Skocz do zawartości

niedzielne rozwazania o zmianie auta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

jezdze teraz Laguna 3 kombi z 2 litrowym dieslem i skrzynia automatyczna. Auto jest fajne, nie psuje sie, jest swietnie wyposazone. Skonczylem sie urzadzac i budowac, duze zakupy spozywcze robie przez net a jedynym zadaniem transportowym dla kombi jest przewiezienie kosiarki na przeglad zlosnik.gif

Krotko mowiac glownie woze powietrze robiac ok 25 tys rocznie. Dojezdzam do pracy drogami szybkiego ruchu i pozniej wiadomo jazda po miescie. Obecne auto przy takich trasach i mojej nodze spala srednio ok 8 litrow. Z racji DPFa i sporej pojemnosci olejowej przeglady kosztuja swoje. Moze nie sa to jakies wielkie kwoty ale te 7 litrow oleju wchodzi. Z racji wartosci auta ubezpieczenie tez swoje kosztuje.

Czy da sie wymienic to auto na jakies niepsujace sie z jakas bezproblemowa skrzynia automatyczna (warunek konieczny)? Segment w sumie dowolny ale nie moze byc to sedan bo jakos musze czasami cos przewiezc. Chcialbym aby utrzymanie auta bylo nizsze niz auta segmentu D a ewentualne naprawy nie robily wielkiego wylomu w budzecie. Zawsze kupowalem 3 latki, sprzedawalem po 3 latach i do tej pory to sie sprawdza. Zapewnialo rozsadna cene za jeszcze malo zuzyte auto wiec w takich rocznikach chcialbym sie poruszac smile.gif

Uprzedzajac pytanie zastanawialem sie nad powrotem do LPG ale zrobilbym to niechetnie. Z racji trasy dojazdu tankowanie mialbym upierdliwe i dosc czesto.

Juz sama zmiana auta na mniejsze (lzejsze) powinna dac oszczednosc na paliwie. Jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zupelnie nie wiadomo, co chcesz-dalej D, czy wskakujesz w kompakt.

Odnosnie silnika-turbobenzyna. Oleju duzo mniej, brak DPF, przyjemnosc z jazdy nieporownywalnie wieksza niz dieslem, spalanie na Twojej trasie bedzie podobne.

Biorac powyzsze pod uwage oraz walory estetyczne i duza frajde z jazdy-mam dla Ciebie propozycje w C - Giulietta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zupelnie nie wiadomo, co chcesz-dalej D, czy wskakujesz w kompakt.

> Odnosnie silnika-turbobenzyna. Oleju duzo mniej, brak DPF, przyjemnosc z jazdy nieporownywalnie

> wieksza niz dieslem, spalanie na Twojej trasie bedzie podobne.

> Biorac powyzsze pod uwage oraz walory estetyczne i duza frajde z jazdy-mam dla Ciebie propozycje w

> C - Giulietta.

frajda z jazdy mnie nie interesuje. Interesuje mnie bezawaryjnosc i mniejsze koszty calosciowo. Tydzien bez auta kosztuje mnie 4 godziny jezdzenia autobusem dziennie wiec wole zeby auto jezdzilo niz stalo u mechnika. Jakos alfa i bezproblemowosc do mnie nie przemawia szczegolnie w polaczeniu z automatem ale na nic sie nie zamykam. Jakie opinie sa o automacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> frajda z jazdy mnie nie interesuje. Interesuje mnie bezawaryjnosc i mniejsze koszty calosciowo.

Laguna powinna zaprzeczac wszystkiemu powyzszemu. wink.gif

> Tydzien bez auta kosztuje mnie 4 godziny jezdzenia autobusem dziennie wiec wole zeby auto

> jezdzilo niz stalo u mechnika. Jakos alfa i bezproblemowosc do mnie nie przemawia

Moje MiTo skonczylo wlasnie 3 lata. Z drogi mnie nie sciagnieto ani razu. Mialem drobny ubytek plynu chlodniczego przez oring na wejsciu do bloku.

AR obecnie sa zatem tak samo (lub mniej) awaryjne jak reszta.

> szczegolnie w polaczeniu z automatem ale na nic sie nie zamykam. Jakie opinie sa o automacie?

