Skocz do zawartości

Kamper


Mavv

Rekomendowane odpowiedzi

> Jeśli ty albo twoja małżonka macie więcej jak 175 cm wzrostu to takie auto wystarcza na 2 osoby

> ponieważ odpada spanie w poprzek. Przy każdej innej konfiguracji łóżek w tak wąskiej zabudowie

> po prostu jest ciasno. "Prawdziwe kampery są o te 30 cm szersze i robi to kolosalną różnicę

> wewnątrz.

o ile reszta potrzeb jest sprawą indywidualną i nie będę zabierał głosu (bo np kibelka i kuchni nie potrzebuje ) to spanie wzdłuż dla opcji 2+2 jest realne i nawet w miarę sensowne do zrobienia - widziałem akie rozwiązania - trzeba pokombinować i da się

mnie nie podoba sie rozwiązanie z blaszaków gdzie koja do spania są na końcu , piętrowo - klaustrofobiczne i duszno - próbowałem używać dwa takie kampery i zawsze spaliśmy inaczej niż właściciel to sobie wymyślił hehe.gif

ale samemu trzeba do pewnych rzeczy dochodzić , dlatego nie będę nikomu zachwalał ani zniechęcał to moich rozwiązań i doświadczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale samemu trzeba do pewnych rzeczy dochodzić , dlatego nie będę nikomu zachwalał ani zniechęcał to

> moich rozwiązań i doświadczeń

Jasne, że tak - nie bez powodu jest milion pińcet koncepcji zabudowy wnętrz proponowanych przez producentów. Dla każdego coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem ale my jesteśmy póki co 2+0 więc dla nas jest full wypas Fotki wrzucę ale muszę alcantarę

> wyprać a dopiero co się ciepło zaczyna robić.

takie spanie to ja w maksie przerabiam wink.gif

IMG_3195.JPG

wbrew pozorom jest to dość popularne na zachodzie, a raczej południu EU

berlingo, kangoo, zafira, czy touran, trochę skrzynek, materac i już można spać wink.gif

np zafira http://www.clubvauxhall.net/forum/showthread.php?t=7364

1515.jpg

gość ma tu lodówkę, zlew i kuchenkę smile.gif

w PL problemem jest ogrzewanie, a raczej jego brak w takich autach icon_rolleyes.gif

przydało by się webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro już mnie wywołałeś, to się udzielę.

ok.gif

> Z kamperów właśnie najbardziej podobają mi się blaszaki. Buda oczywiście typu maxi. Jest podstawowy

> problem:

> Jeśli ty albo twoja małżonka macie więcej jak 175 cm wzrostu to takie auto wystarcza na 2 osoby

> ponieważ odpada spanie w poprzek. Przy każdej innej konfiguracji łóżek w tak wąskiej zabudowie

> po prostu jest ciasno. "Prawdziwe kampery są o te 30 cm szersze i robi to kolosalną różnicę

W pełni się zgadzam.

> wewnątrz. Zakładam, że potrzebujesz w tym aucie pełnej infrastruktury czyli kuchnia,

> zlewozmywak, lodówka, toaleta z prysznicem, trumatic - pełna samowystarczalność.

Potrzebuję 4 spania, minimalna kuchnia (2 palniki), toaletę niekoniecznie z prysznicem (chociaż z tego, co widzę czy jest prysznic czy go nie ma to i tak toaleta zajmuje tyle samo miejsca. Spanie wzdłuż - muszę sobie pomierzyć tzw rock and roll bed - w dzień kanapa z pasami a na noc rozkładane łóżko o długości 185cm.

> Przy takich

> założeniach będzie to jedynie ciasna noclegownia i nie życzę wam na urlopie złej pogody, bo

> siedzieć w tym w 4 osoby jedno drugiemu na głowie przez kilka dni z rzędu to morderstwo

> wypoczynku.

Wtedy się zbieram i jadę dalej przed siebie smile.gif

> Jeśli zrezygnujesz z kilku wypasów typu toaleta i prysznic, to już może nabierać

> sensu.

No właśnie kibelek być musi, bo w nocy dzieciak wstanie na siku i nie będę z nim latał po kampngu.

