Skocz do zawartości

masz OPLA ??


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

> szkoda że inne marki nie dają takich możliwości sprawdzenia samochodu...

Quote:

Portal myOpelService.pl oferuje dwa poziomy dostępu. Dostęp podstawowy jest bezpłatny i zapewnia informacje o zindywidualizowanych ofertach promocyjnych, bezpłatnych kampaniach naprawczych, a także daje możliwość złożenia zapytania o wizytę serwisową i wyszukania preferowanego punktu serwisowego. Po wykonaniu przeglądu okresowego lub opłacie 200 zł brutto w Autoryzowanym Serwisie Opla i potwierdzeniu danych z dowodem rejestracyjnym samochodu przez upoważnionego pracownika autoryzowanego serwisu otrzymasz, ważny przez okres 13 miesięcy, dostęp rozszerzony do portalu myOpelService.pl. Dostęp rozszerzony dodatkowo zapewnia wgląd w historię serwisową samochodu, jego specyfikację i przypomnienie o przeglądzie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dostęp do rozszerzonej wersji. Poza historią serwisową nie ma tam nic ciekawego grinser006.gif. Po zarejestrowaniu dowiedziałem się, że skrzynia biegów była wymieniona na nową zlosnik.gif i które elementy były malowane w ASO ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Renault ma www.mojerenault.pl

bzdura, jestem zarejestrowany i nic poza rozkodowanym VIN nie udostępniają... a o przeszłych/byłych wizytach w serwisie to już w ogóle... miałem renault i dobrze znam ten serwis... ( raczej imitację i mydlenie oczu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rejestracja

> szkoda że inne marki nie dają takich możliwości sprawdzenia samochodu...

> a no i ten konkurs na tą wymianę oleju

Peugeot ma taki portal (można umówić przegląd, są dane samochodu, wizyty serwisowe itp), Renault też ale niewiele na nim można.

Innych marek nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rejestracja

> szkoda że inne marki nie dają takich możliwości sprawdzenia samochodu...

> a no i ten konkurs na tą wymianę oleju

Ople mam 2 i dwukrotnie, nieskutecznie prosilem ASO o odpalenie pelnego dostepu, co prawda nie przy przegladzie, a innych uslugach (kwotowo drozszych).

Rozumiem, ze nie spelnilem warunku wiec sie nie ciskam, ale jak juz obiecuja to mogliby jezyka na darmo nie strzepic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ople mam 2 i dwukrotnie, nieskutecznie prosilem ASO o odpalenie pelnego dostepu, co prawda nie przy

> przegladzie, a innych uslugach (kwotowo drozszych).

> Rozumiem, ze nie spelnilem warunku wiec sie nie ciskam, ale jak juz obiecuja to mogliby jezyka na

> darmo nie strzepic.

pisz @ do customercareservis opel cos tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie to drugie

Co ja zrobię, że skrzynie M32 nie są idealne, ale pocieszam się tym, że mam benzynę a statystycznie więcej skrzyń pada w dieslach bo mają więcej niutków i są bardziej obciążane devil.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ja zrobię, że skrzynie M32 nie są idealne, ale pocieszam się tym, że mam benzynę a statystycznie

> więcej skrzyń pada w dieslach bo mają więcej niutków i są bardziej obciążane

to się tak nie pocieszaj zlosnik.gif u mnie w benzynie po 120kkm zaczęła hałasować.

na szczęście szybko zareagowałem i skończyło się tylko na wymianie kilku łożysk smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ja zrobię, że skrzynie M32 nie są idealne, ale pocieszam się tym, że mam benzynę a statystycznie

> więcej skrzyń pada w dieslach bo mają więcej niutków i są bardziej obciążane

heh...a w Fiatach jest na odwrót. Te skrzynie padają przeważnie w benzynach t-jet, ale w dizlach chyba nie były montowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to się tak nie pocieszaj u mnie w benzynie po 120kkm zaczęła hałasować.

> na szczęście szybko zareagowałem i skończyło się tylko na wymianie kilku łożysk

Czytałem, że warto zmienić olej bo może wydłużyć życie skrzyni, ale na ile jest to prawdą to niewiem.gif

Jaki jest mniej więcej koszt tych łożysk i robocizny, bo może już muszę zbierać do skarbonki panic.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heh...a w Fiatach jest na odwrót. Te skrzynie padają przeważnie w benzynach t-jet, ale w dizlach

> chyba nie były montowane

W moim aucie wymienili skrzynie jak auto miało 25 kkm, teraz ma 60 kkm i na razie chyba nic złego się nie dzieje. Poza tym, nie wiem ile jest gwarancji, ale jak dwa lata to ma jeszcze 4 miesiące żeby się zepsuć busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heh...a w Fiatach jest na odwrót. Te skrzynie padają przeważnie w benzynach t-jet, ale w dizlach

> chyba nie były montowane

W Bravo były bezawaryjne F40 a w Cromach słynne M32. Oczywiście mówimy o silnikach 1.9 MJTD.

Aby uniknąć przedwczesnego zużycia skrzyni radzę co 60 tys km zmieniać olej w skrzyni i zalewać ją olejem Fuchs Titan Sintofluid 75w80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Bravo były bezawaryjne F40 a w Cromach słynne M32.

Kumpla to spotkało w Cromie

Oczywiście mówimy o silnikach 1.9 MJTD.

> Aby uniknąć przedwczesnego zużycia skrzyni radzę co 60 tys km zmieniać olej w skrzyni i zalewać ją

> olejem Fuchs Titan Sintofluid 75w80.

