Skocz do zawartości

Głównie miejskie nieduże htb 3/5d do ca 5000pln...


Jaceq_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Planujemy zmianę wysłużonego VW Polo '91 na coś młodszego (bez korozji). W zasadzie 3d do tej pory dawało radę, ale może jednak postawić na funkcjonalność.

Wymagania:

- poducha (min. x1)

- wspomaganie

- mile widziana dowolna klima

- względnie niskie koszty eksploatacji

- stosunkowo nieduże gabaryty auta

- cena +/- ok 5000pln

- silnik - może być zwykła benzyna nawet bez gazu (oby względnie ekonomiczna)

Kiedyś omijałem szerokim łukiem francuzy, ale ostatnio przyglądam się np. Peugeot 206 lub Renault Clio... Chciałbym upolować Polo III gen. po FL, ale może być ciężko w tym przedziale cenowym.

Czekam na propozycje a przy okazji odp. na pytania jak się sprawuje 206tka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanos dobra opcja, w tym budżecie powinieneś znaleźć coś z klimą, musisz brać pod uwagę LPG, w mieście lubi sobie spalić benzynki, pozatym auta proste, części tanie (chociaż ostatnimi czasy coraz trudniej dorwać dobrej jakości oryginały no.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci napisać co się sprawdza u mojej mulher.gif ale i tak nie kupisz.

Daihatsu Sirion 1.0

4 poduszki, pełna elektryka, klima, ABS. Średnie spalanie 4,5 do 5l.

Przez dwa lata i 60kkm. kosztów brak. Nie, raz był naciągnięty pasek za 20zł, bo piszczał po nocy.

Jeśli dobrze poszukasz zmieścisz się w budżecie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Czekam na propozycje a przy okazji odp. na pytania jak się sprawuje 206tka?

Jest 206 z niezniszczalnym 1,9D wolnossącym, 5D 2002r,

aktualnie córa ujeżdża, w Kraku w mieście mieści się w około 5,5l/100, chce sprzedać tylko dlatego , że rodzina się ma powiększyć,

ale kwota trochę większa... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez korozji za piątkę, dobre

I z klimą...ale wiesz, może być dowolna. I ze wspomaganiem, ale nie za stare, bo teraz 91 więc trzeba odmłodzić hehe.gif

Celuje w igłę, jest na dobrej drodze do zostania jeleniem miesiąca zlosnik.gif

Laniacz, a o tego też ciężko ostatnio w tym budżecie i z gazem ( a tylko taki ma sens), z klimą sprawną ładnego za 5k ciężko będzie znaleźć, może nubira jakaś, tylko to też przy nubirze trzeba by kupić z lekką rudą i sobie zrobić i na jakicz czas spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> My niedawno kupiliśmu za 3k Clio II 1.6 8v z klimatyzacja, elektryka, wspomaganiem itp - sprawdzony

> przebieg 177kkm, poprzednio 7 lat u jednego wlasciciela... Włożyłem w niego 500 zł i jeżdzi i

> wygląda bardzo dobrze, zero rdzy

> Wiec sie da

Mamy taki sam pojazd tyko bez klimy-dwa lata temu dalismy 7tys więc teraz pewnie jest warte ok5 tys. ok.gif

Co do wychwalanego lanosa to miałem i nigdy więcej- gnije dużo pali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy taki sam pojazd tyko bez klimy-dwa lata temu dalismy 7tys więc teraz pewnie jest warte ok5

> tys.

> Co do wychwalanego lanosa to miałem i nigdy więcej- gnije dużo pali....

Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego clio? Rocznik 98-2000

Nadkola tył i wlew paliwa - rdza, zgadza się?

Silnik 1,2 lub 1,4 w benzynie. Bać się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego clio? Rocznik 98-2000

> Nadkola tył i wlew paliwa - rdza, zgadza się?

> Silnik 1,2 lub 1,4 w benzynie. Bać się?

Rocznik 99 i rudej nigdzie nie widać,jeśli samochód nie miał jakichś większych przygód to nie powinien korodować.

Co do silników to się nie wypowiem bo miałem do czynienia tylo z 1.6 8v.Części do tych pojazdów są naprawdę tanie więc nie powinno byc większych niespodzianek.Wydaje mi się,że przy takim samochodzie należy sprawdzić zawieszenie i blachę a reszta wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> My niedawno kupiliśmu za 3k Clio II 1.6 8v z klimatyzacja, elektryka, wspomaganiem itp - sprawdzony

> przebieg 177kkm, poprzednio 7 lat u jednego wlasciciela... Włożyłem w niego 500 zł i jeżdzi i

> wygląda bardzo dobrze, zero rdzy

> Wiec sie da

Napisz który rok, ile miał rudej, albo gdzie ma spawy-cena uwarunkowana od 1 z tych 3 rzeczy. Clio od 1 wł z okolic 2000 do poprawek nadkola i golas z gazem to koszt 4-4.5 tyś. Mowa o samochodzie, do którego właśnie te 500-700 na zabezp rudej i podstawową wymianę olejową trzeba doliczyć,a nie o wyrobie samochodopododnym.

