Skocz do zawartości

Kaucja za akumulator


Lawnowerman

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowałem kumplowi akumulator, kupiłem na siebie, bo on jest internetowa niemota.

Odebrałem od kuriera i luz.

Teraz kurier mnie ściga, że jego sciga firma, że nie oddał starego.

Stary został u kumpla w piwnicy jako rezerwa - jak jest ciepło i się go naładuje to nawet działa.

Szkoda go wywalać.

zresztą jak miałby wywalac, to by zawiózł na wyspisko, albo oddał do firmy od akku.

Muszę [si] im oddać stary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupowałem kumplowi akumulator, kupiłem na siebie, bo on jest internetowa niemota.

> Odebrałem od kuriera i luz.

> Teraz kurier mnie ściga, że jego sciga firma, że nie oddał starego.

> Stary został u kumpla w piwnicy jako rezerwa - jak jest ciepło i się go naładuje to nawet działa.

> Szkoda go wywalać.

> zresztą jak miałby wywalac, to by zawiózł na wyspisko, albo oddał do firmy od akku.

> Muszę [si] im oddać stary?

Masz dwa wyjścia , oddajesz stary lub płacisz 30 zł tzw.kaucji , i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak.

Ponad rok temu kupiłem aku na allegro.

Kurier dostarczył i miał zabrać stary tak pisało w aukcji.

Ale jak dawałem mu stary to powiedział że nie potrzeba zdawać.

Nikt się nie czepia do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z sensem. Kaucja w sklepie przy zakupie - 30PLN bez względu na wielkość akumulatora, 100PLN za

> akumulator sprzedany na złomie.

No tak ok.gif.

U mnie sprzedawca powiedział, że jak oddam stary akumulator, to wtedy dostanę paragon za nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupując nowy jeśli nie oddasz starego płacisz kaucje owe 30 zł a jak masz duży to stary zanosisz na

> złom i dostajesz owe 100 zł czyli zysk 70 zł

Polak zawsze był biznesmenem ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może sam oddaje je na złom.

> HanYs

Nie chce mi się szukać przepisów to regulujących, więc nie wiem, co on ma z tym zrobić. Chciałem sprawdzić, czy nowy jest naładowany na full, więc stary oddałem kilka dni później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce mi się szukać przepisów to regulujących, więc nie wiem, co on ma z tym zrobić. Chciałem

> sprawdzić, czy nowy jest naładowany na full, więc stary oddałem kilka dni później.

Przepisy określają:

„Sprzedawca detaliczny akumulatora ołowiowego (kwasowego) jest obowiązany przy jego sprzedaży do przyjęcia zużytego akumulatora lub do pobrania opłaty depozytowej w wysokości 30 zł za sztukę i w terminie 30 dni od daty sprzedaży akumulatora ołowiowego (kwasowego), musi przyjąć zużyty akumulator i zwrócić opłatę depozytową. Każdy sprzedawca detaliczny akumulatorów kwasowych jest zobowiązany do prowadzenia Karty Ewidencji Odpadów oraz Karty Przekazania Odpadu” – Art. 28 ust 1 Ustawy z 27 kwietnia 2001 r. O odpadach (Dz. U. z 2001r. Nr 62 , poz. 628).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oszukano to może za duże słowo, ale oddając akumulator np. 225ah warto ponegocjować cenę

Skoro przepis mówi o 30zł /szt. to wyciągnięcie od niego 50zł jest oszustwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupuję akumulatory w intercarsie, nigdy nikt żadnej kaucji ode mnie nie chciał, czy to na

> paragon czy na fakturę był kupowany.

Ja kupowałem na allegro. Nikt nie chciał ode mnie ani kaucji (chociaż może była w cenie aku, ale nie było o tym mowy). Kurier nie zabrał także starego aku i mam go w piwnicy cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.