Skocz do zawartości

bmw e34 vs mb w124


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

jak wypada porównanie tychze aut pod wzgledem

-blacharki

- ogolnej awaryjnosci

-kosztów utrzymania

-dostepnosci czesci.

w zwiazku z tym ze znalezienie taniego, zdrowego mb w124 ce lub sedana z silnikiem 2.2 i 3.2 ewentualnie 2.3 (bo bedzie lpg) graniczy z cudem lub trzeba wydac kupę kasy na zwiedzanie kraju

jestem swiadom ze silniki mercedes z mechanicznym wtryskiem sa klopotliwe z powodu przeplywomierza, rdzy i zawieszenia nivo

to zacząłem zastaniwać się nad bmw e34 - sedan.

ponoć blacha ocynkowana, lepiej trzyma się od MB?

jaki silnik bedzie najlepszym kompromisem pomiedzy mocą, ekonomią, awaryjnoscią a kosztami obsługi.

R6 2.0 129/ 150km chyba sobie podaruję ponieważ to 6 cylindrów i mała moc.

jak jest z silnikiem 2.5 170 i 190 koni?

może coś większego? 3.0 (cz y sie oplaca w przypadku gdy jest słabszy od 2.5?) 3.5 211km czy spalanie mnie zabije jezdzac po miescie?

budżet - elastyczny (stan x slnik x lpg x felgi x ewentualne naprawy), im mniej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi E32, E34 nie ma ocynku. E32 735i, już tu pisałem milion razy. Tak wiem i tak mnie nikt nie posłucha i wszyscy wiedzą lepiej zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

W124 z mechanicznym wtryskiem oczywiście kłopotliwy nie jest, w zasadzie to chyba najbardziej bezobsługowy system zasilania ever, pod warunkiem że nie ma LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak wypada porównanie tychze aut pod wzgledem

> -blacharki

podobno lepiej ale do audi z tamtych lat brakuje

> - ogolnej awaryjnosci

raczej gorzej bo MB jest absolutnym wzorem, ale i tak lepiej niz cala reszta

> -kosztów utrzymania

> -dostepnosci czesci.

oba powyzsze bez klopotu

> w zwiazku z tym ze znalezienie taniego, zdrowego mb w124 ce lub sedana z silnikiem 2.2 i 3.2

> ewentualnie 2.3 (bo bedzie lpg) graniczy z cudem lub trzeba wydac kupę kasy na zwiedzanie

> kraju

> jestem swiadom ze silniki mercedes z mechanicznym wtryskiem sa klopotliwe z powodu przeplywomierza,

> rdzy i zawieszenia nivo

> to zacząłem zastaniwać się nad bmw e34 - sedan.

> ponoć blacha ocynkowana, lepiej trzyma się od MB?

> jaki silnik bedzie najlepszym kompromisem pomiedzy mocą, ekonomią, awaryjnoscią a kosztami obsługi.

> R6 2.0 129/ 150km chyba sobie podaruję ponieważ to 6 cylindrów i mała moc.

> jak jest z silnikiem 2.5 170 i 190 koni?

> może coś większego? 3.0 (cz y sie oplaca w przypadku gdy jest słabszy od 2.5?) 3.5 211km czy

> spalanie mnie zabije jezdzac po miescie?

> budżet - elastyczny (stan x slnik x lpg x felgi x ewentualne naprawy), im mniej tym lepiej

najlepszy kompromis to R6 2.5 lub 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego szukasz takich zlomow?

własnie;) kup renault megane lub lagune:) bedzie Pan zadowlony:)

żartuję:)

pewnie szuka dlatego takich "złomów" bo chce miec samochód a nie dzisiejsze jednorazowe wozidło... wink.gif

mialem kilka w124... i sedana i kombi. sedan z 3L m103 a kombiak z 2800...

oba bezawaryjne... w m103 wymieniłem wtryski i sondę i spalanie mialem na ksiazkowym poziomie niecałych 15L co mnie zadowalalo.

na temat bmw nie mam zdania bo nigdy żadnego swojego nie mialem...

mam sentyment do mercedesa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam lagunę bez lpg i powiem szczerze że mnie przepędzili z forum lagunu jak zacząłem wypowiadać się

> negatywnie na temat auta

To czasem tu nie wychylaj się negatywnie na temat czegokolwiek na F, bo w większości środowisko takie tu ujeżdża.

