Skocz do zawartości

[BzAK] działka o szerokości 20m


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra spece wszelkiej maści :-)

Jest sobie działeczka 20x50m. Krótszy bok, a więc 20m jest od drogi.

Do niedawna wydawało mi się to całkiem wystarczające, aczkolwiek teraz zacząłem zastanawiać się czy da radę postawić na takiej działce jakiś sensowny domek.

Myślałem o prostym domku z dwuspadowym dachem. Jednak przy tak wąskiej działce nie da rady ustawić domu frontem do drogi, a inne ustawienie będzie kiepsko wyglądało.

Dodatkowo pojawia się mały problem z garażem.

Chcąc dwustanowiskowy brakuje szerokości, przy opcji oddzielny garaż za domem trzeba będzie "po płocie" dojazd robić :-)

Jak to jest u Was? Wiem, że 90% użyszkodników AK mieszka w domach postawionych na hektarowych działkach, a trawę koszą im chińczycy za miskę ryżu oink.gif

Może jednak wśród tych 10% ktoś coś ciekawego napisze z własnych doświadczeń :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taka działkę. Domek mam 11,5 x 12,5. 11,5 równolegle od drogi. Czyli 4 metry od jednego płotu i 4,5 od drugiego, tam gdzie wjazd. Garaż jednostanowiskowy i drugi w budynku gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Jest sobie działeczka 20x50m. Krótszy bok, a więc 20m jest od drogi...

U mnie 20,2m. Po 4m. po bokach a więc chata szerokości 12,2m. Garaż jednostanowiskowy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dokładnie taka działkę. Domek mam 11,5 x 12,5. 11,5 równolegle od drogi. Czyli 4 metry od

> jednego płotu i 4,5 od drugiego, tam gdzie wjazd. Garaż jednostanowiskowy i drugi w budynku

> gospodarczym.

a gdzie masz ten budynek gospodarczy?

ja mam dzialke jakie 22x38. Polowka blizniaka ok. 13m szeroka, wiec przy granicy, a jakies 14m od drogi. Garaz ma byc wolnostojacy przy drugiej granicy ale nie wiem czy blizej drogi, ale wowczas zostaje jakies 2m miedzy budynkami, czy bardziej z tylu, ale wtedy mniej ogrodu na tylach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile ten sensowny domek ma ma mieć szerokości?

> a co jest na końcu działki, może tam postawić dom?

Sensowny domek ma mieć sensowną szerokość hehe.gif a tak na poważnie to maksimum na co pozwoli działka, więc 12m.

Na koncu dzialki nic nie ma.

Przeglądam projekty i szału nie ma. Brakuje tych 3-5m po szerokości, żeby mieć jakiś wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra spece wszelkiej maści :-)

> Jest sobie działeczka 20x50m. Krótszy bok, a więc 20m jest od drogi.

Mam podobną, wpisz w google m63b. grinser006.gif Idealnie pasuje do takiej działki. Gdyby brakło centymetrów to można zrezygnować z okien w garażu i pokoju nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie masz ten budynek gospodarczy?

Ja akurat mam budynek gospodarczy na koncu działki, w granicy i do tego jest to jeden budynek wspólny ze szwagrem.

Dostalismy pare lat temu pozwolenie na budowę w granicy dzialki jesli po drugiej stronie powstanie tak samo szeroki budynek, no i to nam pasowało. Postawiliśmy sobie takie 8 x6,5 dwa czyli jeden 8 x 13 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom o "szerokosci" 12 jest ok, ale jak to z tym garazem rozwiazac to nie wiem - w bryle albo patrzec kto sasiad i pisac o pozwolenie na zabudowe do granicy i tak jak ktos pisal robic np garaz bez okien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyślij mapkę, swoje oczekiwania i dane do faktury a dostaniesz piękny projekt domku w sam raz na

> Twoją działkę.

Spoko, spoko. Na tym etapie zastanawiam się czy w ogóle poważniej interesować się taką działką...

