Skocz do zawartości

blaszane wahacze z NB w stilo


tomtom

Rekomendowane odpowiedzi

> Kto już dłużej testuje u siebie blaszaki z dziurką 14??

> Jakie wrażenia?

> Czy po wymianie była pelna geometria czy tylko zbieżność?

Jakieś 10 kkm zrobione. W starych miałem tulejkę 12mm, w blaszanych 14mm. Zanim zamontowałem, wziąłem dwa paski zwykłej blachy gr. 1mm, wkręciłem kawałek śruby M12 w imadło i zawinąłem te paski na śrubie, robiąc blaszane tulejki. Później włożyłem te tulejki do kupionych wahaczy blaszanych w otwory 14mm w silentblockach. Zamontowałem wahacze i nic nie ustawiałem. Geometria się nie zmieniła. Tulejki blaszane służą do ustalenia centralnej pozycji tulei wahacza względem śruby, a po skręceniu wewnętrzna część tej tulei jest już na sztywno.

Swoje wahacze kupiłem akurat od Delty podajże 2011r, ale to to samo co w NB. Cena mnie skusiła, za oba z przesyłką jakieś 210zł i w dodatku zarówno tuleje jak i sworznie były dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hipo pewno juz od roku albo dluzej

To wiem. Czekam między innymi na niego.

Jak wyszła pełna geometria itd. Choć On jesze gumy wymienił na poli...wiec nie będzie miarodoajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto już dłużej testuje u siebie blaszaki z dziurką 14??

> Jakie wrażenia?

> Czy po wymianie była pelna geometria czy tylko zbieżność?

To te z wymiennymi sworzniami? Jak coś, to ja takie mam. Ostatnio

wymieniałem same sworznie + pełna geometria, paść jedzie jak po sznurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto już dłużej testuje u siebie blaszaki z dziurką 14??

> Jakie wrażenia?

> Czy po wymianie była pelna geometria czy tylko zbieżność?

od wiosny, już zaczynają stukać. Na kolejną wiosnę wlatują polibushe.

Geometria konieczna do zrobienia po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od wiosny, już zaczynają stukać. Na kolejną wiosnę wlatują polibushe.

> Geometria konieczna do zrobienia po wymianie.

Zbieżność zawsze.

Pytanie czy po NB da sie kąty ustawić jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbieżność zawsze.

> Pytanie czy po NB da sie kąty ustawić jak należy.

a toś mnie zażył, nie wiem.

wiem jedno u mnie z prawej strony opona po wewnątrz jest bardziej zużyta tak więc coś się rozjechało, tak więc na wiosnę trzeba się temu przyjrzeć dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto już dłużej testuje u siebie blaszaki z dziurką 14??

> Jakie wrażenia?

Prawy testuję od 2 lat , lewy od miesiąca - sprawują się bez zarzutu wink.gif

> Czy po wymianie była pelna geometria czy tylko zbieżność?

Po wymianie prawego wahacza i końcówki drążka robiłem kompletną geometrię , głownie dlatego że miałem założony jakiś wahacz z niezbyt dokładnie rozwierconą tuleją z 12mm na 14mm icon_rolleyes.gif

Jak widać in Germany też potrafią stosować druciarstwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a toś mnie zażył, nie wiem.

Też mnie dziś zastrzelono tym pytaniem.

> wiem jedno u mnie z prawej strony opona po wewnątrz jest bardziej zużyta tak więc coś się

> rozjechało, tak więc na wiosnę trzeba się temu przyjrzeć dokładniej.

Podobno te z nb mają inny kat czegoś tam i sie z czasem zemszczą.

Zbieżności bez problemu gorzej z katami.

Dlatego szukam kogoś z dluuuuzszym doświadczeniem z blaszanymi wahaczami na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mnie dziś zastrzelono tym pytaniem.

> Podobno te z nb mają inny kat czegoś tam i sie z czasem zemszczą.

Pewnie chodzi o kąt wyprzedzenia zwrotnicy wink.gif

> Zbieżności bez problemu gorzej z katami.