Kompletnie nie mam pojecia o TCT, ale nie widzialem ani jednego watku o jej uszkodzeniu. Zapytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje MiTo skonczylo wlasnie 3 lata. Z drogi mnie nie sciagnieto ani razu.

to akurat żaden argument, bo mnie przez tyle lat i różne samochody też nigdy nie ściągnięto z drogi. Co więcej nigdy żadne auto mnie nie zawiodło. Natomiast w życiu bym na tej podstawie nie powiedział, że Fiat 125p nie był awaryjny grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienil stryjek...

Aby odczuc oszczednosc musiala by byc b klasa w dieslu, ewentualnie a w pb. Automat znajdziesz jakies pojedyncze sztuki, bezawaryjnosc w miare gwarantuje toyota, reszta to zalezy jak trafisz. Na takie przebiegi w b klasie bedziesz sie pomlagunie meczyl...

Uwazam ze lepiej pocwicz eco driving, zejdziesz z litr w dol i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> frajda z jazdy mnie nie interesuje. Interesuje mnie bezawaryjnosc i mniejsze koszty calosciowo.

> Tydzien bez auta kosztuje mnie 4 godziny jezdzenia autobusem dziennie wiec wole zeby auto

> jezdzilo niz stalo u mechnika. Jakos alfa i bezproblemowosc do mnie nie przemawia szczegolnie

> w polaczeniu z automatem ale na nic sie nie zamykam. Jakie opinie sa o automacie?

skoro masz Lagunę i Ci się nie psuła, to powinieneś już rozumieć, żeby nie kierować się przy kupnie stereotypami wink.gif

Tak czy inaczej z Twoimi wymaganiami celowałbym w jakiegoś kompakta z wolnossącym silnikiem benzynowym. Np takiego I30 1.6 benzyna 120KM z automatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ciezko zastapic kompaktem Twoja Lagune. To IMO dobra wartosc za rozsadne pieniadze. Szukalbym hondy civic sedan z automatem choc nawet w najlepszej wersji nie bedzie miala takie wyposazenia co Twoja Laguna. Ale silnik 1.8 i automat beda bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bedzie ciezko zastapic kompaktem Twoja Lagune. To IMO dobra wartosc za rozsadne pieniadze.

> Szukalbym hondy civic sedan z automatem choc nawet w najlepszej wersji nie bedzie miala takie

> wyposazenia co Twoja Laguna. Ale silnik 1.8 i automat beda bezawaryjne.

jak mowilem sedan odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro masz Lagunę i Ci się nie psuła, to powinieneś już rozumieć, żeby nie kierować się przy kupnie

> stereotypami

czemu? Akurat Laguna 3 ma bardzo dobre opinie i dlatego ja kupilem.

> Tak czy inaczej z Twoimi wymaganiami celowałbym w jakiegoś kompakta z wolnossącym silnikiem

> benzynowym. Np takiego I30 1.6 benzyna 120KM z automatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompletnie nie mam pojecia o TCT, ale nie widzialem ani jednego watku o jej uszkodzeniu. Zapytac?

nie. Jest jedna sztuka na allegro spelniajaca zalozenia i to za cene jaka zaplacilem za lagune. Cena z kosmosu mnie odpycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm. Chyba ciezko Cie bedzie zatem zaspokoic.

> Daj linka z ciekawosci.

nie chce mi sie szukac 2 raz. Wejdz sobie na allegro, wybierz model i zaznacz automatyczna skrzynie biegow. Jest jedna z 2011 roku, reszta jest nowsza. imho automat wystepowal tylko w najwyszych wersjach i stad takie cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to akurat żaden argument, bo mnie przez tyle lat i różne samochody też nigdy nie ściągnięto z

> drogi. Co więcej nigdy żadne auto mnie nie zawiodło. Natomiast w życiu bym na tej podstawie

> nie powiedział, że Fiat 125p nie był awaryjny

No ale to jest zarowno dla mnie, jak i eMdzeJa kluczowe-dojechac do pracy, a pisze to do stereotypowej opinii o AR.

Skoro sie psuly, a mnie sie nie psuje, to jakiego Ci trzeba jeszcze argumentu?

Wszystkie czesci (poza wspomnianym oringiem) w moim trzyletnim aucie, z przebiegiem 45kkm sa z pierwszego montazu. Wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak mowilem sedan odpada.