A jak stąd Cię popędzą, to nie będzie już gdzie iść grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając pomiędzy E34 a W124 nie zastanawiał bym się ani chwili: W124, chętnie w CE, choć niekoniecznie.

BMW w tym modelu mi się zwyczajnie nie podoba, niezależnie od tego, że ma dobra opinię.

W124 w wersji coupe bądź cabrio są wg mnie ponadczasowe.

A jak chcesz LPG, to bierz wersję silnika z wtryskiem elektronicznym, czyli 220 (150KM) lub 280 (190KM) a jak Cię stać, to może być i 320 (220KM). Do tego automat, max wypas i masz niezawodny samochód na kolejnych xx lat.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam e34 525i

Konik napisał, że nie ma ocynku a mi się wydaję, że jest.

Spalanie w mieście to 14-16 litrów PB

2,5 bardzo żwawo się odpycha, mam automat czyli 10sekudn do 100 , z skrzynią manualną jest 8,6s .

W tym aucie najgorsza jest rdza , mechanicznie wszystko da się zrobić i nie zbankrutować więc szukałbym auta bez rdzy..zdarzają się takie..np moje zlosnik.gif

Co do pracy własnej, nawet taki "mechanik książkowy" jak ja , zaczynam to auto powoli ogarniać....co innego brak czasu na zabawy w naprawy no.gif

Ogólnie bardzo polecam to auto...w Niemcowni, można naprawdę jeszcze bardzo fajne egzemplarze trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chętnie posłucham co łatwo zdrutować w E34 czy W124

> bo z mojego doświadczenia wynika że te auta są wytrzymałe ale drut i tanie części to jest właśnie

> coś co okrutnie się mści

Ale w nowych ta sama zasada jest wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w nowych ta sama zasada jest

Bo te auta są niewiele mniej skomplikowane niż auta nowe - tak samo mają milion modułów, przekaźników, bezpieczników i kilometry kabli. Drutować to sobie można stare auto na gaźniku, bez elektroniki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo te auta są niewiele mniej skomplikowane niż auta nowe - tak samo mają milion modułów,

> przekaźników, bezpieczników i kilometry kabli. Drutować to sobie można stare auto na gaźniku,

> bez elektroniki

a przepraszam, ja sobie zdrutowałem uchwyt do otwierania maski, bo mnie odpadł, a 120 PLN w ASO w 2002 roku trochę mnie bolało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardzo merytorycznie... chciałeś napisać "najbrzydsze".

ale po co od razu się rzucasz ? 7 jest fajna , ale za duża, e34 jest optymalne...zresztą można pokusić się o e34 m5 albo odpowiednią oryginalną stylizację...7 może być co najwyżej bardziej luksusowa...ale żeby te luksusy działały trzeba mieć wiedzę albo worek złota dla elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale po co od razu się rzucasz ?

nikt się nie rzuca smile.gif

> 7 jest fajna , ale za duża, e34 jest optymalne...zresztą można

> pokusić się o e34 m5 albo odpowiednią oryginalną stylizację...

na to właśnie trzeba mieć worek złota. zarówno na zakup i utrzymanie... wątek nie jest o M5.

poza tym optymalne do czego? rozważane są używki tak wiekowe - różnice cen się zacierają między 5er a 7er. to ja osobiście wole kupić coś klasę wygodniejszego. bo chyba e34 nie jest kupowane do "sportu".

> 7 może być co najwyżej bardziej

> luksusowa...ale żeby te luksusy działały trzeba mieć wiedzę albo worek złota dla elektryka

luksus polega na jakości zawieszenia. 7er jest dużo fajniej zestrojone zawieszeniowo (albo i nie zestrojone - sama masa wystarczy). a co do wyposażenia i elektryki: oba modele miały te same gadzety pakowane do środka, z kilkoma wyjątkami, takze to nie jest przewaga e34 nad e32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię e34 ty e38 tylko ja co chwilę nie robię ci z tego powodu docinek.

