Skocz do zawartości

Wypowiedzenie polisy OC


Szary77

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie. Mam Wam ja police OC w TUW-ie i chcę zrezygnować. Polisa ważna do końca lutego. Lokalny agent zwinął się i nie mam gdzie papierka zanieś.

JAk to załątwić? Wysłać gdzieś rezygnację, czy faksować? A jak wysłać to jakim listem? Poleconym, czy też z jakimś potwierdzeniem odbioru czy jak. HELP zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybkie pytanie. Mam Wam ja police OC w TUW-ie i chcę zrezygnować. Polisa ważna do końca lutego.

> Lokalny agent zwinął się i nie mam gdzie papierka zanieś.

> JAk to załątwić? Wysłać gdzieś rezygnację, czy faksować? A jak wysłać to jakim listem? Poleconym,

> czy też z jakimś potwierdzeniem odbioru czy jak. HELP

Można wysłać (wtedy koniecznie poleconym), ale chyba najpewniej złożyć w lokalnym oddziale z potwierdzeniem przyjęcia na kopii. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybkie pytanie. Mam Wam ja police OC w TUW-ie i chcę zrezygnować. Polisa ważna do końca lutego.

> Lokalny agent zwinął się i nie mam gdzie papierka zanieś.

> JAk to załątwić? Wysłać gdzieś rezygnację, czy faksować? A jak wysłać to jakim listem? Poleconym,

> czy też z jakimś potwierdzeniem odbioru czy jak. HELP

Do innej firmy wysłałem pismo e-mailem w postaci skanu. Tak mi powiedziano w tow. ubezpieczeniowym ale postawiono warunek, że pismo musi zawierać odpowiednie dane tj. imię, nazwisko, adres oraz nr polisy. Mam potwierdzenie, że zgłoszenie wpłynęło.

Dowiedz się zatem, czy taka forma jest wystarczająca. Wiadomo, że dostarczenie osobiste oraz listem poleconym na pewno będzie odpowiednie, pytanie jest zatem o inne sposoby złożenia wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisa Twoja czy nabyłeś auto z polisą?Zadzwoń do nich i podpytaj, powiem Ci szczerze, że każde TU ma inaczej...jedni telefon i styka, inni pismo, inni mail niewiem.gifW większości rozmowy są nagrywane więc poproś że chciałbyś wypowiedzieć, ewentualnie poproś o nazwę maila i napisz wypowiedzenie drogą mailową (zawrzyj dane swoje ,auta i nr polisy) a na końcu poproś o mailowe potwierdzenie przyjęcia i będzie załatwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polisa Twoja czy nabyłeś auto z polisą?Zadzwoń do nich i podpytaj, powiem Ci szczerze, że każde TU

> ma inaczej...jedni telefon i styka, inni pismo, inni mail

A jeśli Ci powiedzą, że można wypowiedzieć polisę poprzez mrugnięcie okiem to tak zrobisz?

Z ostrożności w grę wchodzi wyłącznie list polecony albo złożenie w biurze TU za potwierdzeniem odbioru. Wszystkie pozostałe formy mogą zostać podważone jako nieskutecznie doręczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybkie pytanie. Mam Wam ja police OC w TUW-ie i chcę zrezygnować. Polisa ważna do końca lutego.

> Lokalny agent zwinął się i nie mam gdzie papierka zanieś.

> JAk to załątwić? Wysłać gdzieś rezygnację, czy faksować? A jak wysłać to jakim listem? Poleconym,

> czy też z jakimś potwierdzeniem odbioru czy jak. HELP

Najlepiej osobiście zanieść wypowiedzenie i wziąć potwierdzenie, bo list do końca lutego może nie dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli Ci powiedzą, że można wypowiedzieć polisę poprzez mrugnięcie okiem to tak zrobisz?

> Z ostrożności w grę wchodzi wyłącznie list polecony albo złożenie w biurze TU za potwierdzeniem

> odbioru. Wszystkie pozostałe formy mogą zostać podważone jako nieskutecznie doręczone.