> Tak czy inaczej szykuj się na ciężką pracę i wydatki.

WIem, ale lubię taką dłubaninę.

> tak na prawdę buda i jej

> mechanika to pikuś, bo ogarnie ją każdy "kowal". Zabudowa generuje na prawdę spore koszty -

> energoblok, dwie baterie, lodówka i truma czyli absolutne minimum kosztują jako nowe w sumie

> około 10 kpln do tego klima w części mieszkalnej to kolejne 2-3 kpln.

Lodówkę można mieć używaną, podobnie jak inne części zabudowy. Nie muszę mieć wszystkiego funkiel nówka. Klima? Nie wiem, czy jest sens.

Co to jest ta truma?

> Meble będziesz robił sam

> lub na zamówienie - pamiętaj o specjalnych zamkach/klamkach i zrób je ze sklejki laminowanej

> albo czegoś podobnego + łączenie na wkręty i klej, nie daj się wpuścić w płytę meblową, bo

> buda na prawdę pracuje i po paru kkm zacznie wszystko ćwierkać i trzeszczeć.

Nie mam zamiaru robić nic z płyty meblowej - wszędzie mówią o sklejce i z tego miałbym zamiar budować.

> Polecam też wybrać się na jakiś zlot kamperowców i pogadać z ludźmi, zobaczyć jak "mieszkają",

> jakie mają problemy, jak zabudowane mają wnętrza.

> Jeśli nad autem będziesz pracował sam, od zera i w weekendy, to wyjazd wiosną/latem 2014 jest

> realny.

Może nie zlot, ale pooglądać kilka używek, odwiedzić sklepy, które budują i sprzedają kampery.

Mam taki grafik w pracy, że mógłbym działać nawet częściej

wink.gif

> Życzę dużo zapału chęci i cierpliwości.

Dzięki!

> Jeszcze jedno. Skalkuluj sobie jedną podróż/wyprawę np. z IRL na płw. iberyjski i porównaj wariant

> osobówka plus hotele vs. kamper. Weź pod uwagę dużo większe zużycie paliwa i koszt budowy przy

> np 8-letniej amortyzacji i zobacz, co ci wyjdzie. Mnie wychodzi zawsze jedno - kamperowanie to

> drogi sport i trzeba to po prostu kochać.

Na pewno kamper spali mniej niż moje Mondeo wink.gif

Pobyt w hotelu w sezonie jest droższy niż miejsce na kampingu.

Co u Ciebie wychodzi drożej? Nakreśl mi temat, na co zwracać uwagę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję 4 spania, minimalna kuchnia (2 palniki), toaletę niekoniecznie z prysznicem (chociaż z

> tego, co widzę czy jest prysznic czy go nie ma to i tak toaleta zajmuje tyle samo miejsca.

często jest to jedno pomieszczenie, dla mnie WC musi być, prysznic nie koniecznie (można zrobić zewnętrzny)

> Wtedy się zbieram i jadę dalej przed siebie

dokładnie, nie wyobrażam sobie siedzenia nawet w najbardziej wypasionym kamperze 4dni w jednym miejscu i to w deszczu hmm.gif

> No właśnie kibelek być musi, bo w nocy dzieciak wstanie na siku i nie będę z nim latał po kampngu.

kemping i kamper ? grinser006.gif

kamper służy do stawania na dziko cool.gif

> Lodówkę można mieć używaną, podobnie jak inne części zabudowy. Nie muszę mieć wszystkiego funkiel

> nówka. Klima? Nie wiem, czy jest sens.

klima dla mnie zbędna, w upale siedzę na plaży a nie w kamperze wink.gif

> Co to jest ta truma?

pewnie chodzi o ogrzewanie części mieszkalnej (truma to firma)

u nas przydatne jak najbardziej, dzięki temu sezon może trwać cały rok ok.gif

> Pobyt w hotelu w sezonie jest droższy niż miejsce na kampingu.

