Skocz do zawartości

czujnik parkowania jaki polecacie ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> Na co zwrócić uwagę?

Na to żeby kupić czujnik bez złączek - z jednolitym kablem od początku do końca (do samej centralki). Złączki sprawiają problemy.

Dodatkowo czujki ze szczelinką są ładne ale się brudzą i potrafią piszczeć ciągle np. w zimie, dlatego wziąłbym takie jak miałem założone w poprzednim aucie (firmy Stig, absolutnie bezproblemowe):

Stig

> Gdzie zamontowac wyswietlacz ?

Nie montować. Użyć tylko piszczyka.

> Gdzie wy macie zamontowany ?

Mam schowany pod deską rozdzielczą.

> Ile czujników ?

4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam fabryczne. Ale gdybym mial zakładać to nie bawił by sie w gadżety tylko kupił dobre bez

> wodotrysków. np. takie VALEO

myślę że zamówię te Valeo, Mondziakiem cofać bez czujników to jakaś masakra takie czujniki w standardzie powinny być montowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się zastanawiam po co komu wyświetlacz. Jak wystarczy że masz bip bip. I tak przecież nikt nie

> patrzy w te wyświetlacze tylko nasłuchuje biiiiiip.

eeee no może Ty nie patrzysz, ja mam pod lusterkiem wstecznym i zawsze patrzę z której strony i ile jeszcze mam do tyłu, jakoś biiip mnie nie przekonuje. Jest o wiele wygodniejsze niż sam sygnał dźwiękowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na to żeby kupić czujnik bez złączek - z jednolitym kablem od początku do końca (do samej

> centralki). Złączki sprawiają problemy.

> Dodatkowo czujki ze szczelinką są ładne ale się brudzą i potrafią piszczeć ciągle np. w zimie,

> dlatego wziąłbym takie jak miałem założone w poprzednim aucie (firmy Stig, absolutnie

> bezproblemowe):

> Stig

> Nie montować. Użyć tylko piszczyka.

> Mam schowany pod deską rozdzielczą.

> 4

a z przodu wystarczą tylko dwie czujki czy lepiej 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na to żeby kupić czujnik bez złączek - z jednolitym kablem od początku do końca (do samej

> centralki). Złączki sprawiają problemy.

A przy jakiejkolwiek potrzebie zdjęcia zderzaka montujesz kabelki od nowa... :/

> Dodatkowo czujki ze szczelinką są ładne ale się brudzą i potrafią piszczeć ciągle np. w zimie,

> dlatego wziąłbym takie jak miałem założone w poprzednim aucie (firmy Stig, absolutnie bezproblemowe):

> Stig

Moje stigi są dość wolne - cała instalacja reaguje +/- z sekundowym opóźnieniem.

> Nie montować. Użyć tylko piszczyka.

Zgadzam się.

> Mam schowany pod deską rozdzielczą.

> 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja będę brał 4.

> Klik

> Zastanawiam się tylko jak przejść z przedziału silnika do wnętrza kabiny?

> Jest jakiś wygodny przepust?

a można do tego wyświetlacz zapodać ? dla mnie to rybka ale planuje żeby żona jeździła i czuła się komfortowo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przy jakiejkolwiek potrzebie zdjęcia zderzaka montujesz kabelki od nowa... :/

Też tak myślałem, i dałem się na to nabrać przy zakupie sick.gif Ile razy zdejmowałeś zderzak w swoim aucie? grinser006.gif Ja w dwóch ostatnich samochodach - zero.

Wolę więc mieć czujnik który działa w zimie, deszczu itp. niż opcję łatwego zdjęcia zderzaka ok.gif

> Moje stigi są dość wolne - cała instalacja reaguje +/- z sekundowym opóźnieniem.

Mam teraz nie-stiga i też reaguje z opóźnieniem, trzeba wolno jechać zbliżając się do przeszkód.

Fabryczne czujniki są szybsze, no ale czego się spodziewać za 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a można do tego wyświetlacz zapodać ? dla mnie to rybka ale planuje żeby żona jeździła i czuła się

> komfortowo

Jest wersja z wyświetlaczem, popatrz na stig.pl albo na alledrogo.

Z tego co widzę ceny detaliczne w ich sklepie i na allegro są te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też tak myślałem, i dałem się na to nabrać przy zakupie Ile razy zdejmowałeś zderzak w swoim

> aucie? Ja w dwóch ostatnich samochodach - zero.

Raz... Żeby założyć czujniki... grinser006.gif

> Wolę więc mieć czujnik który działa w zimie, deszczu itp. niż opcję łatwego zdjęcia zderzaka

ok.gif Stigi to moje pierwsze i póki co problemów nie mam. Więc może coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co zwrócić uwagę?

IMHO najważniejsza kwestia to czas reakcji, ale do momentu zakupu i podłączenia tego nie da się sprawdzić

> Gdzie wy macie zamontowany ?

ja mam na podsufitce, jak cofam to najczęściej na lusterka, więc bez oglądania się do tyłu we wstecznym lusterku widzę wyświetlacz.

czujkicofania06.jpg

czujkicofania07.jpg

> Ile czujników ?

