Skocz do zawartości

[KzAK] ~20k zł, >2005r, >2.0l, lpg


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny wątek z cyklu 'kupuj z AK', ale tym razem trochę inaczej, bo auta już są. Potrzebna jest opinia.

Drogą eliminacji, ograniczając się do roczników powyżej 2005, cenie w okolicy +/-20-kilku klocków, pojemności >2.0, benzyna+lpg, odrzucając skrajne wynalazki i wszystko co stanowi 'marzenie Kowalskiego' (VW/Skoda/Audi/etc) a na końcu konfrontując to z lekturą opinii użytkowników - zostało mi kilka modeli. Jednym zdaniem: auto (prawie) rozsądne.

Może ktoś ma doświadczenie z:

(kolejność zgodna z moim stopniem zainteresowania)

Hyundai Sonata 3.3 v6 - główny faworyt, miałem upatrzony egzemplarz ale się sprzedał.

Subaru Impreza 2.0 - drugie miejsce, ale po obejrzeniu kilku przystanków zwątpiłem w szansę zakupu.

Fiat Croma 2.2 - po poprzednim Fiacie (Stilo 1.8) obiecałem sobie, że to był ostatni. Słusznie?

Mitsubishi Lancer 2.0 - zbiera wszędzie dobre opinie, ale ciężko znaleźć sedan (kombi jest koszmarnie brzydkie)

Mitsubishi Outlander 2.0 - wygląda fajnie, ceny niezłe, opinii nie znam

Opel Signum 3.2 v6 - na minus wpływa, że to Opel. Nie wiem jak z silnikiem.

Volvo v50 2.4 - obawiam się, że wszystko do 24k zł będzie ulepione. Opinie o 2.4 + manual są niezłe.

Mazda 3 - nie znam silników, podoba mi się wizualnie

PT Cruiser 2.4/2.4T - bąbelek trochę od czapy, ale coś w sobie ma.

Chevrolet Epica 2.0/2.5 - środek tandetny, ale w cenie w której można go kupić to nadal niezłe auto.

Saab 9-3 - podoba mi się, ale opinie skutecznie zniechęcają. Nie znam silników.

Poza tym jest jeszcze Focus, Primera, Astra, Corolla ... ale one wszystkie są jakieś takie... zwykłe wink.gif

A może ma ktoś jeszcze coś do dodania? wink.gif ew. zejść z ceny, rocznika i szukać np. e46 (też mi się podoba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś ma doświadczenie z:

> Fiat Croma 2.2 - po poprzednim Fiacie (Stilo 1.8) obiecałem sobie, że to był ostatni. Słusznie?

to samo co opel vectra C ... (posiadam wersje z silnikiem z18xe) ogolnie auto mechanicznie proste jak budowa cepa, troszke wrazliwy zawias na nasze drogi z uwagi na wielowahacz z tylu i niewymienialne swoznie z przodu. Ceny eksploatacji - jak to w oplu, tanie jak barszcz ... Silnik ktory wskazales - 2.2 147 KM nie nalezny do udanych - problemy z rozrzadem na lancuchu.

> Opel Signum 3.2 v6 - na minus wpływa, że to Opel. Nie wiem jak z silnikiem.

j/w - opel vectra w wersji krotkiej. Sam rozwazalem - jedyny minus to fakt, ze jest 4-ro osobowy.

> Mazda 3 - nie znam silników, podoba mi się wizualnie

nie posiadalem, ale troszke interesowalem sie modelem. Diesle od PSA, a benzyny nie zagazujesz z uwagi na brak samoregulacji luzu zaworowego...