> Co u Ciebie wychodzi drożej? Nakreśl mi temat, na co zwracać uwagę

wszystko zależy, jak policzysz jakiegoś lasta to może wyjść podobnie, zwłaszcza gdy będziesz stawał na wypasionych kempingach po 50e/doba

i pytanie ile będziesz jeździł, ja miałem sezony gdzie co 2tyg wyjazd na weekend od kwietnia do grudnia, plus 3tyg wakacji

więc gdybym tyle samo przespał w hotelach/kwaterach, to wyszło by sporo drożej, nawet po uwzględnieniu kosztów utrzymania przyczepki

ale jeśli pojedziesz na 2tyg urlop, a potem wstawisz kampera do garażu ... to jednak taniej kupić te wczasy i lecieć z biurem, ew jechac i spać w hotelach hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pełni się zgadzam.

ok.gif

> Potrzebuję 4 spania, minimalna kuchnia (2 palniki), toaletę niekoniecznie z prysznicem (chociaż z

> tego, co widzę czy jest prysznic czy go nie ma to i tak toaleta zajmuje tyle samo miejsca.

> Spanie wzdłuż - muszę sobie pomierzyć tzw rock and roll bed - w dzień kanapa z pasami a na noc

> rozkładane łóżko o długości 185cm.

> Wtedy się zbieram i jadę dalej przed siebie

> No właśnie kibelek być musi, bo w nocy dzieciak wstanie na siku i nie będę z nim latał po kampngu.

Zgadza się, to kłopotliwe.

> WIem, ale lubię taką dłubaninę.

> Lodówkę można mieć używaną, podobnie jak inne części zabudowy. Nie muszę mieć wszystkiego funkiel

> nówka. Klima? Nie wiem, czy jest sens.

Jasne, da się wytargać tak jak inni mówili z jakichś uszkodzonych sprzętów po uprzednim gruntownym sprawdzeniu. Klima dla mnie obowiązkowa bez dwóch zdań w blaszaku - na kempingu idzie się ugotować.

> Co to jest ta truma?

Ogrzewanie gazowe lub kocioł na ciepłą wodę lub kombi ogrzewanie+kocioł np.: kliken

> Nie mam zamiaru robić nic z płyty meblowej - wszędzie mówią o sklejce i z tego miałbym zamiar

> budować.

I dobrze mówią

> Może nie zlot, ale pooglądać kilka używek, odwiedzić sklepy, które budują i sprzedają kampery.

> Mam taki grafik w pracy, że mógłbym działać nawet częściej

> Dzięki!

> Na pewno kamper spali mniej niż moje Mondeo

> Pobyt w hotelu w sezonie jest droższy niż miejsce na kampingu.

> Co u Ciebie wychodzi drożej? Nakreśl mi temat, na co zwracać uwagę

Wychodzi drożej, bo pełnowymiarowy kamper gotowy do drogi to 3,5 tony masy własnej więc po płaskim chla 11-12, a po górkach 14-15. VW LT 2.5 TDI 109 KM po chipie na 130 KM, prędkości na autostradach 100-110 km/h.

Kombi z dieslem spali 60% tego co taki kamper. Nie wiem jak by było z blaszakiem, na pewno aerodynamika lepsza i masy mniej więc spalanie też mniejsze, ale nie licz na cuda - w dyszce powinien się zmieścić. Z rozmów z różnymi użyszkodnikami wynika, że impreza zaczyna się opłacać jak jeździsz około 6-8 tygodni w roku uwzględniając utratę wartości i dodatkowe naprawy. Jeśli ma być tylko na jeden wyjazd urlopowy w roku ze spaniem na kempingach (które tanie nie są), to z pewnością taniej wyjdzie osobówka + hotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kemping i kamper ?

> kamper służy do stawania na dziko

Można i na dziko. Jak np. jest to wypad na weekend, to można stanąć wszędzie.

> klima dla mnie zbędna, w upale siedzę na plaży a nie w kamperze

ok.gif

> pewnie chodzi o ogrzewanie części mieszkalnej (truma to firma)

> u nas przydatne jak najbardziej, dzięki temu sezon może trwać cały rok

W zimę po Europie raczej nie będę jeździł, co najwyżej tu po wyspie. A zimy nie są tu straszne.