Bardzo cenna rada, tylko co powiesz, ze u mnie problem pojawił sie przy 37 kkm ? zlosnik.gif

Moze należy wymieniac olej co 20 tys ? zlosnik.gif

Nie wierze, że olej coś pomoże, może trochę przedłuży interwały wymiany łozysk 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytałem, że warto zmienić olej bo może wydłużyć życie skrzyni, ale na ile jest to prawdą to

> Jaki jest mniej więcej koszt tych łożysk i robocizny, bo może już muszę zbierać do skarbonki

robiłem w ASO Fiata, wymiana 6 szt łożysk. Cała zabawa 2300 zł kosztowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> robiłem w ASO Fiata, wymiana 6 szt łożysk. Cała zabawa 2300 zł kosztowała

Dzięki, a możesz jeszcze rozbić na części i robociznę?

>Moze należy wymieniac olej co 20 tys ?

Jeszcze trochę o tej skrzyni poczytam i będę wymieniał razem z olejem silnikowym hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Bravo były bezawaryjne F40

F40 była dopiero w 2.0 jtdm ;

nawiasem mówiąc F40 też szału nie robi , wiem bo mam w bravo , lepszą skrzynię miałem w alfie 156FL - tam był porządny niemiecki Getrag , i nie pisz że F40 jest bezawaryjny , bo na forum Insigni już na to narzekają , jeszcze tylko wspomnę że opel sam nie wie ile najlepiej do F40 oleju zalewać aby dobrze pracowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> robiłem w ASO Fiata, wymiana 6 szt łożysk. Cała zabawa 2300 zł kosztowała

Wiem że to nie porównanie, ale stare skrzynie potrafiły żyć znacznie więcej.

W moim cienkim "padł"* uszczelniacz, więc po roku jak znowu wymieniałem osłony, zlałem jakieś 150ml czegoś.

Ale skrzynia przeżyła, mimo zrobienia jakiś 20kkm.

A mówią że nowe jest lepsze hahaha.gif

*padł bo został

1. źle zupełnie założony

2. w zupełnie nie tym miejscu półosi

Robił to jakiś debil a ja niestety nie miałem szans sprawdzić bo zaraz po wymianie jechałem na drugi koniec polski...i pewnie w tym czasie zniknął olej bo nigdy plamy pod autem nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki, a możesz jeszcze rozbić na części i robociznę?

> Jeszcze trochę o tej skrzyni poczytam i będę wymieniał razem z olejem silnikowym

dokładnie nie powiem, bo fakturę oddałem nowemu właścicielowi smile.gif

Jak pamiętam jedno łożysko +- 150 zł, do tego olej, i jeszcze jakieś części w sumie połowa z tej kwoty to same części były.

Z tego co słyszałem w ASO Fiata taniej niz Opla, ale musisz popytać po ASO. W jednym walnęli ceną ponad 4000 i bez chęci do tej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem że to nie porównanie, ale stare skrzynie potrafiły żyć znacznie więcej.

To nie porównuj grinser006.gif

> W moim cienkim "padł"* uszczelniacz, więc po roku jak znowu wymieniałem osłony, zlałem jakieś 150ml

> czegoś.

> Ale skrzynia przeżyła, mimo zrobienia jakiś 20kkm.

Te samochody były proste jak drut.

> A mówią że nowe jest lepsze

Bo jest lepsze, niekoniecznie bezawaryjne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te samochody były proste jak drut.

A co jest bardziej skomplikowanego w manualnej skrzyni teraz w porównaniu do skrzyń sprzed lat?niewiem.gif

> Bo jest lepsze, niekoniecznie bezawaryjne

Chyba "lepsze".

Owszem, komfort, jakość wykończenia a właściwie to spasowania, bezpieczeństwo...wzrosły.

Ale jakość, trwałość...spadły IMO na łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co jest bardziej skomplikowanego w manualnej skrzyni teraz w porównaniu do skrzyń sprzed lat?

Np. ilość biegów wzrosła, ale samochód to nie sama skrzynia biegów wink.gif

> Chyba "lepsze".

> Owszem, komfort, jakość wykończenia a właściwie to spasowania, bezpieczeństwo...wzrosły.

> Ale jakość, trwałość...spadły IMO na łeb.

Jak ze wszystkim, dlaczego motoryzacje to miało ominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. ilość biegów wzrosła, ale samochód to nie sama skrzynia biegów

To "tylko dwa dodatkowe kółka" zlosnik.gif

No i wątek jest w sumie o skrzyniach biegów zlosnik.gif

> Jak ze wszystkim, dlaczego motoryzacje to miało ominąć?

Wiem wiem, kwestia szukamia zyskówok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posiadam dostęp do rozszerzonej wersji. Poza historią serwisową nie ma tam nic ciekawego . Po

> zarejestrowaniu dowiedziałem się, że skrzynia biegów była wymieniona na nową i które

> elementy były malowane w ASO

Historia serwisowa jest widoczna po jakiejś weryfikacji/po pewnym czasie od rejestracji czy zaraz po rejestracji? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Historia serwisowa jest widoczna po jakiejś weryfikacji/po pewnym czasie od rejestracji czy zaraz

> po rejestracji?

Historia jest widoczna po zweryfikowaniu auta w ASO i zrobieniu przeglądu okresowego lub zapłaceniu 200 zł. Więcej informacji masz tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.