Jak wypowiadałem chyba w Generali to wysłałem mail + prośbę o potwierdzenie.

Po chwili odpisali mi, ze doszło i przyjmuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wypowiadałem chyba w Generali to wysłałem mail + prośbę o potwierdzenie.

> Po chwili odpisali mi, ze doszło i przyjmuja.

Tak też można - jeśli firma przewiduje taką formę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybkie pytanie. Mam Wam ja police OC w TUW-ie i chcę zrezygnować. Polisa ważna do końca lutego.

> Lokalny agent zwinął się i nie mam gdzie papierka zanieś.

> JAk to załątwić? Wysłać gdzieś rezygnację, czy faksować? A jak wysłać to jakim listem? Poleconym,

> czy też z jakimś potwierdzeniem odbioru czy jak. HELP

Fax i e-mail nie wchodzi chyba w tym wypadku w grę:

Quote:

Co należy zrobić w celu wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC ?

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia musi być dokonane na piśmie i podpisane przez nabywcę, należy je przesłać (wraz z kopią polisy oraz kopią umowy kupna- sprzedaży pojazdu) do najbliższej jednostki terenowej TUW (mapka) lub do Biura Regionalnego, które wystawiło polisę ubezpieczenia.

(wzór wypowiedzenia umowy ubezpieczenia w zakładce do pobrania)


Ale np. już Liberty Direct dopuszcza fax, e-mail i oczywiście korespondencję listowną.

Liberty Direct

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli Ci powiedzą, że można wypowiedzieć polisę poprzez mrugnięcie okiem to tak zrobisz?

Wszystko zależy od ubezpieczyciela.

> Z ostrożności w grę wchodzi wyłącznie list polecony albo złożenie w biurze TU za potwierdzeniem

> odbioru. Wszystkie pozostałe formy mogą zostać podważone jako nieskutecznie doręczone.

Rozumiem, że z ostrożności PITa do US zanosisz osobiście? wink.gif

Ostatnio wypowiadałem dwie umowy, jedną w Generali a drugą w Hestii albo Compensie. W obu przypadkach wystarczyło wypowiedzenie wysłane faxem.

Nie ma co generalizować, ale w tym przypadku w grę wchodzi chyba tylko list...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wow. "Wypowiadam umowę OC z dnia nr ".

Niby tak, ale ...

Kupiłem auto z OC w UNIQA . W multiagencji, która prowadzi też UNIQE,

pani agentka zaproponowała mi pakiet w PROAMA .

Podyktowała mi formułę wymówienia umowy OC poprzedniego

właściciela. Zawarłem umowe na pakiet w PROAMA. Cacy ????

Nie!!! UNIQA nie zrozumiała mojego wypowiedzenia. Ponieważ

poprzedni właściciel miał OC na raty, (kupowałem w 5. miesiącu

umowy OC), to próbowali kilka razy wydrzeć ze mnie drugą ratę.

Twierdzili, że moje wypowiedzenie było z końcem umowy (zakup

w październiku, umowa do maja) i muszę zapłacić ratę, a co więcej

przekalkulować koszt ubezpieczenia. Telefony, mejle itd.

W końcu nacisnąłem multiagencję, i nawet oni musieli kilka

kółek zrobić, żeby "wyczyścić moje konto w UNIQA".

A i tak nie jestem pewnie, że jutro nie przyjdzie windykator/komornik i

zabierze mi komputer na poczet nie zapłaconej raty OC + koszty egzekucji.

AL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby tak, ale ...

Bo ubezpieczenie możesz wypowiedzieć w dwóch przypadkach.

Jedno dotyczy wypowiedzenia umowy przed jej automatycznym odnowieniem, a drugie wypowiedzenia w ciągu 30 dni od daty zakupu auta z ubezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli Ci powiedzą, że można wypowiedzieć polisę poprzez mrugnięcie okiem to tak zrobisz?

