Skocz do zawartości

Temat bumerang - Zimowy płyn do spryskiwaczy


OlekBartek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co roku, temat powraca.

Jakie są wasze typy NIE ŚMIERDZĄCYCH płynów?

Do tej pory kupowałem tylko płyny z orlenu/bliskiej (producent orlen oil).

W tym roku kupiłem bańkę płynu na bliskiej i śmierdzi niesamowicie.

Odbyłem małą rundkę po marketach i tak:

-płyn do spryskiwaczy z orlenu śmierdzi tak samo jak z bliskiej czerwona.gif

-sonax extreme waytogo.gif

-autoland (wersja zwykla,bo jest jeszcze jakaś z gliceryna) waytogo.gif

Te tanie z reguły mniej lub bardziej śmierdzą sciana.gif

Dodam,że dłuższe wąchanie tych płynów i passed_out.gif

Jakie są waszym zdaniem godne płyny?

Tylko, że chodzi mi o doświadczenia z tego roku (bo orlen rok temu tez nie można było mieć do niego zastrzeżeń, a teraz kupa czacha.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax Xtreme. Kupuję od lat.

Kilka tygodni temu zrobiłem mały zapas - 4l/20zł w Makro (normalna cena to prawie 30zł).

Szkoda, że koncentrat oferowany jest już tylko w butelkach 1l. Kiedyś kupowałem 2l lub 5l. Teraz biorę gotowy do użycia.

Mój kolega chwali Castrol i TurtleWax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak co roku, temat powraca.

> Jakie są wasze typy NIE ŚMIERDZĄCYCH płynów?

Od lat wlewam prywatnie Psik-Psik'a, który na głowę bije lane służbowo produkty Shell'a czy tego dostępnego na Shell'u no name'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrz na zawartośc metanolu bo u mnie w labie etykietę (kartę charakterystyki) ma taką MeOH

> wdychasz sobie 8-10 g i ślepota ;-)

Ostatnio widziałem gdzieś na stoisku napis, że płyn bez etanolu sprzedają ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrz na zawartośc metanolu bo u mnie w labie etykietę (kartę charakterystyki) ma taką MeOH

> wdychasz sobie 8-10 g i ślepota ;-)

Demonizujesz. Metanol to specjalnie zdrowy nie jest i z tym się zgadzam ALE odtrutką na zatrucie metanolem jest etanol czyli nawet jeśli wdychasz opary płynu do spryskiwaczy to z trucizna wchłaniasz jednocześnie odtrutkę. Prędzej osiągnął byś ponad 0,2 promila niż się zatruł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Demonizujesz. Metanol to specjalnie zdrowy nie jest i z tym się zgadzam ALE odtrutką na zatrucie

> metanolem jest etanol czyli nawet jeśli wdychasz opary płynu do spryskiwaczy to z trucizna

> wchłaniasz jednocześnie odtrutkę. Prędzej osiągnął byś ponad 0,2 promila niż się zatruł.

ymhy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do spryskiwaczy dolewam trochę ruskiego spirytusu. No, może trochę więcej. Śmierdzieć jakoś specjalnie nie śmierdzi, a płyn z Biedry nabiera właściwości niezamarzających na mojej porysowanej szybie

Podobno spirytus coś tam niszczy, coś tam koroduje... więc jak ktoś chicha i dmucha na autko, to może lepiej nie ryzykować

Proszę o nie banowanie za ruski spirytus. Na autostradzie jadę max 120 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bana mu bo blokuje lewy pas a powinien jchac co najmniej 147km/h licznikowe wliczając bład licznika :-))))))

"ymhuuu"-do standardów pracy BHP zachodnich jeszcze nam daleko i trochę czasu minie ...-jak widać ;-) ;-( (podejście "jest odtrutka", a nie "nie truj się w ogóle")

chociaz jak pomyslę jaka żywnośc stoi na półkach w sklepie....

Swoją drogą ciekawe, że ktoś dopuszcza do obrotu takie płyny co to maja po 20% metanolu i więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak pachnie?Tzn śmierdzi czy nie?

> Nie zostawia śladu na lakierze?

Szczerze, to nigdy się nas tym nie zastanawiałem. O ile jeszcze nad zapachem to tak w momencie kiedy psikam, ale nad śladami na lakierze nie rozmyślałem. Ale w sumie teraz Ci nie odpowiem czy śmierdzi czy też nie, zwyczajnie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę sensu płacenia dużo za płyn ok.gif

Kupuje z biedronki zimowy i letni też z biedronki ok.gif

Zazwyczaj jak jest wyprzedaż w biedronce letniego po 3zł to kupuje dwa baniaki i mieszam pół na pół z zimowym bo mrozów i tak nie ma a do tych -10 i tak nie zamarza ok.gif Z racji tego że dość dużo psikam płynem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie widzę sensu płacenia dużo za płyn

> Kupuje z biedronki zimowy i letni też z biedronki

> Zazwyczaj jak jest wyprzedaż w biedronce letniego po 3zł to kupuje dwa baniaki i mieszam pół na

> pół z zimowym bo mrozów i tak nie ma a do tych -10 i tak nie zamarza Z racji tego że dość

> dużo psikam płynem

U Was nad morzem klimat łagodniejszy. palacz.gif

Im dalej na południe tym więcej polarnych niedźwiedzi... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U Was nad morzem klimat łagodniejszy.

> Im dalej na południe tym więcej polarnych niedźwiedzi...

Amplituda roczna temperatur mniejsza za to zawsze gwiździ a uczucie gdy masz +1 stopień i wszechobecną wilgoć bardzo przyjemne. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod warunkiem, że producentem jest Organika.

> Bo jak jakiś Kazek z garażu to

No właśnie muszę przy okazji zakupów powąchać ich płyn.

Co do śmierdzenia,nie wiem czy to kwestia rozwiązania wlotów powietrza w samochodzie,czy używania ac.

Ale np. najbardziej płyn czuć w lanosie (dlatego szukam najprzyjemniejszego dla nosa.

W seacie czuć mniej.

W hondzie najmniej,praktycznie w ogóle nie czuję płynu gdy psikam na szybę i reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.