Skocz do zawartości

z serii przegląd rynku


Darczi

Rekomendowane odpowiedzi

Być może zaniedługo będę się szykował do zmiany auta (obecne te , którw posiadam przejmie mulher.gif. I teraz najwazniejsze...kryteria zlosnik.gif

-kwota 15 tyś

-odpada kategorycznie hatchback, napewno chcę kombi lub rodzinnego vana (Espace), w ostatecznosci moze byc sedan

-VW odpada, Skoda tak samo, Opel również

-benzyna plus LPG, nie chcę diesla

-rocznik powyżej 2000 r.

Rozważam (rozgadałem się za)

-Rover 75 ( nie wiem jak z LPG)

-Renault Espace

-Ford Mondeo Mk3

-Citroen C5

P.S. na Renault Avantime mnjie nie stać ale może uda się wyrwać Vel Satisa deo 15 tyś, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 15 tysięcy to jest jakieś ćwierć wartości normalnego prostego samochodu. Nie spodziewaj się, że

> ktokolwiek zaproponuje za tą kwotę jeden cały jeżdżący .

cudów sie nie spodziewam, to jest oczywiste ale myśle że 15 tyś to 15 tyś, jednak jest to duża kwota mimo wszystko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -Rover 75 ( nie wiem jak z LPG)

Kolega rok czasu temu kupil 2.50V6 177 KM (z lpg, dziala ok).

Kobyła bardzo wygodna ale tak napakowane gównianej elektroniki ze teraz mu sie sypie wszystko od a do z. Nawet do tego stopnia ze jezeli przed zgaszeniem auta nie wylaczy wczesniej radia to pozniej na desce ma stroboskop kontrolek i pomaga jedynie podpiecie pod komputer. Na dodatek to hydrauliczne sprzeglo - pompke oczywiscie tez musial juz wymienic a ona do tanich nie nalezy, a o je... z wymiana zarowek mijania nie wspomne.

Moze akurat zle trafil, ale ja tego bym nie kupil. Troche za duze ryzyko a auto do nowych nie bedzie nalezalo (no chyba ze ktos jest fanem marki i ma 10k na bieżace "naprawy")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega rok czasu temu kupil 2.50V6 177 KM (z lpg, dziala ok).

> Kobyła bardzo wygodna ale tak napakowane gównianej elektroniki ze teraz mu sie sypie wszystko od a

> do z. Nawet do tego stopnia ze jezeli przed zgaszeniem auta nie wylaczy wczesniej radia to

> pozniej na desce ma stroboskop kontrolek i pomaga jedynie podpiecie pod komputer. Na dodatek

> to hydrauliczne sprzeglo - pompke oczywiscie tez musial juz wymienic a ona do tanich nie

> nalezy, a o je... z wymiana zarowek mijania nie wspomne.

> Moze akurat zle trafil, ale ja tego bym nie kupil. Troche za duze ryzyko a auto do nowych nie

> bedzie nalezalo (no chyba ze ktos jest fanem marki i ma 10k na bieżace "naprawy")

nie mogę tego teraz znaleźć ale kiedyś czytalem gdzies info że któres auto ma wspolne czesci z Rover'em 75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mogę tego teraz znaleźć ale kiedyś czytalem gdzies info że któres auto ma wspolne czesci z

> Rover'em 75

Jak gadalem z kumplem to czesci pasuja od kilku marek (nie wiem dokladnie co i gdzie). On niestety raz na 2 tygodnie musi byc w warsztacie bo zawsze cos padnie. Czasami nawet nie mozna sie podpiac pod kompa, albo np roleta od tylej szybb zwija sie i rozwija bez powodu przez 30 minut (sterowana oczywiscie elektrycznie). Auto bardzo specyficzne, wykonanie w srodku jak dla mnie bardzo fajnie (styl typowo angielski), fabryczne nagłośnienie bardzo dobre. Poprostu jezdzi sie jak limuzyna. Na twoim miejscu jezeli bym znalazl "pewny" egzemplarz to bym sie moze jeszcze zastanowil, ale auta z rzeszy albo z komisu bym napewno juz nie wzial. Ja oczywiscie wyrazam opinie na podstawie tylko jednego rovera 75, byc moze u niego przyczyna wiekszosci problemow z elektryka jest jakas pierdolka ktorej nikt teraz nie moze znalezc.

