Skocz do zawartości

2013 Holden Commodore VF - SS - odslona druga = Chevy SS


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> Ute za dwa tygodnie, ale zmiany nie beda wielkie[...] w stosunku do obecnej wersji

Weź mi objaśnij Ozi o co chodzi z tymi Ute? Jaki jest cel takich aut? W moich stronach Chevy El Camino robią za "flower cars" w konduktach pogrzebowych. biglaugh.gif

Kto tymi ute przeważnie jeździ? Znaczy jaki jest stereotyp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzupelnienie do starego posta[...] 2013 Holden Calais aka Chevrolet Omega

> Dalej Insygnie widac?

> Sport Wagon i Ute za dwa tygodnie, ale zmiany nie beda wielkie[...] w stosunku do obecnej wersji

> (VE):

Najfajniejszy samochód z waszych stron smile.gif

Bardzo bym chciał takiego sedana smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzupelnienie do starego posta

No nareszcie cos mnie sie podoba z kangurlandu ok.gif

Może srodek troszkę za ciemny ale w sumie duży plus za całokształt ok.gifok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź mi objaśnij Ozi o co chodzi z tymi Ute? Jaki jest cel takich aut?

A dlaczego Yanks lubia F150zlosnik.gif?

No dobraold.gif - popatrzmy

W powrocie do domu zatrzymalem sie w dwoch miejscach - lizak.gif[...]

Gdzie sie nie obruce widze Utepanic.gif[...]

img0933ez.jpg

img0935gc.jpg

Hilux - single cablizak.gif

img0936k.jpg

Mazda BT-50, Hilux

img0938oi.jpg

Znow HiLux

img0940a.jpg

Stary C'rezlosnik.gif

No dobra wyjezdzamy z tego parkinguhahaha.gif[...]

drive.gif

Widze Pare HiLux, triton, Ranger... - musisz poswiecic 1:30min zyciawink.gif[...]

img0943do.jpg

2x Hilux i BT-50

img0945gp.jpg

Crewman...

img0950su.jpg

I znow HiLux

img0951pq.jpg

2x Falcon Ute, Navara[...]

I znow ziew.gif

img0953rn.jpg

Navara, HiLux

img0952at.jpg

img0954z.jpg

Rodeo...

img0955g.jpg

I juz u mnie na wsipanic.gif - HiLux + x na ogonielizak.gif

img0956ag.jpg

I stare Bravo....

Do czego zmierzam - dlugawe, ale popatrzmyhmm.gif

Skoro drugim najpopularniejszym modelem w kraju pod wzgledem sprzedazy jest HiLux - to masz przed oczami 4x4 - dual cab.

ikonka_photo2.gif udawadniaja, ze tak nie jesthmm.gif. Pelno single cab, x-tra cab...

Sam mialem 2x Falcon V8.... i wtedy mialem ponizej 30 lat, bez dzieci...

Na co mi kupowac sedananiewiem.gif i wozic powietrze, skoro moge kupic Ute - przewozi mnie imulher.gif - i jest porecznywaytogo.gif.

Nie zpopominaj, ze ludzie -wiekszoc ludzi ma hobby - lodki, skutery, motocross - etc. Gdzies musisz to wrzucic001.gif[...]

Potem przyszly piaskownica.gif i ... jak widac Ranger, HiLux, BT-50 pelnia role auta rodzinnego - jesli sa w wersji Crew cabidea.gif[...]

Znasz kogos kto ma piaskownica.gif i nie ma SUV?

Ja niehmm.gif[...]

Popatrz na Stebellizak.gif[...] - F150 do cieagniecia Jeep i cabina na rodzinewaytogo.gif[...]

> Kto tymi ute przeważnie jeździ? Znaczy jaki jest stereotyp?

Wiec kto kupuje Ute? Ludzie ktorzy pracuja - tradies, ludzie bez dzieci i chca miec auto ktore jest praktyczne na co dzien...

17lat do powiedzmy 30 kiedy przychodzi piaskownica.gif - a potem kiedy juz rosnie- 45+ - masz przedzial spolecznyidea.gif[...]

