Skocz do zawartości

Zakup autka do 20k - Civic, Corolla.. Golf?


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

Planuje zakup jakiegoś autka dla żony w budżecie ok 20 tysi a najchętniej 15-16...

Wcześniej polowałem na Mazde 3 ale po obejrzeniu kilkunastu egzemplarzy zwątpiłem... wszystko jeśli nie już to za chwile zacznie rdzewieć.. a wydawać 20 czy nawet ponad na zardzewiałe auto średnio mi sie uśmiecha... Podobnie z Focusami chociaż tutaj nieco lepiej to wygląda..

Teraz w oko wpadła mi Corolka E12 albo Civic z roczników ok 2004-2005 i teraz pytanko do Was jak te pojazdy sprawują się w użytkowaniu? Mocno awaryjne, jakieś szczególne bolączki, wady nękają te modele? Rdzewieją, dają sie gazować ?

Jak z częsciami do tych japońców? ładnych pare lat temu uzytkowałem przez krótki okres Mazde 626 ale pamiętam że z zamiennikami był problem a jak już coś było to kiepskiej jakości, zaś oryginalne cześci bolały portfel.. jak jest z tymi?

Z benzyniaków najwięcej na rynku jest autek z silnikami 1,4 czy to jednego czy drugiego producenta. Trochę obawiam się że te 90 kilka koni to może być mało na ten gabaryt i może się to odbić wysokim spalaniem... ale nie wiem ni znam sie tongue.gif

Auto będzie użytkowane w 95% w mieście i głownie ma małych dystansach - odwożenie dzieciaka do przedszkola, zakupy i tak w kółko dlatego klekot raczej nie wchodzi w grę..

Co będzie najrosządniejszym zakupem.. a może jakiś Golf, Astra Ibiza czy Leon... niewiem.gif zależy mi na aucie w miare ekonomicznym i raczej bezproblemowym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIVIC gnije najpierw od spodu, więc nie widać od razu. Mechanicznie doskonale. 1,4 wystarczy do miasta dla niewymagającej kobiety.

Kupić, zakonserwować dobrze spód i cieszyć się jazdą.

E12 to już taka mniej niezawodna od poprzedniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corolla E12 fajne autko ok.gif Sam ostatnio takiej szukałem, ale w kombi 2006 rok z 1.4 D4D lub 1.6 ale niestety przez dłuższy czas nie trafiłem na odpowiedni egzemplarz. U nas w firmie takie jeździły, później odkupione przez pracowników tylko 2.0 d4d 90km motorki nie do zajechania,a samo auto też ok. W HB 1.4 benzyna daje radę, można gazować tylko jak dla mnie przy wyższych obrotach ten silnik jest głośny. Silniki z początku produkcji miały jakąś wadę bloku silnika, miały apetyt na olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civic VII gen. 1.4 idealnie by Ci się sprawował, czytałem sporo o nich bo sam szukam, ale skubańce trzymają cene, za 15-16 tys mozna trafić zadbaną sztuke, ale z lat 2001-2002, roczniki 2004-2005 (poliftowe) to najczęsciej są z pakietem sport i motorem 1.4, bardzo ładne autka, i na takie 20 tys trzeba liczyc, gazują się dobrze, musisz tylko brać pod uwage ze tam jest wielowachaczowe zawieszenie, i w razie remonciku wiecej kasy pojdzie. Ponadto ludzie pisali o pojawiajacych sie luzach na maglownicy i szumiących łożyskach skrzyni, pozatym auta dosc niezawodne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Corolli:

Benzynowe lubią brać olej, dotyczy to także silników po lifcie (chociaż w zdecydowanie mniejszym stopniu niż przed).

Wszystkie mają średniotrwałe tarcze hamulcowe z przodu (zwykle wymiana po 60 - 70 tys.), często przepalają się żarówki reflektorów, a wymiana wymaga trochę gimnastyki.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się tylko na temat Civ 1.4 bo akurat takim jeżdżę.

Samochód do miasta niby fajny bo pali mało (7-7.5), silnik na wolnych obrotach pracuje cicho i bez wibracji i szybko się nagrzewa. Niestety największą wadą jest moim zdaniem skrzynia biegów której zestopniowanie zmusza do częstej zmiany przełożeń więc nie dziwię się że sporo ludzi do jazdy w korkach szuka tego modelu z automatem. Druga istotna wada jest taka, że ten samochód po prostu nie skręca. Promień skrętu jest ogromny i manewrowanie na ciasnych parkingach bywa naprawdę denerwujące i męczące. Trzecia sprawa dość istotna przy małych dzieciach to drzwi. Dokładnie chodzi o ich ograniczniki, które nie dość że są zaprojektowane że mają trzymać drzwi tylko w jednej pozycji to jeszcze są zdecydowanie za słabe i drzwi zamykają się same, co nie dość że jest upierdliwe to może być też niebezpieczne (mogą przyciąć rękę albo palec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

civic fajnie sie prowadzi, przynajmniej na 195/55/15, zawieszenie dosc twarde, duza srednica zawracania, łożyska w skrzyni padna albo padły już i zostało naprawione (jakies 1000pln), korozja na rantach tylnych nadkoli...spalanie 1.4 w miescie 8l/lato 8,5-9 zima, raczej krotkie odcinki, wersja 5D ma ogromne wnetrze w porownaniu z golfem IV...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po miescie? To kup cos mniejszego. Spark jest w promocji 4x6k. To jest rozsadne. Moze uzywane Aveo,

> Twingo. Za 20k bedzie w miate mlode. Kompakty beda mocno zuzyte za taka kase.

wersja silnik i kierownica.