> PT Cruiser 2.4/2.4T - bąbelek trochę od czapy, ale coś w sobie ma.

posiadalem wersje 2.4 150KM.... jedyny urok tego auta to wyglad zewnetrzny i wiele mozliwosci konfiguracji wnetrzna - kazdy fotel mozna zlozyc / wymontowac. Auto ogolnie pomimo swoich gabarytow jest bardzo pakowne. Plusem jest tez konstrukcja na miare poloneza. Niestety ogromny minus za spalanie. Moj nie chcial w miescie palic mniej niz 15-16 l PB. Trasa dalo sie zejsc do 11 l . Co ciekawe, duzo wiekszy i ciezszy voyager, uzbrojony w ten sam silnik, pali tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> j/w - opel vectra w wersji krotkiej.

w jakiej wersji? Krótkiej to dlatego, że ma płytę podłogową z kombi, która ma rozstaw osi dłuższy o 13cm od sedana i hatchbacka Vectry? I jest dłuższe od tych wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w jakiej wersji? Krótkiej to dlatego, że ma płytę podłogową z kombi, która ma rozstaw osi dłuższy o

> 13cm od sedana i hatchbacka Vectry? I jest dłuższe od tych wersji...

zle sie wyrazilem - powinno byc " w wersji scietej" smile.gifok.gif

w kazdym badz razie u mnie odpadlo z uwagi na 4-ro miejscowosc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Omege z silnikiem 3.2 v6 z konca produkcji. ZTCW to dokladnie ten sam silnik.

Silnik niewysilony, kulturalny i nie powodowal zadnych nieprzyjemnych niespodzianek.

Oczywiscie spalanie adekwatne do przyjemnosci: od 9 w trasie jadac jajtowo do nieskonczonosci korzystajac w pelni z mozliwosci zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zle sie wyrazilem - powinno byc " w wersji scietej"

ok.gif

> w kazdym badz razie u mnie odpadlo z uwagi na 4-ro miejscowosc

to minus - no ale to miała być taka "limuzyna" w ofercie Opla - coś jako następca Omegi. Swoją drogą nieproporcjonalnie wygląda tył tego auta no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś ma doświadczenie z:

> (kolejność zgodna z moim stopniem zainteresowania)

> Hyundai Sonata 3.3 v6 - główny faworyt, miałem upatrzony egzemplarz ale się sprzedał.

Nie znam, natomiast części niektóre będą trudno dostępne/sporo droższe niż np do opla którego rozważasz, duży spadek wartości, na plus mocny silnik i komfort podróżowania.

> Subaru Impreza 2.0 - drugie miejsce, ale po obejrzeniu kilku przystanków zwątpiłem w szansę zakupu.

Imprezę za 50 ciężko dorwać nie skatowaną....

> Fiat Croma 2.2 - po poprzednim Fiacie (Stilo 1.8) obiecałem sobie, że to był ostatni. Słusznie?

Silnik opla, dobrze się gazuje, nie sprawia większych niespodzianek, spore,przestronne auto.

> Mitsubishi Lancer 2.0 - zbiera wszędzie dobre opinie, ale ciężko znaleźć sedan (kombi jest

> koszmarnie brzydkie)

Nie znam.

> Mitsubishi Outlander 2.0 - wygląda fajnie, ceny niezłe, opinii nie znam

Lubi rdzewieć.

> Opel Signum 3.2 v6 - na minus wpływa, że to Opel. Nie wiem jak z silnikiem.

Silniki dobre, auto fajne. Rozważasz duży silnik, więc stać Cię na utrzymanie zapewne, więc uważam że to najlepsze rozwiązanie, linia niezbyt oklepana,silnik znany, nie będzie problemu z diagnozą bo to opel, z tym silnikiem będzie zapewne w full opcji.

> Volvo v50 2.4 - obawiam się, że wszystko do 24k zł będzie ulepione. Opinie o 2.4 + manual są

> niezłe.

Zbyt mała kasa.

> Mazda 3 - nie znam silników, podoba mi się wizualnie

Fajne auto, gazują to niby,ale LPG to niezbyt udany mariaż.

> PT Cruiser 2.4/2.4T - bąbelek trochę od czapy, ale coś w sobie ma.

Przerost formy nad treścią.

> Chevrolet Epica 2.0/2.5 - środek tandetny, ale w cenie w której można go kupić to nadal niezłe

> auto.

