Skocz do zawartości

Q VeeDub a raczej jej brak... Innowacja ;-)


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> Wychodzi coraz wiecej, szykuje sie pozew zbiorowy......

> to jest ciekawe, innowacyjne podejscie VeeDub, kluczyk nie potrzebny, a auto samo gasnie po 8h, jak

> sie Diesel w baku skonczy...

A nie jest to czasem klucz zbliżeniowy (proximity key)?

Przepisy w EU (idiotyczne skądinąd) wymagają, żeby samochód nie gasł nawet po oddaleniu się kluczyka z zasięgu. Jak również zakazano antynapadów wyłączających zapłon po pewnym czasie. Właśnie po to, żeby złodziejowi auto się nie zatrzymało powodując wypadek.

Może się okazać, że ten VW jest absolutnie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem VW wiec nie wiem jak to u nich powinno działać ale normalnie przy kluczyku zblizeniowym jest potrzebny tylko do odpalenia auta. Mozesz pozniej go wyjac i auto bedzie dalej pracowac - wymog prawny.

Slot na kluczyk byc musi na wypadek padu pradu w kluczyku bo jakos przeciez auto odpalic musisz. No chyba faktycznie auto jest zepsute ale z tego co widac nie jest to usterka uniemozliwiajaca jazde. Kazde auto sie psuje niezaleznie od marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest to czasem klucz zbliżeniowy (proximity key)?

No wlasnie nie.zlosnik.gif. Wielu ludzi mowilo,o tym problemie, ale facet dopiero to nagral.

Do tego doszlo, jak VeeDub grozil klientom prawnikami, gdzie naprawiali auto 3-4 razy, ale facet chcial odszkodowanie....

Wizerunek marki runal w gruzachpad.gif...

> Przepisy w EU (idiotyczne skądinąd) wymagają, żeby samochód nie gasł nawet po oddaleniu się

> kluczyka z zasięgu. Jak również zakazano antynapadów wyłączających zapłon po pewnym czasie.

> Właśnie po to, żeby złodziejowi auto się nie zatrzymało powodując wypadek.

Tu masz odwrotnie, auto jezdzi bezhahaha.gif, co smieszne nie jest, bo np [piaskownica ] moze wskoczyc... I sobie odjechac. pytanie, jadnak jak zgasic autoconfused.gif?

> Może się okazać, że ten VW jest absolutnie w porządku.

w BmW jak wyciagniesz klucz auto gasnie, ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mialem VW wiec nie wiem jak to u nich powinno działać ale normalnie przy kluczyku zblizeniowym

> jest potrzebny tylko do odpalenia auta. Mozesz pozniej go wyjac i auto bedzie dalej pracowac -

> wymog prawny.

> Slot na kluczyk byc musi na wypadek padu pradu w kluczyku bo jakos przeciez auto odpalic musisz. No

> chyba faktycznie auto jest zepsute ale z tego co widac nie jest to usterka uniemozliwiajaca

> jazde. Kazde auto sie psuje niezaleznie od marki.

Zgoda, zgoda, zgoda, ale tu nie oto chodzizlosnik.gif, ten klucz nie ma tak dzialac, zrobie jutro YT z BMW. To NIE jest proximity key...idea.gif

Dodatkowo, Volskwagen ukrywa mase bledow i fakt napraiwa je ale podczas akcji jak przyjedzisz na service, gdzie jesli tak jak tu potencjalnie zagrazaja zycia, to jest nie zgodne z prawem federlanymnono.gif.

Z tym kluczem to znow podobnonznany przypadek, ale ...dopoki ktos dzis tego nie nagral, to VW sie wypieral[...]lizak.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrob z VW. W BMW moze dzialac inaczej.

Przejde sie w tym tygodnizlosnik.gif, mulher.gif mi wlasnie mowi, ze CC ladnie wygladazlosnik.gif, a jaktak dalej pojdzie , to ceny poleca w dol... hmm.gif, jak utarguje z 20% to akurat na naprawe DSG bedzie jak pojdziehahaha.gif.

