Skocz do zawartości

Z czego zrobić garaż ?


Matiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do budowy garażu o wymiarach:

dł:10m

szer. 4m

wys: ~2,5m

zastanawiam się z czego zbudować owy garaż:

-Albo pospawać szkielet z profili zamkniętych i obić to blachą trapezowaną

-Albo zbudować garaż z płyt betonowch jakieś ~100zł za przęsło 2mx2.5m

Nie ukrywam że chodzi aby garaż był jak najtańszy, ale oczywiście aby nie zawalił sie po pierwszej zimie

Proszę o porady z czego najlepiej zbudować domek dla CC grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -Albo zbudować garaż z płyt betonowch jakieś ~100zł za przęsło 2mx2.5m

sąsiad ma z takich płyt płotowych wink.gif

ocieplił 5cm styropianem.

Przy -15* na zewnątrz, jak napalił w kozie to w środku mieliśmy 26*-28*

od środka pomalował olejną, sufit panelami białymi pcv wyłożyliśmy i jest elegancko

waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Przymierzam się do budowy garażu o wymiarach:

> dł:10m

> szer. 4m

> wys: ~2,5m

> zastanawiam się z czego zbudować owy garaż:

> -Albo pospawać szkielet z profili zamkniętych i obić to blachą trapezowaną

> -Albo zbudować garaż z płyt betonowch jakieś ~100zł za przęsło 2mx2.5m

> Nie ukrywam że chodzi aby garaż był jak najtańszy, ale oczywiście aby nie zawalił sie po pierwszej

> zimie

> Proszę o porady z czego najlepiej zbudować domek dla CC

Ja mam pytanie - po co Ci coś tak dużego dla małego Cieniasa?

Ja mam pi razy oko 4x5 m i mieści się tam traktor + CC.

No chyba, że więcej aut tam będziesz trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam pytanie - po co Ci coś tak dużego dla małego Cieniasa?

> Ja mam pi razy oko 4x5 m i mieści się tam traktor + CC.

> No chyba, że więcej aut tam będziesz trzymać.

Na wiosnę napewno będzie kupione kolejne auto, a taki duży ponieważ chcę mieć sie gdzie obrucić, podczas prac przy CC czy innej maszynie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na wiosnę napewno będzie kupione kolejne auto, a taki duży ponieważ chcę mieć sie gdzie obrucić,

> podczas prac przy CC czy innej maszynie

ok.gif

Kapuję.

Po prostu wyobraziłam sobie taką powierzchnię z jednym samochodem i wydało mi się to głupie. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to garaż więc o pożar łatwo z takim zestawem... za łatwo..

Moje wyobrażenie jest za wąskie w tym temacie...nie potrafię sobie wyobrazić jak zewnętrzne ocieplenie zaczyna fajczyć się od kozy...przepisy ppoż powinny zamknąć 80% domostw bo są ocieplone smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo drożej wyjdzie...

> Zimny można cudować z profili i blachy, ewentualnie potem styropian kołkować do tego...

Nie chce mi się liczyć bo liczyć można na wiele sposobów, ale nie wydaje mi się żeby drewniany wyszedł drożej niż stalowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie bawiłem w budowę garażu i kupiłem gotowy blaszak zlosnik.gif Teraz go będę chciał ocieplić i pociągnąć światło.

Trzymam w nim pocięte i porąbane drewno, ale auto takie jak Cinquecento spokojnie by weszło do niego smile.gif

Kiedyś zamiast tego blaszaka była taka jakby wiata. Robiłem ją z bratem i kuzynem. Był wyspawany szkielet z profili zamkniętych i to wszystko obłożone blachą trapezową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Przymierzam się do budowy garażu o wymiarach:

> dł:10m

> szer. 4m

> wys: ~2,5m

> zastanawiam się z czego zbudować owy garaż:

> -Albo pospawać szkielet z profili zamkniętych i obić to blachą trapezowaną

> -Albo zbudować garaż z płyt betonowch jakieś ~100zł za przęsło 2mx2.5m

> Nie ukrywam że chodzi aby garaż był jak najtańszy, ale oczywiście aby nie zawalił sie po pierwszej

> zimie

> Proszę o porady z czego najlepiej zbudować domek dla CC

Witam,

Na jesień stawiałem garaż na dwa stanowiska z gotowych elementów betonowych o wymiarach 5mx6m. Całość z wylewką i dachem z blachy trapezowej wyszło ok 8 tyś z robocizną. Kwota zależy od drzwi jakie będziesz chciał wstawić. Z ekonomicznego punktu widzenia takie rozwiązanie było dla mnie najbardziej korzystne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Na jesień stawiałem garaż na dwa stanowiska z gotowych elementów betonowych o wymiarach 5mx6m.

