Skocz do zawartości

Czy jestem aż takim zawalidrogą?


karolKK

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucę tylko swój kamyk do wątku.

Jak już kilku użytkowników napisało trzeba to olać.

Męczy mnie trochę temat patrzenia się na ściganta.

Po kiego grzyba to robisz hmm.gif

IMHO jest to dziwne zachowanie, wręcz niegrzeczne.

Nie żebym był świętoszkiem, ale nie wyobrażam sobie gapienia się na kogoś tylko z tego powodu, że szybciej ruszył ze świateł i w związku z tym za wcześnie zjawił się na następnym skrzyżowaniu.

Myślisz, że wszyscy ściganci wiedzą dlaczego się gapisz. Pewno nie.

Przepraszam za moralizowanie, ale przemyśl to waytogo.gif bo zasadniczo dobrze prawisz wink.gif

BTW w trochę mocniejszych przypadkach, np. zajechanie drogi, dobrze działa pokiwanie palcem wskazującym czyli w sposób w jaki ojciec delikatnie karci dziecko zlosnik.gif

Piszę to jak najbardziej serio. .

Wydaje mi się, że ten gest jest dość neutralny a zarazem zawstydzający. Nie miałbym oporu użyć go np. wobec jakiegoś karka.

BTW2 na karka-ściganta na skrzyżowaniu też byś się gapił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Was nie rozumiem, byłem pierwszy raz w Warszawie i mogę powiedzieć, że zawsze to ja pierwszy jechałem chociaż to tylko astra 1.4 najsłabsza jaka może być 60KM.

No nie powiem, że zdziwiony byłem, że mnie nikt nie wyprzedzał, pełna kulturka 50km/h. Może to z powodu niedzieli ? confused.gif. Ale też nikt nie gnał więcej jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja Was nie rozumiem, byłem pierwszy raz w Warszawie i mogę powiedzieć, że zawsze to ja pierwszy

> jechałem chociaż to tylko astra 1.4 najsłabsza jaka może być 60KM.

> No nie powiem, że zdziwiony byłem, że mnie nikt nie wyprzedzał, pełna kulturka 50km/h. Może to z

> powodu niedzieli ? . Ale też nikt nie gnał więcej jak ja

Tak naprawdę to ruch jest generalnie spokojny, choć na pewnych odcinkach bywa szybki. Zawsze trafi się kilku, dla których pole position na kolejnych światłach jest najważniejsze - może to słoikownia, może lokalesi z zespołem 'niedowartościowania' - nie warto dociekać.

Życie jest zbyt krótkie i zbyt piękne, by sobie tym dupę zawracać ok.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wrzucę tylko swój kamyk do wątku.

> Jak już kilku użytkowników napisało trzeba to olać.

> Męczy mnie trochę temat patrzenia się na ściganta.

> Po kiego grzyba to robisz

> IMHO jest to dziwne zachowanie, wręcz niegrzeczne.

> Nie żebym był świętoszkiem, ale nie wyobrażam sobie gapienia się na kogoś tylko z tego powodu, że

> szybciej ruszył ze świateł i w związku z tym za wcześnie zjawił się na następnym skrzyżowaniu.

> Myślisz, że wszyscy ściganci wiedzą dlaczego się gapisz. Pewno nie.

> Przepraszam za moralizowanie, ale przemyśl to bo zasadniczo dobrze prawisz

> BTW w trochę mocniejszych przypadkach, np. zajechanie drogi, dobrze działa pokiwanie palcem

> wskazującym czyli w sposób w jaki ojciec delikatnie karci dziecko

> Piszę to jak najbardziej serio. .

> Wydaje mi się, że ten gest jest dość neutralny a zarazem zawstydzający. Nie miałbym oporu użyć go

> np. wobec jakiegoś karka.

> BTW2 na karka-ściganta na skrzyżowaniu też byś się gapił?

zgadzam się w 100%. Bez sensu jest próbowanie zabicia wzrokiem kierowcy z samochodu obok - ja nie jestem od kierowania ruchem jak to mój instruktor na prawku na moto teraz powtarza. Miałem kilka takich przypadków, głównie kiedy ruszałem na jednych światłach i łapało mnie czerwone na kolejnych. Szczerze mówiąc z nikim się nie ścigałem i nawet nie miałem pojęcia, że pan/pani obok mnie traktowało ten start spod świateł jako rywalizację, ale za wszelką cenę wzrokiem chcieli mi zawsze pokazać politowanie/nienawiść/to że jestem żałosny i czy kto tam ich wie, tylko dlatego, że nie ruszyłem dokładnie jak oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od pewnego czasu nachodzi mnie pewna refleksja. Otóż w dużym mieście (Poznań) nie da się chyba

> sprawnie jeździć samochodem, który ma moment obrotowy poniżej 200Nm przy 1500obr/min.

