Skocz do zawartości

Kompakt 20 - 25 tysi


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zbliża się ten moment, kiedy moją Corollkę będzie trzeba wymienić na coś młodszego.

Budżet może nie powalający, ale 25 tysi to powiedzmy górka.

Zależy mi na w miarę bezawaryjnym, trwałym i wygodnym samochodzie z silnikiem benzynowym (przebiegi roczne - 15 - 20 tys km)

Póki co jest kilku faworytów, przy czym mało który w 100% podoba się mojej żonie sciana.gif

ale pomińmy to, wiadomo bedziemy szukać czegoś w dobrym stanie, ale poradźcie, odradźcie na które warto patrzeć:

- Volvo S40/V50 - silnikowo - 1,8 lub 2,4 - fajne, praktyczne, niezły wybór...a jak serwisowo? drogi czy bardzo drogi? no i trwałość...?

- mazda 3 2.0 150KM silnik malyna, wnętrze - gitara ale cholernie nie podoba mi się du.pa tego auta icon_rolleyes.gif co nie zmienia faktu, że jest wartym uwagi

- focus 1,8 / 2.0 - tutaj minusem jest zazwyczaj wersja 3 drzwiowa...5d trudniej trafić..plusem zaś - akceptacja żony zlosnik.gif

- seat leon 1.6 / 2.0 - trochę boję się stajni VW bo samochody spod tego znaczka nierzadko znikają z parkingów z nowymi właścicielami ale Leon od zawsze przyciągał moją uwagę..

- skoda octavia 2.0

- bmw 1 chociaż nie wiem czy w tym przedziale cenowym coś sensownego udałoby się trafić icon_rolleyes.gif

- opel astra raczej w wersji gtc bo 5d średnio mi się widzi; silnikowo - od 1.8 wzwyż

.

.

i...co prawda nie kompakt i nie praktyczny, ale wybór sercem... clio sport sciana.gif mam słabość do tego samochodu..

wiadomo, trzeba by zwiększyć budżet ale w zamian otrzymujemy nietuzinkowy samochód dający dużo frajdy z jazdy...

ok to na razie tyle.

będe wdzięczny za wszelkie za albo przeciw w/w modelom za ich mocne/słabe strony, na co zwracać uwagę itp, ewentualnie zaproponowanie innych wartych uwagi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym polecil Leona z 1.8T sam posiadam taki silnik i nie narzekam..a brat ma leona ma,ale w

> dieslu..

> tak ze leon +1.8T to dobre polaczenia i na nim bym sie skupil,ewentualnie skoda octavia tez z tym

> motorem a najlepiej w wersji RS

aha...zapomniałem dodać zlosnik.gif nie chcę samochodu z turbiną icon_rolleyes.gif jakoś nie mogę się przekonać do tego pomysłu więc póki co szukamy silnika nieuturbionego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do volvo- jeżdżę czasem V70 z automatyczną skrzynią, silnik 2,4 noPb i przebiegiem - uwaga 420

> tyś km.

> Z autem nic złego się nie dzieje, kolega na ceny części nie narzeka Także mechanika nic strasznego

dzięki ok.gif

volvo zawsze słynęło z trwałości i dużych przebiegów ale szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego po tych współcześniejszych egzemplarzach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma sie czego bac

kumpel ma DS3 i samochód notorycznie wraca do serwisu który nie potrafi sobie poradzić z byle usterkami...

póki co zdecydowanie więcej czasu spędził w serwisie niż na szosie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli zbliża się ten moment, kiedy moją Corollkę będzie trzeba wymienić na coś młodszego.

> Budżet może nie powalający, ale 25 tysi to powiedzmy górka.

> Zależy mi na w miarę bezawaryjnym, trwałym i wygodnym samochodzie z silnikiem benzynowym (przebiegi

> roczne - 15 - 20 tys km)

> Póki co jest kilku faworytów, przy czym mało który w 100% podoba się mojej żonie

> ale pomińmy to, wiadomo bedziemy szukać czegoś w dobrym stanie, ale poradźcie, odradźcie na które

> warto patrzeć:

> - Volvo S40/V50 - silnikowo - 1,8 lub 2,4 - fajne, praktyczne, niezły wybór...a jak serwisowo?

> drogi czy bardzo drogi? no i trwałość...?

> - mazda 3 2.0 150KM silnik malyna, wnętrze - gitara ale cholernie nie podoba mi się du.pa tego auta

> co nie zmienia faktu, że jest wartym uwagi

> - focus 1,8 / 2.0 - tutaj minusem jest zazwyczaj wersja 3 drzwiowa...5d trudniej trafić..plusem zaś

> - akceptacja żony

> - seat leon 1.6 / 2.0 - trochę boję się stajni VW bo samochody spod tego znaczka nierzadko znikają

> z parkingów z nowymi właścicielami ale Leon od zawsze przyciągał moją uwagę..

> - skoda octavia 2.0

> - bmw 1 chociaż nie wiem czy w tym przedziale cenowym coś sensownego udałoby się trafić

> - opel astra raczej w wersji gtc bo 5d średnio mi się widzi; silnikowo - od 1.8 wzwyż

> .

> .

> i...co prawda nie kompakt i nie praktyczny, ale wybór sercem... clio sport mam słabość do tego

> samochodu..

> wiadomo, trzeba by zwiększyć budżet ale w zamian otrzymujemy nietuzinkowy samochód dający dużo

> frajdy z jazdy...