> wszystko zależy, jak policzysz jakiegoś lasta to może wyjść podobnie, zwłaszcza gdy będziesz stawał

> na wypasionych kempingach po 50e/doba

> i pytanie ile będziesz jeździł, ja miałem sezony gdzie co 2tyg wyjazd na weekend od kwietnia do

> grudnia, plus 3tyg wakacji

> więc gdybym tyle samo przespał w hotelach/kwaterach, to wyszło by sporo drożej, nawet po

> uwzględnieniu kosztów utrzymania przyczepki

> ale jeśli pojedziesz na 2tyg urlop, a potem wstawisz kampera do garażu ... to jednak taniej kupić

> te wczasy i lecieć z biurem, ew jechac i spać w hotelach

Chcemy używać kampera w każdej możliwej wolenj chwili - cel jest na razie zwiedzić Irlandię, potem pewnie UK, a w lato wyjazd do Polski zwiedzając Europę. Nie planuję budowy kampera tylko po to, żeby raz w roku wyskoczyć na wyprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogrzewanie gazowe lub kocioł na ciepłą wodę lub kombi ogrzewanie+kocioł np.: kliken

Dzięki!

> Wychodzi drożej, bo pełnowymiarowy kamper gotowy do drogi to 3,5 tony masy własnej więc po płaskim

> chla 11-12, a po górkach 14-15. VW LT 2.5 TDI 109 KM po chipie na 130 KM, prędkości na

> autostradach 100-110 km/h.

> Kombi z dieslem spali 60% tego co taki kamper. Nie wiem jak by było z blaszakiem, na pewno

> aerodynamika lepsza i masy mniej więc spalanie też mniejsze, ale nie licz na cuda - w dyszce

> powinien się zmieścić. Z rozmów z różnymi użyszkodnikami wynika, że impreza zaczyna się

> opłacać jak jeździsz około 6-8 tygodni w roku uwzględniając utratę wartości i dodatkowe

> naprawy. Jeśli ma być tylko na jeden wyjazd urlopowy w roku ze spaniem na kempingach (które

> tanie nie są), to z pewnością taniej wyjdzie osobówka + hotele.

Tak jak pisałem sporo wcześniej - podoba mi się blaszak, a nie skrzynia zlosnik.gif Dlatego chciałbym coś w wersji XL, ale na pojedynczych kołach z tyłu. Ktoś wspomniał o Iveco - one chyba wszystkie w wersji LWB mają bliźniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki!

> Tak jak pisałem sporo wcześniej - podoba mi się blaszak, a nie skrzynia Dlatego chciałbym coś w

> wersji XL, ale na pojedynczych kołach z tyłu. Ktoś wspomniał o Iveco - one chyba wszystkie w

> wersji LWB mają bliźniaki.

Sa wersje na blizniakach i na pojedynczych kolkach na stronie iveco forum jeden z uzytkowników zbudowal sobie wlasnie kampera z blaszaka niejaki Kogut.(Chyba trzeba sie zalogowac aby obejrzec jego kamperka, ale autko bardzo ladnie sie prezentuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sa wersje na blizniakach i na pojedynczych kolkach na stronie iveco forum jeden z uzytkowników

> zbudowal sobie wlasnie kampera z blaszaka niejaki Kogut.(Chyba trzeba sie zalogowac aby

> obejrzec jego kamperka, ale autko bardzo ladnie sie prezentuje)

dawałem linka gdzieś na początku, ale tez trzeba się logować wink.gif

post-8073-0-15338600-1327606785_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcemy używać kampera w każdej możliwej wolenj chwili - cel jest na razie zwiedzić Irlandię, potem

> pewnie UK, a w lato wyjazd do Polski zwiedzając Europę. Nie planuję budowy kampera tylko po

> to, żeby raz w roku wyskoczyć na wyprawę.

to jedyna droga dla ciebie - wybrać budę i poszukać czegoś zdatnego do jazdy - potem wstawić kilka kartonów jako mebli jakiś materac, starą szafkę kuchenną ze zlewem , bańkę na wodę i wiaderko na siku i ruszyć w drogę - w międzyczasie zaglądać do wszystkich kamperów, przyczep i gdzie sie da i cię nie wyrzucą i podglądać jak ludzie żyją w konserwach - zrobić jakiś projekt i stopniowo dłubać to co wymyślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie są wady a jakie zalety auta na ramie?