Z ciekawosci dzis dzwonikem do delaer-a Skoda. Superb 3.6l V6 kmbi, przez telefon 25% mniej hahaha.gif... , czyli pewnie na miejscu jeszcze dobre 5% do ubiciazlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Przepisy w EU (idiotyczne skądinąd)...

Idiotyczne to jest gdyby było inaczej. Pada bateria w kluczyku i auto się zatrzymuje. Z reszta tak samo działają immobilizery. Tylko w momencie włożenia kluczyka do stacyjki.

Nie ma w tym nic dziwnego a durni dziennikarze jak zwykle szukają taniej sensacji i robią z siebie i przy okazji innych idiotów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Idiotyczne to jest gdyby było inaczej. Pada bateria w kluczyku i auto się zatrzymuje. Z reszta tak

> samo działają immobilizery. Tylko w momencie włożenia kluczyka do stacyjki.

> Nie ma w tym nic dziwnego a durni dziennikarze jak zwykle szukają taniej sensacji i robią z siebie

> i przy okazji innych idiotów.

> Pozdrawiam.

Miałem na myśli systemy antynapadowe. Kiedyś było tak, że złodziej mógł Ci nawet wyrwać kluczyki ale jeśli nie zdezaktywował systemu to auto zatrzymytwało się po kilkuset metrach i odpalało alarm. A właściciel już zwykle był bezpieczny. No i Unia tego zakazała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejde sie w tym tygodni, mi wlasnie mowi, ze CC ladnie wyglada, a jaktak dalej pojdzie , to ceny

> poleca w dol... , jak utarguje z 20% to akurat na naprawe DSG bedzie jak pojdzie.

> Z ciekawosci dzis dzwonikem do delaer-a Skoda. Superb 3.6l V6 kmbi, przez telefon 25% mniej ... ,

> czyli pewnie na miejscu jeszcze dobre 5% do ubicia

Się nie wygłupiaj, bo kupisz, jeszcze Ci się spodoba i zostaniesz internetowym fanbojem.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Się nie wygłupiaj, bo kupisz, jeszcze Ci się spodoba i zostaniesz internetowym fanbojem.

Raczej niezlosnik.gif, poczytaj FB VW Australia co ludzie piszapanic.gif... Pozornie wydaje sie dobra opcjahmm.gif, ale ja nie mam czasu siedziec po service. auto stoi to znaczy, ze i $$$ stoinono.gif...

Skoda mnie zaciekawilazlosnik.gif, bo maja nie sprzedane egzemplarze z ... 2011zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie, poczytaj FB VW Australia co ludzie pisza... Pozornie wydaje sie dobra opcja, ale ja nie

> mam czasu siedziec po service. auto stoi to znaczy, ze i $$$ stoi...

> Skoda mnie zaciekawila, bo maja nie sprzedane egzemplarze z ... 2011.

Uuuu, nieźle. I ile sobie za nie życzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uuuu, nieźle. I ile sobie za nie życzą?

niewiem.gif. sugerowana cena to $57khahaha.gif, ogloszona delaera to $51k, ale jesli bym dzis przyszedl i kupil to $39,990zlosnik.gif. Nie poszlem, ale troche dla sportu mozna ponegocjowaczlosnik.gif. Auto 2012 rok produkcji, niezarejstrowanehmm.gif.

Chetnych brak, a bankowi musi placicidea.gif. Gdyby VW traktowal klietow jak trzeba to....hmm.gifniewiem.gif, kto wie... Skoda odwaliem, bo spadek wartosci jest facepalm%5B1%5D.gif,= czytaj nikt tego nie chce odkupic, bo nie wie co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . sugerowana cena to $57k, ogloszona delaera to $51k, ale jesli bym dzis przyszedl i kupil to

> $39,990. Nie poszlem, ale troche dla sportu mozna ponegocjowac. Auto 2012 rok produkcji,

> niezarejstrowane.

