Skocz do zawartości

Co z pierwszeństwem przed hipermarketami?


MakaPaka007

Rekomendowane odpowiedzi

> No przeca napisałem, jak orzekła policja. Winny ten który nie ustąpił mając narysowane tylko

> trójkąciki na jezdni.

No to ja bym nie przyjal mandatu. Ciekawe jaka byla podstawa ukarania? Niezastosowanie sie do znaku P-13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem kilka razy o sytuacji której byłem świadkiem. Podobnie jak w jednym z komentarzy pod

> linkowanym artykułem - przyjechała policja i winnym był ten który wyjechał z prawej z alejki

> oznaczonej tylko trójkątami namalowanymi na jezdni. A jakby spadł śnieg? No cóż - life is

> brutal...

Nie "life is brutal", tylko nieznajomość przepisów szkodzi.

A że policja również nie zna przepisów to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba w każdym mieście, gdzie są hipermarkety pojawia się ten sam problem. Kto ma pierwszeństwo?

> Poniżej przykład sprzed parkingu Tesco:

> Wypadek na parkingu Tesco, kto miał pierwszeństwo?

Seicento ma znaki poziome na jezdni, to nie rozwiązuje problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuje przeczytać wątek od początku.

W skrócie: ma oznakowanie, które nawet szympansowi dałoby do myślenia. Jednak jako stworzenie dalece głupsze od szympansa dostrzega drobną nieścisłość w przepisach. Żeby więc zrobić zarządcy na złość wykorzystuje tę nieścisłość rozbijając dwa auta (w tym swoje), a następnie udaje, ze nie wie o co chodzi?

Przecież to się kwalifikuje do leczenia psychiatrycznego, o odebraniu uprawnień do kierowania pojazdami nie wspominając.

screwy.gifhehe.gif

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można sobie akademicko dyskutować, kto ma pierwszeństwo. Ale prawda jest taka że należy jeździć na

> tyle wolno, żeby nie potrącić pieszego.

Zgadza się ok.gif. Albo aby sie nie stuknąc z innym autem

>I tu zawsze będzie winny kierowca.

a to niby dlaczego? Czy wiesz co wyprawiają niektórzy ? Wyjeżdżasz tyłem a lezie jakas baba z zakupami i nie patrzy. Albo - wczoraj miałem takie cuś - najpierw jakis dziadek sprawiajacy wrażenie pijanego niemal zataczał się, a ja stanąłem aby go nie trącić, potem zaś jadę jedną z głównych alei i przede mną włazi na drogę jakis zarośnięty pijaczek ok. 50 lat , patrzy sie do tyłu potem na boki, no to ja stanąłem z 10 m przed nim, a ten spojrzął na mnie, przeszedł ale jak go mijałem to zaczął coś się drzeć i gestykulować patrząc na mnie. Więc, stanałem otworzyłem drzwi i spytałem czy chce w ryja. Wtedy uciekł zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to niby dlaczego? Czy wiesz co wyprawiają niektórzy ? Wyjeżdżasz tyłem a lezie jakas baba z

> zakupami i nie patrzy.

No już nie przesadzaj. Ty jedziesz tyłem, wyjeżdżasz z miejsca postoju i chcesz żeby ci co idą z zakupami Ci ustępowali? W miejscu gdzie po tej samej powierzchni odbywa się ruch kołowy i pieszy na raz? Kto ma komu ustąpić?

No weź...

> Albo - wczoraj miałem takie cuś - najpierw jakis dziadek sprawiajacy

> wrażenie pijanego niemal zataczał się, a ja stanąłem aby go nie trącić, potem zaś jadę jedną z

> głównych alei i przede mną włazi na drogę jakis zarośnięty pijaczek ok. 50 lat , patrzy sie do

> tyłu potem na boki, no to ja stanąłem z 10 m przed nim, a ten spojrzął na mnie, przeszedł ale

> jak go mijałem to zaczął coś się drzeć i gestykulować patrząc na mnie. Więc, stanałem

> otworzyłem drzwi i spytałem czy chce w ryja. Wtedy uciekł.

PoRD

Quote:

Art. 4. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego,
chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania.


Na wszystko jest przepis zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No już nie przesadzaj. Ty jedziesz tyłem, wyjeżdżasz z miejsca postoju i chcesz żeby ci co idą z

> zakupami Ci ustępowali? W miejscu gdzie po tej samej powierzchni odbywa się ruch kołowy i

> pieszy na raz? Kto ma komu ustąpić?

> No weź...