Jakby nie patrzeć brakuje 5m szerokości, żeby móc coś sensownego postawić.

Za to długość 50m jest całkiem zbędna i nie będzie w pełni wykorzystana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przy tak wąskiej działce nie da rady ustawić

> domu frontem do drogi, a inne ustawienie będzie kiepsko wyglądało.

chcesz tam mieszkać, czy ten dom będzie Ci "pozował" do pejzaży na obrazach? Spokojnie na takiej działce zmieści się dobry, praktyczny domek. A konkrety to już tak jak jeden kolega napisał: uderz do jakiegoś architekta, zapłacisz to będziesz miał domek idealny na taką działkę.

Ja mam działkę jakieś 25x27m. Domek z garażem jest w budowie i widzę, że jeszcze jest mnóstwo miejsca z każdej strony. A czy to wygląda kiepsko czy niekiepsko? Nie mam pojęcia, zapytam żony zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak przy tak wąskiej działce nie da rady ustawić

> chcesz tam mieszkać, czy ten dom będzie Ci "pozował" do pejzaży na obrazach? Spokojnie na takiej

> działce zmieści się dobry, praktyczny domek. A konkrety to już tak jak jeden kolega napisał:

> uderz do jakiegoś architekta, zapłacisz to będziesz miał domek idealny na taką działkę.

> Ja mam działkę jakieś 25x27m. Domek z garażem jest w budowie i widzę, że jeszcze jest mnóstwo

> miejsca z każdej strony. A czy to wygląda kiepsko czy niekiepsko? Nie mam pojęcia, zapytam

> żony

Tak, chcę tam mieszkać.

Zaś podjeżdżając pod dom nie chciałbym kląć, że wygląda jak barak.

zlosnik2.gif

Tak więc chciałbym, żeby oprócz funkcjonalności wyglądał w miarę dobrze :-)

Jeśli zdecyduję się kiedyś na budowę to będzie to zapewne pierwszy i ostatni dom, który wybuduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, chcę tam mieszkać.

> Zaś podjeżdżając pod dom nie chciałbym kląć, że wygląda jak barak.

To jest pojęcie względne. Tak naprawdę to jest kwestia jak duży chcesz mieć ten dom.

> Tak więc chciałbym, żeby oprócz funkcjonalności wyglądał w miarę dobrze :-)

> Jeśli zdecyduję się kiedyś na budowę to będzie to zapewne pierwszy i ostatni dom, który wybuduję.

A ja nie wiem. Teraz buduję, potem tam pomieszkamy, a jeśli nam się kiedyś w życiu zmienią potrzeby, to i dom się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnując z garażu postawisz praktycznie każdy, jak chcesz mieć garaż, robi się problem, mój projekt na 130parę mkw z garażem 1 stanowiskowym będzie miał 14,7m ale zawsze możesz wybrać taki projekt by ustawić go wzdłużnie, wtedy problem szerokości Ci odpada. Możliwości masz sporo. Jak myślisz poważnie o budowie, to popytaj o dobrego projektanta-architekta w swojej okolicy i umów się na spotkanie, wiele Ci to rozjaśni, mi uświadomił w projekcie kilka spraw, których w ogóle nie widziałem jako laik budowlany, a on praktycznie do sprawy podszedł, dał propozycje do przemyślenia i jeśli się zastanowię-zrobi projekt (oraz załatwia papierologię związaną z pozwoleniami na budowę itd). Spotkanie rzecz jasna bezpłatne było, na zasadzie, że jak mi będzie odpowiadało, to on ma zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje 14 metrów na zabudowę czyli ok.

Edit: 12 metrów of kors grinser006.gif

1. z wbudowanym garażem na dwa auta nie będzie problemu nie będzie problemu.

2. dom trochę dalej od drogi, a garaż osobny "przed" domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra spece wszelkiej maści :-)

> Jest sobie działeczka 20x50m. Krótszy bok, a więc 20m jest od drogi.