Tak jak juz kolega napsał mozesz wyciac jakies wzmocnienie wstawic np dodatkowe drzwi itp ogolnie konstrukcja pojazdu jest sztywniejsza, niestety jak jest sztywno to jest mniej komfortowo dodatkowo wzrasta ciezar samochodu. Wyposazony kamper wazy blisko 3,5t. Tylny naped tez wydaje mi sie bardziej skuteczny do takiego pojazdu poniewaz jego masa jest raczej stala i tylne kola sa lepiej obciazone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy u nas jest możliwość przerejestrowania autobusu na kampera?

Bo w takim mniejszym autokarze to miejsca powinno wystarczyć spokojnie na komfortową zabudowę dla większej rodziny a ceny takich autokarów nie odbiegają niebotycznie od dostawczaków.

Obawiam się tylko tego ze tak zabudowany autokar to 3,5T z łatwością przekroczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedzcie mi czy u nas jest możliwość przerejestrowania autobusu na kampera?

> Bo w takim mniejszym autokarze to miejsca powinno wystarczyć spokojnie na komfortową zabudowę dla

> większej rodziny a ceny takich autokarów nie odbiegają niebotycznie od dostawczaków.

> Obawiam się tylko tego ze tak zabudowany autokar to 3,5T z łatwością przekroczy.

pomijając kwestie zabudowy to w 3,5t ciężko będzie się w ogóle zmieścić - praktycznie wszystko co jeździ jest cięższe - na kategorię C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jedyna droga dla ciebie - wybrać budę i poszukać czegoś zdatnego do jazdy - potem wstawić kilka

> kartonów jako mebli jakiś materac, starą szafkę kuchenną ze zlewem , bańkę na wodę i wiaderko

> na siku i ruszyć w drogę - w międzyczasie zaglądać do wszystkich kamperów, przyczep i gdzie

> sie da i cię nie wyrzucą i podglądać jak ludzie żyją w konserwach - zrobić jakiś projekt i

> stopniowo dłubać to co wymyślisz

I powiem Ci, że to ma jakiś sens smile.gif Jedynie, co by trzeba było zrobić, to jakaś izolacja. A tak to rzeczywiście - materace, wiaderko i w drogę drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedzcie mi czy u nas jest możliwość przerejestrowania autobusu na kampera?

> Bo w takim mniejszym autokarze to miejsca powinno wystarczyć spokojnie na komfortową zabudowę dla

> większej rodziny a ceny takich autokarów nie odbiegają niebotycznie od dostawczaków.

> Obawiam się tylko tego ze tak zabudowany autokar to 3,5T z łatwością przekroczy.

Jesli o autobusach mowa to ciekawy projekt przerobki autobusu na kampera smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli o autobusach mowa to ciekawy projekt przerobki autobusu na kampera

na pewno ciekawy, choć dla mnie trochę przerost formy nad treścią

mobilność takiego pojazdu jest tragiczna, w wiele miejsc nie wjedziesz

do tego aby zrobić takie coś trzeba morza kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i drugie tyle na tankowanie

widziałem kilka razy w akcji amerykańskie mobilhomy, wjechać tym w alejki na kempingu to dramat

zostaje stawanie na parkingach dla tirów wink.gif

(nie wjedziesz do mniejszych miasteczek, nie wjedziesz "na dziko" w pobliże wody itd)

dla mnie kamper to przede wszystkim mobilność (tego mi brakuje przy przyczepie)

zastawem jest problem zaparkować, czy nawet zawrócić jak zabłądzisz

swoją drogą Milka ma ciekawą historię, była już raz sprzedana i wróciła do właściciela grinser006.gif

jedno trzeba przyznać, zrobione jest na wypasie (byłem w środku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widziałem kilka razy w akcji amerykańskie mobilhomy, wjechać tym w alejki na kempingu to dramat

> zostaje stawanie na parkingach dla tirów

> (nie wjedziesz do mniejszych miasteczek, nie wjedziesz "na dziko" w pobliże wody itd)

> dla mnie kamper to przede wszystkim mobilność (tego mi brakuje przy przyczepie)