Acha-ostatnio jak mówiłem, że się nie da, to jeden pisał, że się da-od słowa do słowa wyszło, że kupił pogniecionego bokiem i stąd cena, taka opcja też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę Ci napisać co się sprawdza u mojej ale i tak nie kupisz.

> Daihatsu Sirion 1.0

> 4 poduszki, pełna elektryka, klima, ABS. Średnie spalanie 4,5 do 5l.

> Przez dwa lata i 60kkm. kosztów brak. Nie, raz był naciągnięty pasek za 20zł, bo piszczał po nocy.

> Jeśli dobrze poszukasz zmieścisz się w budżecie.

> Pozdrawiam.

Propozycję masz bardzo dobrą z jednym ale... Kto potem go odkupi. Ludzie boją się nieznanych marek a przy kulcie VW to ciężko się sprzedaje wszystko co inne i stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Propozycję masz bardzo dobrą z jednym ale... Kto potem go odkupi. Ludzie boją się nieznanych marek

> a przy kulcie VW to ciężko się sprzedaje wszystko co inne i stare.

Kupują. Ze sprzedażą YRV nie miałem problemu. Nie każdy chce jeździć tym co inni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi do głowy jeszcze kilka innych 'egzotycznych' propozycji...

Może:

-Rover 200/214/25

- mitsubishi colt

- nissan almera

- Punciok?

- Chevrolet Aveo? po dołożeniu kilku pln może się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyszło mi do głowy jeszcze kilka innych 'egzotycznych' propozycji...

> Może:

> -Rover 200/214/25

> - mitsubishi colt

> - nissan almera

> - Punciok?

> - Chevrolet Aveo? po dołożeniu kilku pln może się uda

Wg mnie rovera i almerę dyskwalifikuje ponadnormatywna ruda, która może okazać się nie do opanowania.Na punto II za mało kasy na ładne, chyba że I dochuchaną (oba z klimą rzadkość).

Szukam teraz dla rodziny czegoś w okolicach 6-7 tyś właśnie z gazem, klimy być nie musi. Dla mnie priorytet to jak najmniej rudej znośny stan, jak nie kalkuluję to po pewnym czasie wracam do rozmyślania nad sejem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz który rok, ile miał rudej, albo gdzie ma spawy-cena uwarunkowana od 1 z tych 3 rzeczy. Clio

> od 1 wł z okolic 2000 do poprawek nadkola i golas z gazem to koszt 4-4.5 tyś. Mowa o

> samochodzie, do którego właśnie te 500-700 na zabezp rudej i podstawową wymianę olejową trzeba

> doliczyć,a nie o wyrobie samochodopododnym.

> Acha-ostatnio jak mówiłem, że się nie da, to jeden pisał, że się da-od słowa do słowa wyszło, że

> kupił pogniecionego bokiem i stąd cena, taka opcja też jest.

Rocznik 1998, delikatny nalot rdzy pod klapka wlewy paliwa przy korku, juz zabezpieczylem. Rdzawa mocno byla tez przednia czesci maski, ale idealna w kolorze 250 zl, zamówiłem, wymieniłem, jest w porzadku. A tak to musialem wymienic olej, filtry, uszczelke pod pokrywa zaworow oraz lozysko przednie. Cala reszta byla sprawna. Dodatkowo warto dodac ze ma nowe opony caloroczne Debica Navigator, co dla mnie było dośc kluczowym czynnikiem wyboru... Co prawda musiałem troszkę "odwiesniaczyc" samochod, zdjac folie z szyb czarna, zmienic gejluki na normalne lampy z tylu, zmyc czarna farbe z napisow z klapy itp, ale tutaj koszty to tylko poswiecony czas...

Aha klima też sprawna smile.gif Ogolnie wszystko dziala tak jak powinno.

