Skocz do zawartości

Jak odmulic samochod


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jest sobie pacjent benzyniak. Auto jezdzi tylko po miescie krotkie odcinki ok 7km. Efekt jest taki, ze jak ostatnio mialem sie okazje przejechac to auto zupelnie stracilo moc. Na dodatek czasami poszarpuje.

W czasie tej przejazdzki stwierdzilem, ze troche pokrece motorem do odciecia. Efekt dziwny strzal z tlumika i smrod zgnilego jaja. Ale mam wrazenie, ze samochod nadal ma muła.

Jak odmulic tego dziada zlosnik.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> jest sobie pacjent benzyniak. Auto jezdzi tylko po miescie krotkie odcinki ok 7km. Efekt jest taki,

> ze jak ostatnio mialem sie okazje przejechac to auto zupelnie stracilo moc. Na dodatek czasami

> poszarpuje.

> W czasie tej przejazdzki stwierdzilem, ze troche pokrece motorem do odciecia. Efekt dziwny strzal z

> tlumika i smrod zgnilego jaja. Ale mam wrazenie, ze samochod nadal ma muła.

> Jak odmulic tego dziada ?

Trzeba by wtryski pewnie przeczyścić, spróbuj może dolać na początek jakiś stp do czyszczenia wtryskiwaczy. Takie zamulenie i objawy o których piszesz mogą wskazywać również np na zapchany katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zatankować dobre paliwo (Np. Shella VPower Nitro+ ) i wyjechać na autostradę.

> Przypomnieć sobie kiedy zmieniane były filtry - paliwa i powietrza.

wlasnie o tym myslalem, zeby wlac cos lepszego + jakis dodatek do wtryskow.

Akurat olej i filtry na wiosne byly robione z tym nie ma problemu.

a na autostradzie v-max? czy jakas inna rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to żebyś jechał "ile fabryka dała" tylko przejechać się te kilkadziesiąt kilometrów z prędkością autostradową, tak żeby ten cały syf z katalizatora wygrzał się dobrze i wypalił.

Moja mama jeździ powoli i krótkie odcinki 2x14km dziennie, po przejechaniu trasy około 150km w jedną stronę auto zauważalnie się odmuliło. Na postoju jak zakręciłem do odcinki to aż czarnego bąka auto puściło (Astra H z podpisu). Po powrocie już tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie o tym myslalem, zeby wlac cos lepszego + jakis dodatek do wtryskow.

> Akurat olej i filtry na wiosne byly robione z tym nie ma problemu.

> a na autostradzie v-max? czy jakas inna rada?

ja tak mialem czasami z autem ojca

jak nie jezdzilem nim z rok czasu to v max spadal do 160 hehe.gif

po dwoch tygodniach bylo to juz prawie 190 - w sumie tyle ma katalogowo

rada - zmienic olej i uzywac calego zakresu obrotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tak mialem czasami z autem ojca

> jak nie jezdzilem nim z rok czasu to v max spadal do 160

> po dwoch tygodniach bylo to juz prawie 190 - w sumie tyle ma katalogowo

> rada - zmienic olej i uzywac calego zakresu obrotow

Podstawa, to zmienić najpierw olej.

Dopiero potem dawać w palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie o tym myslalem, zeby wlac cos lepszego + jakis dodatek do wtryskow.

> Akurat olej i filtry na wiosne byly robione z tym nie ma problemu.

> a na autostradzie v-max? czy jakas inna rada?

autostrad czy nie - chodzi o to zeby silnik pokrecil sie w wyzszym zakresie obrotow - a to mozna rownie dobrze robic na kazdej drodze - trzeba tylko odpowiedni bieg zapiac i niech polata po obrotach od jalowego do odcinki ze wskazaniem na obroty powyzej polowy skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> jest sobie pacjent benzyniak. Auto jezdzi tylko po miescie krotkie odcinki ok 7km. Efekt jest taki,

> ze jak ostatnio mialem sie okazje przejechac to auto zupelnie stracilo moc. Na dodatek czasami

> poszarpuje.

> W czasie tej przejazdzki stwierdzilem, ze troche pokrece motorem do odciecia. Efekt dziwny strzal z

> tlumika i smrod zgnilego jaja. Ale mam wrazenie, ze samochod nadal ma muła.

> Jak odmulic tego dziada ?

Wymiana filtrów, oleju, świec. Zalać 'świeżym' paliwem, reset komputera i w drogę ... długą drogę i to najlepiej po autostradzie. Jak silnik nabierze temperatury do dopiero go pogonić (niekoniecznie do odcięcia). Dla katalizatora powinna być to kuracja lecznicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> jest sobie pacjent benzyniak. Auto jezdzi tylko po miescie krotkie odcinki ok 7km. Efekt jest taki,

> ze jak ostatnio mialem sie okazje przejechac to auto zupelnie stracilo moc. Na dodatek czasami

> poszarpuje.

> W czasie tej przejazdzki stwierdzilem, ze troche pokrece motorem do odciecia. Efekt dziwny strzal z

> tlumika i smrod zgnilego jaja. Ale mam wrazenie, ze samochod nadal ma muła.

> Jak odmulic tego dziada ?

zmień paliwo tez, zatankuj gdzie indziej, ja taki smród miałem jak kupiłem benzynę do jakiegoś handlarza z ukrainy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.