> Całość z wylewką i dachem z blachy trapezowej wyszło ok 8 tyś z robocizną. Kwota zależy od

> drzwi jakie będziesz chciał wstawić. Z ekonomicznego punktu widzenia takie rozwiązanie było

> dla mnie najbardziej korzystne.

> Pozdrawiam

U mnie o tyle jest dobrze że wylewka+drzwi+robocizna odpada smile.gif

Co masz na myśli gotowe elementy betonowe ? Bo domyślam się że nie chodzi ci o przesła ogrodzeniowe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie coś takiego: link 6x5

Oglądałem te gotowce i jakoś zaufania nie mam

> Albo 2 jeden za drugim o wymiarach 4x5.

> Reszta to będzie rzeźba, zresztą te blaszaki to też rzeźba ale dają radę

Na jeden za drugim nie ma miejsca muszą byc koło siebie, i stanowić jeden garaż smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko spojrzałem na allegro, to za m2 deski trzeba zapłacić z ~23 zl, A blacha trapezowana

> kosztuje ~18 zl i nie trzeba się martwić o konserwacje i o to że zgnije

No dobra, dodaj do blachy ocieplenie, itp... i tak samo wyjdzie, bo bez ocieplenia to ziąb będzie i kapiąca woda z dachu

Drewnianego ocieplać nie trzeba a konserwację jak zrobić raz na 3 lata to świat i ludzie, jak się postawi z głową to nic nie gnije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, dodaj do blachy ocieplenie, itp... i tak samo wyjdzie, bo bez ocieplenia to ziąb będzie

> i kapiąca woda z dachu

> Drewnianego ocieplać nie trzeba a konserwację jak zrobić raz na 3 lata to świat i ludzie, jak się

> postawi z głową to nic nie gnije.

da rade zrobic drewniany garaz polaczony z altana tak, zeby nie trzeba bylo projektu, pozwolenia I podatku od nieruchomosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da rade zrobic drewniany garaz polaczony z altana tak, zeby nie trzeba bylo projektu, pozwolenia I

> podatku od nieruchomosci?

A tego to Ci nie powiem bo nie wnikałem, miały się zmienić przepisy na jakieś lżejsze ale też nie wiem czy już się zmieniły czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądałem te gotowce i jakoś zaufania nie mam

Ja mam taki 6x5 i złego słowa nie można powiedzieć.

> Na jeden za drugim nie ma miejsca muszą byc koło siebie, i stanowić jeden garaż

Taki 6x5 nie jest drogi i powinien Ci już spokojnie wystarczyć do wszelkich prac przy aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam taki 6x5 i złego słowa nie można powiedzieć.

> Taki 6x5 nie jest drogi i powinien Ci już spokojnie wystarczyć do wszelkich prac przy aucie.

Przy aucie napewno by wystarczył. Ale ten garaż ma pełnić funkcje również wszelakiego schowka i warsztatu gdzie mogę coś pospawać itp. Bo w obecnym garażu jest maskara, aby pogrzebac pod maską w202 trzeba autem w połowie wyjechać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy aucie napewno by wystarczył. Ale ten garaż ma pełnić funkcje również wszelakiego schowka i

> warsztatu gdzie mogę coś pospawać itp. Bo w obecnym garażu jest maskara, aby pogrzebac pod

> maską w202 trzeba autem w połowie wyjechać

Tak czy inaczej, stawiam na blaszak.

Zamontują Ci 2 koło siebie takie jakie będziesz chciał.

Sam taniej nie zrobisz, a narobisz się jak g00pi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym robił garaż wolnostojący z przeznaczeniem na przetrzymywanie w nim samochodu oraz jakieś naprawy oraz majsterkowanie w okresie zimowym to tylko i wyłącznie z płyty warstwowej II gatunku do dostania za ok 40 zł metrk kw, według mnie najlepsza opcja wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jak bym robił garaż wolnostojący z przeznaczeniem na przetrzymywanie w nim samochodu oraz jakieś

> naprawy oraz majsterkowanie w okresie zimowym to tylko i wyłącznie z płyty warstwowej II

> gatunku do dostania za ok 40 zł metrk kw, według mnie najlepsza opcja

Opcja super, ale na same płyty wydam 4k a gdzie reszta hmm.gif

Za taką kwotę mam już gotowy garaż blaszany albo z przęseł betonowych smile.gif

I to ku tym 2 opcją się skłaniam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co tu rozwijac?