Słuchaj, nie zdarzyło Ci się nigdy, że cofasz, wyjechałeś juz prawie z zatoczki, uważasz by się z nikim nie zderzyć, inne samochody tez jadą a tu nagle pojawia sie jakaś osoba piesza, sprawiająca wrażenie że chce Ci wleźć pod koła? facepalm%5B1%5D.gif Przoduja w tym kobiety, często jeszcze rozmawiające przez komórkę.

Trochę podobnie jak kury wbiegające na drogę prowadząca przez

wieś tuz pod jadące samochody, bo w swoich móżdżkach mają .

zakodowane ze przed niebezpieczeństwem trzeba się schowac w domu

Przepisy przepisami ale trochę zasad kultury tez by sie przydało

> PoRD

> Quote:

> Art. 4. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy

> tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na

> możliwość odmiennego ich zachowania.

> Na wszystko jest przepis

Dlatego tez go zastosowałem smile.gif. Inna sprawa że jest pełno osobników, którzy najwyraźniej zazdroszczą innym że np. mają samochód i szukają zaczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchaj, nie zdarzyło Ci się nigdy, że cofasz, wyjechałeś juz prawie z zatoczki, uważasz by się z

> nikim nie zderzyć, inne samochody tez jadą a tu nagle pojawia sie jakaś osoba piesza,

> sprawiająca wrażenie że chce Ci wleźć pod koła?

Zdarza się. Zatrzymuję się i czekam aż przejdzie. Nie ma co sobie ciśnienia podnosić takimi pierdołami.

Poza tym piesi rzadko pojawiają się nagle (i to jeszcze z zakupami). Chyba że osiemdziesięcioletnie babcie biegnące do tramwaju zlosnik.gif

Niestety w konfrontacjach kierowca-pieszy kierowca jest trochę na przegranej pozycji (z pewnego punktu widzenia) i nie ma co się obrażać na fakty.

> Przepisy przepisami ale trochę zasad kultury tez by sie przydało

Kultury? W Polsce?

> Dlatego tez go zastosowałem . Inna sprawa że jest pełno osobników, którzy najwyraźniej zazdroszczą

> innym że np. mają samochód i szukają zaczepki.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to niby dlaczego?

Dlatego że przed wjazdem na parking hipermarketu najczęściej jest znak "Strefa zamieszkania". A co on oznacza chyba wiesz. A nawet jeśli go nie ma to można z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać że piesi będą się plątać pod kołami. Więc jeśli zrobisz komuś krzywdę to raczej każdy sąd uzna Cię winnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego że przed wjazdem na parking hipermarketu najczęściej jest znak "Strefa zamieszkania". A co

> on oznacza chyba wiesz. A nawet jeśli go nie ma to można z dużym prawdopodobieństwem

> przypuszczać że piesi będą się plątać pod kołami. Więc jeśli zrobisz komuś krzywdę to raczej

> każdy sąd uzna Cię winnym.

strefa zamieszkania na parkingu marketu ... czy to nie absurd grinser006.gif

ale w Krk na lotnisku też jest strefa spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego że przed wjazdem na parking hipermarketu najczęściej jest znak "Strefa zamieszkania". A co

> on oznacza chyba wiesz. A nawet jeśli go nie ma to można z dużym prawdopodobieństwem

> przypuszczać że piesi będą się plątać pod kołami. Więc jeśli zrobisz komuś krzywdę to raczej

> każdy sąd uzna Cię winnym.

Nigdy nie widziałem takiego znaku na wjeździe na parking. Strefa ruchu - tak, zamieszkania - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to niby dlaczego? Czy wiesz co wyprawiają niektórzy ? Wyjeżdżasz tyłem a lezie jakas baba z

> zakupami i nie patrzy.

Cofający ustępuje wszystkim i wszystkiemu - Art. 23.3

A co do jazdy i pieszych na przysklepowych parkingach - tam chodników nie ma, więc:

Art. 26.

4. Kierujący pojazdem , przejeżdżając przez chodnik lub drogę dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

5. Przepis ust. 4 stosuje się odpowiednio podczas jazdy po placu, na którym ze względu na brak wyodrębnienia jezdni i chodników ruch pieszych i pojazdów odbywa się po tej samej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego że przed wjazdem na parking hipermarketu najczęściej jest znak "Strefa zamieszkania". A co

> on oznacza chyba wiesz. A nawet jeśli go nie ma to można z dużym prawdopodobieństwem

> przypuszczać że piesi będą się plątać pod kołami. Więc jeśli zrobisz komuś krzywdę to raczej

> każdy sąd uzna Cię winnym.

nawet jak pijaczek się nagle zatoczy? oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W skrócie: ma oznakowanie, które nawet szympansowi dałoby do myślenia. Jednak jako stworzenie

> dalece głupsze od szympansa dostrzega drobną nieścisłość w przepisach. Żeby więc zrobić

> zarządcy na złość wykorzystuje tę nieścisłość rozbijając dwa auta (w tym swoje), a następnie

> udaje, ze nie wie o co chodzi?