4 na tył, do przodu nie potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Valeo , sporo tego zakładałem klientom i nie było żadnych problemów ze zlączkami tak jak to ktos tu sugerował a jednak czasem mogą sie przydać ,choc by przy okazji wymiany samego czujnika który oczywiście zawsze może sie uszkodzić jak w każdym innych zestawie ,choć nie miałem okazji jakoś wymieniac zlosnik.gif

Valeo miało swego czasu wadliwe czujniki które piszczały po myjni i deszczu ,nowsze maja taki spływ wody i działaja spoko z reklamacja starszych nie było problemu bo dystrybutor dawał nawet dwa zestawy by pokryc koszt montażu waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedzial, jesli w Twoim aucie byly kiedykolwiek fabryczne to bierz takie.

Ja wlasnie jestem niedawno po dolozeniu fabrycznych i pieknie mi sie jeszcze zintegrowanly z radiem (na radiu mam wyswietlacz odleglosci) i sa szybciutkie, nie widze zadnych opoznien ani w piszczyku ani w wyswietlaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> Wyświetlacz bez sensu, bo i tak patrzysz cały czas w lusterka.

powiem Ci, ze w skodziance mam fabryczne z wyswietlaczem w radiu i czasami zerkam na wyswietlacz, podpowiada z ktorej strony jest przeszkoda i dzieki wyswietlaczowi podjezdzam do przeszkody nawet na kilka cm;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdziwisz się kiedyś, gdy będziesz musiał zaparkować cudze auto bez piszczącego wspomagania i

> kamery.

Bez przesady.

Owszem - robi się to nieco trudniejsze, ale nie demonizowałbym.

W prywatnym mam czujniki, w służbowych czujniki albo kamerę.

Wczoraj pierwszy raz od dawna wsiadłem do auta bez jakichkolwiek "wspomagaczy parkowania" i nie było problemów (a miałem właśnie zaparkować w miejscu, gdzie koleżanka się nie potrafiła zmieścić zlosnik.gif ).

Żeby było ciekawiej - z tydzień temu przygrzmociłem swoim autem z czujnikami w bramkę hehe.gif

Na szczęście bardzo delikatnie - ślad nie pozostał, ale cofałem na pewniaka bo w tym miejscu i tak zawsze czujniki wyją hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady.

> Owszem - robi się to nieco trudniejsze, ale nie demonizowałbym.

Piłem jedynie do gapienia się w wyświetlacz, zamiast w lusterka. IMHO wyświelacz jest całkowicie zbędny. "Paczaizm wekranowy" jest pozytywny jedynie w przypadku, gdy wyświetla się tam obraz z kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piłem jedynie do gapienia się w wyświetlacz, zamiast w lusterka. IMHO wyświelacz jest całkowicie

> zbędny. "Paczaizm wekranowy" jest pozytywny jedynie w przypadku, gdy wyświetla się tam obraz z

> kamery.

ok.gifok.gif Ale to tylko nasze zdanie najwyraźniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piłem jedynie do gapienia się w wyświetlacz, zamiast w lusterka. IMHO wyświelacz jest całkowicie

> zbędny. "Paczaizm wekranowy" jest pozytywny jedynie w przypadku, gdy wyświetla się tam obraz z

> kamery.

A co za problem gapić się w wyświetlacz i lusterka?

wyświetlacz ma wspomagać, a nie zastępować lusterka, czy zdrowy rozsadek.

Wyświetlacz informuje mnie, jak daleko mam do przeszkody i z której strony sie znajduje. Ma wspomagać i taka spełnia rolę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile workow zlota zaplaciles, ile wolaja za montaz?

> zastanawiam sie czy kupic te same, czy dolozyc do wyswietlacza

225pln + 20pln za kuriera przy płatności z góry. Kupiłem na Allegro od autoparts czy autopartner z Bydgoszczy. Paczka doszla ale uprzedzam,ze kontakt w sumie jest jeśli klient naciska bo sami z siebie to nic nie informują i kurier to totalny no-name, aż sie balem ze umoczylem. W sumie sprzedajacy wywiazal sie z umowy ale brakowalo informacji o statusie zlecenia etc... Dałem pozytwa mimo wszystko zlosnik.gif.

PS: Zamowilem w PN otrzymałem w CZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wyświetlacz zainstalowany na podsufitce, za głowami pasażerów tylnych siedzeń.

wszystko pięknie widać w lusterku wiszącym na przedniej szybie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem kiedyś założyć ale wyleczyłem się jak się dowiedziałem że działają od 30cm.

No i o to chodzi. Jak słyszysz, że piszczy ciągle to wiesz, że masz jeszcze te 30cm i wiesz, że to pozwala jeszcze minimalnie podjechać.

> Tyle to widać

> przez tylną szybę jak się cofa.

W Seju tak, w normalnym samochodzie już nie bardzo, zwłaszcza przy dzisiejszej stylistyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.