Jego autem jechalem w dniu w ktorym kupil (wtedy jeszcze wszystko dzialalo) i pomyslalem sobie ze za taka kase (dal cos ok 12-13 ale nie pamietam ktory rocznik auta) to super zakup. Teraz z tego co mi opowiada to strasznie zaluje ze to kupil...

Trzy miesiace temu kupil 32 letnia ascone za tysiaka i tylko nia jezdzi bo wie ze na niej moze polegac (a fakt faktem tez bardzo wygodne autko smile.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wahania wrzucę Honda Accord wink.gif.

Ewentualnie Avensis też będzie dobrym wyborem ok.gif . Mondeo MK3 w kombi też w sumie nie głupi pomysł hmm.gif.

Jeśli chodzi o Mvana to może zamiast espace, który jest dość problematyczny pójść za ciosem i kupić Renault Scenic PH2 zlosnik.gif. Do 15 kółek spokojnie znajdziesz zadbane auto, a resztę kasy przepijemy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uuuu Panie, tos mi teraz głowę zagotował

> ciekawe jak z awaryjnoscią

> ale pytanie czy sie zmieszcze w 15 tys zeby nabyc dobry egzemplarz, chyba nie bardzo, poszukamy

Myślę że wystarczy sprawdzić ceny zawieszenia żebyś już nie chciał tego modelu biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -Rover 75 ( nie wiem jak z LPG)

Nie wierzylbym takim wynalazkom.

Kumpel sie napalil, kupil 3 lata temu takiego za deko ponad 20kzl z LPG.

Przez 2 lata mowi, ze wsadzil w niego prawie drugie tyle, a z autem ciagle jakies problemy i stalo i stalo po warsztatach.

Nie zdzierzyl jak poszla skrzynia i sprzedal to cudo za 10klz handlarzowi.

Jak auto jezdzilo, to bardzo fajne i w srodku i na zewnatrz.

Nigdy nie wiadomo, moze to kolezka mial pecha i trafil na zajechany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uuuu Panie, tos mi teraz głowę zagotował

> ciekawe jak z awaryjnoscią

> ale pytanie czy sie zmieszcze w 15 tys zeby nabyc dobry egzemplarz, chyba nie bardzo, poszukamy

haha

widuje taki jeden egzemplarz dosc czesto u mechanika

niby nic dziwnego, bo to auto tegoz mechaniora i bardzo je chwali

tylko dlaczego ciagle rozebrane na placu stoi hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Fiata zasmakujesz? zlosnik.gif Np takie STILO jest niczego sobie wink.gif. Na drogach tego mniej niż vw, opli itp, a stilo jest wg mnie duzo lepszym wyborem od jakichś tam avantime'ów, espace"ów i tym podobnych dziwolongów w omawianym budżecie, które w razie awarii mogą załamać kosztami napraw hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cele tak jak TY ale budżet 20 000zl. Celowałem w Espace a skończyło się na Grand Scenicu. Kupiłem 2.0 16V 2004 rok serwisowany w ASO 130 tys przebiegu po większym przeglądzie (hamulce + rozrząd + KZFR) wytargowałem za 15 500 (stał 17 300).

Nie namawiam Cie bo i tak kupisz co będziesz uważał ale na plus dla Scenica ze mniejszy od Espace większy od zwykłego kombi a dodatkowo masz dwa miejsca w razie potrzeby w bagażniku i masz auto 7 osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawiło mnie to auto bardzo, bo można się w nim zakochać, ale trzeba mieć spory zapas gotówki na

> jego utrzymanie

Bez przesady kupuje sie drugi cały na części za grosze grinser006.gif

Najlepiej Anglika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może Fiata zasmakujesz? Np takie STILO jest niczego sobie . Na drogach tego mniej niż vw,

> opli itp, a stilo jest wg mnie duzo lepszym wyborem od jakichś tam avantime'ów, espace"ów i

> tym podobnych dziwolongów w omawianym budżecie, które w razie awarii mogą załamać kosztami

> napraw

na stilo napalona jest Paulina, miałbym niezle misz masz "daj pojechac Stilo" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może hyundai sonata

> http://otomoto.pl/hyundai-sonata-2-0-sekwencja-czarny-C29235868.html

> http://otomoto.pl/hyundai-sonata-C28541823.html

> w sumie nie znam tych samochodów i opinii o nich ale może Cię w jakiś sposób zainteresują

ogladałem, powiem Ci, napewno deska lepsza anizeli w avensis I ok.gif

ciekawe jak te silniki tolerują LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem cele tak jak TY ale budżet 20 000zl. Celowałem w Espace a skończyło się na Grand Scenicu.