> Czemu?

> Jeżdżę dwoma benzyniakami - civiciem 1.4 90km oraz Stilo 1.6 103km.

> W każdym z powyższych, podczas ruszania ze świateł na arteriach dwupasmowych w trybie dla mnie

> normalnym tzn. I bieg do 30-35km/h, II do ok. 55km/h (i tu już mógłbym skończyć wymieniać

> jeśli chodzi o miasto ale i tak dalej przyspieszam) jestem wyprzedzany lewym pasem przez

> wszelakiej maści TDI, HDI, które widać, że idą z dołu z takim efektem jak moje auta powyżej

> 4,000obr.

> Dodam, że nigdy " nie zasypiam" na zielonym , ruszam w zasadzie na późnym żółtym. Ujadę z 50m i już

> widzę w lusterku jak Panowie i Panie w mocnych autach o specyfikacjach j/w się niecierpliwią.

> Było by to do przełknięcia, gdyby np. były to ostatnie światła na wylocie z miasta, więc i trasa.

> Ale dokładnie odwrotnie - taki delikwent lub cała wręcz sfora delikwentów mnie wyprzedzi i już 300m

> dalej stoi obok mnie na tym lewym pasie na czerwonym. Wtedy patrzę na niego przez szybę przez

> całą długość czerwonego - rzadko kto przekręci łeb.

> Jestem w stanie przyjąć, że coś ze mną nie tak, z moim stylem jazdy, coś w sobie zmienić (bo na

> szybsze auto mnie nie stać) ale zastanawiam się jak to było wcześniej (a P.J. mam od 17 lat),

> że nie było takiego wyścigu zbrojeń od świateł do świateł....

Poznań - i wszystko jasne. zlosnik.gifok.gif

Po parukrotnych wizytach w tym mieście stwierdzam że wszelkiej masci poganiacze uwili gniazdo w tym mieście. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poznań - i wszystko jasne.

> Po parukrotnych wizytach w tym mieście stwierdzam że wszelkiej masci poganiacze uwili gniazdo w tym

> mieście.

Okazjonalnie jestem raz w tygodniu i moja uturbiona benzyna jest co najwyżej w środku stawki grinser006.gif Żal mi samochodu, bez sensu taka jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .... Wtedy patrzę na niego przez szybę przez

> całą długość czerwonego - rzadko kto przekręci łeb.

Być może prawda jest bardzo smutna. Ani Ty, ani Twój pojazd, ani Twój styl nie wzbudzają absolutnie żadnego zainteresowania - dlatego tak niewiele osób spogląda w Twoją stronę (a ilu jest, którzy patrząc w Twoim kierunku - według Ciebie - nie widzi Ciebie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poznań - i wszystko jasne.

> Po parukrotnych wizytach w tym mieście stwierdzam że wszelkiej masci poganiacze uwili gniazdo w tym

> mieście.

Ale nie popędzisz u nas ,, wszędzie policial.gif .Nawet szwagier ze śląska sie dziwi ze na motorach susza i ogólnie pełno ich ...

Ja mówie do miasta kaszlak wystarczy skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie popędzisz u nas ,, wszędzie .Nawet szwagier ze śląska sie dziwi ze na motorach susza i

> ogólnie pełno ich ...

> Ja mówie do miasta kaszlak wystarczy

To ja już wiem dlaczego na Podhalu gościu na rej PO jak go wyprzedziłem (bo wolno jechał) to myślałem że dojdzie do rękoczynów. Jechał na zderzaku, migał długimi (ale bał się wyprzedzić). W końcu odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja już wiem dlaczego na Podhalu gościu na rej PO jak go wyprzedziłem (bo wolno jechał) to

> myślałem że dojdzie do rękoczynów. Jechał na zderzaku, migał długimi (ale bał się wyprzedzić).

> W końcu odpuścił.

Generalnie w samym miescie jest troche dwupasmówek i ograniczeń 50,80 .Własnie na takich drogach czatują, rok temu na ładnej dwupasmowej na 50 miałem 78 i mnie zatrzymali sick.gif

Szału ni ma z przyspieszania ,5 minut pózniej a łeb spokojny...

Cały czas zmieniają swoje stałe punkty ...wyrywkowo tez mnie kiedys zatrzymali na kontrole blah.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.