Skocz do zawartości

na luźno.. Zakup motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Heja ho!

Na razie powooooli się rozglądam zlosnik.gif

Ustaliłem, że moto chcę kupic na zimę, może trafie cos porządnego taniej zlosnik.gif Budżet raczej skromny ale zakładając, że "wszytsko się może zdarzyć" przyjmijmy dolną granicę - 6k PLN.

Mam 192cm wzrostu, więc żebym nie wyglądał jak na kocie ok.gifpalacz.gif

Kwetsia wyboru moto. I tu się zaczyna: hehe.gif

1) Starszy ale tańszy czy nowszy ale droższy (przecież motocykle nie jeżdzą w zimę, mają mniejsze przeloty, są traktowane często jako maszyny weekendowe - to nie Passat hehe.gif)

2) Jaka pojemność - żeby się nie znudzić po sezonie ale żeby ten sezon w ogóle przeżyć i nie zabić się na pierwszym drzewie uzbroj_zlo.gif

3) Jaki typ motocykla - zastanawiam się nad naked/street. Odpadają wszelkiej maści ścigacze obijajace żebra leżąc na baku itd.

4) motor z PL czy szukać za granicą (gdzie może być lepszy klimat, lepsze drogi itd.) a przede wszytskim moto jest o wiele tańsze niż w PL

5) moto bezawaryjne, przystępne dla nowicjusza, które dobrze się prowadzi to priorytety ok.gif

kilka typów:

- Honda CB500

- Suzuki GS500

- Kawasaki ZEPHYR 550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heja ho!

> Na razie powooooli się rozglądam

> Ustaliłem, że moto chcę kupic na zimę, może trafie cos porządnego taniej Budżet raczej skromny

> ale zakładając, że "wszytsko się może zdarzyć" przyjmijmy dolną granicę - 6k PLN.

> Mam 192cm wzrostu, więc żebym nie wyglądał jak na kocie

> Kwetsia wyboru moto. I tu się zaczyna:

> 1) Starszy ale tańszy czy nowszy ale droższy (przecież motocykle nie jeżdzą w zimę, mają mniejsze

> przeloty, są traktowane często jako maszyny weekendowe - to nie Passat )

> 2) Jaka pojemność - żeby się nie znudzić po sezonie ale żeby ten sezon w ogóle przeżyć i nie zabić

> się na pierwszym drzewie

> 3) Jaki typ motocykla - zastanawiam się nad naked/street. Odpadają wszelkiej maści ścigacze

> obijajace żebra leżąc na baku itd.

> 4) motor z PL czy szukać za granicą (gdzie może być lepszy klimat, lepsze drogi itd.) a przede

> wszytskim moto jest o wiele tańsze niż w PL

> 5) moto bezawaryjne, przystępne dla nowicjusza, które dobrze się prowadzi to priorytety

> kilka typów:

> - Honda CB500

> - Suzuki GS500

> - Kawasaki ZEPHYR 550

IMO przy takim wzroście na każdym z powyższych będziesz wyglądał jak na psie...

Jakaś Africa Twin rocznik wczesny 90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heja ho!

> Na razie powooooli się rozglądam

[...]

> - Honda CB500

> - Suzuki GS500

> - Kawasaki ZEPHYR 550

Jako uzytkownik Zephyr750 to ci powiem - usiadz sobie na kazdym, zeby potem nie bylo ze jezdzisz w kucki smile.gif i jest ci niewygodnie

poza tym jako ze szukalem dla siebie konkretnego modelu nie tak dawno temu, to albo nie napalaj sie na temin/cene przy konkretnym modelu, albo nie napalaj sie na model wink.gif ... ja spelnialem swoje marzenie - musial byc Zephyr 550 lub 750 (bo 1100 to lekka przesada wink.gif ) i sie naogladalem gruzów przez prawie rok... i kupilem swojego za 2/3 budzetu a potem podwoilem jego wartosc w serwisie wink.gif

--

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za mocne to chyba bedzie

Iiitam! Nie będzie.

To R4, jak nie będziesz jechał mocno z obrotami to i motocykl będzie łagodny.

Mój dobry Kolega kupił B6 jako swój pierwszy motocykl po zrobieniu PJ.

