Skocz do zawartości

Głupi pomysł + profanacja


Rekomendowane odpowiedzi

nudzi mi się powoli E32, mam już nawet kupca i się zastanawiam wink.gif

a zastanawiam się nad projektem stworzenia samochodu na co dzień, idealnego dla koNika. Moje obecne i przeszłe boje z Ładą, Wołgą i E12 spowodowały że uwierzyłem w swoje siły.

Na projekt składało by się - Mercedes W108 w stanie średnio złym np taki:

C28014584_1.jpg

http://otomoto.pl/mercedes-benz-280-se-w108-C28014584.html

do wyrwania pewnie za 6 klocków - wnętrze i galanteria nie najgorsza, buda do wyspawania, silnik i skrzynia do wyjęcia, ogarniecia i zostawienia na zapas/graty do mojego 108. Buda zostałaby ogarnięta bardzo dobrze blacharsko, zakonserwowana ale lakierniczo bez spiny - zakładając codzienne użytkowanie ze wszystkimi konsekwencjami. Samochodu w takim stanie nie byłoby mi szkoda na projekt - jak nie ja to pewnie skończy na złomie i w gratach na allegro.

silnik - profanacja - mój ulubiony nabój czyli M30B35 z BMW z manualem - uwielbiam ten silnik, w dodatku znosi sekwencję LPG która by na pewno wpadła i ma TEN DÓŁ zlosnik.gif Chciałbym widzieć miny kolesi z MB/8 yay.gifzlosnik2.gif

wnętrze, galanteria - oryginał.

Odbiło mi? Co sądzicie? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Odbiło mi? Co sądzicie?

Jeśli już odbiło to w bardzo pozytywnym sensie. Ja Ci zazdroszczę możliwości, bo pomysłów to by mi nie zabrakło.

Tylko w tym przypadku to warto się zastanowić jak to będzie jeździć? Mam na myśli czy podwozie i hamulce dadzą wystarczającą radochę z jazdy? Starsze meśki kojarzą się raczej z nienajlepszym prowadzeniem. Po drugie: załóżmy że zrobisz ten projekt. Nacieszysz się, pojeździsz i kiedyś będziesz chciał go sprzedać. O ile Łada czy Wołga zostały raczej uszlachetnione Twoimi przeróbkami, to w przypadku Merca będzie to skundlenie.

Może daj mu jakiś lepsiejszy silnik, ale jednak z gwiazdą w herbie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko w tym przypadku to warto się zastanowić jak to będzie jeździć? Mam na myśli czy podwozie i

> hamulce dadzą wystarczającą radochę z jazdy? Starsze meśki kojarzą się raczej z nienajlepszym

> prowadzeniem.

Moje 108 prowadzi się bardzo fajnie - jest zaskakująco twarde i sztywne a hamulce również dają radę (4 tarcze)

> Po drugie: załóżmy że zrobisz ten projekt. Nacieszysz się, pojeździsz i kiedyś

> będziesz chciał go sprzedać. O ile Łada czy Wołga zostały raczej uszlachetnione Twoimi

> przeróbkami, to w przypadku Merca będzie to skundlenie.

> Może daj mu jakiś lepsiejszy silnik, ale jednak z gwiazdą w herbie?

myślałem nam M104 ale powstrzymuje mnie dostępność i problem z podpięciem elektryki. M30B35 mam opanowane, a poza tym właśnie dlatego rozważam zakup auta w złym stanie, żeby nie mieć dylematów co do "skundlenia" itd. Poza tym ten silnik ma cały koszyk zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje 108 prowadzi się bardzo fajnie - jest zaskakująco twarde i sztywne a hamulce również dają radę

> (4 tarcze)

> myślałem nam M104 ale powstrzymuje mnie dostępność i problem z podpięciem elektryki. M30B35 mam

> opanowane, a poza tym właśnie dlatego rozważam zakup auta w złym stanie, żeby nie mieć

> dylematów co do "skundlenia" itd. Poza tym ten silnik ma cały koszyk zalet.

lepiej kup e30 albo e34 z tym silnikiem. moim zdaniem bezsensu taka rzezba w g***e jesli to ma byc auto na codzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej kup e30 albo e34 z tym silnikiem. moim zdaniem bezsensu taka rzezba w g***e jesli to ma byc

> auto na codzien

zamiast e32 proponujesz mniejszych i... brzydszych braci? jaki to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nudzi mi się powoli E32, mam już nawet kupca i się zastanawiam

....

> Odbiło mi? Co sądzicie?

projekt zacny. niezły rodzynek używany na codzień...