Ciekawe auto w tych pieniądzach. Minusem jest, że nie ma ich za wiele i niektóre części nawet eksploatacyjne nie są dostępne od ręki.

> Saab 9-3 - podoba mi się, ale opinie skutecznie zniechęcają. Nie znam silników.

Opel w ciekawszej wersji.

> Poza tym jest jeszcze Focus, Primera, Astra, Corolla ... ale one wszystkie są jakieś takie...

Zwykłe, plusem jest że najmniej powinny dziurawić kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to samo co opel vectra C ... (posiadam wersje z silnikiem z18xe) ogolnie auto mechanicznie proste

> jak budowa cepa, troszke wrazliwy zawias na nasze drogi z uwagi na wielowahacz z tylu i

> niewymienialne swoznie z przodu. Ceny eksploatacji - jak to w oplu, tanie jak barszcz ...

550 za średniej jakości wahacz to faktycznie tanio jak barszcz wink.gif sworznie już regenerują (po 100zł), nie wiem na ile to bezpieczne, znajomy jeździ pół roku na takich.

> Silnik ktory wskazales - 2.2 147 KM nie nalezny do udanych - problemy z rozrzadem na lancuchu.

I dlatego nie należy do udanych? hehe.gif Jest wiele gorszych silników...dobrze znosi gaz i wystarczy zmienić na pocz napinacz łańcucha za 400zł i spokój święty z tym problemem. Nie ma silników idealnych, a ten do złych nie należy. Trzeba liczyć się z tym, że będzie trochę oleju pobierał (jest to norma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 550 za średniej jakości wahacz to faktycznie tanio jak barszcz sworznie już regenerują (po 100zł),

400 zł dałem za TRW... ztcp 280 zł kosztowal do punto II 270751858-jezyk.gif

> nie wiem na ile to bezpieczne, znajomy jeździ pół roku na takich.

niech jezdzi, niektorzy tez naprawiaja samochod sznurkiem i drutem

> I dlatego nie należy do udanych? Jest wiele gorszych silników...dobrze znosi gaz i wystarczy

> zmienić na pocz napinacz łańcucha za 400zł i spokój święty z tym problemem.

i to zalatwi problem smarowania ? bo moj mechanior zna przypadki zerwanego rozrzadu po 60 tys km ....

> Nie ma silników

> idealnych, a ten do złych nie należy.

do dobrych tez nie smile.gif

>Trzeba liczyć się z tym, że będzie trochę oleju pobierał

> (jest to norma).

jesli norma jest 0,5 litra na 1000 km, to ja dziekuje za taka norme smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stilo brał mi chyba więcej

z tym spalaniem oleju to jest tak, ze kazdy 16V, gdy sie go kreci bedzie lykal ... obecna vectra z18xe potrafil spalic 1l. na 5 tys km ... za to gdy jezdze spokojnie nie bierze ani kropli....

podobnie mialem z puntem 1.2 16V...

najgorsze jednak sa jednostki, ktore pala niezaleznie od stylu jazdy - opel mial taki ewenement w silniku 1.6 wystepujacym w astrze II i ztcw wlasnie ten 2.2 147KM ma podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 400 zł dałem za TRW... ztcp 280 zł kosztowal do punto II

Nawet sugerując się najtańszym trw z allegro to cena wynosi 493pln,gdzie jakość też może być wątpliwa i mieć mało wspólnego z trw, a w sklepie zapewne w okolicach 700 trzeba dać za niego.

> niech jezdzi, niektorzy tez naprawiaja samochod sznurkiem i drutem

> i to zalatwi problem smarowania ? bo moj mechanior zna przypadki zerwanego rozrzadu po 60 tys km

> ....

Szkoda, że Twój mechanior nie zna sposobu jak temu można zapobiec. Wystarczy odrobina wiedzy by problemu smarowania pozbyć się raz na zawsze-koszt tak jak wyżej napisałem. Więcej specjalnych bolączek ten silnik nie ma, nie mylić z jego mocniejszą 155konną odmianą.