No to zostaje jakiś kompakt kombi. Może Megane III? Tak samo jak L3 względem L2, Megane ma o niebo lepszą opinię niż M2. Nie wiem tylko jak tam z automatami jest.

Klasa C w takim zestawieniu powinna być zauważalnie tańsza, może w spalaniu nie będzie to spektakularne, ale ... tańsze ubezpieczenie, prostsze zawieszenie (a do niego chyba najczęściej się złotówki wrzuca), mniejsze, a co za tym idzie - tańsze opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie czesci (poza wspomnianym oringiem) w moim trzyletnim aucie, z przebiegiem 45kkm sa z

> pierwszego montazu. Wystarczy?

nie bardzo. Bo kupie 3 latka i bede jezdzil nastepne 3. To ze sie nie popsulo w 45 tys km to nic dziwnego. Uznlbym jakby trzeba bylo cos w tym czasie robic z nowym autem.

Jesli chodzi o L3 to np zawieszenie jest pancerne. Zaczyna sie w nim cos wymieniac dopiero po 150 tys km. Wyglada na to ze bedzie trzeba kupic L3 ale benzynowa i dac do gazu oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chce mi sie szukac 2 raz. Wejdz sobie na allegro, wybierz model i zaznacz automatyczna skrzynie

> biegow. Jest jedna z 2011 roku, reszta jest nowsza. imho automat wystepowal tylko w najwyszych

> wersjach i stad takie cuda.

Ale na cene wplywa jeszcze wyposazenie i silnik, dlatego chcialem linka, zeby zobaczyc te cene z kosmosu.

Jak nie masz ulubionej marki, badz pewnych zalozen, to ciezko Ci bedzie cos wybrac. W dodatku klase w dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to zostaje jakiś kompakt kombi. Może Megane III? Tak samo jak L3 względem L2, Megane ma o niebo

> lepszą opinię niż M2. Nie wiem tylko jak tam z automatami jest.

ja wiem. Tylko z 1.5 dci ktorego nikomu bym nie polecil.

Zastanawialem sie jeszcze nad tym nowym clio, automat jest w 1.2 tci tylko ale auto jest za nowe zeby byly uzywki i opinie o nim. Na papierze wyglada OK.

> Klasa C w takim zestawieniu powinna być zauważalnie tańsza, może w spalaniu nie będzie to

> spektakularne, ale ... tańsze ubezpieczenie, prostsze zawieszenie (a do niego chyba

> najczęściej się złotówki wrzuca), mniejsze, a co za tym idzie - tańsze opony.

jesli chodzi o zawieszenie to nie wiem, ze mam. Jak patrze na forum laguny to zaczyna sie z nim cos dziac po jakis 150 tys. Wiec w naszych warunkach mozna uznac ze jest nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale na cene wplywa jeszcze wyposazenie i silnik, dlatego chcialem linka, zeby zobaczyc te cene z

> kosmosu.

cena jest taka sama jak za maksymalnie wyposazona lagune jaka jezdze teraz. Kupiona z salonu w DE z faktycznym przebiegiem 86 tys km. Jedyne co to, ze alfa jest pol roku mlodsza ale za to jest to auto o klase nizsze spineyes.gif

Jedynym warunkiem koniecznym jest automat. A w podanym przez Ciebie modelu i wymaganym przeze mnie roczniku wyboru po prostu nie ma.

> Jak nie masz ulubionej marki, badz pewnych zalozen, to ciezko Ci bedzie cos wybrac. W dodatku klase

> w dol.

moze byc i o dwie. Ale ma sie nie psuc i miec automat. Gdyby nie automat to by nie bylo problemow z wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tys km. Wyglada na to ze bedzie trzeba kupic L3 ale benzynowa i dac do gazu

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

Czytałeś fora LIII poskie? Jeśli L3 to TYLKO dCI 2.0. 130km ew. 150km Zadne inne silniki. benzynowce do LPG te nowe sie nie nadaja w dodatku żrą noPB i jeszcze jakis feler ma jeden z nich. NIE zmieniaj na noPB.

A jakiś chevy na LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bardzo. Bo kupie 3 latka i bede jezdzil nastepne 3. To ze sie nie popsulo w 45 tys km to nic

> dziwnego. Uznlbym jakby trzeba bylo cos w tym czasie robic z nowym autem.

