Skocz do zawartości

Jak sprzedać takie auto... a może tylko żyletki...


G.O.A.T.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w garażu samochód, który od chyba 6 lat nie wyjechał z garażu. Jest jeszcze na czarnych tablicach, nie ma aktualnego przeglądu ani ubezpieczenia OC od kilku lat.

Jeżeli sprzedam to auto i nowy właściciel zarejestruje je na siebie i opłaci aktualną składkę OC to czy ubezpieczalnia będzie mnie ścigała za zaległe składki.

Pytanie z cyklu złomować czy sprzedawać?

Jakie ewentualne konsekwencje niesie ze sobą sprzedaż takiego auta?

Ciekawa mała salonka z US więc by szkoda było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w garażu samochód, który od chyba 6 lat nie wyjechał z garażu. Jest jeszcze na czarnych

> tablicach, nie ma aktualnego przeglądu ani ubezpieczenia OC od kilku lat.

> Jeżeli sprzedam to auto i nowy właściciel zarejestruje je na siebie i opłaci aktualną składkę OC to

> czy ubezpieczalnia będzie mnie ścigała za zaległe składki.

tak + kara za nieopłacenie OC (niemała - patrz strona UFG)

> Pytanie z cyklu złomować czy sprzedawać?

sprzedawanie jest ryzykowne dla Ciebie...

> Jakie ewentualne konsekwencje niesie ze sobą sprzedaż takiego auta?

j.w. - kara za brak OC.

> Ciekawa mała salonka z US więc by szkoda było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w garażu samochód, który od chyba 6 lat nie wyjechał z garażu. Jest jeszcze na czarnych

> tablicach, nie ma aktualnego przeglądu ani ubezpieczenia OC od kilku lat.

> Jeżeli sprzedam to auto i nowy właściciel zarejestruje je na siebie i opłaci aktualną składkę OC to

> czy ubezpieczalnia będzie mnie ścigała za zaległe składki.

> Pytanie z cyklu złomować czy sprzedawać?

> Jakie ewentualne konsekwencje niesie ze sobą sprzedaż takiego auta?

> Ciekawa mała salonka z US więc by szkoda było.

Cokolwiek będziesz z nim robił w wydziale komunikacji info idzie do UFG, a oni dowalą Ci karę, Nie ma legalnego sposobu na ucieczkę od UFG w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cokolwiek będziesz z nim robił w wydziale komunikacji info idzie do UFG, a oni dowalą Ci karę, Nie

> ma legalnego sposobu na ucieczkę od UFG w Twoim przypadku.

natomiast nielegalny jest i to bardzo prosty, z tym że nie chcę yay.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cokolwiek będziesz z nim robił w wydziale komunikacji info idzie do UFG, a oni dowalą Ci karę, Nie

> ma legalnego sposobu na ucieczkę od UFG w Twoim przypadku.

Kupiłem auto bez OC (od ponad 10 lat), zarejestrowałem, ubezpieczyłem, mija rok - poprzedniego właściciela nikt nie ścigał. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet chyba po 3.

Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Art.92 Przedawnienie roszczeń z tytułu opłaty

1. Roszczenia z tytułu opłaty ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia dokonania kontroli, nie później jednak niż z upływem 3 lat od ostatniego dnia roku kalendarzowego, w którym nie spełniono obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Bieg przedawnienia przerywa:

1) każda czynność organu egzekucyjnego podjęta w celu wyegzekwowania opłaty;

2) uznanie przez zobowiązanego niespełnienia obowiązku ubezpieczenia i dochodzonej w związku z tym opłaty;

3) wszczęcie postępowania przed sądem powszechnym w sprawach określonych w art. 10, spełnienie obowiązku zawarcia umowy ubezpieczeniowej, ust. 2;

4) zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

3. Po przerwaniu biegu przedawnienia z przyczyny, o której mowa w ust. 2:

1) pkt 1 i 2 biegnie ono na nowo;

2) pkt 3 okres przedawnienia biegnie na nowo od dnia zakończenia postępowania sądowego;

3) pkt 4 okres przedawnienia biegnie od dnia podjęcia postępowania egzekucyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eee to mogę już jedno z aut przerejestrować - gość co sprzedał nie miał OC a był w porządku,

> chciałem dotrzymać nieprzerejestrowane do 5, ale skoro po 3 jest spokój

Tak, ale za ostatnie 3 lata ktoś musi zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne napisanie umowy sprzedaży na nieistniejącą osobę z datą kiedy oc było jeszcze ważne.

> Teoretycznie ktoś sie może przyczepić że auta nie wyrejestrowano

Ściślej, że nie zgłoszono zbycia?

> ale to jest martwy przepis i

> nie karają za to.

No chyba tak jest. Niby trzeba, ale sankcji brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cokolwiek będziesz z nim robił w wydziale komunikacji info idzie do UFG, a oni dowalą Ci karę, Nie

> ma legalnego sposobu na ucieczkę od UFG w Twoim przypadku.

Poczytałem o wysokości kary na poziomie 1800PLN, tylko nie wiem czy to za każdy rok czy jednorazowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za każdy rok braku składki czyli 1800 x3

a gdzie podpiepszyć gościa co ma auto które stoi pod bramą 3-4 lata, niepłacone OC.

pisałem do funduszu - nic nie odpisali. chcę coś zrobić by to auto zniknęło (mało miejsc parkingowych).

polemika z wlascicielem - nieosiągalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie z cyklu złomować czy sprzedawać?

> Jakie ewentualne konsekwencje niesie ze sobą sprzedaż takiego auta?

Nawet gdy bedziesz chciał złomować to,ubezpieczenie na chwilę obecną, czyli na dzień w którym auto jest złomowane musi mieć OC, to czy miało 3miesiące temu nikogo nie obchodzi. Prawda jest taka że wszyscy straszą wysoką karą nawet do 3tyś zł za brak OC, a sprawa wygląda tak że firma w której pracowałem (teraz współpracuje) ma kasacje pojazdów (kiedyś zajmowałem się papierkową robotą właśnie w tej sprawie) i na 10 aut które złomowaliśmy 3-4 nie miały OC, gość wykupywał ubezpieczenie złomował auto i cisza..... Złomujemy tak od 2006r i jakoś nie słyszałem aby ktoś dostał kare za brak OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.