> Kupiłem 2.0 16V 2004 rok serwisowany w ASO 130 tys przebiegu po większym przeglądzie (hamulce

> + rozrząd + KZFR) wytargowałem za 15 500 (stał 17 300).

> Nie namawiam Cie bo i tak kupisz co będziesz uważał ale na plus dla Scenica ze mniejszy od Espace

> większy od zwykłego kombi a dodatkowo masz dwa miejsca w razie potrzeby w bagażniku i masz

> auto 7 osobowe.

nie bede ukrywal, troche sie napalilem na Espace, jest to jeden z głownych kandydatów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na stilo napalona jest Paulina, miałbym niezle misz masz "daj pojechac Stilo"

I bardzo dobrze 270751858-jezyk.gif bo wg mnie to nie docenione auto jest smile.gif. Z tym JTDkiem ujdzie chociaż nie jestem zwolennikiem gnoju wink.gif. Napewno lepszym wyjściem stilon za 15kpln niż espace lub inny dziwak za tą kwotę 270751858-jezyk.gif. Chociaż ofensywa z Azji bije wg mnie ww auta bezawaryjnością zlosnik.gif.

Ja i tak jestem za sceniciem 1 a za resztę zróbmy dobrą bibę pub2.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I bardzo dobrze bo wg mnie to nie docenione auto jest . Z tym JTDkiem ujdzie chociaż nie jestem

> zwolennikiem gnoju . Napewno lepszym wyjściem stilon za 15kpln niż espace lub inny dziwak za

> tą kwotę . Chociaż ofensywa z Azji bije wg mnie ww auta bezawaryjnością .

> Ja i tak jestem za sceniciem 1 a za resztę zróbmy dobrą bibę

Stilo jest do ogarniecia ale tylko w wersji kombi, na tablica.pl znalazlem Grande Punto 2006 za 14900 ale wiadomo to hatchback a ja pstatnio wiele przewożę sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stilo jest do ogarniecia ale tylko w wersji kombi, na tablica.pl znalazlem Grande Punto 2006 za

> 14900 ale wiadomo to hatchback a ja pstatnio wiele przewożę

E nie marudź wink.gif. Kolega kupił mondeo mk3 z Polski, w sumie 1 właściciel bo kupił go od gościa który wcześniej jezdzil nim u siebie w firmie i odkupił ( nie jako ph) i za rocznik 2005 zapłacił 12 z hakiem. Auto sprawdzone, lekka przygoda z tyłu i nic więcej wink.gif. W brew opinii wielu osób da się... tylko trzeba być szybkim bo dobre auta długo na właściciela nie czekają crazy.gif. Szukaj stilo i nie marudź...ewentualnie lagę 2 z 1.8 i lekkim wyposażeniem bo dobrze się zagazuje i jeśli nie będzie "dopasiona" może być bezproblemowa jak za te pieniądze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E nie marudź . Kolega kupił mondeo mk3 z Polski, w sumie 1 właściciel bo kupił go od gościa który

> wcześniej jezdzil nim u siebie w firmie i odkupił ( nie jako ph) i za rocznik 2005 zapłacił 12

> z hakiem. Auto sprawdzone, lekka przygoda z tyłu i nic więcej . W brew opinii wielu osób da

> się... tylko trzeba być szybkim bo dobre auta długo na właściciela nie czekają . Szukaj stilo

> i nie marudź...ewentualnie lagę 2 z 1.8 i lekkim wyposażeniem bo dobrze się zagazuje i jeśli

> nie będzie "dopasiona" może być bezproblemowa jak za te pieniądze

Mondeo Mk3 tez biore pod uwagę bo podoba mi się, jest duże zlosnik.gif myślalem o Lagunie 2 aczkolwiek chyba za duzo zbyt złych opinii o niej sie naczytalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mondeo Mk3 tez biore pod uwagę bo podoba mi się, jest duże myślalem o Lagunie 2 aczkolwiek chyba

> za duzo zbyt złych opinii o niej sie naczytalem

Mondek, fakt, wielki jest ale lagunę w nopb za 15kpln powinieneś znalezć w ładnym stanie. A może zafira z 1.8? 270751858-jezyk.gif. Jak dużo przewozisz bedzie dobra, zagazuje się fajnie, każdy kowal to naprawi...no i jak dobrze trafisz to przewieziesz 7 osób pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mondek, fakt, wielki jest ale lagunę w nopb za 15kpln powinieneś znalezć w ładnym stanie. A może