> Z ostrożności w grę wchodzi wyłącznie list polecony albo złożenie w biurze TU za potwierdzeniem

> odbioru. Wszystkie pozostałe formy mogą zostać podważone jako nieskutecznie doręczone.

Wysłałem mail ze skanem wypowiedzenia z prośba o potwierdzenie otrzymania.Dostałem maila z pismem że wypowiedzenie zostało zweryfikowane pozytywnie.

Gdzie tu widzisz możliwość podważenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli Ci powiedzą, że można wypowiedzieć polisę poprzez mrugnięcie okiem to tak zrobisz?

> Z ostrożności w grę wchodzi wyłącznie list polecony albo złożenie w biurze TU za potwierdzeniem

> odbioru. Wszystkie pozostałe formy mogą zostać podważone jako nieskutecznie doręczone.

i chyba tak najlepiej zrobić, podjechać do oddziału i niech ładnie podstemplują z datą wpływu. Przerabiałem osobiście rok temu w PZU na obecnym aucie.

Kilka lat temu jak wypowiadałem w Allianzie to na infolinii oświecili mnie, że wysłanie faxu z byle jakiego miejsca ich do niczego nie obliguje, chyba, że to od osoby związanej z obsługą polis ww, firmy. Nie próbowałem wnikać czy pani na infolinii mówiła prawdę czy nie, bo po drodze do pracy miałem biuro i tam załatwiłem wszystko.

Mała niedogodnośc to głupie pytania w stylu, a czemu pan rezygnuje, a gdzie jest lepiej etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy chwilę poszukać. facepalm%5B1%5D.gif

Quote:

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia musi być dokonane na piśmie i podpisane przez nabywcę, należy je przesłać (wraz z kopią polisy oraz kopią umowy kupna- sprzedaży pojazdu) do najbliższej jednostki terenowej TUW „TUW" (mapka) lub do Biura Regionalnego, które wystawiło polisę ubezpieczenia.


LINK do wypowiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli Ci powiedzą, że można wypowiedzieć polisę poprzez mrugnięcie okiem to tak zrobisz?

Tak, jeśli dadzą mi potwierdzenie że otrzymali.

> Z ostrożności w grę wchodzi wyłącznie list polecony albo złożenie w biurze TU za potwierdzeniem

> odbioru. Wszystkie pozostałe formy mogą zostać podważone jako nieskutecznie doręczone.

Niedawno coś wspominałeś o walce z urzędnikami i miałeś inne stanowisko, że nie należy być przesadnie ostrożnym i korzystać ze swojego prawa....czyż nagrywana rozmowa lub informacja zwrotna mailowa nie jest wystarczającym potwierdzeniem?Wg mnie jest.

Poza tym złożenie pisemne z potwierdzeniem odbioru w placówce daje tyle samo, rok temu złożyłem, mam kwit, a zwrotu stawki nie mam do dziś, kwota niewielka więc jakoś tak mi się odwleka by się upomnieć, ale jak widać takie pismo też potrafią "przepić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie obowiązuje już termin 30 dni. Dokształć się.

Nie muszę. Wypowiadam właśnie umowę w Liberty Direct po zakupie auta.

Z informacji na stronie ubezpieczyciela:

Quote:

Ważne:

Jeśli kupiłeś/ nabyłeś pojazd masz 30 dni na podjęcie decyzji o kontynuacji ubezpieczenia OC pojazdu lub rezygnacji z tego ubezpieczenia.

Wypowiedzenie jest skuteczne jeśli wpłynie do Liberty Direct najpóźniej 30. dnia od daty sprzedaży pojazdu. Jeśli Liberty Direct otrzyma wypowiedzenie po wskazanym terminie, będzie ono nieważne, co wiąże się z kontynuacją ubezpieczenia oraz obowiązkiem opłacenia składki.


Nie zamierzam przekraczać tego terminu, chociaż wiem, że tak naprawdę mogę to zrobić w każdym momencie trwania umowy link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zależy od ubezpieczyciela.