Był zadowolony, po sezonie (a może dwóch, już nie wiem) kupił VFR.

B6 to dobry wybór. Dobrze wygląda, nieźle jedzie. Fajny motocykl ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> Jako uzytkownik Zephyr750 to ci powiem - usiadz sobie na kazdym, zeby potem nie bylo ze jezdzisz w

> kucki i jest ci niewygodnie

> poza tym jako ze szukalem dla siebie konkretnego modelu nie tak dawno temu, to albo nie napalaj sie

> na temin/cene przy konkretnym modelu, albo nie napalaj sie na model ... ja spelnialem swoje

> marzenie - musial byc Zephyr 550 lub 750 (bo 1100 to lekka przesada ) i sie naogladalem

> gruzów przez prawie rok... i kupilem swojego za 2/3 budzetu a potem podwoilem jego wartosc w

> serwisie

> --

> Tomasz

to najmłodszy motocykl nie jest.. Stąd wiela szrota na rynku - proste zlosnik.gif

nie upieram się, nie napalm, na spokojnie się przymierzam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to najmłodszy motocykl nie jest.. Stąd wiela szrota na rynku - proste

> nie upieram się, nie napalm, na spokojnie się przymierzam

No jak bez napalmu to faktycznie spokojnie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Celuj w klasę 600.

Znajdź kogoś kto ma spore pojęcie o 2oo, a najlepiej dogadaj się z jakimś sensownym serwisem w okolicy, co by moto prześwietlili.

Mając 192cm.

SV650/1000 odpada. Mając 170-180cm jest znośnie, aczkolwiek będziesz wyglądał komicznie zlosnik.gif No i kasa nie ta ok.gif

Bandit nieco lepiej, ale z takimi funduszami, ciężko będzie coś po lifcie wyrwać ( 2000r). Przed 2000r znowu nie masz regulacji dobicia/odbicia. Miększe zawieszenie, dla mnie za miękkie. Gaźniki starego typu. Ogólnie, pchałbym się w Bandita pod warunkiem, że masz kasę na model po 2000r. 78km to nie jest jakiś szał. Szybko się przyzwyczaisz. Od dołu nie jedzie, coś tam czuć powyżej 8k/obr, i szybko się kończy po przekroczeniu 11kobr, chyba, że masz zdjęte organicznie obr zlosnik.gif Zacne moto, ale się naszukasz....

Może Kawa zr7 ? Jest nieco wyższa od Bandita.

ps. do Bandita sprzed 2000r, można wrzucić amor poliftowy i masz przynajmniej 4cm wyżej ok.gif Dla mnie teraz dopiero jest OK. Przestajesz szurać podnóżkami w każdym winklu yay.gif

Jak się nie boisz problemów z elektryką (regulator napięcia) celuj w VFR. Tam powinien być już wtrysk, i koniec problemów z gaźnikami i odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Celuj w klasę 600.

> Znajdź kogoś kto ma spore pojęcie o 2oo, a najlepiej dogadaj się z jakimś sensownym serwisem w

> okolicy, co by moto prześwietlili.

> Mając 192cm.

> SV650/1000 odpada. Mając 170-180cm jest znośnie, aczkolwiek będziesz wyglądał komicznie No i kasa

> nie ta

mam 188 i SV650 N! to jedno z najwygodniejszych moto na jakich siedziałem (poza neoklasykami typu zefir (ale tylko 750 i 1100), inazuma, czy CB1000 i 750) i dlatego kupiłem... Ska faktycznie odpada, bo garba można dostać.

moze i wygladam komicznie, ale ten moto jest swietny ze wzgledu na silnik i charakter. dla początkującego odpuszczamy gaznikowe wersje i szukamy >2003 i jest gitara. moto na kilka sezonów - te 72 konie naprawde robią robote.

> Bandit nieco lepiej, ale z takimi funduszami, ciężko będzie coś po lifcie wyrwać ( 2000r). Przed

> 2000r znowu nie masz regulacji dobicia/odbicia. Miększe zawieszenie, dla mnie za miękkie.