Wtedy bym nie polecal jako bezawaryjne. Na podstawie obecnych trzech lat mam nadzieje na takie same kolejne.

> Jesli chodzi o L3 to np zawieszenie jest pancerne. Zaczyna sie w nim cos wymieniac dopiero po 150

> tys km. Wyglada na to ze bedzie trzeba kupic L3 ale benzynowa i dac do gazu

To jest sluszna koncepcja, jesli auto Ci po prostu z wielu przyczyn pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!

> Czytałeś fora LIII poskie? Jeśli L3 to TYLKO dCI 2.0. 130km ew. 150km Zadne inne silniki.

> benzynowce do LPG te nowe sie nie nadaja w dodatku żrą noPB i jeszcze jakis feler ma jeden z

> nich. NIE zmieniaj na noPB.

czytalem ale o aucie, ktore mam. Co za dziwny kraj ze nie ma aut z automatem oslabiony.gif

Jedyne marki, kotre wkladaja automaty do wszystkiego to VAG ale tyle co sie naczytalem o DSG to jak kupowanie kota w worku... wolabym stare sprawdzone skrzynie ZF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cena jest taka sama jak za maksymalnie wyposazona lagune jaka jezdze teraz. Kupiona z salonu w DE z

> faktycznym przebiegiem 86 tys km. Jedyne co to, ze alfa jest pol roku mlodsza ale za to jest

> to auto o klase nizsze

Nie jestem fanbojem, ale wg mnie te auta sa siebie warte, a i tak leca z ceny na pysk.

Zalozylem, ze Laguna jest drozsza od Giulietty.

> Jedynym warunkiem koniecznym jest automat. A w podanym przez Ciebie modelu i wymaganym przeze mnie

> roczniku wyboru po prostu nie ma.

> moze byc i o dwie. Ale ma sie nie psuc i miec automat. Gdyby nie automat to by nie bylo problemow z

> wyborem.

Mnie moje auto tak bardzo odpowiada, ze na chwile obecna nie wyobrazam sobie zmiany.

Glownym kryterium wyboru byl fotel kierowcy. W wiekszosci aut jesli juz jest trzymanie boczne, to mi przeszkadza, bo jest za waski. W MiTo w wersji Distinctive, z pakietem Sport1 fotel jest mega wygodny.

O dwie klasy raczej nie zejdziesz-nie wlozysz kosiarki do B. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wiem. Tylko z 1.5 dci ktorego nikomu bym nie polecil.

> Zastanawialem sie jeszcze nad tym nowym clio, automat jest w 1.2 tci tylko ale auto jest za nowe

> zeby byly uzywki i opinie o nim. Na papierze wyglada OK.

ale jesli sam kupisz nowe to awaryjnosc Cie nie interesuje, bo masz gwarancje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jesli sam kupisz nowe to awaryjnosc Cie nie interesuje, bo masz gwarancje

zaczynam dochodzic do wniosku, ze czytanie ze zrozumieniem zanika w narodzie. Wyraznie napisalem, ze rozwazamy zakup 3 latka a wiec juz po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bardzo. Bo kupie 3 latka i bede jezdzil nastepne 3. To ze sie nie popsulo w 45 tys km to nic

> dziwnego. Uznlbym jakby trzeba bylo cos w tym czasie robic z nowym autem.

> Jesli chodzi o L3 to np zawieszenie jest pancerne. Zaczyna sie w nim cos wymieniac dopiero po 150

> tys km. Wyglada na to ze bedzie trzeba kupic L3 ale benzynowa i dac do gazu

Jezdzij tym co masz bo utrata wartosci ,'nowego,', 3 latka skonsumuje wszystkie potencjalne oszczędności.

Do tego dochodzi zabawa z szukaniem uzywki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdzij tym co masz bo utrata wartosci ,'nowego,', 3 latka skonsumuje wszystkie potencjalne

> oszczędności.