Czyli jeśli infolinia ubezpieczyciela poinformuje Cię, że możesz wypowiedzieć umowę OC poprzez pstryknięcie palcami i splunięcie za siebie to tak zrobisz?

> Rozumiem, że z ostrożności PITa do US zanosisz osobiście?

Nie - formę elektroniczną przewiduje prawo.

> Ostatnio wypowiadałem dwie umowy, jedną w Generali a drugą w Hestii albo Compensie. W obu

> przypadkach wystarczyło wypowiedzenie wysłane faxem.

Wszystko fajnie tak długo jak nie wezwą Cię do zapłaty składki, bo nie otrzymali wypowiedzenia. Co wtedy zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wysłałem mail ze skanem wypowiedzenia z prośba o potwierdzenie otrzymania.Dostałem maila z pismem

> że wypowiedzenie zostało zweryfikowane pozytywnie.

> Gdzie tu widzisz możliwość podważenia ?

Dostaniesz wezwanie do opłacenia składki. Odpiszesz, że dostałeś potwierdzenie w odpowiedzi na co zostaniesz poinformowany, że pracownik się pomylił, a Ty masz obowiązek stosować się do przepisów ustawy. A ta stanowi:

Quote:

Art. 28. 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi
na piśmie
zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.


Wiesz co to jest forma pisemna czy muszę Ci wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, jeśli dadzą mi potwierdzenie że otrzymali.

Patrz mój post sprzed chwili. To, że otrzymali nic nie znaczy - nie zachowałeś formy pisemnej.

> Niedawno coś wspominałeś o walce z urzędnikami

Pani Kasia z PZU nie jest urzędnikiem. PZU, Hestia czy inne Generali nie stosują kpa.

> i miałeś inne stanowisko, że nie należy być

> przesadnie ostrożnym i korzystać ze swojego prawa....czyż nagrywana rozmowa lub informacja

> zwrotna mailowa nie jest wystarczającym potwierdzeniem?Wg mnie jest.

Potwierdzeniem czego?

> Poza tym złożenie pisemne z potwierdzeniem odbioru w placówce daje tyle samo, rok temu złożyłem,

> mam kwit, a zwrotu stawki nie mam do dziś, kwota niewielka więc jakoś tak mi się odwleka by

> się upomnieć, ale jak widać takie pismo też potrafią "przepić".

To inna sprawa. Wypowiedzenie było skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Art. 78 kodeksu cywilnego.

No i jasne. Czyli pozostaje jazda na pocztę, osobista wizyta u ubezpieczyciela albo korespondencja z podpisem cyfrowym!

Fax w tym momencie nie będzie posiadał cech "własnoręcznego podpisu", bo oryginał pozostanie w moich rękach a ubezpieczyciel dostanie kopię.

Oczywiście mówimy o skrajnych sytuacjach, gdyby TU się wzięło i wypięło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście mówimy o skrajnych sytuacjach, gdyby TU się wzięło i wypięło...

Ja zakładam, że każda sytuacja jest skrajna. smile.gif Ubezpieczyciel to nie Matka Teresa - jakoś musi zarobić. A że z pukania klientów w pupki płynie kasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś w stanie obronić to stwierdzenie?

np tutaj a dokładnie:

"w przypadku nadania oświadczenia o wypowiedzeniu umowy ubezpieczenia przesyłką listową, za chwilę jego złożenia uważa się datę nadania oświadczenia w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego (tym samym wypowiedzenie można wysłać listem poleconym, zachowując potwierdzenie nadania przesyłki, albo złożyć je osobiście w oddziale zakładu ubezpieczeń)"

jeszcze jakieś pytania?

GP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zakładam, że każda sytuacja jest skrajna. Ubezpieczyciel to nie Matka Teresa - jakoś musi

> zarobić. A że z pukania klientów w pupki płynie kasa...

Czyli co zrobić z umową OC wypowiedzianą np. 5 lat temu tylko i wyłącznie faxem?

