Skocz do zawartości

Chyba wraca PRL na drogach PL ?


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

> A my zwykli śmiertelnicy możemy być jak dziwka?

Jezeli panowie będą ok . to wtedy mogą wymagac od ludzi przestrzegania prawa ok.gif

I tak jest w większości cywilizowanych społeczeństw ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zagłuszanie CB przez ITD !

Kiedyś, kiedy byłem inspektorem PAR, takie działanie było niezgodne z prawem. Służby ani żadne instytucje nie mogły w ogóle używać CB.

Wystarczyła skarga obywatela aby PAR się tym zajął.

Być może teraz tez wystarczy skarga na pismie do UKE?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli panowie będą ok . to wtedy mogą wymagac od ludzi przestrzegania prawa

> I tak jest w większości cywilizowanych społeczeństw

No to dochodzimy do wspólnych wniosków - mój jest taki, że nasze społeczeństwo pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Wprawdzie to już nie Rosja ale nadal źle z nami oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to dochodzimy do wspólnych wniosków - mój jest taki, że nasze społeczeństwo pozostawia jeszcze

> wiele do życzenia. Wprawdzie to już nie Rosja ale nadal źle z nami

Zgadzam sie ale społeczeństwo tz. wszyscy, rządzący i rządzeni ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś, kiedy byłem inspektorem PAR, takie działanie było niezgodne z prawem. Służby ani żadne

> instytucje nie mogły w ogóle używać CB.

a ja pamiętam czasy jak na 9 można było wywołać lokalne straż, policję i pogotowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dzień później w Krasnem znowu było mondeo i nie zagłuszali a dzisiaj w Bielowach k Pilzna i też

> nie zagłuszali, ale co się nasłuchali na siebie to ....

Ale to może im tylko na korzyść wyjść ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Premier zmienia zdanie w sprawie fotoradarów

> A do rzeczy - był bodaj wczoraj, nie pamiętam gdzie reportaż z jazdy samochodem ITD. Radar był

> ustawiony na ok. + 20 km/h. Może to jednak kolejne robienie ludzi w balona?

Moim zdaniem zwykły P.R .na użytek TV ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Ale to może im tylko na korzyść wyjść

Byli by zdrowsi jak by tych radyjek nie mieli...

Ja jestem ciekaw kiedy ktos nie wytrzyma i zrobi jakas glupote.

Oni maja bron?

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Quote:

> Naszym zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem na drogach

> co za ki

Ich zadaniem jest kontrolowanie przestrzegania tylko jednego przepisu. Jak ich ktos na podwojnej ciaglej wyprzedzi a pojedzie z dozwolona to nie pierdna nawet.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no bez przesady Chociaż kto wie, skoro SM, to czemu nie ITD Następni w kolejce po broń są

> listonosze

Nie po broń tylko po fotoradary i suszarki. Dlaczego taki listonosz w maluchu czy CC nie może mieć wideorejestratora ? W końcu to słuzby mundurowe i firma panstwowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie po broń tylko po fotoradary i suszarki. Dlaczego taki listonosz w maluchu czy CC nie może mieć

> wideorejestratora ? W końcu to słuzby mundurowe i firma panstwowa.

Listonosze mogą odbyć takie szkolenia, jak austriaccy policjanci i oceniać prędkość "na oko" (w Austrii tak jest, a my przecież dążymy do Europy!). Jedzie taki listonosz rowerem i mierzy prędkość przy pomocy gałek ocznych, a potem od razu wysyła mandat, nawet nie musi nigdzie chodzić, na poczcie wypełnia druk i wysyła. Musisz zapłacić, a jak się nie zgadzasz, to i tak musisz, ale możesz się odwołać i sąd (w Koziej Wólce, musisz się tam stawić) rozpatrzy sprawę w ciągu 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byli by zdrowsi jak by tych radyjek nie mieli...

> Ja jestem ciekaw kiedy ktos nie wytrzyma i zrobi jakas glupote.

> Oni maja bron?

> Krawiec

Oczywiście, że mają smirk.gif

Nie żartuję, rano odbierają z komendy miejskiej/wiejskiej policji, a po służbie zdają oczywiście z raportem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byli by zdrowsi jak by tych radyjek nie mieli...

> Ja jestem ciekaw kiedy ktos nie wytrzyma i zrobi jakas glupote.

> Oni maja bron?

> Krawiec

Nie no chyba maja w firmie jakiegoś psychologa ,ale licho nie śpi ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naszym zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem na drogach

Ich zadaniem jest określony wpływ do budżetu...

Oczywiście zanim "mądre" społeczeństwo to zrozumie oni swoje zadanie wypełnią smirk.gif

A póki co jeden z drugim będą sobie wmawiać, że o bezpieczeństwo chodzi... Tylko czemu tyle niejasności co do tych ich samochodów? Że oślepiają, że te niby lampy błyskowe to tak naprawdę przerobione halogeny... smirk.gif

No tak, bezpieczeństwo smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilkadziesiąt razy w roku jeżdżę po całej Austrii, bynajmniej nie od wczoraj... I tak się

> zastanawiam o czym Ty piszesz?

> A może farta mam od kilku lat i tej anteny nikt nie zauważył?

Zamiesciłem w tym wątku mapke poszukaj ok.gif

Quote:

witam wszystkich forumowiczów,

po krótkich reszerszach internetowych udało mi się znaleźć informację u samego źródełka czyli w polskim wydziale konsularnym w wiedniu. Oto ono:

Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu uprzejmie informuje, iż w Austrii konieczne jest specjalne zezwolenie na posiadanie i uzytkowanie CB radia, szczegolowe informajce po adresem (
) Austria nie akceptuje ponadto odironików/nadajników z możliwością zmiany standardów przez użytkowników. nadajnik CB musi pracowac tylko i wylacznie w modulacji FM. W praktyce problemy z policja moga wyniknąć nawet z posiadania anteny na dachu i rozmowntowanego radia w bagażniku (możliwa kontrol policyjn i konfiskata urządzenia). WK odradza podróżowanie nawet z rozmontowanym CB radiem po Austrii. Z poważaniem

Marcin Jakubowski

III Sekretarz Ambasady/ III. Botschaftssekretär


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.