W moich stronach Chevy El

> Camino robią za "flower cars" w konduktach pogrzebowych.

hahaha.gif - Mam wielki usmiech zlosnik.gif - i probuje sobie to wyobrazic - White Ladies Funeral z Utezlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nareszcie cos mnie sie podoba z kangurlandu

> Może srodek troszkę za ciemny ale w sumie duży plus za całokształt

red-vf-ss-interior-concept-medium.jpg

Pewno beda inne opcje. VE mial wybor czerwony, ja o malo w 2007 nie kupilem niebieskiegoidea.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najfajniejszy samochód z waszych stron

> Bardzo bym chciał takiego sedana

Sport Wagon jest bardziej poreczniejszyhmm.gif - ale IMVHO nie zle tym razem wyszedl. Najgorsza rzecza bylo wnetrze i to naprawiliwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może się nie dość precyzyjnie wyraziłem. Chodzi mi o wozy pokroju VF Ute albo El Camino. Pickupy rozumiem, ale takie sedanowate 2-3 - osobowe (pewnie tylko 2-osobowe). Nie Toyota Rodeo/Hilux a VF Ute. Jeszcze do tego szybki. Czy jako auto "stereotypowo-lifestylowe" można jakiejś grupie ludzi przypisać?

U nas w NJ "młodzi-gniewni" poruszają się Hondami Civic / VW Gti.

"Starsi i starzy gniewni" - dużymi pickupami.

El Camino jeżdżą zakłady pogrzebowe i jakbym sobie coś takiego zapodał - pytaliby mnie od kiedy mam zakład pogrzebowy... spineyes.gif

Więc te niskie, szybkie ute...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, jaka masz roznice miedzy Hilux 4x2 i 4.0l silnikiem?

Funkckonalnie znaczy sie. dlaczego tej samej roboty nie moze zrobic Commodore ute?

4x4 brak

Naped na jedna os

2 osoby

v6 pod maska

teraz c're jest nizszy w. zasadzie jedyna roznicahmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzupelnienie do starego posta[...] 2013 Holden Calais aka Chevrolet Omega

> Dalej Insygnie widac?

> Sport Wagon i Ute za dwa tygodnie, ale zmiany nie beda wielkie[...] w stosunku do obecnej wersji

> (VE):

Ja to bym to auto nawet przytulił zlosnik.gif

Zabawne jest na tym filmiku, przedstawienie "sportowości" auta. Kadr na obrotomierz i przerzucanie biegu przy 6tyś obr/min grinser006.gif

Chyba diesle BMW kręcą się niewiele mniej zlosnik.gif

Zaznaczam że oglądałem filmik bez dźwięku i może tam był jakiś komentarz o tym, że tak chodzą biegi w wersji rodzinnej, czy coś niewiem.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to bym to auto nawet przytulił

6.2l w wersji SSzlosnik.gif - EU podatki by cie chaja.gif.AFM i spalanie ok 10-11l.

> Zabawne jest na tym filmiku, przedstawienie "sportowości" auta. Kadr na obrotomierz i przerzucanie

> biegu przy 6tyś obr/min

Popatrzylem, i nawet by mi to do glowy nie przyszlo, ale patrzysz z punktu widzenia manual, auto tak zrzuca, w sport mode ciagnie do 5-6 rpm. Jak wsiade do 1 series zona.gif to tylko sport mode bo ta zabawka inaczej nie da sie imvho drive.gif. Identyczna charakterystyka...

> Chyba diesle BMW kręcą się niewiele mniej

> Zaznaczam że oglądałem filmik bez dźwięku i może tam był jakiś komentarz o tym, że tak chodzą biegi

> w wersji rodzinnej, czy coś

Nie music, maestrozlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6.2l w wersji SS - EU podatki by cie .AFM i spalanie ok 10-11l.

W Polsce z tego typu podatkami na szczęście nie jest jeszcze tak źle wink.gif

Mamy podwyższoną akcyzę za auto nowe/pierwszą rejestrację auta używanego sprowadzonego, ale to płacisz raz. Nie co roku jak w zachodniej EU za jakieś CO2 grinser006.gif

Dodatkowo, ta podwyższona akcyza to za pojemność wyższą od 2.0

Trudno kupić coś fajnego z mniejszą pojemnością, chociaż akurat moje wymarzone auto się mieści hehe.gif

Co do spalania:

image001.jpgzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Ciekawostka. Po wpisaniu w google grafika "LPG", co wyskoczyło już w drugiej linii obrazków? zlosnik.gif

To hehe.gif

Obrazek o nieregulaminowym rozmiarze, to wklejam tylko linka wink.gif

> Popatrzylem, i nawet by mi to do glowy nie przyszlo, ale patrzysz z punktu widzenia manual, auto

Ja jeżdżę manualem i auto wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem ladniejszy niz Holden. Lubię stylistykę Chevroleta.

Wez mnie klnie.gif nie denerwuj. Chevy SS - ok $45k*, Holden C're SS $54k*pad.gifangryfire.gif[...] Nasze $ maja parity idea.gif[...]