> Do niedawna wydawało mi się to całkiem wystarczające, aczkolwiek teraz zacząłem zastanawiać się czy

> da radę postawić na takiej działce jakiś sensowny domek.

> Myślałem o prostym domku z dwuspadowym dachem. Jednak przy tak wąskiej działce nie da rady ustawić

> domu frontem do drogi, a inne ustawienie będzie kiepsko wyglądało.

> Dodatkowo pojawia się mały problem z garażem.

> Chcąc dwustanowiskowy brakuje szerokości, przy opcji oddzielny garaż za domem trzeba będzie "po

> płocie" dojazd robić :-)

> Jak to jest u Was? Wiem, że 90% użyszkodników AK mieszka w domach postawionych na hektarowych

> działkach, a trawę koszą im chińczycy za miskę ryżu

> Może jednak wśród tych 10% ktoś coś ciekawego napisze z własnych doświadczeń :-)

https://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl

dziłka szerokości 16 m ,

projekt gotowiec z lekkimi zmianami

http://www.studioarcis.pl/opis.php?id=139&b=1 odbicie lustrzane

sąsiad po prawej tez ma gotowca ale odwrócowny o 90 stopni mi sie nie widzi dojazd do garazu

ogolnie na 20 metow jest w czym wybierac ,

budując teraz duzo bym nie zmienial , majac do dypozycji taka dzilake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zostaje 14 metrów na zabudowę czyli ok.

A nie 12 czasem? hmm.gif

> 1. z wbudowanym garażem na dwa auta nie będzie problemu nie będzie problemu.

Nawet przy 14 m 2 miejsca garażowe będą stanowiły problem, u mnie przy 1 wychodzi 14,7, budynek

> 2. dom trochę dalej od drogi, a garaż osobny "przed" domem

Bądź za domem, po co garaż ma od drogi zasłaniać dom?Albo budynek szczytem do drogi i wtedy stawia co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> Myślałem o prostym domku z dwuspadowym dachem. Jednak przy tak wąskiej działce nie da rady ustawić

> domu frontem do drogi, a inne ustawienie będzie kiepsko wyglądało.

Ja mam postawiony 'bokiem' (działka 22-20m - zwęża się). Wygląda ok. Zależy od projektu.

> Dodatkowo pojawia się mały problem z garażem.

> Chcąc dwustanowiskowy brakuje szerokości, przy opcji oddzielny garaż za domem trzeba będzie "po

> płocie" dojazd robić :-)

Garaż mam z przejściem do domu. Za domem. Wjeżdżam wzdłuż płotu i na końcu skręcam do garażu. Stilo kombi czy Fluence żona wjeżdża na jeden raz więc nie ma problemu. Można się przyzwyczaić.

> Może jednak wśród tych 10% ktoś coś ciekawego napisze z własnych doświadczeń :-)

Jak chcesz to mogę wstawić parę fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra spece wszelkiej maści :-)

> Jest sobie działeczka 20x50m. Krótszy bok, a więc 20m jest od drogi.

> Może jednak wśród tych 10% ktoś coś ciekawego napisze z własnych doświadczeń :-)

Mam działkę 21x60m właśnie krótszym bokiem do drogi.

Dom stoi własnie wzdłuż działki - ma dwuspadowy dach ale z naczółkami ( LINK )

Dzięki temu optycznie wygląda bardzo dobrze.

Garaż mam prawie na końcu działki, wejście do domu z boku - od strony drogi poprowadzonej wzdłuż płotu.

Generalnie nie mam problemów z takim ustawieniem wszystkiego.

Wady tego rozwiązania:

-traci się trochę działki na drogę dojazdową do garażu (ale jak dla mnie to i tak wystarczająco dużo pozostało do koszenia i obsiewania)

-zrobienie ładnej drogi kosztuje kilka złotych.

-zimą trzeba odśnieżyć całą drogę - garaż brama..

