Skocz do zawartości

Rok produkcji starszy od roku modelu?


LadyS

Rekomendowane odpowiedzi

Hello!

Trafiłam na ofertę sprzedaży opla. Właściciel kupił go w 2004 roku i w tym samym zarejestrował. Tymczasem numer VIN (dziesiąta cyfra oraz info z przeglądarek numerów VIN) wskazuje rok 2005 jako rok, z którego model tego auta pochodzi. Czy jest to możliwe? Czy rok modelu może być "młodszy" od roku produkcji? Czekam na opinie starych wyjadaczy i weteranów kupowania używanych aut smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda to dziwnie, ponieważ wydaje mi się, że najpierw powstaje model, a potem jest on produkowany. Ale być może w praktyce produkcyjnej to wygląda inaczej. Nie znam się na tym. Opel został zarejestrowany w grudniu 2004 roku. Wyszukiwarka VIN podała mi info, że to model z 2005, więc się zdziwiłam. Czyli nie powinnam się tym przejmować? Zakopać głęboko podejrzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie wygląda to dziwnie, ponieważ wydaje mi się, że najpierw powstaje model, a potem jest on

> produkowany. Ale być może w praktyce produkcyjnej to wygląda inaczej. Nie znam się na tym.

> Opel został zarejestrowany w grudniu 2004 roku. Wyszukiwarka VIN podała mi info, że to model z

> 2005, więc się zdziwiłam. Czyli nie powinnam się tym przejmować? Zakopać głęboko podejrzenia?

Nic się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie wygląda to dziwnie, ponieważ wydaje mi się, że najpierw powstaje model, a potem jest on

> produkowany. Ale być może w praktyce produkcyjnej to wygląda inaczej. Nie znam się na tym.

> Opel został zarejestrowany w grudniu 2004 roku. Wyszukiwarka VIN podała mi info, że to model z

> 2005, więc się zdziwiłam. Czyli nie powinnam się tym przejmować? Zakopać głęboko podejrzenia?

U MarkaF to już chyba Mustanga 2015 możesz kupić grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Dziękuję za wszystkie wpisy. Cieszę się, że tak szybko odpowiedzieliście. Chciałabym prosić o coś jeszcze. Jeśli macie czas, zerknijcie na mój wpis w kąciku Skody i powiedzcie, co sadzicie o tym aucie. Jutro wybieram się na oględziny. Dla ułatwienia - szybkie wejście:

http://forum.autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=287310768&an=0&page=0#Post287310768

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie wygląda to dziwnie, ponieważ wydaje mi się, że najpierw powstaje model, a potem jest on

> produkowany. Ale być może w praktyce produkcyjnej to wygląda inaczej.

Żebyś mogła kupić auto z nowego modelu musi być wyprodukowane. Tak więc produkcja zaczyna się powiedzmy we wrześniu i do salonów pod koniec roku docierają nowe modele, tak byś mogła od początku roku je oglądać i przede wszystkim nabyć. A skoro salon dostał egzemplarz kilka/kilkanaście dni przed nowym rokiem to dlaczego nie mógłby go sprzedać? A co jeżeli produkcja nowego modelu rozpoczęła się w sierpniu a nie we wrześniu? Wówczas i miesiąc wcześniej trafi do sprzedaży.

Osobiście jestem kolejnym przykładem, gdyż kupiłem model 2010 w ostatniej dekadzie grudnia 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję. Mała refleksja: może dlatego, że panuje tu patriarchat, niektórzy Panowie nie rozróżniają

> płci Ale się nie obrażam, nie dąsam i nie mam focha Cieszę się, że jednak są tacy, którzy

> zauważają różnicę.

Uzupełnij w profilu wyróżnione pole i rozpoznawalność wzrośnie Ci dwukrotnie (z 1 na 10 użytkowników do 2 na 10 zlosnik.gif).

287311506-profil.jpg

post-6746-14352522282883_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hello!

> Trafiłam na ofertę sprzedaży opla. Właściciel kupił go w 2004 roku i w tym samym zarejestrował.

> Tymczasem numer VIN (dziesiąta cyfra oraz info z przeglądarek numerów VIN) wskazuje rok 2005

> jako rok, z którego model tego auta pochodzi. Czy jest to możliwe? Czy rok modelu może być

> "młodszy" od roku produkcji? Czekam na opinie starych wyjadaczy i weteranów kupowania

> używanych aut

normalne - ja teraz dostałem ofertę na auto. Rok produkcji 2013, model 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hello!

> Trafiłam na ofertę sprzedaży opla. Właściciel kupił go w 2004 roku i w tym samym zarejestrował.

> Tymczasem numer VIN (dziesiąta cyfra oraz info z przeglądarek numerów VIN) wskazuje rok 2005

> jako rok, z którego model tego auta pochodzi. Czy jest to możliwe? Czy rok modelu może być

> "młodszy" od roku produkcji? Czekam na opinie starych wyjadaczy i weteranów kupowania

> używanych aut

Standard, to już moje drugie auto w którym VIN pokazuje +1 rok wink.gif

Bardzo często producencie od 3ciego kwartału produkuja już MY z następnego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.