> Do tego dochodzi zabawa z szukaniem uzywki...

wydaje ponad 8 stowek miesiecznie na paliwo. Wolabym mniej. Poza tym im starsze auto tym wieksza szansa na awarie. A Laguna jest z 2008 wiec ma juz 5 lat. Jeszcze troche nia pojezdze to moze sie okazac, ze albo wysra sie cos drogiego i bedzie pozmaniatane albo zaczna sie pierdoły i bede jezdzil co chwile do mechaniorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> frajda z jazdy mnie nie interesuje. Interesuje mnie bezawaryjnosc i mniejsze koszty calosciowo.

> Tydzien bez auta kosztuje mnie 4 godziny jezdzenia autobusem dziennie wiec wole zeby auto

> jezdzilo niz stalo u mechnika. Jakos alfa i bezproblemowosc do mnie nie przemawia szczegolnie

> w polaczeniu z automatem ale na nic sie nie zamykam. Jakie opinie sa o automacie?

Idealnie się wpisujesz klienta hybrydy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym, że mniejsze auto, to mniejszy silnik, skoro chcesz oszczędzać na paliwie.

Hydrokinetyczny automat obciąża silnik i im mniej mocy on generuje, tym bardziej się "męczy" i wzrasta zużycie paliwa. Dlatego duże motory o potężnym momencie palą prawie tyle samo zarówno z automatyczną jak i manualną skrzynią biegów.

W przypadku mniejszego silnika różnica będzie większa i może się okazać, że jeździsz mniejszym samochodem z mniejszym silnikiem a wlewasz podobne ilości paliwa.

Rozwiązaniem są skrzynie dwusprzęgłowe lub zautomatyzowane, ew. CVT. Wraz z ich wadami i zaletami, ale na pewno oszczędzają paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej nie. 70/30 trasa/miasto. Caly zysk z hybrydy idzie wtedy w gwizdek.

Ja na temat skrzyni... pomysl o DSG moze jednak? Wiem ze sa rozne opinie (ja mam w miare nowa) ale plusy sa kolosalne...

Mialem wczesniej Lagune 2 ph2 1.9 dci z automatem (pomijajac fakt ze zaczal sie sypac) to to nie jezdzilo jednak, ogolnie typowy automat. DSG to inna baja, spalanie ZNACZNIE nizsze (porownanie: Laguna ten sam silnik z reczna skrzynia bierze ok ~2 litry mniej na 100km niz z automatem, auto z DSG pali tyle co z reczna albo... mniej). Co wiecej dynamika jazdy na DSG jest jak na recznej skrzyni, nie masz tego przymulania miedzy biegami, wszystkie masz zasprzeglone normalnie itp.

Ogolnie jak szukalem auta po lagunie, raz przejechalem sie samochodem z DSG i stwierdzilem ze chce wlasnie to i tak tez zrobilem (nie mam opinii o awaryjnosci, moj samochod jest relatywnie nowy i wciaz na gwarancji, problemow brak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że odpada sedan bo wtedy to Chevrolet Cruze z LPG byłby fajną propozycją. Żebyś odczuł oszczędność na wydatkach, szczególnie na spalaniu to musisz przejść na LPG jeżeli nie chcesz jeździć autem o mocy 60 KM. Może Megane, Aveo, C4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że odpada sedan bo wtedy to Chevrolet Cruze z LPG byłby fajną propozycją. Żebyś odczuł

> oszczędność na wydatkach, szczególnie na spalaniu to musisz przejść na LPG jeżeli nie chcesz

> jeździć autem o mocy 60 KM. Może Megane, Aveo, C4.

z tego co widzialem to chevrolety maja automaty tylko w najwyzszych wersjach wyposazeniowych z dieslem. Byly tez z benzyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdze teraz Laguna 3 kombi z 2 litrowym dieslem i skrzynia automatyczna. Auto jest fajne, nie

> psuje sie, jest swietnie wyposazone. Skonczylem sie urzadzac i budowac, duze zakupy spozywcze

> robie przez net a jedynym zadaniem transportowym dla kombi jest przewiezienie kosiarki na

> przeglad

Kupisz inne auto, które będzie paliło 6 ropy, zamiast obecnie 8.

Przy przebiegu 25k rocznie, zaoszczędzisz około 40 litrów bajury miesięcznie. To daje jakieś 220PLN.