Zalety rozwiązania:

-mam spory kawałek kostki na którym mogą dzieci się wyszaleć na rowerach, poganiać bezpiecznie lub narysować klasy i pograć z koleżankami.

-gdy przyjeżdżają goście nie ma problemu z parkowaniem - wszyscy zmieszczą się na drodze.

-za garażem ma miejsce na drewutnię itp. którego z domu nie widzę :-)

-mam miejsce na działce żeby sobie spokojnie samochód umyć.

-drogę mam od strony mniej lubianych sąsiadów - ogród od strony miłych. W efekcie mniej lubiani postawili sobie pełny wysoki płot od strony mojej drogi i mam spokój hehe.gif

Na moją drogę wychodzą okna z kuchni, przedsionka. Na ogóród z salonu.

Zaletą takiej działki jest że można dom odsunąć od drogi i jest spokojniej (mój stoi w połowie działki)

PS. Jeszcze jedna wada - garaż wolnostojący skutkuje większymi opłatami za podatek od nieruchomości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest jeszcze gorzej mam 16x100 i w połowie działki po skosie nad działką przelatuje mi linia wysokiego napięcia...

tu dopiero sensowności nie ma... 270751858-jezyk.gif ale jak dawali dawno temu całe 6 hektarów to nie bo po co aż tyle... no i teraz jest problem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie 12 czasem?

Oczywiście że 12 sciana.gif

> Nawet przy 14 m 2 miejsca garażowe będą stanowiły problem, u mnie przy 1 wychodzi 14,7, budynek

No przy 2 garażach będzie problem, bo u mnie jest też chyba z 15 metrów.

> Bądź za domem, po co garaż ma od drogi zasłaniać dom?Albo budynek szczytem do drogi i wtedy stawia

> co chce.

W każdym bądź razie 20 m to nie problem i można to dobrze zagospodarować tylko uruchomić wyobraźnię ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam postawiony 'bokiem' (działka 22-20m - zwęża się). Wygląda ok. Zależy od projektu.

> Garaż mam z przejściem do domu. Za domem. Wjeżdżam wzdłuż płotu i na końcu skręcam do garażu. Stilo

> kombi czy Fluence żona wjeżdża na jeden raz więc nie ma problemu. Można się przyzwyczaić.

> Jak chcesz to mogę wstawić parę fotek.

Pewnie, ewentualnie jak nie tutaj poślij na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> My temat dwóch takich działek rozwiązaliśmy tak

> Ale było łatwiej, bo ten wyżej mój, a niżej to szwagra i garaże stoją plecami, budowane razem.

Fajne rozwiązanie, trzeba jednak mieć za miedzą kogoś kto też tak zechce zrobić. Póki co za miedzą rosną chwasty... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyślij mapkę, swoje oczekiwania i dane do faktury a dostaniesz piękny projekt domku w sam raz na

> Twoją działkę.

Witaj, z tego co się zorientowałam jesteś architektem. Pewnie kiedyś będziemy budować dom na posiadanej działce, więc podczepię się do tematu. smile.gif Możesz odnieść się do kilku stwierdzeń i naszych przemyśleń ?

1. Po pierwsze osobiście uważam, że im trudniejsza działka tym ostatecznie wyjdzie lepsza architektura.

2. Domy jakie nam się podobają to domy modernistyczne, żadne dworki i dwuspadowe dachy jakich jest 99%. Taki też chcielibyśmy stawiać, o ile się na to zdecydujemy. Jak to się ma do ogólnych spraw przy budowie domu ? Większe problemy, większe koszty, brak wykonawców ?

Przykład stylu: http://projekty.lipinscy.pl/Delft/

3. Działkę mamy 16 x 60m, przy czym w połowie działki stoi w granicy dwupiętrowy dom sąsiada. Nasz więc też będzie mógł stać w granicy.