Niestety nie mam w rodzinie mechanika ani warsztatu ( ty chyba masz ) i z moich obserwacji ( znajome e38 ) ich serwis jest droższy od e34. Chociaż serwis przy moim wyborze nie miał znaczenia bo ja tylko e34 wink.gif

Co do zawieszenia, mam wszystko zrobione i po naszych ulicach naprawdę się płynie, często też jeżdżę nowymi Bmw i nie widzę jakieś super różnicy...szczerze to nawet żadnej ( oczywiście chodzi o jazdę miejską ).

Najlepsze E34 to

- zdrowa blacha

- silnik m50b25

- skrzynia manualna

- klima manualna

- przednie szyby elektryczne

i koniec, auto nie do zdarcia przy znikomym koszcie serwisu.

Obserwując allegro i mobile jest to ostatnia chwila na zakup e34 , na allegro jest ich 150 a na mobile trochę więcej ale też sporo sztuk po turkach więc nadają się tylko na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja lubię e34 ty e38 tylko ja co chwilę nie robię ci z tego powodu docinek.

a ja Ci robie?

pokaż chociaż jedną docinkę. to ze e34 jest brzydkie (tył!) to przeciez zwykla opinia dot estetyki pojazdu. z całej tej generacji w kwestii urody ustawiłbym tak: e32, e30 i e34.

to że bierzesz to do siebie - to nie mój problem smile.gif

> Co do zawieszenia, mam wszystko zrobione i po naszych ulicach naprawdę się płynie, często też

> jeżdżę nowymi Bmw i nie widzę jakieś super różnicy...szczerze to nawet żadnej ( oczywiście

> chodzi o jazdę miejską ).

nowe jezdza jak taczki.

> Najlepsze E34 to

> - zdrowa blacha

> - silnik m50b25

> - skrzynia manualna

> - klima manualna

> - przednie szyby elektryczne

> i koniec, auto nie do zdarcia przy znikomym koszcie serwisu.

> Obserwując allegro i mobile jest to ostatnia chwila na zakup e34 , na allegro jest ich 150 a na

> mobile trochę więcej ale też sporo sztuk po turkach więc nadają się tylko na części.

ok.gif to samo mozna napisać o e32 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepsze E34 to

> - zdrowa blacha

> - silnik m50b25

> - skrzynia manualna

> - klima manualna

> - przednie szyby elektryczne

> i koniec, auto nie do zdarcia przy znikomym koszcie serwisu.

uważam że najlepsze E34 to 540i ewentualnie 535i 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepsze E34 to

> - zdrowa blacha

> - silnik m50b25

> - skrzynia manualna

> - klima manualna

> - przednie szyby elektryczne

> i koniec, auto nie do zdarcia przy znikomym koszcie serwisu.

> Obserwując allegro i mobile jest to ostatnia chwila na zakup e34 , na allegro jest ich 150 a na

blacha się rozleci ale silnik dalej będzie fungal...

do KoNiK'a : 540 fajne , ale spalanie to już kosmos wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tekst

> fajna , ale spalanie od 18 litrów w mieście...na gaz szkoda przerobić..zresztą i tak to bezsensu

> robić

bzdura, po Krakowie przy jeździe na poziomie innych samochodów E34 540i bez problemu mieści się w 14 litrów LPG na 100km Oczywiście można spalić i 25 jak sie bardzo chce hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdura, po Krakowie przy jeździe na poziomie innych samochodów E34 540i bez problemu mieści się w

> 14 litrów LPG na 100km Oczywiście można spalić i 25 jak sie bardzo chce

wiesz co smile.gif po takich tekstach to ja nie wiem czy to na 100% są twoje auta smile.gif 14 lpg to wychodzi 10-11 litrów PB..sugerujesz , że prawie 300 konne bmw spali 11 litrów w mieście zlosnik.gif, jeszcze kwestia automat czy manual. Jeździłem 540 i poniżej 16 pb nie dało rady , teraz zwykłe 2,5 to najmniej 14 litrów pb zlosnik.gif

