Skocz do zawartości

kupiec z Ukrainy


Sw_irek

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> sprzedaję auto dostawcze, sporo telefonów jest z Ukrainy czy tam są drogie auta i opłaca się im

> kupować u nas ?

> czy sprzedając samochód Ukraińcowi muszę zabrać np tablice lub jakieś inne kruczki ?

Jak sprzedawałem Gofra też miałem chętnych zza wschodniej granicy.

Zdążył się sprzedać zanim się z nimi dogadałem.

Myślę że najpewniej będzie spytać na Wydziale Komunikacji zamiast czytac kącikowe "wydajemisie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> sprzedaję auto dostawcze, sporo telefonów jest z Ukrainy czy tam są drogie auta i opłaca się im

> kupować u nas ?

> czy sprzedając samochód Ukraińcowi muszę zabrać np tablice lub jakieś inne kruczki ?

taka sytuacja jak polacy targali auta z niemiec przed wejsciem do UE

normalan sprzedaz- kasa do reki i niech jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że najpewniej będzie spytać na Wydziale Komunikacji zamiast czytac kącikowe "wydajemisie".

auto wystawiłem o 17:00 miałem już 8 telefonów jeden Ukrainiec jest 40 km ode mnie i chce przyjechać zakupić, dzwoniłem na policję i powiedzieli że sprzedaję zwykle na umowę kupna sprzedaży lub fakturę 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy sprzedając samochód Ukraińcowi muszę zabrać np tablice > lub jakieś inne kruczki ?

Kolega sprzedawał niedawno samochód Ukraińcowi. Spisali umowę k/s, nabywca odjechał tak samo jak by to był sąsiad z domku obok. Sprzedający z umową k/s wyrejestrował samochód w UM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> sprzedaję auto dostawcze, sporo telefonów jest z Ukrainy czy tam są drogie auta i opłaca się im

> kupować u nas ?

> czy sprzedając samochód Ukraińcowi muszę zabrać np tablice lub jakieś inne kruczki ?

Mam tak samo. najlepsze jest to że chcą ustalać cenę bez oglądania. I za ile pan sprzeda spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie pod temat

Auto sprowadzone z np Niemiec, zarejestrowane w Polsce a nastepnie sprzedane na Wschod, pytanie brzmi czy jest szansa na odzyskanie 500zl za recykling, w sumie auto nie bedzie juz prawdopodobnie zezlomowane w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam tak samo. najlepsze jest to że chcą ustalać cenę bez oglądania. I za ile pan sprzeda

jak a ile, za tyle co w ogłoszeniu jest napisane biglaugh.gif

Ukrainiec handlarz miał 30 km - zrezygnował bo nie chciałem mu opuścić 500 zł gdzie wcześniej stargował 2000 rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa K-S i xero paszportu, potem szybko zgłosić sprzedaż. Dodatkowo zgłoś ubezpieczalni. Dowód rejestracyjny przekazujesz normalnie a tablice zostawiasz na aucie.

xero robisz jako podkładkę że kupujący nie jest fikcyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - mnie trochę dziwi, że w urzędach nie wymagają również xero dowodu osobistego, gdy sprzedajesz Polakowi. Podobno niektórzy niezłe wałki kręcą, bo sprzedają komuś, kto nie istnieje, a później spokojnie rozbierają auto w garażu. Sposób niby 100 % skuteczny, gdy ktoś nie chce oddawać auta na złom, ale to chyba tylko dla miłośników ekstremalnych doznań, bo ja bym się zwyczajnie bał. Jak policja wsadzi nos w taki przekręt, to szybko będzie pozamiatane, a sprawdzenie realności kupującego w dobie komputeryzacji, zajęłoby urzędnikom dosłownie kilka chwil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawe ile jeszcze musiał u siebie cła zapłacić ?

Cła mają wysokie - wielu Ukraińców rejestruje samochody kupione za granicą w Przemyślu (na współwłasność z Polakiem). We Lwowie jest tym sposobem wiele samochodów z rej. RP***** smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem samochód z VAT-1 i też gość dzwonił z ukrainy. Dałem sobie spokój, bo pieron wie co to za osoba. . Jak wspomniałem, że muszę się księgowej spytać jak to sprzedać za granicę, zaczął mówić mi, że nie muszę wystawiać 23% faktury, tylko ZW ponieważ auto jedzie za granicę. Nie spodobało mu się to, że chce księgowej pytać. Mówił że spisujemy umowę na paszport i on sobie resztę załatwi.

Udało się sprzedać auto polakowi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> sprzedaję auto dostawcze, sporo telefonów jest z Ukrainy czy tam są drogie auta i opłaca się im

> kupować u nas ?

> czy sprzedając samochód Ukraińcowi muszę zabrać np tablice lub jakieś inne kruczki ?

Ojciec sprzedał Nexię gościowi z Samarkandy z Uzbekistanu. Normalna umowa, dane gościa z jego paszportu. Za kilka dni ojciec zgłosił w komunikacji, podbili pieczątkę, potem o zwrot z ubezpieczenia i koniec tematu. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> sprzedaję auto dostawcze, sporo telefonów jest z Ukrainy czy tam są drogie auta i opłaca się im

> kupować u nas ?

sprzedałem VWT5 na Ukrainę. Róznice w cenach są mniej więcej takie jak pomiędzy PL i zachodem kilkanaście lat temu

> czy sprzedając samochód Ukraińcowi muszę zabrać np tablice lub jakieś inne kruczki ?

tak samo jak Polakowi, warto dane spisać do umowy z paszportu, a nie na gębę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to to wiem

> - wielu Ukraińców rejestruje samochody kupione za granicą w Przemyślu (na

> a to ciekawe

Ostatnio kumpel coś załatwiał w WK i mówił, że było w kolejce wielu Ukraińców w towarzystwie Polaków....

Ja to bym się bał mieć auto na współwłasność z kimkolwiek obcym, a tym bardziej obcokrajowcem....

Ale jakbym był menelem, to za kasę na kilka flaszek... kto wie? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> witam

> sprzedaję auto dostawcze, sporo telefonów jest z Ukrainy czy tam są drogie auta i opłaca się im

> kupować u nas ?

> czy sprzedając samochód Ukraińcowi muszę zabrać np tablice lub jakieś inne kruczki ?

Wujkowi Fiata Doblo za granicę sprzedawałem. Nie ma się czego obawiać i można śmiało sprzedawać. Trzeba tylko a agancji celnej pozałatwiać papiery wyjazdowe.

Podobno takie doblo na ukrainie było tysiąc euro droższe icon_eek.gif

Kruczków żadnych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak a ile, za tyle co w ogłoszeniu jest napisane

> Ukrainiec handlarz miał 30 km - zrezygnował bo nie chciałem mu opuścić 500 zł gdzie wcześniej

> stargował 2000

u mnie stargowali z 10 000 na 9300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.