Skocz do zawartości

Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP


stilo_kielce

Rekomendowane odpowiedzi

> Podobno są bardziej wytrzymałe, ale czas pokaże, czy ostatecznie to się opłaca. Wymiana rozrusznika

> czy akumulatora może się okazać dużo droższa, niż oszczędności na paliwie.

Niby chodzi o oszczednosc paliwa i ekologie, moze na poczatku klient to odczuje, ale pozniej odda z gorka i jeszcze dolozy do tego interesu. Jak cos sie popsuje to klient zaplaci, serwis/producent zarobi i cala oszczednosc na paliwie przepadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno są bardziej wytrzymałe, ale czas pokaże, czy ostatecznie to się opłaca. Wymiana rozrusznika

> czy akumulatora może się okazać dużo droższa, niż oszczędności na paliwie.

Weź pod uwagę, że one kręcą ciepłym silnikiem, z ciepłym olejem, a i skrzynia też już ma ogrzane oleum. To jednak kolosalna różnica w obciążeniu, zarówno aku (choć tu bym się w ogóle nie przejmował - kwasowe akumulatory lubią duże prądy) jak i rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź pod uwagę, że one kręcą ciepłym silnikiem, z ciepłym olejem, a i skrzynia też już ma ogrzane

> oleum. To jednak kolosalna różnica w obciążeniu, zarówno aku (choć tu bym się w ogóle nie

> przejmował - kwasowe akumulatory lubią duże prądy) jak i rozrusznika.

No tak, moze lzej, ale taki bendix szybko to odczuje, tulejki rowniez. Taryfiarz czy dostawca pizzy mniej uzywaja rozrusznika jak taki system start&stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taryfiarz czy dostawca pizzy mniej uzywaja rozrusznika jak taki system start&stop.

Bardzo ciekawe porównanie. Akurat żaden ze znanych mi taryfiarzy czy dostawców pizzy (kumpel serwisuje całą flotę pizzowych seicento) nie narzeka na rozruch / bendix. Co więcej, nie spotkałem się z żadnym powszechnym problemem z układem rozruchowym w autach ze start/stop. Ale wiadomo, musi coś być na rzeczy, turbiny i rozruszniki padają jak muchy, fizyki nie oszukam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ciekawe porównanie. Akurat żaden ze znanych mi taryfiarzy czy dostawców pizzy (kumpel

> serwisuje całą flotę pizzowych seicento) nie narzeka na rozruch / bendix. Co więcej, nie

> spotkałem się z żadnym powszechnym problemem z układem rozruchowym w autach ze start/stop. Ale

> wiadomo, musi coś być na rzeczy, turbiny i rozruszniki padają jak muchy, fizyki nie oszukam

Wiesz, samochody ze start&stop za krotko sa na rynku aby byly juz jakies wnioski, ale tam rozrusznik wiecej razy zakreci w danym okresie czasu niz u takiego taryfiarza czy dostawcy pizzy. A kolejna sprawa, to budowa takiego rozrusznika w SC jest prosta jak konstrukcja cepa, a przy start&stop juz nie koniecznie. Do tego dochodzi dotatkowy osprzet w postaci elektroniki i chociazby alternatora wspomagajacego rozruch, dwumasy w wielu autach, ktora tez nie lubi takich szarpan. Ma cos sie popsuc tongue.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, samochody ze start&stop za krotko sa na rynku aby byly juz jakies wnioski, ale tam

> rozrusznik wiecej razy zakreci w danym okresie czasu niz u takiego taryfiarza czy dostawcy

> pizzy. A kolejna sprawa, to budowa takiego rozrusznika w SC jest prosta jak konstrukcja cepa,

> a przy start&stop juz nie koniecznie. Do tego dochodzi dotatkowy osprzet w postaci

> elektroniki i chociazby alternatora wspomagajacego rozruch, dwumasy w wielu autach, ktora tez

> nie lubi takich szarpan. Ma cos sie popsuc .

A no tak! Dwumasa! Fizyki nie oszukam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ciekawe porównanie. Akurat żaden ze znanych mi taryfiarzy czy dostawców pizzy (kumpel

> serwisuje całą flotę pizzowych seicento) nie narzeka na rozruch / bendix. Co więcej, nie

> spotkałem się z żadnym powszechnym problemem z układem rozruchowym w autach ze start/stop. Ale

> wiadomo, musi coś być na rzeczy, turbiny i rozruszniki padają jak muchy, fizyki nie oszukam

W Barcelonie jezdza Priusy na taxi i jakos nie padaja jak muchy. Pozostaje tylko jedna bardzo wazna rzecz. Mianowicie koszty. Akumulator do takiego tskia bedzie pewnie z 300zl drozszy. Wiec cala oszczednosc pryska. Lub jest sie ewentualnie lekko do przodu. Plus nieprzespane noce bo Panie co z turbo! zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Barcelonie jezdza Priusy na taxi i jakos nie padaja jak muchy.

