Skocz do zawartości

Głupi pomysł + profanacja


Rekomendowane odpowiedzi

> zamiast R6 wsadzić do W108 coś takiego?

> http://allegro.pl/mercedes-clk-w208-208-kompletny-silnik-2-3-clk230-i3231981225.html

> czy 4 gary tu nie przystoją?

Lepiej by było (jak chyba wcześniej pisałem) 3,2 V6...

...aaale...

zaletą "kompressorów" jest to że nie brzmią jak typowe 4 cyl grinser006.gif

więc niewiem.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Downsizing jest trendly. Podłapiesz na taką brykę niejedną ekoblacharę.

powiem co mnie kusi w tym pomyśle:

- łatwość SWAPA - dużo miejsca

- mniejsze spalanie

- łatwość tuningu - przy Eatonie M62 wystarczy wsadzić większe kółko na wale i po programie ponoć da się uzyskać 250KM

minusy:

- trudniej uruchomić

- dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - łatwość tuningu - przy Eatonie M62 wystarczy wsadzić większe kółko na wale i po programie ponoć

> da się uzyskać 250KM

Czy to przypadkiem nie jest nadal dosyc malo przy tak duzej budzie?

> minusy:

> - dźwięk

No wlasnie, a czy nie o dzwiek miedzy innymi chodzi w takim aucie?

Wydaje mi sie, ze jak ma byc profana, to z przytupem, rzedowa czworka nie ma najmniejszego sensu. Nie jestem pewien czy przy 1,5 tony taka jednostka jest w stanie porzadnie spalic lacza. Efekt bedzie taki, jak bys chcial glosno zagrzmiec, a wyszlo nieeleganckie piardniecie crazy.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to przypadkiem nie jest nadal dosyc malo przy tak duzej budzie?

> No wlasnie, a czy nie o dzwiek miedzy innymi chodzi w takim aucie?

> Wydaje mi sie, ze jak ma byc profana, to z przytupem, rzedowa czworka nie ma najmniejszego sensu.

> Nie jestem pewien czy przy 1,5 tony taka jednostka jest w stanie porzadnie spalic lacza. Efekt

> bedzie taki, jak bys chcial glosno zagrzmiec, a wyszlo nieeleganckie piardniecie .

hej hej hola hola to ma byc auto na CO DZIEŃ - 250KM to nie jest mało na co dzień IMO. Skoro w E32 3.0 dawało jakoś tam radę to i 250KM w 1,5t da radę wink.gif Weź pod uwagę że będę nim jeździł w zimę po śniegu i lodzie i nie będę miał systemów do pomocy. Od zabawy jest Łada i E12.

ale z tym dźwiękiem to się zgodzę... ech zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Optymista, jak bedzie 200 to bedzie dobrze . Przy tej masie? Sam nie wiem czy da rade...

200 to to M111 ma w serii zlosnik.gif

i 120KM spali lacza, kwestia tego jak się tego lacza zacznie palić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 200 to to M111 ma w serii

> i 120KM spali lacza, kwestia tego jak się tego lacza zacznie palić

Spali i 50 KM, ale w tej profanie chodzi chyba o to, zeby dzwiek silnika sprawial wrazenie, jak gdyby jednostka robila to od niechcenia, a nie ostatkiem sil wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spali i 50 KM, ale w tej profanie chodzi chyba o to, zeby dzwiek silnika sprawial wrazenie, jak

> gdyby jednostka robila to od niechcenia, a nie ostatkiem sil .

to bym musiał wsadzić minimum v8 z 540i zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

> bede sie potem martwił , najwyżej sie to jakoś zestroi na jakimś standalonie, albo na wiązce z

> jakiegoś BMW

K-jet jest smarowany benzyną. Stąd biora sie problemy gdy odetnie sie benzynę na LPG. Wystarczy na czas pracy na LPG, oprócz ocięcia paliwa, zablokować tę wielką przepustnicę/przepływkę w pozycji maksymalnie otwartej i można latac na gazie bez szkody dla wtrysku.

Wybór silniczka ambitny i odważny. Nie będzie to za ciężki klocek z przodu auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie będzie to za ciężki klocek z przodu auta?

ale ten silnik jest ALU, nie ma tragedii, poza tym weź pod uwagę że tam było oryginalnie M100 6,3 zlosnik.gif

piękne jest to że M117 występowało w tym aucie w pojemności 4,5, więc SWAP jest plug&play cool.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ten silnik jest ALU, nie ma tragedii, poza tym weź pod uwagę że tam było oryginalnie M100 6,3

> piękne jest to że M117 występowało w tym aucie w pojemności 4,5, więc SWAP jest plug&play

Czyli po prostu idziesz na łatwiznę rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ten silnik jest ALU, nie ma tragedii, poza tym weź pod uwagę że tam było oryginalnie M100 6,3

> piękne jest to że M117 występowało w tym aucie w pojemności 4,5, więc SWAP jest plug&play

W sierpniu w Toruniu będzie ogólnopolski zlot BMW, może byś wpadł pownerwiać niektórych zlosnik.gif Jak się wyrobisz oczywiście ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sierpniu w Toruniu będzie ogólnopolski zlot BMW, może byś wpadł pownerwiać niektórych Jak się

> wyrobisz oczywiście

marnie to widzę bo cały czas czekam na termin u blacharza facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowilem ze tak bedzie fajnie . Tylko gdzie teraz ta profanacja?

no nie będzie jakaś wielka zlosnik.gif zostaje tylko głupi pomysł zlosnik.gif

> A moze warto by poszukac M100 6.9?

tylko gdzie zlosnik.gif

poza tym jest... słabsze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie będzie jakaś wielka zostaje tylko głupi pomysł

> tylko gdzie

> poza tym jest... słabsze

Panowie, a możecie mi przy okazji powiedzieć jaki był najbardziej szalony projekt motoryzacyjny zrealizowany (do końca) w dziejach autokącika?

Założyłbym osobny wątek ale nie wiem czy warto kopię kruszyć i i gdzie to zapodać bo na HP za dużo pitolenia bez tematu a na MK może się komuś to wyda zbyt luźne niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Srebrna niemoc i jej kolejne inkarnacje .

Ale ja pytam poważnie.

Niemoc to jest popierdułka, chociażby przy projekcie Drupiego ale te akurat dobrze znam - pytam o inne, odjechane. KoniK powinien coś wiedzieć cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.