Skocz do zawartości

Czy chiptuning może kosztowac 400 zł


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio rozmawiałem na ulicy z facetem, który ma Fabię 1,4 TDI. Twierdził, że za 4 stówy w Zgierzu ktoś mu zrobił chiptuning, w wyniku którego moc (mierzona na hamowni) wzrosła z 75 do 100 KM zaś spalanie nieco zmalało. Wkręcał mnie? Przeciez porządny chiptuning to około 1500 zł yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiptuning do grupy VW jest najbardziej rozwinięty. Gość wgrał mu po prostu gotowca, 15 min roboty przez OBD i po sprawie.

400 zł to faktycznie tanio, u mnie w okolicy wołają około 700-800zł za gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio rozmawiałem na ulicy z facetem, który ma Fabię 1,4 TDI....

Wszystko zależy...zależy czy renomowany warsztat z hamownią, czy domorosły chiper ze scrackowanym oprogramowaniem. Poza tym, niektórym wciskają boxy, które działają jako emulatory ecu, nie jako chip, który jest nadpisaniem aktualnej mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządna robota kosztuje, bo to nie tylko wgranie softu, ale:

- dogłębna diagnoza tego co aktualnie dzieje się w silniku i osprzęcie,

- ew. naprawy/wymiany,

- modyfikacja,

- sterta pomiarów i logów po zmianie softu.

Skoro pomija się tyle kroków to resztę możesz wywnioskować sam.

Odnoszenie się do konkretnej marki jest tutaj co najmniej nieuzasadnione. VAG nie produkuje ECU silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio rozmawiałem na ulicy z facetem, który ma Fabię 1,4 TDI. Twierdził, że za 4 stówy w Zgierzu

> ktoś mu zrobił chiptuning, w wyniku którego moc (mierzona na hamowni) wzrosła z 75 do 100 KM

> zaś spalanie nieco zmalało. Wkręcał mnie? Przeciez porządny chiptuning to około 1500 zł

Jak bez faktury i robil to u niego pod blokiem, to czemu nie? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ale efekt bedzie mizerny podejrzewam smile.gif ja za program w mojej A3 1.8 T w jednej z firm z B-B placilem 1000 zl po znizce ale tylk odlatego bo przyjechalismy w 8 osob z forum bo normlanie kosztuje 1800 zl... wgranei trwalo pare godzin, najpierw auto wzieli na testy na trase z kompem i mierzyli logi dynamiczne itp i dopiero wtedy pod auto pisali program grinser006.gif

edyta: oczywiscie hamownia przed i po zabiegu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze znalazłem taki wynalazek aliexpress

To jest box. On tylko "oszukuje" kompa. Znam specjalistę co sam jest mądrzejszy od ludzi co się na tym znają (jak to polak) i zgrał sobie mapę od jakiegoś znajomego (któremu naściemniał, że sprawdzi mu pod kompem auto za free), wgrał to do siebie do octavii i po miesiącu miał sprzęgło do wywalenia, bo za dużo momentu od dołu było i najzwyczajniej nie wytrzymało.

Ogólnie VAGa diesla można zrobić dobrze 800-1200, firmy z większą renomą/siedzibami w centrach biorą za to samo 1500-1800pln. Resztę już znasz...(do założyciela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest box. On tylko "oszukuje" kompa.

Jakiś czas temu była dyskusja o podobnym urządzeniu z Wielkiej Brytanii. Tylko zapomnialem nazwy firmy

Znam specjalistę co sam jest mądrzejszy od ludzi co się na

> tym znają (jak to polak) i zgrał sobie mapę od jakiegoś znajomego (któremu naściemniał, że

> sprawdzi mu pod kompem auto za free), wgrał to do siebie do octavii i po miesiącu miał

> sprzęgło do wywalenia, bo za dużo momentu od dołu było i najzwyczajniej nie wytrzymało.

Chytrośc nie popłaca

> Ogólnie VAGa diesla można zrobić dobrze 800-1200, firmy z większą renomą/siedzibami w centrach

> biorą za to samo 1500-1800pln. Resztę już znasz...(do założyciela).

No to najwyżej ten facet w Fabii za jakiś czas będzie miał niemila niespodziankę (oczywiście nie życze mu tego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wrzucałem sobie softa sam, cene poniosłem jedynie za interfejs. Program mialem sciagniety z

> neta. Jezdzilo bardzo fajnie. Przy sprzedazy wrzucilem oryginał

W jakim aucie?Program jakiś user podesłał czy z tych ogólnych wrzucałeś?Jakim interfejsem?

Ja w pasku robiłem u Rogalottiego w Wawie, full profeska, auto zostało na tym samym osiedlu po sprzedaży i nie dzieje się kompletnie nic. Co do tunerów za 400zł-czasami może im się udać i będzie ok, ja wolałem nie ryzykować, przy wartości samochodu ponad 40 tyś 400 czy 500zł więcej to pieniądze żadne, poza tym ktoś kto robi pod dane auto program widzi w jakim jest stanie, wie do czego potrzebujesz i potrafi to wystroić porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w vw uwierze u nas koleś ma gotowce, bada auto hamownią na kole i bierze 5 stówek ale tylko

> popularne tdi

Hmmm, jak kiedyś spotkam tego faceta to spróbuje wziąc namiar na tego tunera i przejechac sie do niego smile.gif Choćby z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm, jak kiedyś spotkam tego faceta to spróbuje wziąc namiar na tego tunera i przejechac sie do

> niego Choćby z ciekawości

miałem niedawno oferte klubowego remapu kii za 800 z 2 pomiarami na hamowni przy 10 osobach w dużej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio rozmawiałem na ulicy z facetem, który ma Fabię 1,4 TDI. Twierdził, że za 4 stówy w Zgierzu

> ktoś mu zrobił chiptuning, w wyniku którego moc (mierzona na hamowni) wzrosła z 75 do 100 KM

> zaś spalanie nieco zmalało. Wkręcał mnie? Przeciez porządny chiptuning to około 1500 zł

jaka cenza za 1.8 T VAG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakim aucie?Program jakiś user podesłał czy z tych ogólnych wrzucałeś?Jakim interfejsem?

320d Galletto, wrzucenie dziecinnie proste. Program typowo z neta, ale bardzo lekki. Probowalem kilka, na tych włoskich co byly razem z interfejsem turbina az jęczała, ale autko prawie ukrecało ośki. Pewnie dlugo by tak nie pojezdzilo grinser006.gif na tym lekkim bylo fajnie i bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 320d Galletto, wrzucenie dziecinnie proste. Program typowo z neta, ale bardzo lekki. Probowalem

> kilka, na tych włoskich co byly razem z interfejsem turbina az jęczała, ale autko prawie

> ukrecało ośki. Pewnie dlugo by tak nie pojezdzilo na tym lekkim bylo fajnie i bezpiecznie

Hamowałeś je kiedykolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.