Ty wiesz w temacie więcej... ale.

czy na pewno nie sprawisz sobie kłopotu z eksploatacją (pomijam silnik i skrzynie przeszczepianą). e32 i rówieśniki to jednak bogate w części zamienne modele - wszystko jest łatwo dostępne bo popularne to jeszcze jest. taki merc to raczej inna kategoria wiekowa, zebys potem nie czekał na wahacz czy tuleje przez 2-4 tygodni...

nie bedzie tu problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ....

> projekt zacny. niezły rodzynek używany na codzień...

> Ty wiesz w temacie więcej... ale.

> czy na pewno nie sprawisz sobie kłopotu z eksploatacją (pomijam silnik i skrzynie przeszczepianą).

> e32 i rówieśniki to jednak bogate w części zamienne modele - wszystko jest łatwo dostępne bo

> popularne to jeszcze jest. taki merc to raczej inna kategoria wiekowa, zebys potem nie czekał

> na wahacz czy tuleje przez 2-4 tygodni...

> nie bedzie tu problemu?

właśnie najlepsze jest to że hample/zawias/ukł kierowniczy masz wszelkie zamieniki dostepne od ręki ok.gif duuużo lepiej z tem niż w np E12 do którego tylko ASO no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej kup e30 albo e34 z tym silnikiem. moim zdaniem bezsensu taka rzezba w g***e jesli to ma byc

> auto na codzien

e30 i e34 zamiast e32? Rozważam jeszcze E3, ale rdzaaaaa.... i części to masakra, a do W108 są ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weterynarz z czystym sumieniem je cielęcinę, która jest koniną bo tyle zwierząt wyratował, że nie może mieć wątpliwości. Jeśli czujesz się takim weterynarzem to z podniesioną głową rób Octoberfest na stuttgarckich górkach. Tylko na Boga nie truj cylindrów gazem. Przykuj się łańcuchem do gasoliny jak to zrobiłeś do metalowych zderzaków i będzie pięknie. waytogo.gif

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weterynarz z czystym sumieniem je cielęcinę, która jest koniną bo tyle zwierząt wyratował, że nie

> może mieć wątpliwości. Jeśli czujesz się takim weterynarzem to z podniesioną głową rób

> Octoberfest na stuttgarckich górkach. Tylko na Boga nie truj cylindrów gazem. Przykuj się

> łańcuchem do gasoliny jak to zrobiłeś do metalowych zderzaków i będzie pięknie.

> Powodzenia.

ja wiem, LPG to zło ale wkleję Ci przykładowego maila z dnia koNika, którego dostałem dziś, odnośnie remontu E12 - a dokładnie powrotu do przedliftowego przodu jaki oryginalnie był w moim samochodzie

"pojawił się problem - BMW AG wycofało ze sprzedaży 51 13 1 817 683 i zastąpiło go numerem 51 13 1 848 104. Cena detaliczna 51 13 1 848 104 to 1755 zł."

jest to nerka (sic!) do przedniego pasa, miała kosztować przed zmianą p/n już i tak chore 450zł. Więc na czymś trzeba czasami przyoszczędzić, i LPG w dupowozie (podkreślam - to ma być dupowóz!) to jeden z elementów oszczędzania. Nie będę Ci pisał ile kosztował przedni pas zlosnik.gif Nie da się mieć wszystkiego. zlosnik.gif

W zeszłym roku jeździłem do pracy i wkoło komina E12 z M30B35 bez LPG przez pewien okres czasu. Tankowałem średnio co 2 dni za 100-150zł zlosnik.gifgrinser006.gif Miło wspominam ale... w dupowozie to jednak za dużo. W zabawce - a niech żre wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki w takim razie

no chyba, że będziesz chciał np wstawić taki silnik w jakieś ładne volvo kombi

wtedy będę trzymał jeszcze bardziej biglaugh.gif

> nudzi mi się powoli E32, mam już nawet kupca i się zastanawiam

daj znać jak kupiec się rozmyśli biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytajac liste aut pod twoimi postami widze ze masz za duzo wolnego czasu

mylne wrażenie, nie mam niestety prawie w ogóle czasu. W poprzednie lato wnętrze w E12 robiłem wstając o 4 rano i jadąc do garażu przed pracą. Kompresor do Łady wsadziłem jeżdżąc do garażu po pracy wink.gif Ale mam cierpliwą babę która sama chciała E12 a teraz chce E9 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym w ogole nic nie robil. to konik chce zmieniac