286918470-dzia%B3ka.jpg

4. Chcielibyśmy, aby dom był w kształcie L lub C i był połączony tarasem.

5. Da się coś takiego wsadzić na naszą działkę ? Myślę, że się da, kwestia determinacji ?

6. Inspiracjami dla nas jest np. seria TV Grand Designs w BBC.

7. Bez jakiej kwoty pi x oko nie podchodzić do projektu, żeby się nie wyłożyć finansowo ?

PS. Wszystkim pozostałym również dziękuję z góry za wszystkie opinie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj, z tego co się zorientowałam jesteś architektem. Pewnie kiedyś będziemy budować dom na

> posiadanej działce, więc podczepię się do tematu. Możesz odnieść się do kilku stwierdzeń i

> naszych przemyśleń ?

Mogę. Chociaż tu ekspertów jest wielu. wink.gif

> 1. Po pierwsze osobiście uważam, że im trudniejsza działka tym ostatecznie wyjdzie lepsza

> architektura.

To nie zawsze tak jest niestety. wink.gif

> 2. Domy jakie nam się podobają to domy modernistyczne, żadne dworki i dwuspadowe dachy jakich jest

> 99%. Taki też chcielibyśmy stawiać, o ile się na to zdecydujemy. Jak to się ma do ogólnych

> spraw przy budowie domu ? Większe problemy, większe koszty, brak wykonawców ?

> Przykład stylu: http://projekty.lipinscy.pl/Delft/

Fajny. Ale tanio nie będzie. I w budowie i w utrzymaniu (te wielkie przeszklenia).

> 3. Działkę mamy 16 x 60m, przy czym w połowie działki stoi w granicy dwupiętrowy dom sąsiada. Nasz

> więc też będzie mógł stać w granicy.

Owszem. ok.gif

> 4. Chcielibyśmy, aby dom był w kształcie L lub C i był połączony tarasem.

> 5. Da się coś takiego wsadzić na naszą działkę ? Myślę, że się da, kwestia determinacji ?

Wszystko się da. Ale koszt będzie duży. No i bardzo ważne - zaznacz proszę gdzie jest północ na Twojej mapce. Warto też obejrzeć ten dom do którego masz zamiar się przykleić. Bo może wyjść jak kwiatek u kożucha.

> 6. Inspiracjami dla nas jest np. seria TV Grand Designs w BBC.

Tego nie oglądaj. wink.gif

To, jakie robią ci ludzie błędy to woła o pomstę do nieba. W Wielkiej Brytanii to jeszcze może ujdzie na sucho. W Polsce nasz przyjazne państwo i uśmiechnięte banki załatwią Cię na cacy.

Trzeba być szalonym żeby się porywać na takie rzeczy jak bohaterowie tej serii. Poza tym seria nie pokazuje co się z tymi domami dzieje dalej - czy po iluśtam latach dalej właścicieli na nie stać. U nas najczęściej dom buduje się na całe życie. I trzeba wziąć pod uwagę jego koszty utrzymania również z emerytury, którą przyzna Ci upadły (bo w końcu upadnie) ZUS.

wink.gif

> 7. Bez jakiej kwoty pi x oko nie podchodzić do projektu, żeby się nie wyłożyć finansowo ?

To jest za trudne pytanie. W tej chwili nie ma danych żeby cokolwiek oszacować.

Generalnie, możesz przyjąć że przy wielkich oszczędnościach, z prostym projektem i skromnym wykończeniu uda Ci się zamknąć w 3,5-4kpln/m2 na gotowo.

Każde udziwnienie podnosi tę kwotę. Górnej granicy nie ma.

> PS. Wszystkim pozostałym również dziękuję z góry za wszystkie opinie

Do usług. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę. Chociaż tu ekspertów jest wielu.

> To nie zawsze tak jest niestety.

> Fajny. Ale tanio nie będzie. I w budowie i w utrzymaniu (te wielkie przeszklenia).

Przeszklenia nie są konieczne, bardziej chodzi o styl. Proste geometryczne formy + jakieś geometryczne wykusze i stonowana częściowo wyłożona drewnem elewacja.

> Owszem.

