego przykładu podane jest w pozostałych przepisach, które mają w nim zastosowanie.

Jadąc pojazdem 1 lub 3 ustępujemy pierwszeństwa pojazdowi 2. Następnie dla pojazdów 1,3 zastosowanie mają zapisy o pierwszeństwie dla dróg równorzędnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz na mysli mnie, moja mame, pana, ktory na nia nawrzeszczal na skrzyzowaniu, znajomego, do

> ktorego dzwonila, czy autora filmu? bo troche nie okresliles...

Na mnie nawrzeszczał kierowca wyjeżdżający z "drogi wewnętrznej" z tekstem, że pierwszeństwo było jego, bo był z mojej prawej strony... - ten krzyczący może nie mieć racji i swoją niewiedzę przykrywać właśnie podniesionym głosem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja swoje zdanie mam, z ciekawosci chcialem sie dowiedziec co o tym mysla wszystkowiedzacy najlepsi

> kierowcy z AK.

Wszystkowiedzący najlepsi kierowcy z AK mają w telefonie taką apkę i w razie W bez pośpiechu (aby przypadkiem nic nie przeoczyć) się z nią konsultują grinser006.gif

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.