> jesli norma jest 0,5 litra na 1000 km, to ja dziekuje za taka norme

Wiele współczesnych benzyn pobiera takie ilości. Opel ma tak, że jak jeździsz delikatnie bierze znikome ilości, jak go pałujesz, wciąga nawet do 0,7/1000 i jest to właśnie "norma", magicy zmieniają pierścienie itd i często guzik to daje tttm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Croma 2.2

> Silnik opla, dobrze się gazuje, nie sprawia większych

czy aby na pewno? czytałem, że ten silnik to porażka.. ani do gazu, ani bezawaryjny...ale ile w tym prawdy, to nie wiem zlosnik.gif

edit: juz czytam dyskusje ponizej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to zalatwi problem smarowania ? bo moj mechanior zna przypadki zerwanego rozrzadu po 60 tys km

Problemy z tym silnikiem w vectrze C zostały już w większości wyeliminowane ZTCW, większa dysza do smarowania łańcucha załatwiła temat. Problemy z łańcuchem miały głównie autka do 2002r. czyli astry 2 itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Croma 2.2

> czy aby na pewno? czytałem, że ten silnik to porażka.. ani do gazu, ani bezawaryjny...ale ile w tym

> prawdy, to nie wiem

> edit: juz czytam dyskusje ponizej

No właśnie takie powielanie dyrdymałów.2.2 147KM to Z22SE-gazuje się bezproblemowo, przy zakupie osłuchać z mechanikiem połapanym w oplu łańcuch, jak słychać-zmienić napinacz i po sprawie. Ty zapewne myślisz/piszesz/słyszałeś o silniku 2.2 155KM Z22YH-tu zupełnie inna bajka, bo gaz do tego kosztuje krocie, bezpośredni wtrysk i pompy paliwowe starczające na ok 70 tyś (koszt nowej 1700zł). Ale silnik fajny jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie takie powielanie dyrdymałów.2.2 147KM to Z22SE-gazuje się bezproblemowo, przy zakupie

> osłuchać z mechanikiem połapanym w oplu łańcuch, jak słychać-zmienić napinacz i po sprawie. Ty

> zapewne myślisz/piszesz/słyszałeś o silniku 2.2 155KM Z22YH-tu zupełnie inna bajka, bo gaz do

> tego kosztuje krocie, bezpośredni wtrysk i pompy paliwowe starczające na ok 70 tyś (koszt

> nowej 1700zł). Ale silnik fajny jest.

tzn czytałem kiedyś o Cromie z tym silnikiem i wszyscy odradzali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli -jak dotąd- z większości opinii wychodzi, że najlepszym wyborem będzie Signum hmm.gif Kurde... ale to Opel zlosnik.gif

Co do Hyundai'a - konia z rzędem temu kto znajdzie złą opinię użytkowników o Sonacie. Do Hyundai mam mega sentyment dzięki aktualnej popierdziawce. Gdyby wszystkie były tak przemyślane, tanie i bezawaryjne, to świat byłby piękny a serwisy bankrutowały by jeden za drugim (autentyk z ASO Hyundai - szef kazał mechanikom przyjmować auta innych marek, bo z H. nikt nie przyjeżdżał). A Sonata jest podobno uznana za najlepszy -jak dotąd- model tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli -jak dotąd- z większości opinii wychodzi, że najlepszym wyborem będzie Signum Kurde... ale

> to Opel

> Co do Hyundai'a - konia z rzędem temu kto znajdzie złą opinię użytkowników o Sonacie. Do Hyundai

> mam mega sentyment dzięki aktualnej popierdziawce. Gdyby wszystkie były tak przemyślane, tanie

> i bezawaryjne, to świat byłby piękny a serwisy bankrutowały by jeden za drugim (autentyk z ASO

> Hyundai - szef kazał mechanikom przyjmować auta innych marek, bo z H. nikt nie przyjeżdżał). A

> Sonata jest podobno uznana za najlepszy -jak dotąd- model tej marki.

jesli chodzi o Sonate, to spora czesc Azji uzywa ich jako taxi ok.gif

Widywalem takie z przebiegami 500kkm+, wiec o trwalosc bym sie nie martwil grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tzn czytałem kiedyś o Cromie z tym silnikiem i wszyscy odradzali...