A dałem dokładnie 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznik 1998, delikatny nalot rdzy pod klapka wlewy paliwa przy korku, juz zabezpieczylem. Rdzawa

> mocno byla tez przednia czesci maski, ale idealna w kolorze 250 zl, zamówiłem, wymieniłem,

> jest w porzadku. A tak to musialem wymienic olej, filtry, uszczelke pod pokrywa zaworow oraz

> lozysko przednie. Cala reszta byla sprawna. Dodatkowo warto dodac ze ma nowe opony caloroczne

> Debica Navigator, co dla mnie było dośc kluczowym czynnikiem wyboru... Co prawda musiałem

> troszkę "odwiesniaczyc" samochod, zdjac folie z szyb czarna, zmienic gejluki na normalne lampy

> z tylu, zmyc czarna farbe z napisow z klapy itp, ale tutaj koszty to tylko poswiecony czas...

> Aha klima też sprawna Ogolnie wszystko dziala tak jak powinno.

> A dałem dokładnie 3k.

ok.gif pewnie ex właściciel kasy na sobotę potrzebował hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyszło mi do głowy jeszcze kilka innych 'egzotycznych' propozycji...

> Może:

> -Rover 200/214/25

> - mitsubishi colt

> - nissan almera

> - Punciok?

> - Chevrolet Aveo? po dołożeniu kilku pln może się uda

Miałek kiedyś Rovera 214Si, fakt, że rdza go troszkę jadła, ale fajne, wygodne i dynamiczne autko.

Rdze miałem na nadkolach głównie z tyłu i prograch, reszta była ok. Na silnik trzeba uważać, bo lubi paść UPG.

Ja ogólnie autko polecam, 103 km bardzo żwawe, a i autko fajne i wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie ex właściciel kasy na sobotę potrzebował

No właśnie nie, najpierw próbował je sprzedać za 5k, ale zainteresowanie znikome (auto nie przyciągało wygladem, pordzewiała maska, ciemne szyby, gejluki z tyłu, brudne, w ogóle nie odpicowane do sprzedaży itp), później wystawił za 3k i 10 min od wystawienia ogłoszenia pojawiłem się ja smile.gif Jak oglądalem dzowniły jeszcze 3 osoby, a właściciel chciał już sprzedać, bo bujał się miesiąc a pod domem stało Lanos, którego dostał po ojcu i chciał mu go spłacić... A środek samochodu pachnący, czysty, nic nie jest poniszczone, aż w szoku byłem jak wsiadłem w porównaniu do syfu na zewnątrz.

Dodam jeszcze, że ubezpieczony był do marca 2014 i opłacony smile.gif Przepisałem na siebie i musiałem dopłacić jedyne 20 zł smile.gif

Ale fakt, szukałem 2 tygodnie ciekawej okacji, miałem dodane do ulubionych allegro z nowymi ofertami z Warszawy z ostatnich 3 godzin do 5k, rocznik od 1997 i tak co jakiś czas odświeżałem...

Aha no i jeszcze mi sie przypomnialo, ze zderzak przedni zmienilem, bo naroznik byl ulamany, 100 zl w kolorze kompletny hehe.gif Moja dziwczyna, ze jak wyslalem jej zdjecie to powiedziala NIE, ale ja widzialem w nim wlasnie wkladajac niewielka kase i troszke pracy spory potencjal na bycie ładną serią, teraz wygląda jak z salonu, nawet z oryginalnymi kolpakami i jest baaaardzo zadowolona smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O nawet jeszcze ogloszenie jest widoczne w zakonczonych

> http://allegro.pl/renault-clio-1-6-8v-rxt-warszawa-i3347576697.html

ok.gifwidzisz, zaakceptowałeś stan do drobnych poprawek, jakiego by 90% userów nie zaakceptowało określając mianem złom, dlatego takie auta trafiają albo do kumatych ludzi że wie że dokładając kilka stów jest w stanie mieć dobry samochód, albo do pośrednika co to zrobi i wystawi drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzisz, zaakceptowałeś stan do drobnych poprawek, jakiego by 90% userów nie zaakceptowało

> określając mianem złom, dlatego takie auta trafiają albo do kumatych ludzi że wie że

> dokładając kilka stów jest w stanie mieć dobry samochód, albo do pośrednika co to zrobi i

> wystawi drożej.

No tak, bo nie widzę możliwości, żeby kupić super auto w super niskiej cenie, zawsze coś jest do poprawy, tylko kwestia określenia ile to będzie kosztowało. W to clio wsadziłem circa 500 zł i mam za 3500 auto z klima i elektryką, gdzie nie byłoby szansy kupić takiego sprawnego w takiej cenie. Własnie tez zakup byłbym w stanie określić mianem okazji, bo niewielki wkład pozwolil mi miec auto relanie ponizej jesgo wartosci rynkowej, reasumujac jakbym chcial byc handlarzem, sprzedalbym go z zyskiem.

A tak z ciekawosci spytalem sie goscia ile mu dawlai handalrze, 2,5k, ja wzialem za cene z ogloszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.