Let me make this crystal clearold.gif

Klepany w Adelaide, South Australia, na tej samej tasmie, przez te same raczki - i po wjezdzie na statek traci $9k wartoscihahaha.gif

Powtorka z Ponyzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]> Mamy podwyższoną akcyzę za auto nowe/pierwszą rejestrację auta używanego sprowadzonego, ale to

> płacisz raz.

% ile roznicy?

Nie co roku jak w zachodniej EU za jakieś CO2

Dojdzie, dojdziezlosnik.gif[...]

> Dodatkowo, ta podwyższona akcyza to za pojemność wyższą od 2.0

Czyli cala radosc juz od 3.0l odpadahmm.gif[...]

> Trudno kupić coś fajnego z mniejszą pojemnością, chociaż akurat moje wymarzone auto się mieści

Co?zlosnik.gif

> Co do spalania:

> Ciekawostka. Po wpisaniu w google grafika "LPG", co wyskoczyło już w drugiej linii obrazków?

[...]

LPG fabryczny jestok.gif - pelno u nas tego. Zarowno GM jak i Ford klepia fabryczne LPGhmm.gif. Teraz jednak E85 zastepuje powoli LPGhmm.gif

Wszystkie V8 Holden sa E85, ten tezok.gif[..]

> Ja jeżdżę manualem i auto

W zyciu bym tego nie tkalzlosnik.giffoch.gif. Po co sie tak meczycniewiem.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> % ile roznicy?

> Nie co roku jak w zachodniej EU za jakieś CO2

> Dojdzie, dojdzie[...]

> Czyli cala radosc juz od 3.0l odpada[...]

> Co?

> [...]

> LPG fabryczny jest - pelno u nas tego. Zarowno GM jak i Ford klepia fabryczne LPG. Teraz jednak

> E85 zastepuje powoli LPG

> Wszystkie V8 Holden sa E85, ten tez[..]

> W zyciu bym tego nie tkal. Po co sie tak meczyc?

ozi= vany u was ktos kupuje- np ducato, sprinter, transit.

czy jest duzo kombi ?

mozesz podac linka do tego crewmana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> % ile roznicy?

> Nie co roku jak w zachodniej EU za jakieś CO2

> Dojdzie, dojdzie[...]

Obecna ekipa trochę jeszcze porządzi i na pewno o tym sobie przypomną zlosnik.gif

> Czyli cala radosc juz od 3.0l odpada[...]

Od 2.0, czyli masz pojemność 2.1 i już jesteś krezus zlosnik.gif

Google zwraca, że jak masz do 2.0 to akcyza 3%, a jak powyżej 2.0, to 12% zlosnik.gif

> Co?

EVO zlosnik.gif

> W zyciu bym tego nie tkal. Po co sie tak meczyc?

Też się zastanawiam hehe.gif. Prawda jest taka, że w niektórych autach ręczna skrzynia pasuje lepiej zlosnik.gif

W dupowozach automat jest lepszy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wez mnie nie denerwuj. Chevy SS - ok $45k*, Holden C're SS $54k* [...] Nasze $ maja parity [...]

> Let me make this crystal clear

> Klepany w Adelaide, South Australia, na tej samej tasmie, przez te same raczki - i po wjezdzie na

> statek traci $9k wartosci

> Powtorka z Pony[...]

U Was rząd jest bardziej zachlanny. W USA jest mniej podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tym SS i to lipa frown.gif Po pierwsze pod maską ma byc LS3 a nie LT1 = trzeba bedzie płacić podatek od nadmiernego zużycia paliwa. Do tego ten pojazd ma ważyć w okolicach 2 ton i mieć antyczny automat - pomimo 415 km pod maska rozpedzanie do setki jak w Camaro SS - ponad 5 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytam o tym SS i to lipa Po pierwsze pod maską ma byc LS3

L99 dokladnie - E85 Ethanol compatible - 309kW i 563Nm. Obecny 6.0l ma AFM - i AFM tez przeniesli do 6.2l. Nastepna roznica miedzy LS3 a L99 to L99 dostal camshaft phasing. LS3 tego nie mialhmm.gif.

Z tego wynika, ze wersja sportowa (LS3) bedzie musiala dostac Superchargerwaytogo.gif[...]

Dodatkowo podaja, ze obnizyli zuzycie paliwa o "wiecej niz 10%"hmm.gif - i jest ponizej 12l/100kmlizak.gif na benzynie 91 RON- zobaczymy jak bedzie rzeczywiscieok.gifniewiem.gif[...]