Udawać, że nie ma problemu czy wysłać wypowiedzenie pocztą? Skoro to nie Matka Teresa, to jak tylko dostanie takie pismo, to zwróci się o uzupełnienie składek za te kilka lat...

Z drugiej strony, jeżeli TU nie wysłało nam na minimum 14 dni przed upływem okresu 12 miesięcy, na który

umowa ubezpieczenia OC została zawarta, informacji o kolejnej składce, to może oznaczać, że wypowiedzenie było skuteczne (chociaż to chyba zapis po nowelizacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie muszę. Wypowiadam właśnie umowę w Liberty Direct po zakupie auta.

> Z informacji na stronie ubezpieczyciela:

> Quote:

> Ważne:

> Jeśli kupiłeś/ nabyłeś pojazd masz 30 dni na podjęcie decyzji o kontynuacji ubezpieczenia OC

> pojazdu lub rezygnacji z tego ubezpieczenia.

> Wypowiedzenie jest skuteczne jeśli wpłynie do Liberty Direct najpóźniej 30. dnia od daty sprzedaży

> pojazdu. Jeśli Liberty Direct otrzyma wypowiedzenie po wskazanym terminie, będzie ono

> nieważne, co wiąże się z kontynuacją ubezpieczenia oraz obowiązkiem opłacenia składki.

> Nie zamierzam przekraczać tego terminu, chociaż wiem, że tak naprawdę mogę to zrobić w każdym

> momencie trwania umowy link.

Jak by napisali, że masz też przynieść ćwiartkę cielęciny dla kierownika to byś poleciał?

Pisać sobie mogą co chcą, a obowiązująca jest ustawa, której art. 31 mówi wyraźnie co trzeba zrobić i kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostaniesz wezwanie do opłacenia składki. Odpiszesz, że dostałeś potwierdzenie w odpowiedzi na co

> zostaniesz poinformowany, że pracownik się pomylił, a Ty masz obowiązek stosować się do

> przepisów ustawy. A ta stanowi:

> Quote:

> Art. 28. 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem

> okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została

> zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że

> została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.

> Wiesz co to jest forma pisemna czy muszę Ci wytłumaczyć?

Uważam że jestes paranoikiem i wszedzie szukasz podstępu ...

otrzymałem takie pismo i nie spodziewam sie żeby TU mnie chciało oszukac ...

wypos.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli Ci powiedzą, że można wypowiedzieć polisę poprzez mrugnięcie okiem to tak zrobisz?

> Z ostrożności w grę wchodzi wyłącznie list polecony albo złożenie w biurze TU za potwierdzeniem

> odbioru. Wszystkie pozostałe formy mogą zostać podważone jako nieskutecznie doręczone.

Też się kiedyś zastanawiałem na poleconym, nawet za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. (Akurat dotyczyło to innej sprawy, ale to nie ma tu znaczenia)

Jak udowodnić co było w środku :-) ?

Mogły tam przecież być życzenia świąteczne lub cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z TU jest różnie...teraz im troszkę ukrócili bo wcześniej to cyrki robili...duble OC itd.