> zastawem jest problem zaparkować, czy nawet zawrócić jak zabłądzisz

z dużym kamperem podróżuje się właśnie trochę jak z przyczepą - trzeba się przemieszczać pomiędzy dużymi etapami, a okolice objeżdżać innym środkiem transportu. Też mnie taki sposób podróżowania zaczyna trochę męczyć, ale sensowne kampery są jeszcze poza możliwościa finansowymi. Znam ludzi, którzy jednak w ten sposób się przemieszczają - nie częściej niż raz na kilka dni zmieniają lokalizację, a na miejscu kręcą się smartem lub suzuki sj. Żeby pociągnąć dużą przyczepę niestety potrzeby jest duży samochód/SUV/itp, co też trochę ogranicza mobilność i wygodę. Zależy co kto lubi.

> swoją drogą Milka ma ciekawą historię, była już raz sprzedana i wróciła do właściciela

> jedno trzeba przyznać, zrobione jest na wypasie (byłem w środku)

z tego co pamiętam, to właściciel mili pisał kiedyś, że jego praca polega na dłuższych wyjazdach w jedno miejsce. Mając takiego kampera po prostu uniezależniał się od miejscowych noclegowni. Na żywo nie widziałem, ale sądząc po zdjęciach człowiek wykonał kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli o autobusach mowa to ciekawy projekt przerobki autobusu na kampera

tylko, że tym nie pojeździsz na dziko, nie pobiwakujesz nawet na przyzwoitych kempingach bo nie znajdziesz miejsca innego niż placyk przed kiblami i śmietnikami

wiele razy widziałem takie wynalazki i nie chciałbym czegoś tak wielkiego nawet za darmo

a robota - owszem - budzi podziw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z dużym kamperem podróżuje się właśnie trochę jak z przyczepą [ciach]

tyle że przyczepę odepniesz i jedziesz samym autem wszędzie

a nawet sporą bude pociągniesz jakąś terenówką czy vanem

kiedyś faktycznie widziałem takiego wielkiego kampera w sopocie i właściciel miał małe dwuosobowe autko (wtedy chyba jeszcze smart nie istniał)

ale to już są astronomiczne koszty jak na PL (i nie tylko) warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko, że tym nie pojeździsz na dziko,

Zależy co rozumiesz pod pojęciem jazdy na dziko - na szutrową drogę raczej nie wjedziesz, ale z drugiej strony przez kilka dni można być zupełnie niezależnym od wody, kibelków, itp. Czyli można przejechać pół Europy zatrzymując się na zwykłych parkingach i nikt się nie zorientuje wink.gif

nie pobiwakujesz nawet na przyzwoitych kempingach bo nie

> znajdziesz miejsca innego niż placyk przed kiblami i śmietnikami

> wiele razy widziałem takie wynalazki i nie chciałbym czegoś tak wielkiego nawet za darmo

A to prawda, nawet na dużych zorganizowanych kempingach trudno o miejsce na takiego kolosa - chyba trzeba go parkować w poprzek, zajmując pewnie 4-5 miejsc zwykłych.

BTW, jakiej dokładnie wersji tej T4 używasz? Od jakiegoś czasu zastanawia mnie takie rozwiązanie na szybkie wyjazdy, głównie weekendowe, gdy nie chce lub nie da się targać przyczepy. Brak toalety nie jest problemem, załogą by były 2 osoby dorosłe (+ew. średni pies), ale zastanawia mnie jak w praktyce z wygodą mieszkania, podgrzania czegoś ciepłego, miejscem na bagaże, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle że przyczepę odepniesz i jedziesz samym autem wszędzie

> a nawet sporą bude pociągniesz jakąś terenówką czy vanem

Zawsze można tak...

two-rvs-towing-vehicles.jpg

I marzy mi się mieć tyle kasy, aby na rok pojechać w objazdówkę po USA z takim zestawem...