> Gaźniki starego typu. Ogólnie, pchałbym się w Bandita pod warunkiem, że masz kasę na model po

> 2000r. 78km to nie jest jakiś szał. Szybko się przyzwyczaisz. Od dołu nie jedzie, coś tam

> czuć powyżej 8k/obr, i szybko się kończy po przekroczeniu 11kobr, chyba, że masz zdjęte

> organicznie obr Zacne moto, ale się naszukasz....

Bandit z druiej strony wybitnie niewygodny dla mnie przy tym wzroscie. Kolana juz nie pasują do baku.

najlepiej uderzyć do jakiegos handlu moto co mają pod dachem 20 modeli i poprzysiadac sie. ja bylem zdecydowany na cos zupelnie innego zanim usiadłem na SVce. I teraz jestem zafascynowany tym moto. Zadne R4 nie wywoływało takich wrażeń z jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heja ho!

> Na razie powooooli się rozglądam

> Ustaliłem, że moto chcę kupic na zimę, może trafie cos porządnego taniej Budżet raczej skromny

> ale zakładając, że "wszytsko się może zdarzyć" przyjmijmy dolną granicę - 6k PLN.

> Mam 192cm wzrostu, więc żebym nie wyglądał jak na kocie

> Kwetsia wyboru moto. I tu się zaczyna:

> 1) Starszy ale tańszy czy nowszy ale droższy (przecież motocykle nie jeżdzą w zimę, mają mniejsze

> przeloty, są traktowane często jako maszyny weekendowe - to nie Passat )

> 2) Jaka pojemność - żeby się nie znudzić po sezonie ale żeby ten sezon w ogóle przeżyć i nie zabić

> się na pierwszym drzewie

> 3) Jaki typ motocykla - zastanawiam się nad naked/street. Odpadają wszelkiej maści ścigacze

> obijajace żebra leżąc na baku itd.

> 4) motor z PL czy szukać za granicą (gdzie może być lepszy klimat, lepsze drogi itd.) a przede

> wszytskim moto jest o wiele tańsze niż w PL

> 5) moto bezawaryjne, przystępne dla nowicjusza, które dobrze się prowadzi to priorytety

> kilka typów:

> - Honda CB500

> - Suzuki GS500

> - Kawasaki ZEPHYR 550

xj 600

gpz 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spokojnie ogarniesz. Tylko 6 tyś to trochę mało, na pewny zadbany motocykl. Poszukaj wątku

> kol.Adamec na odpowiednim kaciku. On tak kminił z pół roku chyba a i tak kupił co innego

Kumpel sprzedał swojego B6 za 6500, motocykl był więcej niż zadbany.... więc można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bandit nieco lepiej, ale z takimi funduszami, ciężko będzie coś po lifcie wyrwać ( 2000r). Przed

> 2000r znowu nie masz regulacji dobicia/odbicia. Miększe zawieszenie, dla mnie za miękkie.

> Gaźniki starego typu. Ogólnie, pchałbym się w Bandita pod warunkiem, że masz kasę na model po

> 2000r.

Myślę, że budżet pozwoli na ściągnięcie takiego motocykla z zagranicy ok.gif

> Może Kawa zr7 ? Jest nieco wyższa od Bandita.

podoba mi się zlosnik.gifok.gif

jakieś duże różnice w prowadzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja ciebie proszę...

> SV' ka jest smukła - nie stoi w korkach

SV to moze i jest, tylko z kierownikami jest roznie grinser006.gif czasami raczej poprzecznie niz podluznie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując kandydatów:

1) Suzuki Bandit 600

2) Yamaha Fazer FZS 600

3) Kawasaki ZR7

4) Suzuki SV650 N (mały GS500 zlosnik.gif)

Chciałem początkowo moto z okrągłym reflektorem z przodu ale Yamaha też mi się podoba ok.gif Ładne moto ok.gif

Jeszcze jakieś propozycje? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podsumowując kandydatów:

> 1) Suzuki Bandit 600

> 2) Yamaha Fazer FZS 600

> 3) Kawasaki ZR7

> Chciałem początkowo moto z okrągłym reflektorem z przodu ale Yamaha też mi się podoba Ładne moto

> Jeszcze jakieś propozycje?

zawsze możesz kupić bandit S wink.gif zobacz jeszcze kawę er6 ale nie wiem jak się kształtują ceny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.