Syt ze stycznia-sprzedałem auto, TU powiadomiłem (auto miałem w posiadaniu 5 dni-przychodzi mi po 3 mies pismo o zapłaceniu za prawie 2 mies (Pani co kupiła ode mnie, tego samego dnia wypowiedziała, pomagałem jej jeszcze właśnie w rejestracji i ubezpieczeniu nowym, bo kobiecinka 64l i wcześniej ileś lat wstecz rejestrowała kaszlaka). Napisałem do TU, po czym odpowiedź z art ustawy że muszę zapłacić, a tam jak wół zapis o nowym nabywcy, więc mówię, że już nie jestem właścicielem a nowy nabywca wypowiedział, więc dlaczego mam płacić 2 mies po wypowiedzianej umowie, gdzie właścicielem byłem 5 dni (zupełny brak logiki), po kilku mailach nie doczekałem się odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i sprawa ucichła na 2 mies, po czym dostaję pismo w styczniu z kancelarii radcowskiej że mam zapłacić do listopada (czyli o kolejne 2 mies, w sumie 4), więc dzwonię do kancelarii i proszę o wyjasnienie, Pan prawnik tłumaczy, że takie ma informacje z TU, więc proszę by mi wyjaśnił, bo to info jest nielogiczne, po roztłumaczeniu stwierdził że jest nielogiczne, ale mam zapłacić smile.gif i straszy mnie "Będzie pan w sądzie musiał udowodnić swoją niewinność", roześmiałem się i zapytałem Pan jest prawnikiem?-odp :TAK, więc proszę mi powiedzieć, to ja mam udowadniać niewinność, czy sąd ma mi udowodnić winę, co z domniemaniem niewinności. Chwila ciszy, po czym podniesionym głosem że mam zapłacić i "lepiej niech Pan nie dyskutuje", więc się deko wkurzyłem i dla podpuchy rzuciłem tekstem "Proszę ze mną nie rozmawiać w ten sposób bo sobie tego nie życzę, poza tym rozmowa jest nagrywana by nie było nieścisłości". Znowu cisza w słuchawce i odpowiedź: Jak chce Pan rozmawiać technicznie to będziemy, proszę zastosować się do pisma, inaczej zostaną zastosowane kolejne środki. Odpowiedziałem-Czekam, i się pożegnaliśmy.

No i czekam na dalszy rozwój smile.gif

Druga sprawa z piątku-przychodzi pismo za auto które miałem 8 dni, w czerwcu ub roku, a przyszło odnowienie polisy na mnie na kolejny rok na ponad tysiaka. Dzwonię, chwila rozmowy-okazuje się że umowa sprzedazy jest w systemie, zapytała mnie komu sprzedałem, potwierdziła, miła Pani mówi-no nie wiem dlaczego taka pomyłka zaszła, proszę nic nie robić z tym pismem, polisa zostanie wysłana nowemu właścicielowi.

Także różnie bywa, różnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak by napisali, że masz też przynieść ćwiartkę cielęciny dla kierownika to byś poleciał?

> Pisać sobie mogą co chcą, a obowiązująca jest ustawa, której art. 31 mówi wyraźnie co trzeba zrobić

> i kiedy.

Nie napinaj się tak. Poczytaj wcześniejsze posty... Już jestem "nawrócony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba mieć jaja jak kokosy żeby założyć, że Link4 nie chce oszukać.

Musisz miec jakieś złe doświadczenia albo oszukiwać wszystkich wokół skoro sam jesteś taki podejrzliwy ...

Z mojej strony OT bo w razie problemów poradze sobie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też się kiedyś zastanawiałem na poleconym, nawet za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. (Akurat

> dotyczyło to innej sprawy, ale to nie ma tu znaczenia)

> Jak udowodnić co było w środku :-) ?

> Mogły tam przecież być życzenia świąteczne lub cokolwiek innego.

Zapytaj Liwka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje forme osobistego stawiennictwa z kopia wypowiedzenia w celu potwierdzenia lub ostatecznie polecony z potwierdzeniem odbioru.

Moje kontakty z TUW (oddział Bialystok) zawsze konczyly sie jakimis zgrzytami, moze to wina konkretnych ludzi, a nie firmy, ale zawazylo to o mojej opinii o calej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z drugiej strony to trochę bez sensu, powinien kończyć się okres uowy i tyle.

A nie ma teraz czegoś takiego, żę Ubezpieczalnia ma na dwa tydodnie przed końcem okresu OC poinformować o tym klienta na piśmie? Coś mi się obiło. Mi został tydzień i listu ni huhu oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej osobiście zanieść wypowiedzenie i wziąć potwierdzenie, bo list do końca lutego może nie

> dojść.

Ustawa obowiazujaca od ubieglego roku daje mozliwosc wypowiedzenia listem poleconym przynajmniej na jeden dzien przed koncem polisy. Data nadania listu poleconego jest dniem wypowiedzenia tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.