[...] pomimo 415 km pod maska rozpedzanie do setki jak w Camaro SS - ponad 5

> sekund.

Police Pack 2 ma miec ok 4.4seczlosnik.gifwink.gif[...]

hsv_clubsport_r8_s_vr_queensland_police_01-1206-450x240.jpg

fatal4-300x269.jpg

286704713-hsv_queensland_police_full.jpg

post-1538-14352519267418_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U Was rząd jest bardziej zachlanny. W USA jest mniej podatków.

10% GSt + stanowy - u mnie 3%hmm.gif. Masz juz $7k mniejhmm.gif[...] Dochodzi koszt h na transport, praocnikow dealer-a ... etc. IMVHO dodaje sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10% GSt + stanowy - u mnie 3%. Masz juz $7k mniej[...] Dochodzi koszt h na transport, praocnikow

> dealer-a ... etc. IMVHO dodaje sie...

Poza tym te $45K to u nas bez podatku. Musisz doliczyć sales tax (u mnie na wsi 6%) i zaczynają się ceny zbliżać. Do tego dojdzie $3K podatku od nadmiernego zużycia paliwa i okazuje się że w końcu cena jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym te $45K to u nas bez podatku. [...]

Tez bez stanowego - tylko 10% federalnego wliczonegohmm.gif.

3% - pierwsza rejestracja

$1,600 - dealer delivery

$500 - green slip - obowiazkowe ubezpieczenie od kosztow leczenia

$400 - roczna rejestracja

$40 - tablice

czyli $54 + ok $4k - powiedzmy $58k. jak zawsze pierwsze pol roku bedzie ticket price zanim cos sie bedzie dalo wynegocjowacfacepalm%5B1%5D.gif[...] Po roku podejrzewaz, ze tym samym wyjedziesz na ulice bez wysilku za $48-50khmm.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez bez stanowego - tylko 10% federalnego wliczonego.

> 3% - pierwsza rejestracja

> $1,600 - dealer delivery

> $500 - green slip - obowiazkowe ubezpieczenie od kosztow leczenia

> $400 - roczna rejestracja

> $40 - tablice

> czyli $54 + ok $4k - powiedzmy $58k. jak zawsze pierwsze pol roku bedzie ticket price zanim cos sie

> bedzie dalo wynegocjowac[...] Po roku podejrzewaz, ze tym samym wyjedziesz na ulice bez

> wysilku za $48-50k[...]

Załóżmy że kupuje u nas - będzie to pewnie $45K + jakieś $2K podatku + $3K kary za spalanie + $500 delivery fee + $300 koszty dealera + $100 tag, title itp. Czyli w $51K się zmieszczę. Ale jeszcze nigdy nie słysszałem o kimkolwiek kto by kupił samochód u dealera GM za MSRP. Więc możemy spokojnie założyć że razem ze wszystkim będzie za $45K na początku a jak będą resztki modelu z zeszłego roku to pewnie i w $40K się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ozi= vany u was ktos kupuje- np ducato, sprinter, transit.

> czy jest duzo kombi ?

Tak - van-y sa - oczywiscielizak.gif[...]

Numer jeden pojdzie do Toyota - Hiace - ponad 6k sztuk za 2012lizak.gif

15gpv-hiace-gallery-view-the-slwb-and-lwb-749x422.jpg

Hyundai iLoad - depcze Toyota po palcachlizak.gif[...] - ponad 5k sztuk za 2012

hyundai-iload-ancap_wide.jpg

VeeDub Transporter - 1,500 sztuk

5639440493_afa383002a_z.jpg

Ford Transit - ok 1,000 sztuk

ford_transit_tuff_bullbar.jpg

Mercedes Vito - 1k sztuk

just-covers-vito-3.jpg

Renault Trafic - ok 500 sztuk

renault-trafic,1534146-1.jpg

Fiat Scudo - 115sztukzlosnik.gif

53315ef_20.jpeg

Bedzie jeszcze Ducato - ale to tez ok 100-200 sztukidea.gif[...]

Wiecej mi nic EU do glowy nie przychodziniewiem.gif[...] Oprocz VW LT - sladowe ilosci .... hmm.gif I jakis jeszcze model Merc - Sprinter????

> mozesz podac linka do tego crewmana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie ma u Was jedynego słusznego vana?

Niezlosnik.gif - nigdy nie bylo. Pamietam jak lata temu jechal tym pierwszy raz z lotniska w LAX - wrazenia nie samowitehahaha.gif[...]