4x8500 jest dopiero ok.

Moze 307 po lifcie, od 2005r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WItam!

> Planuje zakup jakiegoś autka dla żony w budżecie ok 20 tysi a najchętniej 15-16...

Ja polecić Ci mogę Corollę 1.4 e12 benzyna, miałem taka do niedawna i b. bardzo zadowolony, silnik wydaje się mały ale po wkręceniu go (a można go kręcić b. wysoko) zaczyna dosyć żwawo przyśpieszać, fotele również b. wygodne. Kobiety na pewno w tym aucie docenią b. dobrą widoczność i łatwe prowadzenie, podobno mają problem z braniem oleju (ja miałem z 2002 i tego nie zauważyłem, może to kwestia jazdy, ja jestem raczej spokojnym kierowcą) no problem z niektórymi biegami - no i to ja akurat miałem, ale da się do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten dylemat na dniach z tym że go rozwiązałem kupując Fiestę Mk6 z 2006 1.25. Była gdzieś Corsa 2007 ale poszła od ręki. Samochodów z udokumentowaną przeszłością serwisową i przebiegową praktycznie nie ma a jak się pojawią to idą w kilka godzin. Miałem już dość jeżdżenia i szukania tongue.gif Wszystkie w ogłoszeniu nie bite, bezwypadkowe i od pierwszego właściciela. A jak pojedziesz to malowane ale zawsze bez dokumentacji gdzie co i jak, pierwszy właściciel (ale w kraju), bezwypadkowy jeśli już to tylko u obecnego właściciela a tak to nie wiadomo. Ot cała historia.

Szukaj po dealerach używanych. W Toyocie Corollkę na 100% znajdziesz - 3 drzwiową ładną widziałem wink.gif Powodzenia!

O TAKA

A może Honda Jazz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń to corolla 1.4 to straszny muł. Jeździłem taką przez tydzień i po prostu nie przyspieszała, myślałem nawet że coś ze sprzegłem jest ale ostatnio jechałem ze znajomym na lotnisko i taki sam muł. Także przejedź sie tym autem zanim zdecydujesz sie na takiego muła. Niby prawie 100 koni ale gdzieś to ginie...

Honda jest zwinniejsza ale brzydka strasznie no i stara to konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turlam się toyotą 1.4 d-4d i polecam zlosnik.gif mam ją 4 lata i gdyby nie początkowe bolączki po dzwonku w Belgii, trudno by się bylo do czegoś przyczepić. Części łatwo dostępne i przeglądy dość tanie. Spalanie rewelacyjne. W trasie przy normalnych prędkościach da się bez problemu zejść poniżej 5L/100km. Jedyny mankament, to delikatna skrzynia biegów. U mnie padła tak jak innym na forum corolli i niestety poza ASO części są do niej trudno dostępne, nie mowiąc o kompletnych skrzyniach ;-/

edit: spojrzałem w kwity, ujeżdżam ją już 5 i pół roku... ale ten czas szybko mija tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W temacie Corolli:

> Benzynowe lubią brać olej, dotyczy to także silników po lifcie (chociaż w zdecydowanie mniejszym

> stopniu niż przed).

> Wszystkie mają średniotrwałe tarcze hamulcowe z przodu (zwykle wymiana po 60 - 70 tys.), często

> przepalają się żarówki reflektorów, a wymiana wymaga trochę gimnastyki.

> dranio

żarówki to problem nie tylko rolki, siostra ma Notesa i żarówki również padają jak muchy mniej więcej w takich samych odstepach czasu jak u mnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Mowa tu była o przyjemnych autach a nagle wyskakujesz z taką taczką...

No tak auto wyglądu takiego sobie, kojarzące się głownie z flotówkami ale jak patrze na ceny, roczniki, wyposażenie to za 19-20 tysi idzie trafić 2008r na wypasie niekiedy z gazem... a i z ekonomią nie jest źle.... tyle że chyba trzeba to pchać żeby jechało na gazie, z klimą i pasażerem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

> żarówki to problem nie tylko rolki, siostra ma Notesa i żarówki również padają jak muchy mniej

> więcej w takich samych odstepach czasu jak u mnie

wymiana zarowki zajmuje mi nie wiecej niz 3 minuty, nie wiem gdzie widzicie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co upierasz się przy kompakcie ?

> Pomyśl o Polo/Fabia/Ibiza, Corsa, Grande Punto - w segmencie B za 20 k będziesz miał duży wybór.

Tak własnie robię.. poszerzyłem horyzonty i szukam co będzie.. w odpowiednim budżecie i gabarycie.. no i max 50km od chałupy gdyż mocno ograniczony jestem ostatnio ruchowo..... oglądam Leony, Ibize, Focusy, Polówki.. a dzisiaj Golfa 5 i Astre H... póki co nie trafilem jeszcze na egzemplarz który by mnie zatrzymał na dłużej... jak nie "ściuchane" to kręcone, jak nie kręcone to bite itp itp.. ale.. "kiedys cie znajde..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.