Skocz do zawartości

Głupi pomysł + profanacja


Rekomendowane odpowiedzi

> Tak z innej beczki

> Mijaliśmy się dziś na św. Filipa około 18:30...powiem Ci, że na żywo Twój Mercedes robi piorunujące

> wrażenie

> Jest piękny

dzięks smile.gif

trza było titać i machać zlosnik.gif jechałem akurat na spotkanie MB zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://forum.autokacik.pl/showthreaded.p...4#Post286191209

Fakt, projekt znany ale jakoś nigdy nie śledziłem jego losów.

Kiedyś robiłem ze styroduru, szpachlówki i laminatu model zderzaka do astry coupe u szwagra w firmie (Neodesign) i wiem jakie to jest mozolne, czasochłonne i upierdliwe zajęcie a tutaj to jest taki zderzak x50 spineyes.gif

Szkoda, że jestem biedny bo chętnie bym projekt wspomógł oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiony, chyba kupię sobie materac i będę koło niego spał kilka dni

> zawsze chciałem mieć wielkie V8

jaaaaaa. ja pasywnie szukam uszkodzonego V8/V10/V12 coby zrobić z tego stolik do salonu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest problem jeden potencjalny. weź to przestaw do sprzątania, albo coby dodatkowe miejsce zrobić

miałem kiedyś 100kg (sztuka) kolumny głośnikowe, zawsze przy przestawianiu koledzy przychodzili na browara, także nie ma tego złego hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> M117 non-ecoboost przywieziony dziś spod Łodzi

> ciężko było, ale wlazł do Volvo 960 kombi haha

jaaa wink.gif

Bogu dziękuj, że nie miałeś hamowania awaryjnego - taką masą oberwać yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

> otworzyłem z nadzieją że to konik chwali się a tu lipa...

chopy, to nie jest zabawa na 5 minut, szczególnie że robimy tylko wieczorami wink.gif

z postępów - blacharka już prawie gotowa

tapicera gotowa

kompletuję cały czas graty zlosnik.gif - np. udało mi się dostać nieosiągalną przekładnie kierowniczą ze wspomaganiem, małe serwo pod V8, uszczelki szyb p+t+ drzwi (nie pytajcie ile kosztowały, baba mnie prawie wyeksmitowała hehe.gif) itd zlosnik.gif

jak już będzie w podkładzie to wrzucę fotexy

zastanawiam się nad fornirem do wnętrza na drewno deski oraz ramę dookoła szyby czołowej i ramki wkoło drzwi. Stolarką akurat zajmę się sam, bo mam pewne doświadczenie zlosnik.gif

zastanawiam sie nad fornirem typu:

- bubinga pomele

http://img.photobucket.com/albums/v71/Chas_T/Sapphires/Bubinga_Pommele_Waterfall_8273-2.jpg

- heban makassar

http://laurobruni.pl/wp-content/gallery/kolorystyka/heban-makassar.jpg

który ładnie będzie? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawiam sie nad fornirem typu:

> - bubinga pomele

> - heban makassar

> który ładnie będzie?

Zdecydowanie pierwszy - drugi przywodzi na mysl meble z "litego pilsniu" z okresu gierkowskiego 270751858-jezyk.gif. Poza tym jak ktos spyta co to za drewno i odpowiesz "bubinga pomele" to gosc pomysli "o cholera, to auto jakiegos afrykanskiego dyktatora"! rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie pierwszy - drugi przywodzi na mysl meble z "litego pilsniu" z okresu gierkowskiego .

> Poza tym jak ktos spyta co to za drewno i odpowiesz "bubinga pomele" to gosc pomysli "o

> cholera, to auto jakiegos afrykanskiego dyktatora"!

bubinga na żywo wygląda ładnie:

1.jpg

jeszcze BODO daje radę IMO:

00000000.jpg

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawiam sie nad fornirem typu:

> - bubinga pomele

> http://img.photobucket.com/albums/v71/Chas_T/Sapphires/Bubinga_Pommele_Waterfall_8273-2.jpg

> - heban makassar

> http://laurobruni.pl/wp-content/gallery/kolorystyka/heban-makassar.jpg

> który ładnie będzie?

wybierz z tych dwóch ten który bardziej do reszty podejdzie

jakbym miał robić auto od zera to drewno wybrałbym takie:

http://www.cpsgarten.com/Oberflex_palette/Chic_and_Pop/WhitePowderedZebrano.jpg

i kolor pod nie pasujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> silnik krzywo:)

tak ma być, siedzi na oryginalnych łapach z W108 4,5 zlosnik.gif

jedyny problem przy montażu - nie wchodzi serwo, ponieważ to w108 przedliftowe - poliftowe ma gródź lekko inną i serwo jest ok 5cm w stronę błotnika przesunięte. Ale na to jest myk, tzn elektroserwo ze scorpio 2.9/24v które w bonusie daje żyletowatą reakcję na naciskanie pedału hamulca zlosnik.gif

129688423_2_644x461_pompa-hamulcowa-abs-ford-scorpio-29-v6-mk1-dodaj-zdjecia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ moje W108 jest przedliftowe, gródź silnika nie jest jeszcze przystosowana do silników V8 - serwo hamulcowe jest umieszczone za bardzo do środka, o kilka cm różnicy względem polifta. Wobec czego musiałem zastosować rozwiązanie zastępcze - pompę hamulcową od Saaba 9000 ze wspomaganiem elektrycznym - co ciekawe pompa sieda na oryginalne mocowania i pedał bez jakichkolwiek przeróbek, po prostu plug&play - do tego jako bonus o wiele lepsza reakcja na hamulec ok.gifzlosnik.gif

967858_10204349542850922_174895696_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponieważ moje W108 jest przedliftowe, gródź silnika nie jest jeszcze przystosowana do silników V8 -

> serwo hamulcowe jest umieszczone za bardzo do środka, o kilka cm różnicy względem polifta.

> Wobec czego musiałem zastosować rozwiązanie zastępcze - pompę hamulcową od Saaba 9000 ze

> wspomaganiem elektrycznym - co ciekawe pompa sieda na oryginalne mocowania i pedał bez

> jakichkolwiek przeróbek, po prostu plug&play - do tego jako bonus o wiele lepsza reakcja

> na hamulec

a teraz zdradź jak doszedłeś do tego żeby akurat pompę od Saaba 9000 wybrać smile.gif takie tematy mnie zawsze fascynują smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.