Toyota/Nissan/Mazda/Mitsubishi miala zawsze monopollizak.gif[...] W ostatnich 10 latach pojawily sie EU...

toyota-hiace-rzh113r,d7dc74df.jpg

Stary HiAce

digiads_car_ads_137278_1.jpg

1982 Urbanzlosnik.gif

46TFR-Resized640x480.jpg

Zoom-Zoom

Mitsubishi-Delica-picture-10.jpg

Delica 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie - nigdy nie bylo. Pamietam jak lata temu jechal tym pierwszy raz z lotniska w LAX - wrazenia

> nie samowite[...]

> Toyota/Nissan/Mazda/Mitsubishi miala zawsze monopol[...] W ostatnich 10 latach pojawily sie EU...

> Stary HiAce

> 1982 Urban

> Zoom-Zoom

> Delica 4x4

U nast niestety tez era sie kończy. Zamiast E series ma byc transit frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podstawa małego transportu ludzi i towarów w USA - trudno sobie wyobrazić malarza czy hydraulika

> bez tego pojazdu

Tym od zawsze byl Ute -

5475143.jpg

Także każdy kościół musi taki mieć

Te u mnie sa pozamykanezlosnik.gif - nikt nie chodzilizak.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym od zawsze byl Ute -

U nas nie przejdzie - za mały udźwig, za mała powierzchnia paki. Po prostu za mały. W porównaniu z F-350 Super Duty to zabawka smile.gif

ford-f-350-lariat-super-duty-03.jpg

Poza tym każdy czerwonoszyi Amerykanin marzy o bliźniakach na tylnej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Starosc nie radoscold.gifzlosnik.gif - myslalem ze ci odpowiedzialemhmm.gif[...]

> czy jest duzo kombi ?

Sa - czy duzohmm.gif - generalnie kazdy woli SUV - czyli nie. Pare lat temu patrzylismy na BMW 3 series Wagon - i musieli by od dealera z Melbourne sciagachmm.gif . Inventory mialo 3 sztuki na staniepad.gif[...] dostepne od reki...

> mozesz podac linka do tego crewmana?

Crewman nie jest klepany od 2007. Bazowal na Commodore VZ

1-674.jpg

479.jpg

101_9420.jpg

CIMG6045.jpg

digiads_car_ads_91965_1.jpg

22009d1152270756-vz-ss-cold-air-intake-short-shifter-k-n2.jpg

Wersja bazowa miala V6 najpierw 3.8l potem 3.6l, V8 byla jako opcja 5.7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Dlaczego Omega nie byla sprzedawana w tej wersji Crewman, juz bym taka Omegą jezdzil

Do garazu by ci sie nie zmiescilazlosnik.gif. Musialbym poszukac, ale jesli dobrze pamietam Crewman ma 5.20m dlugoscizlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chevy SS zakazany w Israel ze względu na nazwę.

Quote:

General Motors - jeden z największych na świecie koncernów samochodowych - zaprezentował model Chevroleta SS, który wprowadzi do sprzedaży w 2014 r. Wiadomo już jednak, że samochód nie zawita do Izraela, który zaprotestował w ten sposób przeciwko użyciu skrótu kojarzonego z paramilitarną organizacją z czasów hitlerowskich Niemiec.

Chevrolet SS to pierwszy od 17 lat sedan, który zostanie wypuszczony na rynek przez tę firmę należącą do koncernu GM. W weekend zaprezentowano go stojącego obok wyścigowego "bliźniaka", Chevroleta SS nascar SPRINT CUP.

SS, czyli Super Sport

Baruch Szuw, jeden z kierujących Instytutem Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Waszem, powiedział, że "nazwa samochodu jest bardzo niewłaściwa (...) i jej użycie nie przyniesie mu (koncernowi) dumy i wielkiego sukcesu".

Samochód został wyprodukowany w Australii przez jedną z filii General Motors i na antypodach będzie jeździł pod marką Commodore SS V.

General Motors przypomniał przy okazji, że skrót SS oznacza po prostu "Super Sport", ale po raz pierwszy w modelu samochodu tej firmy w jej oficjalnej nazwie użyto tylko skrótu.


jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chevy SS zakazany w Israel ze względu na nazwę.

Strata zadna, bo i tak to nie byl rynek exportowyhmm.gif. Dwa ktokolwiek napisal ten artykul, to zdeka sie mylizlosnik.gif. Ile jest tych "filii" koncernu GMzlosnik.gif...

Ech pismaki...facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chevy SS zakazany w Israel ze względu na nazwę.

> (...)

A nie mogą po prostu zmienić nazwy na tamtym rynku, skoro Żydom się wszystko źle kojarzy?

Np. na Chevrolet Gaza. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.