Priusy to jedne z najbardziej niezawodnych wozideł. Niemniej silniki elektryczne są tutaj podłączone w zupełnie innym układzie niż rozrusznik.

Jeśli chcesz porównywać z mild-hybrid, to Honda IMA (np. Civic) się dość dobrze nada. Silnik elektryczny jest wstawiony w miejsce koła zamachowego. Ale to wciąż nieco inaczej zbudowany układ niż z rozrusznikiem - nie ma przedkładni, bendiksa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Barcelonie jezdza Priusy na taxi i jakos nie padaja jak muchy. Pozostaje tylko jedna bardzo wazna

> rzecz. Mianowicie koszty. Akumulator do takiego tskia bedzie pewnie z 300zl drozszy. Wiec cala

> oszczednosc pryska. Lub jest sie ewentualnie lekko do przodu. Plus nieprzespane noce bo Panie

> co z turbo!

Weź kalkulator i sobie to policz, s&s w mieście zredukuje Ci spalanie o te pół litra, nie?

Czyli 2.5PLN na każde 100km, na 1000km 25PLN, na 10000km 250PLN, na 100000km 2500PLN - wymieniasz akumulator z pierwszego montażu przed 100kkm? Mnie się jeszcze nie zdarzyło, nawet w ukoronowaniu włoskiej myśli technicznej jakim jest Fiat Seicento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź kalkulator i sobie to policz, s&s w mieście zredukuje Ci spalanie o te pół litra, nie?

> Czyli 2.5PLN na każde 100km, na 1000km 25PLN, na 10000km 250PLN, na 100000km 2500PLN - wymieniasz

> akumulator z pierwszego montażu przed 100kkm? Mnie się jeszcze nie zdarzyło, nawet w

> ukoronowaniu włoskiej myśli technicznej jakim jest Fiat Seicento.

byl test w jakies auto szmacie ze to konpletnie nie zwraca przy przebiegasz 20kkm/rok 50%/50% miasto/trasa

dopiero 100% miasto ma to jakis sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byl test w jakies auto szmacie ze to konpletnie nie zwraca przy przebiegasz 20kkm/rok 50%/50% miasto/trasa

Bardzo cenię sobie zamiłowanie do czytania papieru toaletowego, sam stronię, wolę własny rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź kalkulator i sobie to policz, s&s w mieście zredukuje Ci spalanie o te pół litra, nie?

> Czyli 2.5PLN na każde 100km, na 1000km 25PLN, na 10000km 250PLN, na 100000km 2500PLN - wymieniasz

> akumulator z pierwszego montażu przed 100kkm? Mnie się jeszcze nie zdarzyło, nawet w

> ukoronowaniu włoskiej myśli technicznej jakim jest Fiat Seicento.

Mysle, ze w jezdzie miejskiej na krotkich odcinkach to po 3 latach wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysle, ze w jezdzie miejskiej na krotkich odcinkach to po 3 latach wymiana.

Czyli jakieś 2 koła do przodu.

A tak BTW. niemieckie merce taksówkowe z tym ich legendarnym kremowym kolorem, też mają S&S, robią za zachodnią granicą 3 stówki, Turas sprzedaje je polskim handlarzom z 195kkm, a w Polsce jeżdżą ze 120kkm. I co? I nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega jeździ Peugeotem 308 1.6 HDI z s&s juz 3 lata. Chyba z 80k km ma obecnie nabite i

> akumulator nie jęczy.

Pytanie dlaczego miałby jęczeć, akumulatorom kwasowym nie przeszkadza krótki, duży prąd, wręcz przeciwnie powolne rozładowywanie jest bardziej męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź kalkulator i sobie to policz, s&s w mieście zredukuje Ci spalanie o te pół litra, nie?

A to już każdy musi sobie policzyć, wszystko zależy ile auto pali na wolnych - diesel o pojemności 1,6-1,9 pali w granicach 0,5L na godzinę pracy na wolnych obrotach, więc oznaczałoby to że na każde 100km musiałbyś stać godzinę z wyłączonym silnikiem.

Mojej żonie na 13 kilometrowej trasie do pracy auto gaśnie na 5minut, czyli zaoszczędza 41ml. Na 100km takiej jazdy zaoszczędzi jakieś 320ml, więc zaoszczędza jakieś 1,75 PLN na każde 100km przejechane na tej trasie.

Akumulator do mojej francy jest o jakieś 300PLN droższy w wersji S&S, do tego dochodzi częstsza wymiana paska mikro (mam odwracalny alternator który wspomaga rozruch) no i nie wiadomo ile będzie kosztował nowy rozrusznik (układ jest przewidziany na 100 tys odpaleń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.