> Wszystko się da. Ale koszt będzie duży. No i bardzo ważne - zaznacz proszę gdzie jest północ na

Dodałam screen z google, na którym jest zaznaczona + zmieniłam mapkę

286918837-dzia%B3ka1.jpg

286918470-dzia%B3ka.jpg

> Twojej mapce. Warto też obejrzeć ten dom do którego masz zamiar się przykleić. Bo może wyjść

> jak kwiatek u kożucha.

Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to tak wyglądało smile.gif

> Tego nie oglądaj.

> To, jakie robią ci ludzie błędy to woła o pomstę do nieba. W Wielkiej Brytanii to jeszcze może

> ujdzie na sucho. W Polsce nasz przyjazne państwo i uśmiechnięte banki załatwią Cię na cacy.

To się zgadza, ale IMO jest bardziej przyjaźnie niż w PL. Widzę, że można tam budować bez architekta i kierownika budowy i pewnie wielu dodatkowych utrudnień. IMO to rozsądne, każdy sam decyduje, czy wydaje mnie i radzi sobie sam, czy więcej i bierze specjalistów.

> Trzeba być szalonym żeby się porywać na takie rzeczy jak bohaterowie tej serii. Poza tym seria nie

> pokazuje co się z tymi domami dzieje dalej - czy po iluśtam latach dalej właścicieli na nie

> stać.

Najnowsza już pokazuje wink.gif są te same domy po 3-5 latach, nadal wyglądają ok smile.gif

U nas najczęściej dom buduje się na całe życie. I trzeba wziąć pod uwagę jego koszty

> utrzymania również z emerytury, którą przyzna Ci upadły (bo w końcu upadnie) ZUS.

> To jest za trudne pytanie. W tej chwili nie ma danych żeby cokolwiek oszacować.

> Generalnie, możesz przyjąć że przy wielkich oszczędnościach, z prostym projektem i skromnym

> wykończeniu uda Ci się zamknąć w 3,5-4kpln/m2 na gotowo.

> Każde udziwnienie podnosi tę kwotę. Górnej granicy nie ma.

> Do usług.

Co oznaczają wielkie oszczędności i skromne wykończenie ? Wydaje mi się, że w tym wypadku oznacza to nie dokładnie to samo co przy standardowym domu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeszklenia nie są konieczne, bardziej chodzi o styl. Proste geometryczne formy + jakieś

> geometryczne wykusze i stonowana częściowo wyłożona drewnem elewacja.

Każda bryła inna niż kwadrat podnosi koszt. Im bardziej rozczłonkujesz elewację, tym więcej zapłacisz. I w budowie i w użytkowaniu. To oczywiście nie jest argument przeciw ale trzeba mieć to na uwadze.

> Dodałam screen z google, na którym jest zaznaczona + zmieniłam mapkę

Niefajnie. Najlepsza ekspozycja jest od drogi. Trzeba by ładnie przeszklić od frontu żeby ciepła nałapać. Można też rozbić bryłę żeby doświetlić salon (może jakaś galeria wewnątrz + świetlik dachowy?).

> Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to tak wyglądało

Nie wiem czy bym go nie olał i nie zbudował jednak czegoś na środku. Lub może przykleił się do niego garażem a dom jakoś odsunął. Trudno powiedzieć, bo ładny to on nie jest.

> To się zgadza, ale IMO jest bardziej przyjaźnie niż w PL. Widzę, że można tam budować bez

> architekta i kierownika budowy i pewnie wielu dodatkowych utrudnień. IMO to rozsądne, każdy

> sam decyduje, czy wydaje mnie i radzi sobie sam, czy więcej i bierze specjalistów.

U nas 90% budów zakończyłoby się katastrofą budowlaną, nie wspominając już o bankructwie inwestorów. Serio mówię.