Tak z ciekawości, jak wy chcecie i jak ustawiacie geometrię w stilo jak tam wszystko na sztywno jest ? 8 icon_rolleyes.gif

W gwoli ścisłości:

zbieżność - zbieżność/położenie względem siebie kół, przedni napęd = lekko rozbieżny przód, to się ustawia na drążkach kierownicy

Geometria - pionowe położenie kołą, do środka lub na zewnątrz... tego w stilo się nie reguluje (pomijam rozwiązanie poprzedniego właściciela mojego stilo bo jemu się to u dało przy wyżyciu młotka i wiertarki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wytrzymały?? Ja właśnie się przymierzam do wymiany na poli

Na duzej poduszce poliuretan oddzielil sie od metalowej tulei. Reklamowalem, sugerowalem zmiane konstukcji na wzor taki jak robia do vw, kolo twierdzi ze poprawili "adheze" czy jakos tak, dali nowe niby poprawione - zobczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mnie dziś zastrzelono tym pytaniem.

> Podobno te z nb mają inny kat czegoś tam i sie z czasem zemszczą.

> Zbieżności bez problemu gorzej z katami.

> Dlatego szukam kogoś z dluuuuzszym doświadczeniem z blaszanymi wahaczami na pokładzie.

Robilem zbieznosc ale mam wydruk z kontroli calej geometrii, wszystko sie miesci w granicach tolerancji przewidzianej przez producenta wiem nie wiem kto wymysla takie ploty.

Pewno cos z cyklu urbanlegen ze ktos mowil ze inny mowil ze brata ciotki syn stryja ze strony babci dziadka slyszal ze ... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robilem zbieznosc ale mam wydruk z kontroli calej geometrii, wszystko sie miesci w granicach

> tolerancji przewidzianej przez producenta wiem nie wiem kto wymysla takie ploty.

> Pewno cos z cyklu urbanlegen ze ktos mowil ze inny mowil ze brata ciotki syn stryja ze strony

> babci dziadka slyszal ze ...

tak też powątpiewałem.

Kilku już jeździ - dlatego pytam praktyków.

Pewnie na wiosnę przyjdzie i na mnie pora- wiem już których szukać sobie na spokojnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie to samo co u Hipo, też się rozlazły te tylne tuleje poli, nie wysyłałem na gwarancję bo nie

> chciałem żeby samochód stał na "kołkach" ale teraz się zastanawiam

Zrob zdjecia, napisz maila, koles zechce tylko nr zamowienia czy cos w celu potwierdzenia i Ci nowe wysla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno te z nb mają inny kat czegoś tam i sie z czasem zemszczą.

Jeśli stary typ wahacza ze Stilo różni się od NB tylko średnicą wewnętrzną otworu w jednej tulei ( pomijam że jest z blachy i ma nitowany sworzeń ) to jaki to może mieć wpływ na jakiekolwiek kąty ?

U siebie robiłem kompletną geometrię po wymianie , jak napisałem wyżej i wszystko było w granicach tolerancji ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jest światełko w tunelu

Osobiscie to uwazam ze to guzik da, po prostu jest mala powierzchnia styku i zawsze bedzie odkrajac.

Do swetra4 ktory orygi ma gume jak w stilo, robia tuleje poliuretanowa w taki sposob ze nie ma wogole tego metalowego pierscienia tylko poliuretan jest taki duzy ze wprasowuje sie go prosto w wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Dlatego szukam kogoś z dluuuuzszym doświadczeniem z blaszanymi wahaczami na pokładzie.

Witam,

Ja fabrycznie posiadam w moim Stilo takie wahacze ( według nr nadwozia) , rok temu wymieniłem na nowe, takie same. Nigdy nie narzekałem na nierówne scinanie opon czy jakieś nadmierne, przedwczesne stuki. WYmieniłem po ok 120 kkm, kompletne, w wyniku zużycia( tylne tuleje pękają, ale to chyba ogólnie norma w stilo i innych markach).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.