125K zł będzie. Za jaką wersję i z jakim silnikiem? Bo cena porównywalna z EU. A to oznacza, że Skoda u Was jest droga. z_lol1.gif

> Chetnych brak, a bankowi musi placic. Gdyby VW traktowal klietow jak trzeba to...., kto wie...

> Skoda odwaliem, bo spadek wartosci jest ,= czytaj nikt tego nie chce odkupic, bo nie wie co to

> jest.

Q taka jak u VW. Serwis taki jak u VW. W tym jednym Skoda=VW. Fanboje mogą płakać ze szczęścia.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 125K zł będzie. Za jaką wersję i z jakim silnikiem? Bo cena porównywalna z EU. A to oznacza, że

> Skoda u Was jest droga.

made in Europe, znaczy Premiumzlosnik.gif. 3.6l V6 Combi, ze wszystkim, chyba to Elegance nazywaja[idea.gif, ale nie masz do tego zadnej opcji, wszystkow standardzie...

> Q taka jak u VW. Serwis taki jak u VW. W tym jednym Skoda=VW. Fanboje mogą płakać ze szczęścia.

Nie wiem jaki jest service Skoda- nic zlego nie czytalem, oprocTych samych problemach z DSG jak VeeDub. Pamietam ze jak patrzylem na Superb jak Skoda tylko przyszla do Australii, to wtedy jakies, 6-7 lat temu, service byl drozszy niz... BMWzlosnik.gif... a wtedy patrzylismy na BMW i kupili w koncu Subaruzlosnik.gif, wlasnie dlatego, ze nie chcialem im placic tule za servicefoch.gif.

Potem BMW mialo corporate deal z nami, i service dwa lata byl za free, nie wzialem tylko pod uwage, ze auto rozpada sie po gwarancjilizak.gif. Ot niemiecka dokldanowchahaha.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> made in Europe, znaczy Premium. 3.6l V6 Combi, ze wszystkim, chyba to Elegance nazywaja[, ale nie

> masz do tego zadnej opcji, wszystkow standardzie...

U nas wyżej niż Elegance jest jeszcze Platinum. A na samej górze Laurin&Klement (wersja specjalna). Ale do każdej możesz coś jeszcze dokupić jak chcesz.

> Nie wiem jaki jest service Skoda- nic zlego nie czytalem, oprocTych samych problemach z DSG jak

> VeeDub. Pamietam ze jak patrzylem na Superb jak Skoda tylko przyszla do Australii, to wtedy

> jakies, 6-7 lat temu, service byl drozszy niz... BMW...

W EU serwis jest bardzo drogi. A w Polsce to już dramat, więc jesteśmy przyzwyczajeni. U nas czy kupisz Dacię czy BMW to Cię i tak oskubią w serwisie.

> a wtedy patrzylismy na BMW i kupili w

> koncu Subaru, wlasnie dlatego, ze nie chcialem im placic tule za service.

> Potem BMW mialo corporate deal z nami, i service dwa lata byl za free, nie wzialem tylko pod uwage,

> ze auto rozpada sie po gwarancji. Ot niemiecka dokldanowc...

Na czymś zarobić muszą. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas wyżej niż Elegance jest jeszcze Platinum. A na samej górze Laurin&Klement (wersja

> specjalna). Ale do każdej możesz coś jeszcze dokupić jak chcesz.

Kiedys bawilem sie konfiguratorem, wyszlo mi, ze nasze Elegance, to UK Europe wersja, ze wszystkim, oprocz jakiegos radio.hmm.gif, ale tomOctavia RS bylahmm.gif. Suberp, niewiem.gif

> W EU serwis jest bardzo drogi. A w Polsce to już dramat, więc jesteśmy przyzwyczajeni. U nas czy

> kupisz Dacię czy BMW to Cię i tak oskubią w serwisie.

A widzisz, dlatego, mowie, ze nie zaleznie czy jakakolwiek odpowiedzialnosc karna sie potwierdzi i VW dostanie kara.gif czy nie, to wizerunek firmy nadszarpniety jak nie wiem. W tym miesiacu stracili mase klientowwaytogo.gif i w pelni na to zasluguja. Korporacyjna etyka i odpowiedzialnosc u mie jest bardzo silna...