> Najnowsza już pokazuje są te same domy po 3-5 latach, nadal wyglądają ok

Po pierwsze 3-5 lat to jest nic. Po drugie nie pokazują stanu konta właścicieli, czy też jest dalej ok.

wink.gif

> Co oznaczają wielkie oszczędności i skromne wykończenie ? Wydaje mi się, że w tym wypadku oznacza

> to nie dokładnie to samo co przy standardowym domu

Prosta konstrukcja, żadnych drogich materiałów, żadnych wypasów w wykończeniu (ot, zwykłe tynki, panele na podłodze, prosta armatura itp.). W chwili gdy zaczynasz myśleć w sposób "lepiej trochę dołożyć i mieć lepsze/na lata/ładniejsze" zaczyna się wydawanie kasy. Z tych drobnych "dołożeń" zwykle robi się sumarycznie kwota, która po zsumowaniu zacznie przerażać. Na budowie potrzebna jest ogromna dyscyplina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każda bryła inna niż kwadrat podnosi koszt. Im bardziej rozczłonkujesz elewację, tym więcej

> zapłacisz. I w budowie i w użytkowaniu. To oczywiście nie jest argument przeciw ale trzeba

> mieć to na uwadze.

> Niefajnie. Najlepsza ekspozycja jest od drogi. Trzeba by ładnie przeszklić od frontu żeby ciepła

> nałapać. Można też rozbić bryłę żeby doświetlić salon (może jakaś galeria wewnątrz + świetlik

> dachowy?).

> Nie wiem czy bym go nie olał i nie zbudował jednak czegoś na środku. Lub może przykleił się do

> niego garażem a dom jakoś odsunął. Trudno powiedzieć, bo ładny to on nie jest.

> U nas 90% budów zakończyłoby się katastrofą budowlaną, nie wspominając już o bankructwie

> inwestorów. Serio mówię.

> Po pierwsze 3-5 lat to jest nic. Po drugie nie pokazują stanu konta właścicieli, czy też jest dalej

> ok.

> Prosta konstrukcja, żadnych drogich materiałów, żadnych wypasów w wykończeniu (ot, zwykłe tynki,

> panele na podłodze, prosta armatura itp.). W chwili gdy zaczynasz myśleć w sposób "lepiej

> trochę dołożyć i mieć lepsze/na lata/ładniejsze" zaczyna się wydawanie kasy. Z tych drobnych

> "dołożeń" zwykle robi się sumarycznie kwota, która po zsumowaniu zacznie przerażać. Na budowie

> potrzebna jest ogromna dyscyplina.

Dzięki za cenną opinię smile.gif Patrząc na to na chłodno to chyba efektywniej kupić mieszkanie w okolicy centrum z kawałkiem trawy na dachu lub tarasem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za cenną opinię Patrząc na to na chłodno to chyba efektywniej kupić mieszkanie w okolicy

> centrum z kawałkiem trawy na dachu lub tarasem

Też miałem takie wątpliwości przed budową swojego domu. Ale teraz mam trzyletniego syna, który każdą chwilę chce spędzać w ogródku i wiem, że dom to był jednak doskonały pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za cenną opinię Patrząc na to na chłodno to chyba efektywniej kupić mieszkanie w okolicy

> centrum z kawałkiem trawy na dachu lub tarasem

Rozsądny dom to rząd 2500 zł/m2 po podłodze!

Można trochę taniej, można sporo drożej.

Teraz kwestia działki, lokalizacji itd.

Mieszkanie też ma swoje plusy.

Myśleć, przemyśleć, zastanowić się, wyobrazić sobie jak będzie wyglądał dzień, popołudnie, noc, jakie obowiązki jakie profity itd.

I tak 100x i można podjąć decyzję zlosnik.gif

I każda będzie dobra o ile będzie zgodna z wizją ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestesmy na etapie budowy instalacji w domku na działce 20m szer. Dom ma 11m szerokosci i ma garaz jednostanowiskowy. Wg mnie mozna bez problemu na takiej szerokosci dom postawic i nic mu nie bedzie brakowac wink.gif. Z tyłu postawisz drugi garaz z pom gospodarczym i wystarczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.