Zresztą o czym tutaj gadamy, gdybym zarabiał 50 tyś miesięcznie to by mi to dyndało 14 czy 18 na 100 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no bez przesady... musiałbyś ciągle deptać

katalogowo 525iA ma 12,9l pb - więc standardowo +2 wychodzi 15 bez deptania , normalna jazda , ja są przeloty po mieście to można zobaczyć 14 . Trasa do 140, można zobaczyć 9,8 zlosnik.gif

a tutaj spalanie Pb 535i

Spalanie BMW E34 535i

ECE 90 km/h: 8.00 l / 100 km

ECE 120 km/h: 9.80 l / 100 km

ECE miasto: 17.30 l / 100 km

ECE średnie zużycie paliwa: 11.30 l / 100 km

Zasięg: 708 km

spalanie 535i na gazie

ECE 90 km/h: 10 l / 100 km

ECE 120 km/h: 12.25 l / 100 km

ECE miasto: 21.625 l / 100 km

ECE średnie zużycie gazu: 14.125 l / 100 km

Spalanie BMW E34 540iA

ECE 90 km/h: 7.80 l / 100 km

ECE 120 km/h: 9.60 l / 100 km

ECE miasto: 17.20 l / 100 km

ECE średnie zużycie paliwa: 11.50 l / 100 km

Zasięg: 696 km

Spalanie z instalacją gazową

Poniższa tabelka zawiera prawidłowe spalanie samochodu z instalacją gazową LPG IV generacji

ECE 90 km/h: 9.75 l / 100 km

ECE 120 km/h: 12 l / 100 km

ECE miasto: 21.5 l / 100 km

ECE średnie zużycie gazu: 14.375 l / 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz co po takich tekstach to ja nie wiem czy to na 100% są twoje auta 14 lpg to wychodzi 10-11

> litrów PB..sugerujesz , że prawie 300 konne bmw spali 11 litrów w mieście ,

540i to nie jest moje auto - ale auto którym trochę się najeździłem i wiem co mówię. Zresztą co w tym dziwnego skoro moje E32 730i z za słabym M30B30 i przestarzałym wtryskiem grupowym paliło jak się nie deptało 15l LPG a jest cięższe. IMO to 525 coś za dużo Ci pali i tyle, albo deptasz zlosnik.gif Kumpel który odkupił to 540i od mojego drugiego kumpla też na początku mówił że to niemożliwe, ale ostatnio jak mu już minął "okres deptania" jednak stwierdził że mam rację zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 13 litrów mam w katalogu , nigdy nie miałem auta które pali mniej niż producent podaje . W domu mam

> katalog e34 540i , sprawdzę ile fabryka podawała

jak kupiłem volvo to w wątku (samochód za 1,5k) straszą mnie że pali 18, a mi pali 11,5-12l. Cud ? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak kupiłem volvo to w wątku (samochód za 1,5k) straszą mnie że pali 18, a mi pali 11,5-12l. Cud ?

musisz iść w tym roku na pasterkę w podzięce...

ale prawda jest taka że moje bmw tez miało palić ojoj ile to benzyny, będziesz gazować wszyscy mówili...

a prawda jest taka że pali mniej niż się spodziewałem i wcale nie jeżdżę jak kapelusz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zwykła mitomania

dlatego mówię, różnicy w koszcie paliwa między 540 i 525 praktycznie nie ma smile.gif

jedynym problemem 540 jest obsługa serwisowa - i to nie nawet cena części tylko mało miejsca pod maską i problematyczne naprawy (ile sie namęczyliśmy z poduszkami pod silnikiem to tylko my wiemy) zlosnik.gif

ale generalnie da się z tym autem żyć, to chyba najrozsądniejsze kosztowo V8 na rynku spineyes.gif Dlatego pakuję takie do Wołgi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.