Po prostu chciałbym sobie pojeździć klasykiem na co dzień. Żeby się nacieszyć. "Prawdziwego" W108 mi szkoda bo jest za ładne i mam stresa je zostawiając gdziekolwiek, bo wiadomo jacy są ludzie. passed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzymam kciuki w takim razie

> no chyba, że będziesz chciał np wstawić taki silnik w jakieś ładne volvo kombi

> wtedy będę trzymał jeszcze bardziej

> daj znać jak kupiec się rozmyśli

a widziałeś to 244?

zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a widziałeś to 244?

widziałem i właśnie o czymś takim mówię

a właśnie, jest też jakiś łepek z audi co chce wstawić do A6 C4 napędy od Volvo

będzie audi z tylnym napędem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mylne wrażenie, nie mam niestety prawie w ogóle czasu. W poprzednie lato wnętrze w E12 robiłem

> wstając o 4 rano i jadąc do garażu przed pracą. Kompresor do Łady wsadziłem jeżdżąc do garażu

> po pracy Ale mam cierpliwą babę która sama chciała E12 a teraz chce E9

TAK trzymaj smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu chciałbym sobie pojeździć klasykiem na co dzień. Żeby się nacieszyć. "Prawdziwego" W108

> mi szkoda bo jest za ładne i mam stresa je zostawiając gdziekolwiek, bo wiadomo jacy są

> ludzie.

no niestety. a czemu e32 nie jezdzisz na codzien ?

moim zdaniem dobre auto na codzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niestety. a czemu e32 nie jezdzisz na codzien ?

> moim zdaniem dobre auto na codzien

jeżdżę nim bardzo dużo, ALE to nie jest klasyk zlosnik.gif to fajna fura, w zasadzie dla mnie ostatni rekin - ale mam niedosyt chromu, zapachu i smaczków zlosnik.gif Poza tym mam E12, które klimat BMW serwuje w w dużych ilościach cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżdżę nim bardzo dużo, ALE to nie jest klasyk to fajna fura, w zasadzie dla mnie ostatni rekin -

> ale mam niedosyt chromu, zapachu i smaczków Poza tym mam E12, które klimat BMW serwuje w w

> dużych ilościach

facepalm%5B1%5D.gif Ale Ty masz problemy grinser006.gif

pozazdroscic hehe grinser006.gif

na codzien szkoda klasyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Ty masz problemy

> pozazdroscic hehe

> na codzien szkoda klasyka

szkoda, dlatego chcę z głową zbudować takiego co nie będzie aż tak szkoda (powstały z popiołów) - i wracamy do punktu wyjścia palacz.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mylne wrażenie, nie mam niestety prawie w ogóle czasu. W poprzednie lato wnętrze w E12 robiłem

> wstając o 4 rano i jadąc do garażu przed pracą. Kompresor do Łady wsadziłem jeżdżąc do garażu

> po pracy

Jak miałem tyle lat co Ty, to też potrafiłem w garażu siedzieć do 2 w nocy. Teraz co najwyżej do 10 wieczór. oslabiony.gif

> Ale mam cierpliwą babę która sama chciała E12 a teraz chce E9

Taka kobieta to skarb. Powinienes ja na rękach nosic i dogadzac na wszelkie sposoby. old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szkoda, dlatego chcę z głową zbudować takiego co nie będzie aż tak szkoda (powstały z popiołów) - i

> wracamy do punktu wyjścia

no to wlasnie.

klasyka szkoda

merc z silnikiem bmki bedzie moim zdaniem skarbonką i wydaje mi sie ze koszty takiego przedsiewziecia beda niewspomierne do korzysci , nie mowiac o jakiejs odsprzedazy w przyszlosci..

jedyne co na jazde codzienna sie nadaje to jakis Youngtimer na podtlenku lpg wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to wlasnie.

> klasyka szkoda

ale jak szkoda - jak ja go nie wezmę i nie zrobię to na 99% trafi na żyletki po odkręceniu tego co wartościowe i wystawieniu na allegro wink.gif

> merc z silnikiem bmki bedzie moim zdaniem skarbonką i wydaje mi sie ze koszty takiego

> przedsiewziecia beda niewspomierne do korzysci , nie mowiac o jakiejs odsprzedazy w

> przyszlosci..

z odsprzedażą się liczę, a co do skarbonki to się nie zgodzę - wszelkie części eksploatacyjne jak pisałem są na wyciągniecie ręki i dość tanie, więc niby czemu ma być? Jedyna co mi przychodzi do głowy to konieczność ponadnormalnego dbania o blachę/chromy/wnętrze bo tu czekaja największe koszty w razie konieczności wymiany. Ale to przy odrobinie myślenia da się ogarnąć