> Na czymś zarobić muszą.

Wlasnie nie idziezlosnik.gif. Stracili klientazlosnik.gif, a ze jestem wredny i szczery, to mowie, ludziom jakim wielkim go..m jest ten D cud techniki zwany BMW. skromny.gif. Dzien w ktorym zniknie z mojego garazu otworze Moetwaytogo.gifzlosnik.gif. Z drugiej strony musze przyznac, ze nie mialem problemow z BMW, pierwszy egzemplarz wymienili bez wielkiej uzbroj_zlo.gif, nawet jak lakier zlazl po 3 latach, to dali nowy na wlasny koszt, a auto dobrze juz po gwarancji...

Szkoda, ze produkt kiepskizlosnik.gif... A Volskwagen, coz nie dosc, ze wyglada, ze produkt kiepskiej Q to jeszcze bezczelnie ida w zaparte...lizak.gif. klienci to wynagrodza- NIE hahaha.gif.

BTW ciekawe komentarze... Na FB..

Quote:

Das Moral Vacuum. I considered buying one of your cars during my last upgrade. I was put off by the high price and a friend whose Golf was more closely associated with the workshop than I felt comfortable with. But now, with your cars having faults that too many people have been reporting for it to be a simple case of "bad apples", smarmy lawyers threatening someone with losing their job and you bullying Fairfax ande trying to shut them up by pulling advertising I will never, NEVER consider buying a VW again. I will also make absolutely certain that I dissuade any friends and acquaintances from doing so, pointing to your behaviour in this case. You have crossed a line here. You are not the kind of company that I ever want to have dealings with


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możesz po polsku wytłumaczyć o co tu chodzi bo jakoś nie za bardzo jestem w stanie to ogarnąć?

Wyciągasz w czasie jazdy kluczyk, a auto dalej jedzie. Nie da się go teraz wyłączyć, a co ciekawe - kluczyka nie da się też wepchnąć z powrotem. Będzie tak sobie pracował aż się skończy paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyciągasz w czasie jazdy kluczyk, a auto dalej jedzie. Nie da się go teraz wyłączyć, a co ciekawe -

> kluczyka nie da się też wepchnąć z powrotem. Będzie tak sobie pracował aż się skończy paliwo.

Musiał chyba szarpać zdrowo, u mnie nie da się wyciągnąć kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musiał chyba szarpać zdrowo, u mnie nie da się wyciągnąć kluczyka.

No i właśnie to jest podobno w VW zepsute, że się da. A raczej to, że się da + to, że nie gaśnie wtedy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi coraz wiecej, szykuje sie pozew zbiorowy......

> to jest ciekawe, innowacyjne podejscie VeeDub, kluczyk nie potrzebny, a auto samo gasnie po 8h, jak

> sie Diesel w baku skonczy...

Wyglada na to ,ze typowa dla wielkich firm nonszalancja ,wyjdzie fałwejowi w Australii bokiem.

Inny system prawny i brak uprzywilejowania korporacji moze ich sporo kosztować. Szkoda ...... biglaugh.gifbiglaugh.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są w tej chwili takie rozwiązania, że nawet kluczyka nie musisz wyjmować z torebki/kieszeni żeby otworzyć i pojechać

jedynie jak bateria by padła to właśnie trzeba przyłożyć/włożyć w dziurkę jak na filmie itp żeby odpalić

ten VW nie ma jakiegoś przycisku start/stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi coraz wiecej, szykuje sie pozew zbiorowy......

> to jest ciekawe, innowacyjne podejscie VeeDub, kluczyk nie potrzebny, a auto samo gasnie po 8h, jak

> sie Diesel w baku skonczy...

ale co w tym dziwnego ?

