Skocz do zawartości

Odcinkowy pomiar prędkości na A1


karax

Rekomendowane odpowiedzi

> działa czy nie działa ?

> a jeśli działa to gdzie są bramki?

> i czy McDonald jest tylko w stronę Trójmiasta czy też w stronę Torunia ?

Na każdej bramce wjazdowej i wyjazdowej kamera. System rozpoznaje nr rej z godziną wjazdu i wyjazdu i oblicz średnią prędkość na przejechanym odcinku. Niby proste, ale ...

Jeśli przekroczę na zwykłej trasie o X km/h i dostanę strzał z gąsiora lub suszary to zostanę ukarany wg taryfikatora kwotą i punktami za konkretne, wykryte przekroczenie. Na razie ok.

Ale na trasie powiedzmy 100 km z odcinkowym pomiarem prędkości będę cisnął do odcięcia i robił sobie przerwy np w McD to za co zostanę ukarany. V śr na bramce +15 km/h ? Przecież cisnąłem np 280 a to jest dwukrotna dozwolona prędkość czyli grubiej niż pokaże pomiar odcinkowy. Mandat taki będzie zależał od długości postoju a nie karał konkretne wykroczenie. Wyjaśnijcie mi mechanizm nakładania kar ( jeśli ktoś zna choćby projekt ) bo mi to wygląda na zaganianie klientów do fast foodów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na każdej bramce wjazdowej i wyjazdowej kamera. System rozpoznaje nr rej z godziną wjazdu i wyjazdu

System może być (i zapewne będzie) zainstalowany nie tylko na bramkach wjazdowych i wyjazdowych, ale też ViaToll po drodze.

> Mandat taki będzie zależał od długości postoju a nie karał konkretne wykroczenie. Wyjaśnijcie

> mi mechanizm nakładania kar ( jeśli ktoś zna choćby projekt ) bo mi to wygląda na zaganianie

> klientów do fast foodów .

Na autostradzie pomiar może nastąpić na odcinku gdzie nie ma po drodze parkingu. Ustawa mówi bodajże o odcinku długości max 20 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś rano w radio mówili, że uruchomienie odcinkowych pomiarów prędkości jest planowane na wiosnę

> przyszłego roku.

Znając polskie realia rozpoczną łupieżczą działalność dopiero w wakacje hahaha.gif ale i tak sie mocno oszukają. Yanosik już podaje lokalizacje bramownic wraz z podaniem prędkości jaką można jechać , zaraz w innych progsach w byle telefonie sie to znajdzie, i będzie po zarabianiu 270635636-JUMP2.gif

A bramownice trudniej przenieść niż fotopstryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znając polskie realia rozpoczną łupieżczą działalność dopiero w wakacje ale i tak sie mocno

> oszukają. Yanosik już podaje lokalizacje bramownic wraz z podaniem prędkości jaką można

> jechać , zaraz w innych progsach w byle telefonie sie to znajdzie, i będzie po zarabianiu

> A bramownice trudniej przenieść niż fotopstryka.

Na znaki wystarczy patrzyć. Przecież będą oznakowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No na A1 juz sa znaki o odcinkowym pomiarze. I on generalnie pewnie funkcjonuje i zbiera dane dla

> zarzadcy drogi. Ale funkcji fiskalnej na razie nie ma.

jeśli korzysta tylko z "kwitów" i nie ma punktów pośrednich

to wystarczy postój w Macu (co patrząc po wczorajszej frekwencji jest mocno popularne) to można być spokojnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ba, wystarczy postac pare minut w kolejce do bramki a o to ostatnio nietrudno

nie wiem, zjeżdżałem na węźle Lubicz biglaugh.gif

swoją drogą słyszałem, że ostro było jak ludzie nie mogąc wytrzymać w korku do ostatniej bramki zawracali i ciągnęli pod prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale na trasie powiedzmy 100 km z odcinkowym pomiarem prędkości będę cisnął do odcięcia i robił

> sobie przerwy np w McD to za co zostanę ukarany. V śr na bramce +15 km/h ? Przecież cisnąłem

> np 280 a to jest dwukrotna dozwolona prędkość czyli grubiej niż pokaże pomiar odcinkowy.

> Mandat taki będzie zależał od długości postoju a nie karał konkretne wykroczenie. Wyjaśnijcie

> mi mechanizm nakładania kar ( jeśli ktoś zna choćby projekt ) bo mi to wygląda na zaganianie

> klientów do fast foodów .

Może ja się nie znam ale wydaje mi się, że dużo więcej jest takich, którzy non stop przeginają z prędkością, co zaowocuje zbyt dużą średnią i mandatem, niż jeżdżących absolutnie na maxa żeby za chwilę się zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ja się nie znam ale wydaje mi się, że dużo więcej jest takich, którzy non stop przeginają z

> prędkością, co zaowocuje zbyt dużą średnią i mandatem, niż jeżdżących absolutnie na maxa żeby

> za chwilę się zatrzymać.

Bramki do pomiaru prędkości mogą postawić pomiędzy MOP-ami grinser006.gif i tak twierdze że jest to głupota, tym bardziej jadąc ostatnio kilka razy A1 nie widziałem zbyt dużo aut jadących ponad 150-160 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bramki do pomiaru prędkości mogą postawić pomiędzy MOP-ami i tak twierdze że jest to głupota, tym

> bardziej jadąc ostatnio kilka razy A1 nie widziałem zbyt dużo aut jadących ponad 150-160 km/h

Albo postawią tak blisko siebie, że pierwszą miniesz i zanim zwolnisz to druga Cię już będzie miała. Sam się na to złapałem blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na każdej bramce wjazdowej i wyjazdowej kamera. System rozpoznaje nr rej z godziną wjazdu i wyjazdu

> i oblicz średnią prędkość na przejechanym odcinku. Niby proste, ale ...

Widziałem po świecie systemy, gdzie stosują dodatkową przewoźną kamerę stawianą po drodze na odcinku obstawionym bramkami stałymi, zakamuflowaną i przestawianą w różne miejsca. I de facto masz na jednym odcinku dwa pomiary, tylko nigdy nie wiesz, gdzie jest granica między nimi. Producenci szybko na ten sposób wpadli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, zjeżdżałem na węźle Lubicz

> swoją drogą słyszałem, że ostro było jak ludzie nie mogąc wytrzymać w korku do ostatniej bramki

> zawracali i ciągnęli pod prąd

Ja jak dowiedziałem się, że w Nowej Wsi sie czeka 1h to wybiłem przez toruń. Niby te kilka km mniej autostradą, ale za to szybciej wink.gif

A jeszcze oi pierniki zahaczyłem grinser006.gif

Ale co jak co, przez tą tablicę to +5 kph tylko jechałem.

Na szczęście od Kowala do Warszawy sie już jedzie ok.gif

Tylko jeszcze kultura jazdy nie ta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.