Wersja ekonomiczna jest taka... zlosnik.gif

168743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to prawda, nawet na dużych zorganizowanych kempingach trudno o miejsce na takiego kolosa - chyba

> trzeba go parkować w poprzek, zajmując pewnie 4-5 miejsc zwykłych.

są większe placyki gdzieś na uboczu - czujesz się jak wyrzutek ze społeczeństwa banana-wave.gif

> BTW, jakiej dokładnie wersji tej T4 używasz? Od jakiegoś czasu zastanawia mnie takie rozwiązanie na

> szybkie wyjazdy, głównie weekendowe, gdy nie chce lub nie da się targać przyczepy. Brak

> toalety nie jest problemem, załogą by były 2 osoby dorosłe (+ew. średni pies), ale zastanawia

> mnie jak w praktyce z wygodą mieszkania, podgrzania czegoś ciepłego, miejscem na bagaże, itp.

sam mam westfalię z podnoszonym dachem

dla dwójki miejsca będziesz miał pod dostatkiem - na dole mam układ bez żadnych szafek - dwa siedzenia z przodu, potrójną kanapę z tyłu rozkładaną do łóżna dla dwóch osób, przy złożonej kanapie masz placyk 130na150 cm na środku samochodu i rozkładamy stolik

spania dwa - na górze 120 cm szerokości , na dole 160 cm

jeśli nie rozkładasz kanapy to z tyłu jest spory bagażnik - do wysokości okien , jeśli rozkładasz kanapę to bagażniczek robi się sporo mniejszy

są różne wersja zabudowy - z szafkami z boku z kuchenką i lodówką , ale ja świadomie wybrałem bez zabudowy

jakby co to pytaj tutaj wersja taka jak moja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Może nie kamper ale dla 2ch osób jako mobilny namiot się sprawdzi wyśmienicie. Zreanimowany i

> gotowy do drogi.

dla dwójki to rewelacja

znajomy podróżuje z mulher.gif czymś podobnym i po lekkiej adaptacji dają radę na miesiąc wyjechać

zasłonki na okna

podłoga wyłożona takim skrzynkami jako szafa

na to podłoga ze sklejki podzielona na kilka części - 3 lub 4

materace do spania

do kompletu drobne modyfikacje typu oświetlenie led i dodatkowe gniazdka 12V , dodatkowy aku, lodówka turystyczna

i można zwiedzać pół świata ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> swego czasu na biwaki starym barkasem jeździłem

> stary tapczan do środka i można było każdy deszcz przeżyć

barkas to fajna zabawka była

za młodu jeździliśmy starym Hanomagiem - nigdy nie udało sie wrócić bez awarii , na szczęście ZAWSZE awaria była na ostatnich kilometrach przed domem (zawsze w granicach warszawy, a czasem wręcz na wjeździe na parking) faktem jest , że nigdy nie zawiódł na trasie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś z AK ma kampera? A może ktoś zbudował swojego własnego kampera?

> Na "Turystyce" nic takiego nie ma, to może tu ktoś się znajdzie

> Łazi mi po głowie biwakowanie z kamperem/w kamperze

jakiś tekst - zmieniam się w ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Odkopę trochę.

> Po kilku miesiącach poszukiwań zarówno dostawczaków jak i kamperów znalazłem blaszaka.

> Nissan Interstar, 2004, 2.5 dCi, długi i wysoki. Zatem będzie mozna poszaleć

Na forum Iveco jest fajna relacja z budowy campera - a nawet dwóch. Jeden w wersji mocno "ekonomicznej", drugi full - profi. Ten drugi oparty jest w większości na sprzęcie z powypadkowej przyczepy campingowej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na forum Iveco jest fajna relacja z budowy campera - a nawet dwóch. Jeden w wersji mocno

> "ekonomicznej", drugi full - profi. Ten drugi oparty jest w większości na sprzęcie z

> powypadkowej przyczepy campingowej

Mam kilka zakładek z różnymi budowami - na Ducato chyba ze dwie. Na Iveco 35S12 kolega budował, też mam sporo fotek od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś z AK ma kampera? A może ktoś zbudował swojego własnego kampera?

> Na "Turystyce" nic takiego nie ma, to może tu ktoś się znajdzie

> Łazi mi po głowie biwakowanie z kamperem/w kamperze

Świetna sprawa - gdy się jeszcze nie ma albo już nie ma dzieci na głowie.

Nie wyobrażam sobie wczasów w takiej puszce w czwórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.