> jedyne co na jazde codzienna sie nadaje to jakis Youngtimer na podtlenku lpg

youngtimer na LPG prawie zawsze oznacza 1 albo 2 generację gazu, a na to to ja już jestem za stary zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie techniczne: jak wygląda kwestia mocowania niefabrycznego silnika, skrzyni i napędu?

hmm no po prostu trzeba zrobić łapy od nowa, przerobić/zrobić wał napędowy i ogarnąć kilka pobocznych kwestii jak sprzęgło, gaz, lewarek. Dobrze też jest wybrać sobie taki silnik żeby nie kolidował za bardzo z fabrycznym wyposażeniem auta (hamulce, chłodnica, ogrzewanie etc.) Generalnie trochę zabawy jest ale nie ma rzeczy niemożliwych. Ważną kwestią jest kształt miski olejowej i to jak się on ma do belki pod silnikiem (gdzie wypada smok pompy oleju jeśli trzeba ją ewentualnie przespawać) zlosnik.gif

> Bo chodzi mi od jakiegoś czasu pewien pomysł i staram się go wybić sobie z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc na czymś trzeba czasami przyoszczędzić, i LPG w dupowozie (podkreślam - to ma być

> dupowóz!)

Rozumiem, że dupowóz, ale jednak nie wchodzimy na poziom Chevroleta Sparka i kalkulacji, że jednak będzie taniej z tą gazownią.

Powiem tak. Mimo całej oryginalności (pozytywnej) W108 z bawarką, więcej smaku będzie miał W114 z "ropospalaczem" pod maską...nawet z 1.9 TDI. smile.gif

> to jeden z elementów oszczędzania.

Może przy W201 by mnie to mniej raziło...

> Nie będę Ci pisał ile kosztował przedni pas Nie

> da się mieć wszystkiego.

Upewnij mnie, że nie będziemy zaraz rozmawiać o dziedzictwie Daewoo. zlosnik.gif

> W zeszłym roku jeździłem do pracy i wkoło komina E12 z M30B35 bez LPG przez pewien okres czasu.

> Tankowałem średnio co 2 dni za 100-150zł Miło wspominam ale... w dupowozie to jednak za

> dużo.

Rozumiem, ale ja na LPG jak diabeł na święconą wodę. grinser006.gif Jednak można pozostać petrol(!)head'em wybierając równie historyczne auto, a jednak tanie w jeździe codziennej. Kadett C, P205 czy jakieś Uno. zlosnik.gif

Mimo to powodzenia...być może cel uświęca paliwo. wink.gif

> W zabawce - a niech żre

A może projekt Tico z silnikiem Matiza na wtrysku? hehe.gif

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi być koniecznie niemiecki?

Poza tym jest bardzo dużo innych youngtimerów, które do codziennej jazdy się moim zdaniem lepiej nadają i są ogłoszone jako "klasyki" - np. takie Corrado jeżeli już musi być od "faszystów" smile.gif .

EDIT: Ogólnie ze względów czysto praktycznych nie schodziłbym poniżej 85 roku i nie mierzyłbym wyżej niż E segment (Optymalnie ze względu na minimum komfortu jazdy jest od C do E włącznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A musi być koniecznie niemiecki?

> Poza tym jest bardzo dużo innych youngtimerów, które do codziennej jazdy się moim zdaniem lepiej

> nadają i są ogłoszone jako "klasyki" - np. takie Corrado jeżeli już musi być od "faszystów" .

> EDIT: Ogólnie ze względów czysto praktycznych nie schodziłbym poniżej 85 roku i nie mierzyłbym

> wyżej niż E segment (Optymalnie ze względu na minimum komfortu jazdy jest od C do E włącznie).

moim zdaniem Corrado to taki klasyk jak z koziej d... trąba wink.gif niezależnie co przez kogo jest "ogłoszone"

pierwsze Scirocco IMO jest blisko granicy bycia "klasykiem" ale też głównie dlatego że tych aut praktycznie nie ma zlosnik.gif

zobacz sobie

a2c93f9baac24fffd537ee7351a68375.jpg

DSCF3026.jpg

chyba widać różnicę i o co mi chodzi wink.gif

po co mam wymieniać E32 na Corrado? zlosnik.gif

Chcę chromu, drewna, klimatu lat 60/70 na co dzień zlosnik.gif i auto ma byc duże bo jestem duży. Myślałem jeszcze o ogarnieciu drugiej Wołgi na co dzień, ale tam zawieszenie i hamulce wymagałyby gruntownej przebudowy, a to w W108 przynajmniej daje radę przy normalnej jeździe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.