> Przecież to się kwalifikuje do leczenia psychiatrycznego, o odebraniu uprawnień do kierowania

> pojazdami nie wspominając.

Wiesz - rozumiem jak ktoś cofa i zahaczy. Ciasno było - źle obliczył - OK. Ale żeby na pustym parkingu (na zdjęciu nie ma wokół aut), z doskonałą widocznością, przy jeździe przodem zderzyć się, bo każdy uważał że ma pierwszeństwo to masz rację - kwalifikuje się to do leczenia psychiatrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czym się to różni od dziecka, które w takich miejscach może wbiegnąć pod koła?

facepalm%5B1%5D.gif

Chociazby tym, że pijaczek jest dorosły.

Kierowca jedzie przepisowo, ktoś mu wbiega czy zatacza się pod koła, a Ty uważasz że to kierowca jest winny. Logika godna ideologii Hitlera w stosunku do Żydów no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chociazby tym, że pijaczek jest dorosły.

A wiesz że dziecko jest trudniej zauważyć? Jak takiego nie zauważysz to jak zauważysz pięcioletnie dziecko, które postanowiło sobie pobiegać. Naprawdę w Łodzi na kursach PJ tego nie uczą?

> Kierowca jedzie przepisowo, ktoś mu wbiega czy zatacza się pod koła, a Ty uważasz że to kierowca

> jest winny. Logika godna ideologii Hitlera w stosunku do Żydów

Jakie przepisowo? Ty się czasem zastanawiasz nad tym co piszesz? Kolega Romano przytoczył przepis. Parking traktuje się jak chodnik. Jeżdżąc po chodniku zakładasz że tam są piesi. Zataczający się pijaczki, dzieci itd itp. Ty MUSISZ zakładać że ktoś Ci może wleźć. I jak coś pójdzie nie tak to zawsze jesteś winny. Naprawdę sobie z tego nie zdajesz sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz że dziecko jest trudniej zauważyć? Jak takiego nie zauważysz to jak zauważysz pięcioletnie

> dziecko, które postanowiło sobie pobiegać. Naprawdę w Łodzi na kursach PJ tego nie uczą?

Co ma do tego Łódź? no.gif

Ty widze na siłę chcesz zrobic z kierowcy winnego a z parkingów plac zabaw dla dzieci.

> Jakie przepisowo? Ty się czasem zastanawiasz nad tym co piszesz? Kolega Romano przytoczył przepis.

> Parking traktuje się jak chodnik. Jeżdżąc po chodniku zakładasz że tam są piesi. Zataczający

> się pijaczki, dzieci itd itp. Ty MUSISZ zakładać że ktoś Ci może wleźć. I jak coś pójdzie nie

> tak to zawsze jesteś winny. Naprawdę sobie z tego nie zdajesz sprawy?

Czyli najlepiej w ogóle nie jechać przed marketem samochodem zlosnik.gif. Bo co z tego, że cofając ustepujesz pierwszeństwa pieszym, jedziesz 10 km/h, rozglądasz sie na wszystkie strony, a tu nagle pijak ci się zatoczył. I kierowca ma byc winny. A skąd wiesz jak by to było naprawdę? Przepisy przepisami, ale przecież takie sprawy rozstrzyga Policja albo ewentualnie sąd. Uważasz, że w wymiarze sprawiedliwości są sami obrońcy zapijaczonych lumpków czy niefrasobliwych rodziców puszczających dzieci bez opieki w strefie ruchu pojazdów? oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ma do tego Łódź?

Nic. Tak se pospamowałem zlosnik.gif

> Ty widze na siłę chcesz zrobic z kierowcy winnego a z parkingów plac zabaw dla dzieci.

Życzę Ci żebyś nigdy nie był w takiej sytuacji. Ale mam nadzieję że to co napisałem da Ci do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic. Tak se pospamowałem

> Życzę Ci żebyś nigdy nie był w takiej sytuacji. Ale mam nadzieję że to co napisałem da Ci do

> myślenia.

Na pewno da. smile.gif

Ale podejścia do żebraków i pijaczków na pewno nie zmieni - wrecz przeciwnie zlosnik.gif Zresztą zauważyłem że ostatnio ochrona sie za to dziadostwo zaczyna brać. I przed marketami i na Piotrkowskiej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.