W Subaru (oferowanym takze w AUDM) z keyless'em tez mam podobnie, z auta mozna wyjsc z zapalonym silnik, bedzie piszczec ale nie zgasnie. Analogicznie jak dotego, jak sie kluczyk w aucie zostawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Slot na kluczyk byc musi na wypadek padu pradu w kluczyku bo jakos przeciez auto odpalic musisz. No

> chyba faktycznie auto jest zepsute ale z tego co widac nie jest to usterka uniemozliwiajaca

> jazde. Kazde auto sie psuje niezaleznie od marki.

Nie musi, u mnie nie ma uzbroj_zlo.gif, jest tylko przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To głupie bo u mnie w Reno można zgasić naciskając dwa razu guzik start/stop. Ale skoro system nie

> jest przewidziany do wyciagnięcia kluczyka (bo nie da rady tego zrobić bez użycia siły) to nie

> rozumiem w czym problem.

W tym, że kluczyk jednak udało się wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to gdzie sie wklada karte/kluczyk jak padnie zasilanie kluczyka?

Ostatnio miałem do dyspozycji Peugeota 508 i tam nie było żadnej dziurki na kluczyk. W kieszeni musiał siedzieć. Jak padnie, to pewnie trzeba wzywać pomoc drogową...

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio miałem do dyspozycji Peugeota 508 i tam nie było żadnej dziurki na kluczyk. W kieszeni

> musiał siedzieć. Jak padnie, to pewnie trzeba wzywać pomoc drogową...

> mar00ha

no to w renowkach to jest jednak bardziej z glowa. Najpierw na desce dluuugo pali sie komunikat o wyczerpujacej sie baterii w karcie. Jesli olejesz komunikat i bateria padnie to bez problemu wsiadziesz do auta (w karcie jest schowany awaryjny kluczyk do drzwi) i uruchomisz (jest slot na desce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co w tym dziwnego ?

> W Subaru (oferowanym takze w AUDM) z keyless'em tez mam podobnie, z auta mozna wyjsc z zapalonym

> silnik, bedzie piszczec ale nie zgasnie. Analogicznie jak dotego, jak sie kluczyk w aucie

> zostawi.

A co musisz zrobić aby zgasic silnik? Bo w VW wynika że nic nie możesz zrobić tylko czekać jak skończy Ci się paliwo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w BmW jak wyciagniesz klucz auto gasnie, ..

A widzisz to ostatnio jeździłem jakąś zepsutą najnowszą 7, bo po zamknięciu drzwi z kluczyka silnika cały czas pracował, a trzeba było go wyłączyć przyciskiem start/stop.

Tak w ogóle nudne już się robi to co wypisujesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym, że kluczyk jednak udało się wyciągnąć.

Tez mogę wyrwać kierownicę i twierdzić że wada fabryczna bo jednak da rade wyciągnąć. To taki ekstremalny przykład. Nie jeździłem nowym VW z takim kluczykiem więc ciężko mi oceniać ale nie sądzę żeby ot tak po prostu dało się (bez użycia siły) wyjąc kluczyk a później że się go nie da włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widzisz to ostatnio jeździłem jakąś zepsutą najnowszą 7, bo po zamknięciu drzwi z kluczyka

> silnika cały czas pracował, a trzeba było go wyłączyć przyciskiem start/stop.

> Tak w ogóle nudne już się robi to co wypisujesz....

facepalm%5B1%5D.gif ale mogłeś go wyłączyć a tutaj podobno nie ma takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mialem VW wiec nie wiem jak to u nich powinno działać ale normalnie przy kluczyku zblizeniowym

> jest potrzebny tylko do odpalenia auta. Mozesz pozniej go wyjac i auto bedzie dalej pracowac -

> wymog prawny.

A widzisz na filmie możliwość zgaszenia auta (poza dojechaniem do ściany i zdławieniem silnika?) grinser006.gif

> Slot na kluczyk byc musi na wypadek padu pradu w kluczyku bo jakos przeciez auto odpalic musisz. No

> chyba faktycznie auto jest zepsute ale z tego co widac nie jest to usterka uniemozliwiajaca

> jazde.