> Blaszak to bym postawił na ogrodzonej posesji z czterema psami latającymi luzem. Zabezpieczenie

> przez złodziejem ŻADNE!!!

A jeżeli stawiałby na otwartym terenie, to proponuję jakoś solidnie zakotwić do ziemi, bo widziałem po sąsiedzku blaszak, który wiatr potoczył z posesji na posesję łamiąc po drodze metalowy płot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeżeli stawiałby na otwartym terenie, to proponuję jakoś solidnie zakotwić do ziemi, bo widziałem

> po sąsiedzku blaszak, który wiatr potoczył z posesji na posesję łamiąc po drodze metalowy

> płot.

U mnie wietrzna okolica i blaszak po obrysie stoi na bloczkach betonowych.

Co 3 bloczek jest przymocowany kołkiem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opcja super, ale na same płyty wydam 4k a gdzie reszta

> Za taką kwotę mam już gotowy garaż blaszany albo z przęseł betonowych

> I to ku tym 2 opcją się skłaniam

jak ci nie przeszkadza że w blaszaku czy w takim betoniaku zima będziesz miała prawie taką samą temp jak na zewnątrz to ok wink.gif ja nienawidze robić czegokowiek przy samochodzie jak mi ręce marzną tongue.gif i dlatego jak miałbym robić garaż wolnostojący to tylko taki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle o czyms takim drewnianym (7.5mx7.5m, nie patrzcie na wymiary na rysunku):

altana.png

Podloga, to po prostu podjazd z kostki na podbudowie ze szklankami betonowymi z kotwami pod slupami konstrukcyjnymi budowli. Tylko jak to zrealizowac, zeby legalnie bylo bez PnB, projektu i podatku od nieruchomosci?

2x25m (altana+wiata)?

Niby liczyc sie ma powierzchnia zabudowy, czyli zewnetrzne krawedzie slupow, ale mamy tutaj takie orzeczenie:

http://prawo.rp.pl/artykul/369804.html

ktore mowi, ze do powierzchni altany nie liczy sie taras... Liczy sie, czy sie nie liczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będzie blaszak ale robiony przez nas

Zastanów się dobrze, bo może się okazać że się napracujesz jak głupi a nic nie zaoszczędzisz wink.gif

Ja stałem przed podobnym dylematem, i też zdecydowałem się na blaszaka. Postawiłem go na samodzielnie zrobionej, grubej wylewce. Też chciałem zaoszczędzić, więc wymyśliłem że sam sporządzę beton. Kupiłem piach, żwir, cement, wypożyczyłem betoniarkę. Zaoszczędziłem może 200 zł względem betonu gotowego, lanego "z gruchy", a napracowałem się jak cholera. Drugi raz na pewno tego błędu nie popełnię. Tak czy siak, zrobiłem wylewkę, zamówiłem gotowego blaszaka, zakotwiłem go do owej wylewki i uszczelniłem, zrobiłem wentylację. To prawda co inni piszą - zimą na suficie skrapla się woda, ale nie jest to jakaś tragedia. Wilgoci wielkiej w środku nie ma, wstawiłem tam auto z widocznymi ogniskami rdzy i raczej się one nie powiększają. W tym roku planuję jeszcze obróbkę zewnętrzną żeby to bardziej przypominało budynek niż blaszak (jakieś obróbki dekarskie, rynna, zamalowanie el. cynkowanych pod kolor ścian trapezowych).

Garażu murowanego to na pewno nie zastąpi, ale samochód w środku da się trzymać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeżeli stawiałby na otwartym terenie, to proponuję jakoś solidnie zakotwić do ziemi, bo widziałem

> po sąsiedzku blaszak, który wiatr potoczył z posesji na posesję łamiąc po drodze metalowy

> płot.

W tym porąbanym kraju US temu któremu wiatr wstawił blaszaka na plac pewnie każe zapłacić podatek od darowizny.

A tak na poważnie to nawet w zabudowie warto wkopać pręty i zalać betonem przy blaszaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opcja super, ale na same płyty wydam 4k a gdzie reszta

> Za taką kwotę mam już gotowy garaż blaszany albo z przęseł betonowych

> I to ku tym 2 opcją się skłaniam

Ale przy płytach warstwowych masz już dobrze ocieplone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.