Sam wybierz te 220PLN jest więcej warte niż schodzenie z komfortem w aucie i bujanie się w oglądanie przeróżnych używek niewiem.gif

Ja bym olał na Twoim miejscu zmiany ok.gif

Co do LPG, to zawsze możesz poszukać auta do którego wchodzi butla "wanna" wink.gif

Czasem obok mnie tankują różne vany lub kombi. Wchodzi im 100 litrów LPG, a czasem i więcej zlosnik.gif

Zasięg odpowiedni. Takie auto będzie jarać ze 12LPG/100, więc wyjdzie jak mały oszczędny diesel, a nadal będzie to duże auto.

No, ale jeszcze raz powtórzę. Ja bym jednak nie rzeźbił i został przy Twoim aucie ok.gif

Pamiętaj, że po zmianach możesz łatwo się zapoznać z

860140.3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupisz inne auto, które będzie paliło 6 ropy, zamiast obecnie 8.

> Przy przebiegu 25k rocznie, zaoszczędzisz około 40 litrów bajury miesięcznie. To daje jakieś

> 220PLN.

i odpowiednio mniejsza wartosc auta co byc moze pozwoliloby wymienic obecne auto na 3 latka albo bez doplaty albo z symboliczna zlosnik.gif czyli nadal masz w miare mlode auto, ktore pali mniej. Krotko mowiac robie normalna wymiane auta co 3 lata i nie doplacam do tego interesu a dodatkowo moge mniej placic za paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i odpowiednio mniejsza wartosc auta co byc moze pozwoliloby wymienic obecne auto na 3 latka albo

> bez doplaty albo z symboliczna czyli nadal masz w miare mlode auto, ktore pali mniej. Krotko

> mowiac robie normalna wymiane auta co 3 lata i nie doplacam do tego interesu a dodatkowo moge

> mniej placic za paliwo

Skoro się tak uparłeś na zmianę auta... zlosnik.gif

To zainteresuj się Mitsubishi Lancer htb z CVT wink.gif

Auto bardzo miękkie, komfortowe, miejsca w środku tyle co w niejednym aucie klasy D wink.gif

No i jest skrzynia przy która nie zwiększa zużycia paliwa wink.gif

Niestety nie wiem, czy takie zestawienie występowało z dieslem, bo się dieslami nie interesowałem. Ja mam 1.8 z LPG zlosnik.gif

Spali Ci 10/100 LPG i będziesz zadowolony zlosnik.gif

Niestety butla będzie raczej mała i tankowanie w Twoim przypadku co 3 dni oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle polecam małe Daihatsu z małym benzyniakiem. Np. Sirion.

2 litry oleju silnikowego przy wymianie. 4 - 5l. spalanie benzyny. Jest dużo automatów.

To jest Toyota, więc i nie ma w ogóle awaryjności.

Tylko będzie z komfortem ciężko po takiej przesiadce.

Tak BTW: zastanawiam się jak to możliwe, że ta Laguna tyle Ci wciąga? X-Trail z 2.0dCi przy maksymalnym but.gif i jeździe 50/50% miasto trasa wciągał najwyżej 8,5 ale to przy 4x4. Przy odłączonym tyle, trudno było przekroczyć 7l/100km. a jeżdżąc oszczędnie nawet w automatycznym trybie napędów, można było zejść do 6l. bez specjalnych starań.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak BTW: zastanawiam się jak to możliwe, że ta Laguna tyle Ci wciąga? X-Trail z 2.0dCi przy

> maksymalnym i jeździe 50/50% miasto trasa wciągał najwyżej 8,5 ale to przy 4x4. Przy

> odłączonym tyle, trudno było przekroczyć 7l/100km. a jeżdżąc oszczędnie nawet w automatycznym

> trybie napędów, można było zejść do 6l. bez specjalnych starań.

> Pozdrawiam.

ma dpf i automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak BTW: zastanawiam się jak to możliwe, że ta Laguna tyle Ci wciąga? X-Trail z 2.0dCi przy

> maksymalnym i jeździe 50/50% miasto trasa wciągał najwyżej 8,5 ale to przy 4x4. Przy

> odłączonym tyle, trudno było przekroczyć 7l/100km. a jeżdżąc oszczędnie nawet w automatycznym

> trybie napędów, można było zejść do 6l. bez specjalnych starań.

> Pozdrawiam.

wlascicielom paskow w tedeiku wlos na glowie sie jezy yikes.gif

to oni maja monopol na sciemnianie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.