Skocz do zawartości

opona zimowa oznaczenia


raf1al

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> posiadam oponę chyba zimowa ma napis M+S ale nie posiada znaczka "śnieżki"

> moje pytane czy jest to zimówka czy nie?

Wszystko zalezy od rzezby bieznika oraz kraku produkcji. Zachodnie opony z tym oznaczeniem beda zimowe a dalekowschodnie juz niekoniecznie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> link pokazujący, że nie każda opona M+S jest oponą zimową

a zdajesz sobie sprawę, że to co tam napisali jest totalną bzdurą?

śnieżynka powstała dla standaryzacji ''osiągów'' zimówek, bo M+S nie jest w żaden sposób kontrolowane.

Niemniej jedno i drugie oznacza oponę zimową, od producenta zależy czy o śnieżynkę 'wystąpi', a od jego wiarygodności czy samo M+S jest coś warte.

Quote:

Symbol płatka śniegu jest uzupełnieniem oznaczenia M+S. Uzupełnienie to stało się konieczne, ponieważ symbol M&S nie podlega żadnej kontroli i dlatego w ostatnich latach coraz częściej można go znaleźć na oponach, które wcale nie nadają się do jazdy w warunkach zimowych.Aby temu zapobiec przemysł oponiarski porozumiał się co do standardów opon do jazdy w warunkach zimowych i oznaczył takie opony symbolem śnieżynki. W ujednoliconych testach przyczepności na śniegu opony zimowe muszą osiągnąć minimum 110% przyczepności odpowiadających im opon bez tego oznaczenia aby zakwalifikować się do symbolu śnieżynki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zdajesz sobie sprawę, że to co tam napisali jest totalną bzdurą?

> śnieżynka powstała dla standaryzacji ''osiągów'' zimówek, bo M+S nie jest w żaden sposób

> kontrolowane.

> Niemniej jedno i drugie oznacza oponę zimową, od producenta zależy czy o śnieżynkę 'wystąpi', a od

> jego wiarygodności czy samo M+S jest coś warte.

> Quote:

> Symbol płatka śniegu jest uzupełnieniem oznaczenia M+S. Uzupełnienie to stało się konieczne,

> ponieważ symbol M&S nie podlega żadnej kontroli i dlatego w ostatnich latach coraz

> częściej można go znaleźć na oponach, które wcale nie nadają się do jazdy w warunkach

> zimowych.Aby temu zapobiec przemysł oponiarski porozumiał się co do standardów opon do jazdy w

> warunkach zimowych i oznaczył takie opony symbolem śnieżynki. W ujednoliconych testach

> przyczepności na śniegu opony zimowe muszą osiągnąć minimum 110% przyczepności odpowiadających

> im opon bez tego oznaczenia aby zakwalifikować się do symbolu śnieżynki.

Tylko to znalazłem na szybko.

Oznaczenie M+S są na oponach terenowych do ciężkiej jazdy w terenie lub śniegu. Ale one na pewno nie są zimówkami.

Kiedyś były też Polskie opony zimowe z Dębicy (np do malucha) które również bieżnik miały terenowy, zero lamelek ale miały oznaczenie M+S.

Dlatego też piszę, że nie każda opona M+S musi być oponą zimową (a więc nadającą się do codziennej jazdy po drogach zimą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M+S to opona z przeznaczeniem błotno-śniegowym, ale nie jest to typowa zimówka oznaczana jako winter.

Opony M+S bardziej jako wielosezonowe można stosować ze względu na budowę bieżnika, aniżeli typowo zimowe (to info od warsztatu ogumienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jam mam tak na amerykańskim michelinie i to kompletnie nie jest całoroczna w Europie, może na

> Florydzie.

M+S=mud+snow ale ukłąd bieżnika w kopnym śniegu chyba średnio zdaje sprawę, na lato pewnie za głośne...takie uj wie co smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samo M+S nijak nie gwarantuje jakichkolwiek osiagów zimą

> Mam takie opony i na nich tez jest napis M+S a jak widzisz po bieżniku typowo letnie są.

Dokładnie tak jak piszesz, w zastosowaniu niby na błoto i śnieg, bieżnik typowo letni=jak jest coś do wszystkiego...Ja obecnie M+S mam założone na tył, z przodu-ling longi jakieś, obstały mi się po sprzedanym aucie bo klyent wolał taniej bez opon, więc nowych nie kupowałem, bo te w sumie bieżnikowo są super. Co sobą reprezentują się okaże na chwilę obecną dopiero z 200km je mam założone.

Aż wertowałem sieć co to za opony, okazuje się że zimówki wietnamskie chyba, a M+S nie pamiętam nazwy, bieżnik wygląda jednak bardziej na zimowy niż w tej co podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia M+S na oponach typowo letnich u niektórych dalekowschodnich producentów są robione tylko po to żeby można było korzystać w zimie z takiej opony w niektórych krajach. Taki dupochron dla użytkowników, którym się nie chce zmieniać kół.

M+S na oponach do dostawczaków jest wybite częściej nawet na tych z typowo letnią rzeźbą bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.