Wręcz przeciwnie - usterka umożliwia jazdę do końca zbiornika paliwa grinser006.gif

A to podobno tylko karty w renówkach sie psują grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widzisz na filmie możliwość zgaszenia auta (poza dojechaniem do ściany i zdławieniem silnika?)

a jak wyglada w VW awaryjne wylaczanie silnika przy keyless? (BTW OZI juz napisal ze to zwykly kluczyk a nie zblizeniowy, tylko ze juz po moim poscie) Jak juz napisalem nie mam nic wspolnego z VW wiec ten film traktuje typowo humorystycznie.

Albo faktycznie auto jest popsute albo wlasciciel nie przeczytal instrukcji obslugi i wyrwal kluczyk na sile... ciezko sie spodziewac ze pozniej bedzie wszystko dzialac jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak w ogóle nudne już się robi to co wypisujesz....

Zawsze możesz nie czytać.

Ja się cieszę, że pisze o tym. VW faktycznie mógłby popracować trochę nad sobą. Również w Europie.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi coraz wiecej, szykuje sie pozew zbiorowy......

> to jest ciekawe, innowacyjne podejscie VeeDub, kluczyk nie potrzebny, a auto samo gasnie po 8h, jak

> sie Diesel w baku skonczy...

Może w końcu pora wyjaśnić specyfikę rynku Australijskiego.

W Australii obowiązuje system dopłat do pojazdów produkowanych w Australii. Są to bardzo wysokie dopłaty. Źródło

Quote:

A HOLDEN Commodore SS Series 2 sells for $41,990. But strip away the government assistance and the same car could easily have a price tag of more than $50,000.

...

Tony Abbott has already signalled the Coalition's plan to slash assistance to the car industry, a scenario that has car makers and unions trembling. But other academics and analysts say that,
after decades of subsidies and tariffs
, it's time for a shake-up.

...

In 2009-10, the industry produced more than 231,000 cars. In that time, total government assistance, including subsidies, tax breaks and tariffs, was $1.625 billion, according to the Productivity Commission. In other words, each car was subsidised by just over $7000. At an average price of $25,000, that means
a subsidy of nearly 30 per cent of the price of an Australian car
, Mr Pearce said.


Jako ciekawostka Toyota zalicza się do tego uprzywilejowanego grona, ponieważ od pół wieku ma fabrykę w Australii. Źródło

Quote:

Toyota Australia's origins go back to 1958 when Thiess Brothers began importing the first LandCruiser models for work on the Snowy Mountains Hydro-electric scheme and sold the first Toyota LandCruiser in 1959. Assembly of Toyota cars began in the Melbourne factory of Australian Motor Industries (later AMI-Toyota) in 1963 and within a decade the Corolla and Corona (replaced by Camry in 1987) were well established in the market.


Ciekawe jak by wyglądała sprzedaż samochodów w Australii gdyby znieść system dopłat? Pewnie nagle by się okazała, że niemieckie samochody są całkiem niezłe, w stosunku do ich ceny. 270751858-jezyk.gif

Australijscy producenci robią w gacie na samą myśl o zlikwidowaniu obecnego systemu. Chyba jednak nie są przekonani o tym, że robią naprawdę lepsze samochody od ich europejskich odpowiedników. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to gdzie sie wklada karte/kluczyk jak padnie zasilanie kluczyka?

Nigdzie, zbliza sie jedynie kluczyk do przycisku - wg instrukcji.

U ojca w Kile jest inaczej, bo w schowku jest ukryta stacyjka, takze szkoly sa dwie. Jezeli ta pierwsza dziala niezawodnie (ciagle sie zbieram, zeby spr grinser006.gif), to wybieram pierwsza opcje wink.gif

Edit:

Zrobiłem próbę, wyjąłem baterię, działa grinser006.gif. Nawet nieużywanym kluczykiem dało się zamek drzwi otworzyć, potem trzeba przyłożyć kluczyk, do przycisku, wcisnąc hamulec poczekać 5sek, zapala się stacyjka i odpala silnik.

Jest niestety jeden minus, jak się podchodzi to nei zapala się światełko tongue.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.