Skocz do zawartości

Kupno auta z komisu - pytania


guido_

Rekomendowane odpowiedzi

> No chyba że powie że to auto (szwagra lub kolegi) i wiesz napiszemy na niego

> PS. jeśli chcesz kupić auto w komisie to tylko FV innej opcji nie przyjmuj bo może cię krzywda

> spotkać

wiem, czytalem tutaj na forum, ze latwiej wygrac ewentualna sprawe z komisem niz osoba prywatna zlosnik.gif choc mam nadzieje, ze mnie taka sytuacja nie spotka zlosnik.gif

a dokumenty ktore sa potrzebne do przetlumaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkiech.

> Pierwsze pytanie czy spisuję umowę z komisem (tak jak z osoba prywatna) czy transakcja to faktura

> kupna-sprzedaży auta?

> Następne, auto jest sprowadzone z włoch, jakie dokumenty muszę otrzymać by nie mieć problemów przy

> rejestracji?

dowiedz się czy auto będzie sprowadzał komis jako podmiot, czy osoba prywatna i tylko sprzedaż w pl będzie szła przez komis.

Od tego zależy jakie papiery musisz dostać do rejestracji, a różnice są istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najczęściej obu stronom na tym zależy

A jaki ma w tym interes kupujący- osoba fizyczna, która i tak nie płaci podatku 2% dostając fakturę (przy założeniu że jeżeli samochód sprowadzony jest już opłacony przez komis)? Jedynie może mieć w plecy jeśli przyjdzie się sądzić z komisem w kwestii np wad ukrytych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja musiałem dostarczyć także wpis do ewidencji działalności gospodarczej.

> Auto było zarejestrowane w PL już.

Potwierdzam, WK wymagał tego rodzaju papieru (dostałem z komisu, obok faktury) z tym że to było w 2008 roku, może coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam, ja również.

I w ten sposób organ naruszył:

ustawa o swobodzie działalności gospodarczej:

art. 38 ust 5. Organy administracji publicznej nie mogą domagać się od przedsiębiorców okazywania, przekazywania lub załączania do wniosków zaświadczeń o wpisie w CEIDG.

k.p.a.:

Art. 220. § 1. Organ administracji publicznej nie może żądać zaświadczenia ani oświadczenia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, jeżeli:

2) możliwe są do ustalenia przez organ na podstawie:

b) rejestrów publicznych posiadanych przez inne podmioty publiczne, do których organ ma dostęp w drodze elektronicznej na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne,

Kiedy wreszcie się te przepisy przyjmą i przestaniemy wycinać lasy na tony makulatury ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wystarczy o tym wiedzieć, i huknąć na panie z okienka

Nie dałoby się tak, żeby pani z okienka działania zgodnego z przepisami nie uzależniała od tego, czy petent na nią huknie, czy nie ?

Tak, tak, wiem - kawa stygnie i pączek się zsycha, a jak się klienta odkopnie po jakieś zaświadczenie, to się można ważnymi sprawami (kawą i pączkiem) zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy wreszcie się te przepisy przyjmą i przestaniemy wycinać lasy na tony makulatury ??

Ja tam nie wiem, wszyscy na AK z "wielkiego swiata" pisza o tych zaswiadczeniach, a u nas w Polsce C, ani w WK w Bialymstoki, ani w Łomzy nikt nigdy nic poza faktura ode mnie nie wymagal.

Ostatnio dostalem w Oplu wydruk, ale w WK nie pokazalem nawet.

Mimo narzekan Falkona na podlaskie urzedy, WK sa w porzadku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że masz świadomość, że zdecydowana większość aut sprowadzanych to przekręcony licznik

> o setki tys km, auto po poważnym dzwonie, utopieniu itp.

> Szansa, że trafisz na pojazd zgodny z opisem jest bliska zeru.

akurat wsrod aut sprowadzonych ten egzemplarz ma powiedzmy, ze normalny przebieg w porownaniu do tych ktore ogladalem (np 14tys do 35tys max, egzemplarz ktorym sie zainteresowalem ma 85tys) zlosnik.gif wiem, wiem mogl miec juz 200tys, ale nie mozna generalizowac bo od prywatnych osob tez juz ogladalem auta i sadze ze kilka z nich tez bylo przekreconych oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że masz świadomość, że zdecydowana większość aut sprowadzanych to przekręcony licznik

> o setki tys km, auto po poważnym dzwonie, utopieniu itp.

> Szansa, że trafisz na pojazd zgodny z opisem jest bliska zeru.

To chyba już wiesz dlaczego żaden Niemiec nie chciał Twojego auta? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat wsrod aut sprowadzonych ten egzemplarz ma powiedzmy, ze normalny przebieg w porownaniu do

> tych ktore ogladalem (np 14tys do 35tys max, egzemplarz ktorym sie zainteresowalem ma 85tys)

> wiem, wiem mogl miec juz 200tys, ale nie mozna generalizowac bo od prywatnych osob tez juz

> ogladalem auta i sadze ze kilka z nich tez bylo przekreconych

Owszem prywatne osoby tez mogą oszukiwać, ale handlarz MUSI. Inaczej nie zarobi. Zobacz po ile są te auta w kraju z którego są sciagane. Dolicz do tego koszty transportu, opłat etc i zobacz czy jest możliwe znalezienie auta z takim przebiegiem w takiej cenie w dobrym stanie. A handlarz tez za darmo nie pracuje i musi zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja. Handlarze - tacy prawdziwi - zawodowi - kupują często samochody poleasingowe w pakietach po kilka sztuk. Wtedy cena jest zdecydowanie korzystniejsza. Mam taki zaufany komis z samochodami dostawczymi, w którym auto można spokojnie kupić nawet bez jazdy próbnej. Kupując jedno auto (jak piszę - bez jazdy próbnej) dostałem gratis nowy akumulator + wymienione zostały - już po zapłaceniu a przed wydaniem - końcówki drążków, sworzeń (i ustawiono zbieżność) a pod siedzenie wrzucili klocki hamulcowe, bo były już na granicy i zaproponowali podział kosztów - ja kupię tarcze, oni klocki smile.gif Można? Można - zadowolony klient wróci, do tego miejsce poleci i znowu się zarobi ok.gif

Tyle, że do tego trzeba mieć głowę i dobre kontakty - głowę, żeby nie działać na zasadzie zabieraj złoma i spadaj i dobre kontakty, żeby sprzedać auto ciut drożej, niż średnia cena rynkowa i dobrze zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.