Dziwi mnie takie odradzanie, silnik może nie jest idealny ale nie ma też jakichś wielkich wad. Taki mocny średniak bym powiedział. Do tego całkiem dynamiczny i elastyczny jak na wolnossący. Nawet jeżeli przyszło by coś naprawić to i tak koszty są zdecydowanie niższe niż w przypadku większość awarii nowych diesli, które są z kolei polecane wink.gif. Jeżdżę 2,2 i jestem bardzo zadowolony. IMO niezły silnik ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do Hyundai'a - konia z rzędem temu kto znajdzie złą opinię użytkowników o Sonacie. Do Hyundai

> mam mega sentyment dzięki aktualnej popierdziawce. Gdyby wszystkie były tak przemyślane, tanie

> i bezawaryjne, to świat byłby piękny a serwisy bankrutowały by jeden za drugim (autentyk z ASO

> Hyundai - szef kazał mechanikom przyjmować auta innych marek, bo z H. nikt nie przyjeżdżał). A

> Sonata jest podobno uznana za najlepszy -jak dotąd- model tej marki.

cos w tym jest bo sonata kosztuje w UK prawie tyle co accord

ja na twoim miejscu bym sie nie poddawal i szukal sonaty.sam mialem 3 hyundai'e z czego jeden to byla elantra.fantastyczne,niepsujace sie auto o komforcie porownywalnym z audi A4.przed obecnym audi myslalem o sonacie jednak wchodzila w gre tylko wersja diesel a ta ma juz DPF wiec odpadla no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam rozwazalem - jedyny minus to fakt, ze jest 4-ro osobowy.

Chodzi ci o to co wbite w dowód czy o komfort podróżnych? Bo część tych aut rzeczywiście była rejestrowana jako 4-osobowe, ale większość ma normalną rejestrację dla 5 pasażerów. Inna sprawa że siedzenie z tyłu na środku nie nadaje się do wygodnego podróżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi ci o to co wbite w dowód czy o komfort podróżnych? Bo część tych aut rzeczywiście była

> rejestrowana jako 4-osobowe, ale większość ma normalną rejestrację dla 5 pasażerów. Inna

> sprawa że siedzenie z tyłu na środku nie nadaje się do wygodnego podróżowania.

Nie nadaje sie nawet do podjechania na zakupy w maksymalnym skladzie smile.gif

To tak jak 7dmio miejscowe corolle verso albo podobne wynalazki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwań ciąg dalszy grinser006.gif

citroen-c4-picasso - trochę się boję Citroen'a. Pod maską samemu raczej nic się nie zrobi.

nissan-primera-1-8 - brzydkie jak noc listopadowa zlosnik.gif

chevrolet-hhr - wynalazek? Podoba mi się. Jak z częściami?

edit... nie... Cytryny i Nissana nie chcę. Zostawię, bo oferty są chyba ciekawe, może komuś się przyda wink.gif Ale ten HHR trochę mnie zaciekawił.

Pytanie pomocnicze: jak bardzo ulepiona jest ta alfa-romeo-2-2.

Sądząc po ilości słów kluczowych (igła, tanio, idealny) to... bardzo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chevrolet-hhr - wynalazek? Podoba mi się. Jak z częściami?

mialem przyjemnosc tym powozic przez moment. czulem sie jak w czolgu - gorna krawedz przedniej szyby jest tak nisko, ze stojac jako pierwszy na skrzyzowaniu nie widzisz swiatel...

no i z tego co wiem wlasciciel prawie 3 lata bujal sie ze sprzedaza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.