> zafira z 1.8? . Jak dużo przewozisz bedzie dobra, zagazuje się fajnie, każdy kowal to

> naprawi...no i jak dobrze trafisz to przewieziesz 7 osób

wszystko fajnie pięknie Hansiu ale nie chcę Opla, poprostu nie chcę, takie zbocznie, być może dlatego że wiem jak były robione ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 15 tysięcy to jest jakieś ćwierć wartości normalnego prostego samochodu. Nie spodziewaj się, że

> ktokolwiek zaproponuje za tą kwotę jeden cały jeżdżący .

Czy ktoś wreszcie mógłby zbanować tego użytkownika na stałe?

Żaden inny troll nie jest w stanie w ciągu jednego dnia wklepać na klawiaturze tylu bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę że posiadasz Ulysse jak sie sprawuje? plusy, minusy?

Ja mam MK1 2.0 Turbo ale z MK2 to znam silnik i moim zdaniem bardzo fajna konstrukcja pod względem trwałości i nadawania się pod LPG. Co do zawieszenia to w MK1 i MK2 jest podobnie więc raczej prosto i tanio. Ogólnie nie bałbym sie tych aut. Jedyny minus to utrudniony trochę dostęp przy serwisowaniu ale tak to bez uwag. Za te pieniądze kawał dużej, wygodne bryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doszedł jeszcze jeden kandydat Dodge Grand Caravan...

> niestety nic na temat tego autka nie wiem, poczytam opinie ale chce tez znac opinie kogos z AK

Toz to olbrzym jest w porównaniu z poprzednio omawianymi wink.gif. Jak chcesz to kuzynka ma do sprzedania vw t4 hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nad tym tez myśle tylko musi byc kombi

Czemu koniecznie kombi? C5 MKI/MKII to (oprócz kombi) liftbacki z przepastnym bagażnikiem.

I byłbym ostrożny z kupowaniem za 15k MKII na gotowo.

Tzn prędzej kupiłbym tańszego i zrobił co jest do zrobienia niż liczył, że ktoś pozbywa się C5 w którym nie ma nic do zrobienia wink.gif

Jest parę słabych punktów tego auta (i nie jest to zawieszenie, chyba ze łożyska tylnych wahaczy raz na 200kkm), ale do ogarnięcia i można to wliczyć w budżet, zwłaszcza wobec niskich cen tych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doszedł jeszcze jeden kandydat Dodge Grand Caravan...

> niestety nic na temat tego autka nie wiem, poczytam opinie ale chce tez znac opinie kogos z AK

Brat miał. Co prawda tego 3.8 4x4 fajny w środku dużo bajerów typu el. odsuwane drzwi ale nic poza tym. Ceny części dość wysokie, koszty eksploatacji czyli spalanie kosmos - 20l LPG w mieście osiągi słabe. Ja bym się nie pchał. Zdecydowanie wybrał bym Espace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu koniecznie kombi? C5 MKI/MKII to (oprócz kombi) liftbacki z przepastnym bagażnikiem.

> I byłbym ostrożny z kupowaniem za 15k MKII na gotowo.

> Tzn prędzej kupiłbym tańszego i zrobił co jest do zrobienia niż liczył, że ktoś pozbywa się C5 w

> którym nie ma nic do zrobienia

> Jest parę słabych punktów tego auta (i nie jest to zawieszenie, chyba ze łożyska tylnych wahaczy

> raz na 200kkm), ale do ogarnięcia i można to wliczyć w budżet, zwłaszcza wobec niskich cen

> tych aut.

dlaczego? bo mi sie bardzo podoba zlosnik.gif ot cała filozofia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brat miał. Co prawda tego 3.8 4x4 fajny w środku dużo bajerów typu el. odsuwane drzwi ale nic poza

> tym. Ceny części dość wysokie, koszty eksploatacji czyli spalanie kosmos - 20l LPG w mieście

> osiągi słabe. Ja bym się nie pchał. Zdecydowanie wybrał bym Espace.

własnie, części i spalanie, auto mi sie bardzo podoba, jest przeogromne, duzo miejsca ale nie wiem czy byłbym w stanie go utrzymac jesli taki spalanie ma tenże samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.