> ok to na razie tyle.

> będe wdzięczny za wszelkie za albo przeciw w/w modelom za ich mocne/słabe strony, na co zwracać

> uwagę itp, ewentualnie zaproponowanie innych wartych uwagi

VOLVO-ładne, ja bym brał 2,4 to silnik VOLVO, nie FORDA

Mazda-drugie imię: korozja

FORD-trzecie imię korozja

LEON-z 1.6nie jedzie zbytnio, ale te niewiele się psuje i świetnie znosi LPG

OCTAVIA-wygląd zobowiązuje do posiadania kapelusza, działki ogrodowej i co najmniej 60 wiosen

BMW1-ciasne jak na kompakt, ale jak znajdziesz w tym budżecie, to brać

ASTRA-nawet 3-dr nie grzeszy urodą, mechanicznie pewnie nieźle. Proste, każdy naprawi, dużo części

CLIO SPORT-jak nie będzie po "młodym gniewnym" odwijane z drzewa, to też warte zainteresowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli zbliża się ten moment, kiedy moją Corollkę będzie trzeba wymienić na coś młodszego.

> Budżet może nie powalający, ale 25 tysi to powiedzmy górka.

> Zależy mi na w miarę bezawaryjnym, trwałym i wygodnym samochodzie z silnikiem benzynowym (przebiegi

> roczne - 15 - 20 tys km)

> Póki co jest kilku faworytów, przy czym mało który w 100% podoba się mojej żonie

> ale pomińmy to, wiadomo bedziemy szukać czegoś w dobrym stanie, ale poradźcie, odradźcie na które

> warto patrzeć:

> - Volvo S40/V50 - silnikowo - 1,8 lub 2,4 - fajne, praktyczne, niezły wybór...a jak serwisowo?

> drogi czy bardzo drogi? no i trwałość...?

> - mazda 3 2.0 150KM silnik malyna, wnętrze - gitara ale cholernie nie podoba mi się du.pa tego auta

> co nie zmienia faktu, że jest wartym uwagi

> - focus 1,8 / 2.0 - tutaj minusem jest zazwyczaj wersja 3 drzwiowa...5d trudniej trafić..plusem zaś

> - akceptacja żony

> - seat leon 1.6 / 2.0 - trochę boję się stajni VW bo samochody spod tego znaczka nierzadko znikają

> z parkingów z nowymi właścicielami ale Leon od zawsze przyciągał moją uwagę..

> - skoda octavia 2.0

> - bmw 1 chociaż nie wiem czy w tym przedziale cenowym coś sensownego udałoby się trafić

> - opel astra raczej w wersji gtc bo 5d średnio mi się widzi; silnikowo - od 1.8 wzwyż

> .

> .

> i...co prawda nie kompakt i nie praktyczny, ale wybór sercem... clio sport mam słabość do tego

> samochodu..

> wiadomo, trzeba by zwiększyć budżet ale w zamian otrzymujemy nietuzinkowy samochód dający dużo

> frajdy z jazdy...

> ok to na razie tyle.

> będe wdzięczny za wszelkie za albo przeciw w/w modelom za ich mocne/słabe strony, na co zwracać

> uwagę itp, ewentualnie zaproponowanie innych wartych uwagi

Hyundai i30 1,6 benzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3d czy 5d?

> Jak 3d to może bmw e46 compact

w sumie to początkowo wyznacznikiem było 5d, jednak w tym momencie to sprawa drugorzędna.

co do e46 compact to kurcze trochę ta sylwetka taka opatrzona mi się wydaje i nie do końca do mnie trafia... frown.gif

aaa i jeszcze bym zapomniał rocznik auta to min. 2005/2006 ze wskazaniem na ten drugi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bym do tego zestawienia dorzucił jeszcze Kia Ceed/Pro Ceed ? silnik 1.6/2.0

macie jakieś opinie co do w/w?

jak wygladają na tle wspomnianej wcześniej konkurencji?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak bym do tego zestawienia dorzucił jeszcze Kia Ceed/Pro Ceed ? silnik 1.6/2.0

> macie jakieś opinie co do w/w?

> jak wygladają na tle wspomnianej wcześniej konkurencji?

> z góry dzięki

A ja bym dorzucił jeszcze 307-kę. Za tę kasę dostaniesz coś z końca produkcji i zostanie jeszcze spokojnie na pakiet startowy i ew. gaz.

308-ki bym nie polecał w podanym zakresie finansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego nie Auris?

> dranio

bardzo chętnie ok.gif

ale w tym przedziale cenowym to wyboru za dużego nie ma...

jakieś 1.4 by się znalazły ale cenowo to się zaczyna właściwie w górnej granicy mojego zakładanego budżetu, a 1.6 to już niestety droższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mazda-drugie imię: korozja

- a silnikowo? strasznie ciekawi mnie ta jednostka 2.0 150KM, natomiast kompletnie nie wiem jak z awaryjnością, kosztami eksploatacji i czy nie zabije mnie spalanie icon_rolleyes.gif w Maździe dodatkowo przekonuje mnie wnętrze, które może nie jest najświeższe, ale zegary i kierownica zdecydowanie mi odpowiada ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzis sprzedalem za 29 bezwypadkowy z przebiegiem 70kkm.

> Sprzedawal sie kilka miesiecy. Jak to mozliwe, ze nie da sie za 25?

a jaki silnik?

1.8 w moim przedziale cenowym nie widziałem, a 1.4 boje się, że nie pojedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.